Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
vladimir
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 12:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Volal jsem p. Kailovi, říkal že sem přijede zhruba za hodinu kvůli té střeše, a že se podívají i na ty stoupačky...
Vodnář Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie vladimirZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 13:23  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
To je nepříjemné. Není možné udělat nutné opravy, které nestrpí odkladu, ještě před šetřením pojišťovny? Předpokládám, že i tyto náklady by měla pojišťovna uhradit?


Central byl i s Dvorakem vyborem vyzvani k zajisteni strechy proti dalsim skodam, no srovnali ty prnka , natahli tam ty kusy strechy, srovnali desky, ale ZADNA PLACHTA.

pak prisel mail, ze to je jako cely a ze neprisla objednavka na opravu tak se neopravuje Rolling Eyes
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 13:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak těžko se CG divit, že nepracuje bez objednávky. Předpokládám, že tu musí napsat SVJ nebo správce.

Ale ty nouzové práce nemusí dělat jen CG, ale kdokoliv, ne? Pokud se ukáže, že to byla chyba stavby, tak to stejně bude muset CG zaplatit. A pokud ne, zaplatí to pojišťovna.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 14:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

CG dostal jednoznacny prikaz "ZAJISTIT proti dalsim skodam" ale nelikvidovat poskozeny konstrukcni a spojovaci material. Mluvil jsem xkrats pojistovnou, tento pozadavek sem od likvidatora poslal do CG.

Nicmene pujdeme zachvili natahovat plachtu sami
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
kahek2
Host
Host



Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 15:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dnes vyšel v MfD članek o škodách, mimo jiné mě vylekala fotka povaleného stavebního jeřábu na Lhotce. Děs, když si uvědomím, že u nás stojí rovnou čtyři... Ale dobře by se tam vyjímala fotka střechy jeden rok staré, a pak detajl na ty rovné hřebíky. A CG ani nenatáhne plachtu, to je vidět zájem.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie kahek2Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 16:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Abych to uvedl na pravou miru, jakasi plachta tam je, snazili se s tim neco udelat, puvodni strecha je aspon castecne narovnana zpet na svem miste, ale proste tam tece, s tim nikdo nic neadela, kolem vytrhanych vyvodu odvetrani proste tece. Mame prisliby ze vsech stran ze v pondeli se na tom okamzite zacne delat. Nic lepsiho se zrejme nepodari Crying or Very sad
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
martina
Spolubydlící
Spolubydlící



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 375
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 18:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vidim dobre, ze bedneni na krokvich je z drevotrisky? Normalne se dela z prken...
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie martinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.1.2007, 20:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alkonius napsal:
To se snazim od rana zjistit zatim to vypada ze CG uz zacal na odstranovani skod a zabraneni dalsim skodam. Ale pochybuju ze to zaplatej, musela by se jim prokazat chyba projektu


No asi postačí když někdo uvidí ty fotky.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 21.1.2007, 02:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky Alkoniovi za názornou dokumentaci.
Komukoliv jsem to ukázal, tak prohlásil, že je to zfušované
a že je to na reklamaci.
Jak jsem už jednoü napsal- budeme určitě potřebovat právníka- po všech zkušenostech s CG jsem o tom nezdolně přesvědčen.
Věřím, že každý obyvatel by přispěl určitou částkou na jeho zaplacení, protože to bude investice, která se vyplatí.
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 21.1.2007, 02:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Bude to na reklamaci, ale bude to hlavne na dlouhé lokte. Pro hovori obzvlaste fakt, ze i na dalsich stavbach CG (Na suchdole) uletly strechy.
Navic na suchdole meli obyvatele tu smulu, ze mezi bytem a strechou byl jen sadrokarton.
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.1.2007, 17:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

manzele napsal(a):
budeme určitě potřebovat právníka- po všech zkušenostech s CG jsem o tom nezdolně přesvědčen.
Věřím, že každý obyvatel by přispěl určitou částkou na jeho zaplacení, protože to bude investice, která se vyplatí.


