Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 2.5.2005, 11:31  Předmět:  Datové rozvody a připojení na internet Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jak jsem už psal v kategorii Nové Zahradní město, CG se dohodl s firmou T-Systems PragoNet, a. s., která v budoucnu zabezpečí poskytování připojení na internet přes optickou síť, přičemž jejich produkt se nazývá viaGIA. samozřejmě zabezpečí nejen to, měly by být vytvořeny např. i kamerové okruhy, takže by mělo být možné sledovat veřejné prostory přímo v TV.

Na jejich stránkách o produktu píší: "... zapomeňte na ADSL, Wi-Fi či Internet po kabelové televizi. Teprve s touto službou se k Vám dostává vše, co máte dnes právo požadovat: vysoká rychlost, neomezený přenos dat, stabilní kvalita či garantované parametry. ..." To zní opravdu lákavě.

Pokud by se někdo chtěl podívat na další podrobnosti, jsou zde.

přesné ceny ještě nevím, je na to brzo, ale požádal jsem o zaslání podrobností, tak uvidíme, co odpoví ...


Naposledy upravil Milan V. dne 6.4.2006, 16:01, celkově upraveno 2 krát.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 3.5.2005, 08:09  Předmět:  Další informace Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak jsem zjistil něco dalšího ze záměru fy T-Systems Pragonet z odborného webu na tuto problematiku, článek už vyšel koncem listopadu minulého roku.
"... měl jsem možnost si o takovémto záměru popovídat s lidmi z T-Systems Pragonet, kteří si to chtějí odzkoušet na pilotním projektu, na některém z větších pražských sídlišť. Na kterém, to nechtěli ještě prozradit - ale mělo by to být již v příštím roce. ...
Vzhledem k tomu, že tato firma působí v oboru už poměrně dlouho a patří ke špičce se zahraničním kapitálem v zádech, nemusíme se obávat toho, že by s vytvořením takovéto sítě měla mít nějaké problémy ... Navíc není vůbec jasné, kde začnou, ale lokality CG se tomuto projektu nabízejí samy, vzhledem k tomu, že si náklady na vybudování sítě mohou mezi sebe rozdělit developer a právě T-Systems Pragonet.

... Základní představa je přitom taková, že T-Systems Pragonet by instaloval a provozoval potřebnou infrastrukturu (tj. "natáhl dráty": optiku až ke vstupu do domů, a v rámci domů kroucenou dvoulinku). Výsledkem by bylo "systematické prokabelování", obdobné tomu, jako je tomu u sítí kabelových operátorů - v každém bytě by rozvody končily "datovou" zásuvkou. Ten majitel bytu, který by se rozhodl stát se "abonentem" (využívat poskytovaných služeb), by do této zásuvky zapojil zařízení, představující obdobu kabelového modemu (u kabelových sítí) či ADSL modemu. ... Co se zdá být již dnes jasné, je způsob řešení "datového substrátu" (základního mechanismu přenosu dat), nad kterým bude poskytováno pět uvedených okruhů služeb. ...
Mezi ty okruhy patří:
- hlasové služby (hlasové hovory jsou přenášeny jako data),
- televizní programy (také televizní signál je přenášený jako data),
- vysokorychlostní připojení k Internetu,
- služby ochrany a ostrahy (různé monitorování, bezpečnostní kamery, napojení na PCO, atd.)
- metrologii pro utility (služby charakteru dálkového odečtu spotřeby energie, vody, apod.).

... půjde o řešení, které již dnes T-Systems Pragonet nabízí pod označením viaGIA (GIA od: Gigabit Internet Access). Jde v zásadě o gigabitový metropolitní Ethernet, který je již delší dobu běžně provozován v páteřní síti Pragonetu, a skrze nové optické rozvody by se v rámci popisovaného projektu dostal až někam ke vstupu do jednotlivých budov. Odsud by již vedly metalické rozvody (v rámci budov), a po nich by také "běhal" Ethernet, nejspíše jen stomegabitový. I tak by ale každá přípojka v jednotlivém bytě nabízela kapacitu, o jaké se jiným přístupovým sítí může jen zdát. Poskytovatel služeb by tak měl k dispozici dostatečnou kapacitu na to, aby mohl zákazníkovi poskytovat "na datovém základě" takové služby, na jakých se vzájemně dohodnou. ...

... důležitá samozřejmě bude i cena za takovéto služby. Konkrétní ceny pochopitelně ještě nezazněly, ale několikrát bylo zdůrazněno, že pro úspěšnost projektu je nezbytné, aby cenová hladina byla realistická a ceny "obvyklé", odpovídající možnostem uživatelů i cenovým relacím obdobných služeb, poskytovaných jiných způsobem. Tomu jsem porozuměl tak, že ceny by měly být srovnatelné s tím, co si (za stejné služby) účtují kabelovky a kolik stojí připojení k Internetu třeba přes ADSL. Je to ostatně i logické, protože jinak by potenciální zákazníci nejspíše zůstali u tradičních nabídek. ..."

