Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 5.12.2005, 21:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Jak to probíhá před podpisem kupní smlouvy, pošlou vám k prostudování nějaký návrh?

Pokud ne tak tady jeden je - viz příloha Smile Odstranil jsem osobní údaje.


ks1.zip
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  ks1.zip
 Velikost:  15.17 kB
 Staženo:  383 krát
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 09:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky! !great!
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 09:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
každopádně držím palečky. mě se podařilo podepsat ustanovení tak jak je změněné uvedeno tady ale byla to fuška. Nemám problém ani s tím když se na mě odvoláte.

Tak vážení, sedláci u Chlumce hadr ... Sad
Požadované úpravy smlouvy prý nejsou možné, ale mohou mi dodat seznam součástí bytu, na které předávají klientům záruční listy a to samozřejmě mimo smlouvu. V poslední chvíli jsem se tedy neváhala ozvat, že vím o min. jednom člověku, kterému to do smlouvy vypsali a na to mi bylo řečeno, že to je sice pravda, ale že z toho má CG velké problémy (nechápu fakt co by oni s tím měli mít za problém) a že do budoucna nebudou NIKOMU dělat změny ve smlouvách. No prostě jsem vyměkkla, nemám čas ani nervy dohadovat se s nimi. V pátek to podepíšeme, oběhneme si kolečko přes křižovatku k notáři a zpátky a hotovo. Do mejlu mi poslali seznam dokladů, tak jak to bylo na byt. domě Suchdol. Pro přestavu ve standardním vybavení bychom měli dostat:

Návod na užívání bytu
Prohlášení o použití materiálů v souladu s PD a se schválenými výrobky
Výchozí revizní zpráva elektrického zařízení bytu
záruční list a atest protipožárních vstupních dveří bytu (pokud bezpečnostní dveře NEXT - certifikát shody - bezp. třída)
záruční list, návod k údržbě interiérových dveří bytu
záruční list, návod k údržbě KERAMIKA Praha, resp. SIKO
záruční list a návod k užívání oken a dveří AQ
záruční list a návod k užívání podlahových krytin BARKOTEX / RIEGER
Návod na obsluhu garážových vrat
záruční list - domovní telefon
záruční list a návod k užívání podlahového registru fan coil
záruční list a návod k užívání topné rohože AEG včetně termostatu
záruční list na vodoměry SV a TUV příslušného bytu
záruční list a návod k užívání předokenních rolet
EZS, dílčí revize elektro, uživatelský manuál SV AGENCY
záruční list interiérového schodiště, zábradlí JEMA
formuláře pro přihlášení a odhlášení elektroměrů na PRE
Obchodní materiály poskytovatele připojení T-Systems
certifikát AQ okna
certfikát zdiva Porotherm
certifikát jakosti hrubé stavby BD ÚSZ
certifikát jakosti dokončeného bytu ÚSZ
prohlášení o použití materiálů v souladu s PD a se schválenými výrobky
potvrzení o odvozu stavebního odpadu
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 11:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:

záruční list a návod k užívání předokenních rolet


Zdravím..tam budou nějaké předokenní rolety?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 11:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

citace:
Banana
Zdravím..tam budou nějaké předokenní rolety?

No u některých bytů zřejmě ano. Ten seznam je nutno brát informativně, ne všechno se týká každého, že...
třeba garážová vrata, ty rolety apod. Wink
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 12:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zajímalo by mě co by se reálně dělo, kdybych prostě řekl a trval na tom, že v takovém případě kupní smlouvu nepodepíšu, pokud tam nebudou ty dodatky, které požaduji...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 13:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Zajímalo by mě co by se reálně dělo, kdybych prostě řekl a trval na tom, že v takovém případě kupní smlouvu nepodepíšu, pokud tam nebudou ty dodatky, které požaduji...