V první řadě bych CG řekl, že pokud to neuznají sami (tj. bez právníka), tak jim ten právník, případně i s úroky, bude naúčtován. Je jasné, že se bude muset zaplatit hned. U mne to fungovalo. V mém případě, i když, pravda, nešlo o střechu za řádově statisíce.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 21.1.2007, 19:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

odhadovana cena je v radech milionu ?Sad
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 21.1.2007, 19:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:


V první řadě bych CG řekl, že pokud to neuznají sami (tj. bez právníka), tak jim ten právník, případně i s úroky, bude naúčtován. Je jasné, že se bude muset zaplatit hned. U mne to fungovalo. V mém případě, i když, pravda, nešlo o střechu za řádově statisíce.


To o tom právníkovi jsem myslel nejen v tomto případě ale obecně
vůbec- prostě společenství bude potřebovat právníka, protože
střecha není první ale jistě ani poslední případ, kdy by byla dobrá
pomoc právníka
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ThomasPRG
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 43
Založen: 2.1.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Mikanova 1, NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 22.1.2007, 11:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fakt mi vas je lito Sad My mame od CG rok pojisteni stavby zdarma, ale jak na to koukam, jeste si necham pripojistit byt, abych pak doma neplaval, neletal etc.... Zlomte vaz!
Panna Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie ThomasPRGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 22.1.2007, 17:04  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ThomasPRG napsal:
Fakt mi vas je lito Sad My mame od CG rok pojisteni stavby zdarma, ale jak na to koukam, jeste si necham pripojistit byt, abych pak doma neplaval, neletal etc.... Zlomte vaz!


No pokud mate TU stejnou pojistku zdarma jako my, tak je mi spise lito vas, protoze to kdyrti je smesne a kreje predevsim stavbu, nikoliv dum, natoz bytove jednotky.
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
vladimir
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 22.1.2007, 17:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Má někdo nějaké aktuální informace, jestli se už začalo s opravou střechy? Zítra má začít sněžit až do čtvrtka a v pátek v noci má prý být až -15 st. Aby nám ty mokré stoupačky nepopraskaly Sad
Vodnář Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie vladimirZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
malina
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 73
Založen: 20.2.2006
Příspěvky: 369
Bydliště: NZM B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 22.1.2007, 17:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vladimir napsal:
Má někdo nějaké aktuální informace, jestli se už začalo s opravou střechy? Zítra má začít sněžit až do čtvrtka a v pátek v noci má prý být až -15 st. Aby nám ty mokré stoupačky nepopraskaly Sad

poslední informace je, že už snad na střeše pracují z CG, ale jak dlouho to bude trvat, nevím.
Ryby Pohlaví:Žena Králík SkrytýOsobní galerie malinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hawran
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 26.5.2006
Příspěvky: 14


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 22.1.2007, 22:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vážení vlastníci,
vzhledem k rozsáhlému poškození střechy na našem domě považuji za vhodné sepsat informace, které mám v současné době k dispozici, protože se domnívám, že jich mám dostatek a mohly by se komukoli hodit. Začnu sledem událostí:
- ve čtvrtek 18.1.2007 ve večerních hodinách došlo k poškození střechy vichřicí
- v pátek ráno proběhla rychlá schůzka mezi některými vlastníky, zástupci CG, firmy Dvořák a K.O.Poradenství přímo na poškozené střeše. Po telefonickém rozhovoru s pracovnicí pojišťovny Generali (na jiné lince, kterou máme naštěstí k dispozici, než je ta k hlášení pojistných událostí) byl firmě CG dán pokyn k zajištění střechy aby nedošlo k dalšímu šíření škod
- v pátek kolem poledního byla pojistná událost nahlášena řádně na telefonické lince Generali (dopoledne byla linka nedostupná z důvodu jejího přetížení) mezitím CG zajistil částečné zabezpečení střechy
- v sobotu dopoledne bylo některými vlastníky hlášeno prosakování vody stoupačkami, což bylo nahlášeno jako další reklamace CG
- v sobotu odpoledne jsme obdrželi povolení od Generali začít provádět řádnou opravu střechy bez ohledu na návštěvu likvidátora, CG byl okamžitě informován, nicméně v sobotních odpoledních hodinách nebylo možno zajistit ani dělníky ani materiál, CG byl dále požádán o opětovné zajištění průsaků
- v neděli bylo provedeno další zajištění průsaků firmou CG, nicméně ani to nepomohlo, protože poškozování bytů prosakující vodou nadále pokračovalo
- v neděli večer byla na žádost CG zaslána oficiální objednávka řádné opravy v návaznosti na předchozí ústní dohodu s příslibem, že oprava střechy začne hned v pondělí ráno
- v pondělí 22.1.2007 dopoledne skutečně začala oprava střechy, v odpoledních hodinách navštívil dům B znalec v oboru stavebnictví objednaný CG a začal vypracovávat posudek k posouzení události jako reklamace jehož výsledek bude znám ve středu. Nic nebrání tomu, aby SVJ nechalo vypracovat vlastní posudek, jejichž výsledky mohou být porovnány.
- v pondělí v podvečer navštívil poškozenou střech likvidátor firmy pověřené pojišťovnou Generali k provedení dokumentace k pojistné události a přislíbil plnění z pojistky
- podle slov pana Štěpky z CG bude oprava trvat cca 10 dní