Skoro to vypadá jako z nějakého sci-fi, že všechno půjde přes tu optickou síť a sám jsem zvědavý na výsledek a jaké možnosti nám to přinese ... těch pět chystaných okruhů by totiž nemuselo být konečných, v přenosových kapacitách se ještě určitě nějaké rezervy najdou ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 3.5.2005, 10:40  Předmět:  odpověď z T-Systems Pragonet na můj mail ... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

odpověď byla sice rychlá, leč čistě obecného charakteru a neřekla nám nic nového ...

Vážený pane,
velice si vážíme Vašeho zájmu o produkty řady viaGIA a viaPhone. Tyto produkty poskytujeme prostřednictvím společnosti Central Group. Váš e-mail jsme proto předali odpovědným pracovníkům společnosti Central Group. V případě dotazů se můžete obrátit také přímo na svého osobního konzultanta, který rád Vaše dotazy zodpoví.
Rádi bychom Vás informovali, že v současné době intenzivně připravujeme novou verzi webové prezentace na www.viagia.cz, kde se dozvíte veškeré informace týkající se jak produktu viaGIA a viaPhone, tak i doplňkových produktů, které s nimi bezprostředně souvisí.

Stránky z odkazu se teprve připravují, nicméně je na nich potvrzena ta skutečnost, že tyto produkty budou ve všech lokalitách CG. Také je tam konstatování, že pokud mám dotazy k nabízeným službám, nemám váhat je kontaktovat ... No a ve vazbě na odpověď v mailu mi to přijde jako více než úsměvné ...

ještě jednou děkujeme za Váš zájem a přejeme Vám do budoucna mnoho úspěchů a spokojenosti s našimi službami.

přejeme pěkný den,
T-Systems PragoNet, a.s.
Na Pankráci 1685/19
140 21 Praha 4
E-mail: info@viagia.cz <mailto:info@viagia.cz>


Takže to skoro vypadá, že CG už ví o chystané službě víc než dost, jen se to k nám zatím nedostalo ... teď už jen zbývá počkat si na to, než mě kontaktuje můj osobní konzultant, který má velký problém s tím, aby si po dobu jednoho měsíce přečetl můj mail z klientských stránek a sdělil mi, že je na nějaké bližší informace ještě příliš brzo a že si mám počkat ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2005, 11:01  Předmět:  Zkušenost s tvorbou dodatku ke smlouvě - inteligentní dům Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

K datovým rozvodům mám ještě jednu poznámku - nechápu, proč je zásuvka na PC v rámci těch datových rozvodů naprojektována do obýváku a pokud ji člověk chtěl nechat udělat v jiné místnosti, byl to problém ... Navíc po nás chtěli příplatek za zřízení datové zásuvky, nehorázné 2,5tis. Kč za jednoduchou zásuvku a 3,5tis. Kč za datovou dvojzásuvku i s telefonem ... Snažil jsem se jim vysvětlit, že počítač v obývacím pokoji mít rozhodně nebudeme a že když to nechci na jednom místě, ač mi to udělají někde jinde s tím, že zaplatím část kabelů, které tím přesunem budou delší ... Ani omylem se mi s tím nepodařilo pohnout a to stavební dozor celou problematiku několikrát řešil s různými dalšími lidmi z CG, nakonec vzešlo konečné rozhodnutí, že to prostě nejde a šmitec ... Museli jsme si tedy nad rámec poplatku za balíček "inteligentní dům" připlatit za to, že budeme využívat počítač jinde než v obývacím pokoji ... Tam samozřejmě ta datová zásuvka zůstala ... To už mi přišlo zcela uhozené ... Confused
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.5.2005, 12:21  Předmět:  Re: Zkušenost s tvorbou dodatku ke smlouvě - inteligentní d? Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
K datovým rozvodům mám ještě jednu poznámku - nechápu, proč je zásuvka na PC v rámci těch datových rozvodů naprojektována do obýváku a pokud ji člověk chtěl nechat udělat v jiné místnosti, byl to problém ... Navíc po nás chtěli příplatek za zřízení datové zásuvky, nehorázné 2,5tis.


No já to řešil tak, že za datovou zásuvku jsem musel příplatek zaplatit ale nechal jsem si udělat "husí krk" zakončený krabicí kdybych chtěl rozvod dále rozšiřovat nebo vést i jiné kabely. To nebyl problém a navíc to nevychází draho (75.- Kč za metr)
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 23.6.2005, 15:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

"odpovědní pracovníci" CG se mi dosud samozřejmě neozvali, podíval jsem se na web CG a objevil další rozšířující informace. Ty tam ale asi byly už s uvedením nové verze webu, jen jsem je objevil až teď v dobré víře, že se mi někdo kvůli tomu z CG ozve ... No nic ...