My dva máme asi stejně malé byty, takže se obávám, že by se kvůli nám nezbláznili a prostě se to neuskutečnilo... ale dovedu si představit, že když tam někdo koupí mezonet skoro za 5 mil., jenají s ním trochu jinak. Sad
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 15:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Koukám že jsem pěknej potížista. Nevím jestli CG rozlišuje přístup klientů podle velikosti bytu ale podle mě je to spíš o tom jak rychle to kdo vzdá. BTW můj byt je jeden z nejmenších v domě Wink
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 16:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Se nám to tu pěkně rozjelo ... Very Happy Postavím to trochu do jiné roviny - řekl bych, že potížisté jsou všichni, kdo se o své budoucí bydlení zajímají a jsou aktivní ... Pak je celá řada těch, kterým je to jedno, podepíší ty kupní smlouvy ve standardním znění a nastěhují se ... Kolikrát pak ještě remcají, že podobní jako my vše jen brzdí a některým věcem akorát škodí ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 16:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Myslim, ze zakladna otazka je (ako tu uz bolo spomenute): Co sa stane, ak clovek v navrhnutom zneni zmluvu odmietne podpisat? Tu by mal odpovedat niekto s dostatocnymi pravnymi vedomostami - ak by to totiz znamenalo, ze "vinnik" nepodpisania zmluvy by v tom pripade bol klient, cize by na jeho tarchu isli vsetky prislusne sankcie spomenute vo VOP, potom sa obavam, ze hadat sa o zneni zmluvy je zbytocna strata casu a nervov (pripadne zmeny su totiz naozaj postavene potom na dobrej voli Central groupu, co asi kazdy dobre vie, co znamena Smile ).

Ine je to, pokial by nepodpisanim doslo zmluvne k zruseniu celeho procesu bez akychkolvek sankcii na oboch stranach s tym, ze CG by musel vratit vsetky zaslane peniaze. Potom je samozrejme situacia ina.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.12.2005, 21:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Je to tak že v případě odmítnutí podpisu smlouvy nejde o porušení (zrušení smlouvy o dílo) bez sankcí. To ale neznamená že jako klient nemám nárok na elementární slušnost a férové jednání a že musím odsouhlasit vše co mi CG předloží. Smlouva má vyjadřovat svobodnou vůli a sepisuje se právě proto aby předcházela nedorozumění a překvapení a to na obou stranách. Nemyslím si proto že by požadavek aby bylo jasně formulováno ustanovení o záruce byl něčím nehorázným - má pouze zabránit možnosti zhotoviteli jednostranně a libovolně určit záruku.
Vezmu-li to z jiné strany: proč je takový problém místo seznamu záručních listů mimo smlouvu tento seznam vypsat do ustanovení ve smlouvě. Z právního hlediska je to zásadní rozdíl a CG by se tolik nebránil kdyby si toho nebyl vědom.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.12.2005, 09:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já si myslím, že se CG snaží co nejvíce oprostit od možných budoucích problémů s reklamacemi tím, že se budou jeho zákazníci obracet přímo na dodavatele např. zařizovacích předmětů ... Moje domněnka se mi potvrzuje už jen z výňatku pasáže jednoho e-mailu, který obdržel od CG lusvec:
"Ustanovení odstavce V. rozhodně v rozporu s dobrými mravy není. Záruka se týká právě těch částí, které společnost přímo nedodává a je možné je řešit samostatně. Jedná se naopak o praktické řešení, kdy se jeví zbytečným dělat jen prostředníka, když je vše možné dojednat přímo s dodavatelem (nejde o krácení Vašich práv). ..."
jasně, ono taky k tomu krácení práv dojít nemůže, ale jak psal lusvec o příspěvek výše, solidní by od CG bylo, aby se všechny výše zmíněné materiály objevily jako ustanovení smlouvy ... Podepisujeme smlouvy s CG jako dodavatelem a zhotovitelem našeho bytu, ne s jednotlivými dílčími dodavateli např. těch zařizovacích předmětů, proto by to mělo být ve smlouvě ošetřeno ... Pro CG je to pochopitelně administrativně jednodušší, aby jim příslušní dodavatelé poskytly k jednotlivým bytům certifikáty a záruční listy, ve kterých budou záruční doby vymezeny, pro n? s tím odpadá veškeré zjišťování, zda jsou předávány správně, jak dlouhá, že to vlastně ta záruční doba má být, zda neměla být záruční doba na něco ještě delší, atd. ... Confused
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 09:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak v pátek jsme absolvovali již tradiční "Pankrácké kolečko" Empiria-Hypoté?ní banka(notář)-Empiria. Máme to za sebou i když odstavec se zárukou zůstal beze změny. Rolling Eyes
Mimochodem - byli jsme ujišťováni, že předávání bytů začne v polovině ledna 2006. To jsem zvědavá...