Obecně řečeno ani při nejlepší vůli nebylo možno zahájit řádnou opravu střechy dříve než v pondělí 22.1.2007. Téměř všechny důležité události na střeše byly vyfotografovány některými vlastníky bytů aby bylo dostatečné množství důkazního materiálu jednak pro pojišťovnu a jednak pro případné posudky. Dále bych rád poznamenal, že cokoli kdokoli z nás, kteří jsme do běhu věcí zapojeni, udělal, jsme dělali s cílem co nejrychleji opravit střechu. Domnívám(e) se, že v tuto chvíli nemá cenu řešit, zda někdo něco postavil nebo nepostavil špatně, objednávat posudky, kontaktovat právníky a čekat na výsledky a nadále otálet s opravou, ale co nejvíc zmírnit následky agónie, kterou náš dům prošel a co nejvíce minimalizovat škody.

Informace pro vlastníky poškozených bytů:

- vlastníci popíší poškození bytů, nejlepší jsou fotografie, případně i ručně malované plánky s popisem poškozených míst. Popis poškození by měl obsahovat zejména: počet m2 poškozené malby, rozměry celých stěn, kde se poškození vyskytuje, pokud je poškozena celá místnost, tak její podlahovou výměru + popis ostatních poškozených částí jako jsou např.: elektroinstalace, obklady, sádrokartonové konstrukce, koberce, plovoucí podlahy a další. Informace o poškození mohou vhodit do schránky výboru SVJ nebo poslat mailem na adresu SVJ, výbor je pak hromadně předá pojišťovně.
- u malých poškození bytů (například pouze prosáklá voda na malé ploše okolo stoupaček) není nutná (podle slov „našeho“ likvidátora) jeho návštěva v bytě, postačí např. jen fotodokumentace nebo plánek, pokud mají vlastníci pojistku uzavřenou i jinde, nechť se informují u své pojišťovny! Čerpat je údajně možno i z více pojistek podle jejich výhodnosti, nicméně celkový součet "poměrů" čerpaných plnění nemůže přesáhnout 100%.
- CG opraví střechu včetně poškození bytů, což bude předmětem plnění pojistky uzavřené SVJ, nicméně pokud by někomu nevyhovovala oprava od CG, může si opravy provést sám, nebo jinou firmou, pojišťovna Generali je, podle slov likvidátora, schopna zaplatit i takovou opravu. Pojišťovna prý proplácí i úklidové práce ve výši zhruba 100,- Kč/hod.

Jak jsem předeslal, toto je pouze souhrn informací, které mám k dispozici a nikoli oficiální prohlášení výboru SVJ, návod jak řešit pojistnou událost nebo nějaký objektivní posudek celého stavu věcí. V případě jakýchkoli jiných reklamací souvisejících s touto událostí, prosím, kontaktujte stavební dozory v buňkách před naším domem, nebo přímo reklamační oddělení CG.
Papírový letáček s těmito informacemi bude distribuován pouze ve vchodě č.11 kterého se celá věc týká, nicméně pokud někdo považujete za vhodné jej předat i ostatním bez obav to udělejte.