citace:
lusvec
Koukám že jsem pěknej potížista. Nevím jestli CG rozlišuje přístup klientů podle velikosti bytu ale podle mě je to spíš o tom jak rychle to kdo vzdá. BTW můj byt je jeden z nejmenších v domě
Hmm... asi to tedy nebude velikostí bytů, ale výdrží. Možná mě to někdy bude mrzet, ale už se stalo. ?asu je málo. Obdivuji Vás všechny co si s CG dopisujete tak dlouho, až dosáhnete kýženého efektu v podobě změny smlouvy.
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 11:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
Tak v pátek jsme absolvovali již tradiční "Pankrácké kolečko" Empiria-Hypoté?ní banka(notář)-Empiria. Máme to za sebou i když odstavec se zárukou zůstal beze změny. Rolling Eyes
Mimochodem - byli jsme ujišťováni, že předávání bytů začne v polovině ledna 2006. To jsem zvědavá...


Zase abychom nebyli takový hnidopichové, tak ono v podstatě je to i pro nás majitelé bytů lepší, že to půjde napřímo, než se dohadovat s CG, který by dělal stejně prostředníka v případě reklamace.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 12:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Zase abychom nebyli takový hnidopichové, tak ono v podstatě je to i pro nás majitelé bytů lepší, že to půjde napřímo, než se dohadovat s CG, který by dělal stejně prostředníka v případě reklamace.

Taky fakt, každá věc má i svou lepší stránku. Cool
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 14:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zjednodušení "jít napřímo" platí ale pouze tehdy jestliže budu reklamovat určitý funKční celek jako např. domovní telefon. Budu-li reklamovat nějakou část bytu tak už to pro mě příliš komfortní nebude. příklad: praskne dlaždice a já se obrátím na jejího dodavatele který bude tvrdit že je bezvadná a její prasknutí je zapříčiněno chybou montáže, obrátím se na CG kteří budou tvrdit že namontována byla bezvadně a jedná se o vadu výrobku Sad
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 14:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
Mimochodem - byli jsme ujišťováni, že předávání bytů začne v polovině ledna 2006. To jsem zvědavá...


nesdělil zástupce CG co má na mysli pod pojmem "předávání bytů" - podle VOP totiž podpis předávacího protokolu znamená pouze přechod rizik ale ne nutně možnost byt užívat (to nastane až po úplném zaplacení kupní ceny).

Jinými slovy: tím že podepíšete předávací protokol na vás přechází rizika a za poškození, vykradení atd. nesete zodpovědnost vy a ne CG.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 14:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:

nesdělil zástupce CG co má na mysli pod pojmem "předávání bytů" - podle VOP totiž podpis předávacího protokolu znamená pouze přechod rizik ale ne nutně možnost byt užívat (to nastane až po úplném zaplacení kupní ceny).
Jinými slovy: tím že podepíšete předávací protokol na vás přechází rizika a za poškození, vykradení atd. nesete zodpovědnost vy a ne CG.

No podle toho, jak to paní duchoňová z CG podávala, budou přistupovat k předání bytu po úplném zaplacení a kolaudaci. Z toho usuzuji, že to bude k bydlení (pokud to samozřejmě převezmete).
Na stavbě nám před ca. 14-ti dny říkali, že co se "tempa" týká, počítají, že předají 30 bytů v každém bytovém domě denně.
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 15:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
... Na stavbě nám před ca. 14-ti dny říkali, že co se "tempa" týká, počítají, že předají 30 bytů v každém bytovém domě denně.
No vidíte a moje informace, které jsem sem psal předtím, hovořily o tom, že nejsou schopni předávat denně více než 15 až 20 bytů, ale ne v jednom bytovém domě, ale celkem! Neutral To jsem se dozvěděl od konzultanta při své poslední návštěvě centrály někdy koncem října a že to prý nejsou schopni administrativně zvládnout rychleji ... Pokud došlo k tak výraznému posunu, můžeme být rádi, takto by to měli zvládnout předat všechno za nějakých cca 14 dnů ... Smile
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 15:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
No vidíte a moje informace, které jsem sem psal předtím, hovořily o tom, že nejsou schopni předávat denně více než 15 až 20 bytů, ale ne v jednom bytovém domě, ale celkem! Neutral To jsem se dozvěděl od konzultanta při své poslední návštěvě centrály někdy koncem října a že to prý nejsou schopni administrativně zvládnout rychleji ... Pokud došlo k tak výraznému posunu, můžeme být rádi, takto by to měli zvládnout předat všechno za nějakých cca 14 dnů ... Smile

Myslím, že od října se toho v CG muselo dost změnit. Jen si vzpomeňte kolik inzerátů na volná místa měli na svých stránkách. evidentně měli málo lidí. teď je to snad už lepší.
Dost bude taky záležet na klientech - dovedu si představit, že se najdou rýpalové, co místo cca. hodiny na předání zaberou půl dne a budou se dožadovat bůhví čeho všeho, než to převezmou... Sad
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 15:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nam k tomu na stavbe povedali tolko, ze odovzdavat byty zacnu hned po miestnom konani kolaudacnej komisie, co sa ocakava cca okolo 15.1. Miestne konanie vsak nie je to iste ako nadobudnutie pravnej moci kolaudacneho rozhodnutia, ktore nastane urcite az neskor a az po tomto termine sa tam da "legalne" byvat. Tento postup zodpoveda aj postupu, aky sa uskutocnil v Suchdole.

Cize ja by som to videl asi takto, ak nenastanu ziadne komplikacie:

1. Dokoncenie stavby a navrh na kolaudaciu (do 15.12.)
2. Zistovacie konanie, podpis zistovacieho protokolu (15.12.-15.1.)
3. Miestne konanie kolaudacnej komisie (cca 15.1.)
4. Odovzdanie bytu (15.1.-31.1.)
5. Nadobudnutie pravnej moci kolaudacneho rozhodnutia (cca 15.2.?)
6. Nastahovanie sa do bytu.

S tym, ze medzi bodmi 4 a 5 v byte nie je mozne legalne byvat, ale je mozne robit tam napr. kuchynu a pod. - a ako pisala Martina zo Suchdola, niektori tam v tomto case "nelegalne" uz aj byvali. Mozno by sa nam zisli nejake dalsie skusenosti Martiny, ci tam vobec to kolaudacne rozhodnutie uz nadobudlo pravnu moc.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 15:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lubos napsal:
...
1. Dokoncenie stavby a navrh na kolaudaciu (do 15.12.)
2. Zistovacie konanie, podpis zistovacieho protokolu (15.12.-15.1.)
3. Miestne konanie kolaudacnej komisie (cca 15.1.)
4. Odovzdanie bytu (15.1.-31.1.)
5. Nadobudnutie pravnej moci kolaudacneho rozhodnutia (cca 15.2.?)
6. Nastahovanie sa do bytu.

S tym, ze medzi bodmi 4 a 5 v byte nie je mozne legalne byvat, ale je mozne robit tam napr. kuchynu a pod. - a ako pisala Martina zo Suchdola, niektori tam v tomto case "nelegalne" uz aj byvali. Mozno by sa nam zisli nejake dalsie skusenosti Martiny, ci tam vobec to kolaudacne rozhodnutie uz nadobudlo pravnu moc.
Souhlasím !great! , zhruba s takovýmto harmonogramem počítáme i my ... Smile Jen si rovněž nejsem jistý s tou právní mocí vydaného kolaudačního rozhodnutí, zkusím zjistit nějaké podrobnosti ... Wink Jo a krátkou poznámku - nepochopím, že je pro CG tak náročné nám poskytnout harmonogram s přibližně stejným zněním, abychom se podle toho mohli zařídit, nejméně do toho bodu ?. 4 by to mělo být zřejmé ... Neutral
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 15:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