Karel Schwarz, byt 108
Rak Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie HawranZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
xzi
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.5.2006
Příspěvky: 57
Bydliště: NZM B

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 22.1.2007, 22:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Chci se zeptat... Odlétl nám z terasy parapet. Na betonové zídce byl přidělán lehkým poťukáním silikonem,takže se docela divim,že odlétl až teď. Pan Figura mne informoval,že s tim CG nemá nic společného a škodu ,že mám nahlásit na pojišťovně. Mám tedy také zídku a utržený parapet vyfotit a předat SVJ ?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie xziZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
malina
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 73
Založen: 20.2.2006
Příspěvky: 369
Bydliště: NZM B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 22.1.2007, 23:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

xzi napsala:
Chci se zeptat... Odlétl nám z terasy parapet. Na betonové zídce byl přidělán lehkým poťukáním silikonem,takže se docela divim,že odlétl až teď. Pan Figura mne informoval,že s tim CG nemá nic společného a škodu ,že mám nahlásit na pojišťovně. Mám tedy také zídku a utržený parapet vyfotit a předat SVJ ?

URČITĚ ANO, VYFOTIT A POSLAT MAILEM JAKO PŘÍLOHU K DOPISU, KDE POPÍŠETE ŠKODU - NEBO PÍSEMNĚ NEJLÉPE S FOTKOU DO SCHRÁNKY VÝBORU V Č. 11.


/edit/ Jako moderator bych TE mel upozornit na to co znamena CAPS. CAPS (=psani prispevku kapitalkami) vyjadruje v psane forme (na diskuznich forech predevsim) zvyseny, vyhruzny az rozcileny hlas, coz zjevne neni tento pripad. Nicmene ctenari si to mohou vylozit jinak. Doporucuji prehodnotit psani prispevku kapitalkami. Diq Alkonius
Ryby Pohlaví:Žena Králík SkrytýOsobní galerie malinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 08:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hawran napsal:
Jak jsem předeslal, toto je pouze souhrn informací, které mám k dispozici a nikoli oficiální prohlášení výboru SVJ


a jaká je oficiální komunikace výboru? Má výbor méně informací, pravomocí, prostředků, kontaktů? Myslím, že spousta lidí, kteří na fórum vůbec nechodí, se celou záležitost vůbec nemuselo dovědět. Jako spolumajitelé a taky potenciálně spolufinancovatelé likvidace problému by měli dostat nějakou OFICIÁLNÍ informaci. Bez ohledu na vchod 11 se jedná o spoluvlasníky budovy.

A ještě jedna připomínka: to že je stavba/konstrukce střech nekvalitně provedená JE ZÁSADNÍ informace, pokud ne pro obyvatele našeho domu, tak rozhodně pro ostatní zákazníky CG a u nepředaných domů jim poskytuje informaci, kterou my jsme neměli a umožňuje jim udělat spoustu kroků před předáním, nebo i třeba svépomocí po předání, nicméně dříve, než dojde k nějaké škodě.
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 12:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vybor oficialne komunikuje primo s vlastniky telefonicky a emailem, prave proto ze spousta lidi na forum vubec nechodi.
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 12:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

2 alkonius: v tom pripade na nas asi vybor nejak zapomel... Ani mail, ani telefonat, kdo se neozve, nic se nedovi. Ale s tim se da zit.


2 Hawran: diky Karle!
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vladimir
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 15:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Máme nějakou možnost ovlivnit to, jak bude střecha opravena?? Doufám, že oprava bude provedena jiným způsobem, než byla střecha postavena, aby nás to nepotkalo za pár let znova...
Vodnář Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie vladimirZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hawran
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 26.5.2006
Příspěvky: 14


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 17:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobrý den,
pokud máte pochybnosti o správném průběhu opravy střechy, není nic jednoduššího, než navštívit stavební dozor v buňkách před domem a zeptat se... Také můžete navštívit přímo místo opravy a tím je střecha a prostě se podívat, zeptat se, připomínkovat... Střecha není žádná zakázaná zóna, ba naopak, domnívám se, že pokud nás na průběh opravy bude dohlížet víc, dosáhneme lepších výsledků. Dbejte prosím své osobní bezpečnosti, vstup na střechu je v tento okamžik na vlastní nebezpečí!
Karel
Rak Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie HawranZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Hawran
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 26.5.2006
Příspěvky: 14


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 17:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ad oficiální komunikace výboru a prohlášení...
...možná že jsem vás trochu zmátl, ale tou poznámkou o "oficiálním prohlášení" jsem měl na mysli to, že informace, které jsem zde publikoval mi nedal nikdo písemně a nejsou nijak ověřené nebo potvrzené, jsou to posbírané útržky toho co mi kdo osobně řekl, zapsal jsem si na kousky papíru, které nosím po kapsách nebo jsem si prostě jen zapamatoval při jednáních. Je to prostě takové slohové cvičení na téme "Střecha je v háji - co s tím?" se souhrnem informací snad užitečných pro všechny. Výbor se s mými názory a postoji může ztotožnit, ale taky nemusí a určitě se pak všichni dovíme nějaký "oficiální" rezult, nicméně se domnívám, že výbor má teď jiné (rozuměj momentálně důležitější) starosti se zabezpečování opravy a hledáním nejlepšího řešení jak ze situace vybruslit bez ztráty květinky.
Považoval jsem za vhodné je vám všem sdělit, stejně tak jako upozornit na fakt, že se nejedná o výplod výboru, ale můj vlastní. Spousta lidí se ptá ce se stalo, co mají dělat, nebo prostě jen jaký je aktuální stav... tak jsem to sepsal... tečka, nic víc, nic míň.
Máte-li někdo dotazy PROČ byl zvolen takový a takový postup neváhejte a ptejte se, rád vám to vysvětlím.
Karel Schwarz
Rak Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie HawranZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Hawran
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 26.5.2006
Příspěvky: 14


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 17:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MUSTANG napsal:
stavba/konstrukce je střech nekvalitně provedená

I přesto, že jsem na straně vlastníků, už kvůli tomu, že jsem jedním z nich, osobně bych v tuto chvíli nedělal takovéto závěry. Uznávám, že všichni máme svůj názor a z větší části se asi shodneme, ale málokdo z nás je soudním znalcem v oboru konstrukce plochých střech, a bohužel zatím vše nasvědčuje tomu, že střecha "úplně zfušovaná" nebyla a reklamaci uplatňovat nebudeme.
Na střeše sice jsou drobnosti, o kterých bychom se dohadovat mohli že nejsou úplně košer, ale jednoznačný závěr může podat pouze znalecký posudek, v tuto chvíli bych řekl, že lhostejno kdo ho vypracuje.
Karel
Rak Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie HawranZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Hawran
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 26.5.2006
Příspěvky: 14


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.1.2007, 19:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobrý večer,
právě jsem se byl podívat na střeše a mysím že mám velmi pozitivní zprávu - poškozená polovina střechy je již osazena krokvemi, ale hlavně: JE ZAKRYTÁ (zatím sice jen fólií, přesto se domnívám, že to je dílčí úspěch, hlavně kvůli tomu, že by nám už nemělo pršet a sněžit na hlavy)
Karel
Rak Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie HawranZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
vladimir
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.1.2007, 00:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já soudním znalcem v oboru konstrukce plochých střech určitě nejsem, takže je zbytečné abych se chodil dívat nahoru na opravu střechy, protože tomu stejně nerozumím. Ale selský rozum mi říká - někdo udělal projekt té střechy a někdo jí postavil. A ta střecha se po pár měsících rozpadla. Tzn. že někdo buď udělal chybu v projektu, nebo jí někdo špatně postavil. A pokud "vše nasvědčuje tomu, že střecha úplně zfušovaná nebyla", logicky mi z toho vyplývá, že je špatný projekt.