citace:
Jo a krátkou poznámku - nepochopím, že je pro CG tak náročné mám poskytnout harmonogram s přibližně stejným zněním, abychom se podle toho mohli zařídit, nejméně do toho bodu ?. 4 by to mělo být zřejmé ... Neutral

přesně tohle taky nepochopím. většinou není taková legrace vypověďět třeba stávající podnájem apod., že? Ne každý žije ve vlastním a je mu jedno kdy přesně se stěhuje. My jsme si jako rezervu nechali byt ještě na celý únor. Snad to bude stačit.... Rolling Eyes
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 15:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já jsem v tom předávaní spíše pesimista, vím od jiných firem, že předávání bytě se pěkně protahuje a vzhledem k tomu, jak se u CG všechno protahuje, tak se obávám, že to bude spíše později.
Ale zase na druhou stranu bych si nelámal hlavu kdy je možno v bytě bydlet nebo ne, jak dostanu klíče tak se stěhuji Exclamation Exclamation Rozhodnutí nerozhodnutí
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 16:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Ale zase na druhou stranu bych si nelámal hlavu kdy je možno v bytě bydlet nebo ne, jak dostanu klíče tak se stěhuji Exclamation Exclamation Rozhodnutí nerozhodnutí

Tak to já až dostanu klíče, měNIM ZÁMEK a pak se teprve stěhuji. !great!
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 16:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
My jsme si jako rezervu nechali byt ještě na celý únor. Snad to bude stačit.... Rolling Eyes


No, nechcem vas teraz vystrasit, ale my sme si nechavame byt az do konca marca. Tie datumy su totiz natolko orientacne, ze pri akejkolvek komplikacii sa to moze slusne pretiahnut. Martina by vedela rozpravat... Confused

Leika napsala:
Tak to já až dostanu klíče, měNIM ZÁMEK a pak se teprve stěhuji.


Hm, dobra poznamka Smile nas vo firme Next (dodavatel bezpecnostnych dveri) upozornili na fakt, ze ku kazdym dveram je PRAVE 5 klucov, ktore sa nedaju kopirovat ani duplikovat. Ak teda k dveram dostaneme 5 klucov, nemame sa udajne coho bat. Tak neviem Smile
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 16:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lubos napsal:
... Hm, dobra poznamka Smile nas vo firme Next (dodavatel bezpecnostnych dveri) upozornili na fakt, ze ku kazdym dveram je PRAVE 5 klucov, ktore sa nedaju kopirovat ani duplikovat. Ak teda k dveram dostaneme 5 klucov, nemame sa udajne coho bat. Tak neviem Smile
Tak to je dobré, protože nám ve firmě NEXT doporučili, abychom si ihned po obdržení klíčů vložku vyměnili, abychom právě tu jistotu měli a předpokládal bych, že to řeknou všem stejně ... Very Happy
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 16:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
Tak to já až dostanu klíče, měNIM ZÁMEK a pak se teprve stěhuji. !great!


Vzhledem k tomu kolik ten byt stoji uz stejne nebude dlouhou dobu nic co by se dalo z bytu uloupit Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 16:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lubos napsal:
No, nechcem vas teraz vystrasit, ale my sme si nechavame byt az do konca marca. Tie datumy su totiz natolko orientacne, ze pri akejkolvek komplikacii sa to moze slusne pretiahnut. Martina by vedela rozpravat... Confused

Jo, pane, to my bychom taky klidně mohli, ale neumím si představit, že se mi sejdou ve dvou měsících platby jak nájemného, tak i hypotéky, příp. poplatků... A to nehovořím o tom, že z něčeho musíme ten byt zařídit Exclamation
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.12.2005, 16:41  Předmět:  výměna zámku Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vyměnit zámek by určitě měl být první krok bez ohledu na to co říká prodejce zámků. Mám s NEXT stejnou zkušenost jako Milan - když jsem jim řekl že bez ohledu na to jak squelý zámky mi nabídnou tak koupím ten nejlevnější jen aby tam nějaký byl a pak jej vyměním tak mi na to řekli že je to jimi doporučovaný postup Wink
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2