Dům B je ve tvaru "L" a je nejvíce vystrčený do údolí, kudy se prohnal vítr. Nechrání ho z té strany žádné jiné domy. Pokud se tedy střecha opraví úplně stejným způsobem jako byla předtím postavená, myslím že dřívě nebo později opět nevydrží nápor nějaké větší vichřice. Proto mě zajímalo, zda máme možnost říct CG, aby to udělali jinak, lepší, pevnější, odolnější... Zvlášť když to vypadá, že nám to zaplatí pojišťovna. Tak ať to máme lepší než to bylo, ne?
Vodnář Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie vladimirZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.1.2007, 09:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já taky nejsem odborník na střechy ale když vezmu v potaz, že foukal jihozápadní vítr a jakým způsobem se při tomhle směru opře do domu, nastane asi ta nejhorší možná kombinace všech možných činitelů. Zadní strana východního křídla domu B perfektně brání obtékání proudu vzduchu, který přichází 1) z pole a 2) ohnul se o zadní stranu domu. Tyhle dva pomyslné proudy vzduchu se potkají v rohu nad terasami a protože nemají dům jak obtéct a protože je před domem val, zamíří pěkně směrem nahoru. Val zapříčiní, že proudění neztrácí, ale naopak nabírá rychlost. Tam samozřejmě je výsledný proud vzduchu opět strháván směrem k budově ale ouha, když už by mohl přetéct z kolmých stěn nad střechu je tam efektivní zábrana - krov. Vzduch nemá na vybranou a udělá si 2 cesty 1) co se vejde proteče mřížkami mezi krovy pod do půdy, 2) zbytek se převalí přes krov a je stržen proudem vzduchu. Výsledek je takový, že na půdičce vzniká přetlak, nad střechou podtlak a k do ví jak funguje křídlo, zná výsledek = vztlak = síla která nadzvedá střechu a protože do hry vstupují poryvy větru dostává to dynamický rozměr - na hřeby, které drží krokve působí stejné sily, jako by je někdo vytloukal - silně a cyklicky. Hřeby drží jen tření, není tam žádný pojistný mechanismus jako matice, závit. V okamžiku kdy se odchlípne jihozápadní roh střechy (a to je přesně vidět i na jihozápadním rohem domu A) situace se razantně zhoršuje. Do cesty větru se staví větší plocha a kdo někdy slyšel o součiniteli odporu vzduchu ví, že síla působící na předmět je daná několika faktory, ale ten zásadní je plocha a hlavně rychlost proudění, která zvyšuje sílu vytahující hřeby (odpor vzduchu) druhou mocninou. Při 120 km/h je odpor vzduchu 4x tak velký než při 60 km/h a vítr o síle 160 km/h (a takový v Praze byl - http://www.ct24.cz/index_view.php?id=200017) už je zase jiné kafe.

Bylo by to na dlouhé vysvětlování, ale střecha se zachovala přesně v souladu s okolnostmi a fyzikálními zákony = je to jev předvídatelný, simulovatelný a navoditelný. To jestli byla nebo nebyla kvalitně provedená a jestli kvalitně znamená podle normy a jestli norma je v našem případě dostatečné měřítko už musí posoudit každý sám.

Nemuselo se to stát kdyby byly místo hřebů vruty, nemuselo se to stát, kdyby byla konstrukce zpevněná i jenom ocelovou pásovicí s hřeby ve směru kolmém na působení síly (prostě vodorovně). Nemuselo by se to stát, kdyby měl náš dům střechu jako okolní paneláky - z panelů a bez převisu.


04-sila na povolenou strechu.jpg
 Komentář:
 Velikost:  125.7 kB
 Zobrazeno:  306 krát

04-sila na povolenou strechu.jpg

03-sila na pridelanou strechu.jpg
 Komentář:
 Velikost:  123.66 kB
 Zobrazeno:  288 krát

03-sila na pridelanou strechu.jpg

02-jihozapadni vitr.jpg
 Komentář:
 Velikost:  132.36 kB
 Zobrazeno:  300 krát

02-jihozapadni vitr.jpg

01-vysledek.jpg
 Komentář:
 Velikost:  118.96 kB
 Zobrazeno:  307 krát

01-vysledek.jpg

 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2