Vysokorychlostní internet, satelitní televize a bezpečnostní systém s kamerou

součástí luxusního provedení u bytě je také systém pokročilých datových rozvodů. Tento systém umožňuje zejména zřízení vysokorychlostního připojení k internetu, příjem satelitního TV signálu a zajišťuje provoz bezpečnostního systému jednotlivých bytě. U vstupů do bytového domu je navíc osazena kamera a v bytech je provedena příprava pro instalaci videotelefonů.

Bytové domy jsou v rámci systému vybaveny technologií pro vysokorychlostní přístup k internetu. Systém je nastaven pro pevné napojení na optickou síť, díky čemuž vedle vysokého uživatelského komfortu nabízí garanci přístupové rychlosti za všech okolností při neomezené době připojení. Po téže síti může být zároveň přenášen telefonní signál, který vedle vysoké spolehlivosti a kvality zvuku poskytuje řadu pokročilých funkcí, např. identifikaci volajícího, přesměrování hovorů, sledování příchozích a odchozích volání, hlasovou schránku a další.

Systém je nastaven pro příjem televizního a rozhlasového (FM) signálu ve vysoké kvalitě ze společného výkonného anténního systému. Anténní systém je již technologicky připraven pro připravované digitální vysílání pozemních vysílačů, které by mělo být plně spuštěno zhruba v průběhu dvou let. V případě zájmu může vlastník bytu využít „klasických“ 5 televizních kanálů šířených pozemními vysílači (hradí pouze tzv. koncesionářské poplatky za příjem veřejnoprávní televize). Systém rovněž umožňuje zdarma příjem signálu satelitních programů, pro jejichž zpracování je taktéž dimenzován. V takovém případě postačí pouze zakoupení satelitního přijímače (receiveru). konkrétně systém umožňuje přijímat plnou nabídku satelitu ASTRA (několik desítek TV a rozhlasových stanic). Dále navržené řešení umožňuje využívat programovou nabídku kabelových televizí (např. UPC Direct – HBO apod.). Uživatel hradí pouze poplatky za příjem zpoplatněných stanic (tzv. „dekódovací karta“).

Z hlediska zajištění bezpečnosti bytu nabízí systém především snadné napojení zabezpečovacího zařízení v bytě na pult centralizované ochrany. Dále je rozvodů možno využít také pro aktivaci domácího videotelefonu, který po osazení příslušného přístroje zajistí nejen zvukové, ale i optické spojení bytu s hlavním vstupem do objektu.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2005, 12:05  Předmět:  Další informace Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak jsem náhodou narazil na jeden článek na serveru Lupa, kde je popis optických sítí pro domácnosti, tj. sítě, které nás doma v budoucnu připojí ke zbytku světa ... Wink Zkopírovávám sem část toho článku, kdyby to někoho přece jen zajímalo, je tam už celkem dost podrobností ... No nic, když se to ?lovčk nedozví od někoho, kdo to má v popisu práce, musí si to zjistit sám ... Neutral
"... každopádně pro nás je důležité, že Netbox také využívá rozvod pomocí optických kabelů a následné rozvedení po domu přes Ethernet. V brně je nyní podle údajů společnosti zhruba 50.000 nainstalovaných přípojek (počet zákazníků firma nesděluje), kromě připojení k Internetu firma také nabízí služby v oblasti telemetrie, zabezpečení a podobně. příští týden se bude spouštět první část připojení v jihlavě (březinky), do konce roku chce mít firma pět až šest tisíc zásuvek. Na řadu přichází také Praha; začíná se na Praze 13. Partnerem v Praze je T-Systems (dřívější PragoNet - bude využita metropolitní optická síť jako páteř), do konce roku chce firma instalovat 25.000 zásuvek, do konce roku 2007 by to mělo být 150-200 tisíc zásuvek.

Ceny služeb jsou v jednotlivých lokalitách podobné, byť se počet dostupných tarifů, jejich názvy a ceny liší (viz web). nejlevnějším připojením je služba, nahrazující dial-up, kde se platí za čas, na druhé straně nabídky jsou tarify s rychlostmi 4/1 či 6/2 Mbit/s bez jakéhokoliv omezení a s přístupem na vnitřní síť rychlostí 10/10 Mbit/s (sdílenou mezi všemi městy s Netboxem) - to za měsíční paušály 400-800 korun bez DPH, ovšem s relativně vysokými instalačními poplatky.

Firma má poměrně smělé ambice, což je vidět například na celkem vysokém cílu v počtu instalovaných zásuvek v Praze (tedy domácností s možností přístupu, nikoliv samotných zákazníků). kromě toho připravuje další služby, jako je VoIP, která má být spuštěna příští měsíc, a služby VoD, LiveTV a Timeshifted (pravd?podobně míněno nahrávání programu s možností následného shlédnutí) mají být dostupné do konce roku. ..."

Jak je vidět, v T-Systems na to přibrali dalšího do party (brněnský Netbox) ... Tak jsem se podíval na jejich stránky do sekce služby pro domácnosti, abych zjistil nějaké podrobnosti ... Pokud jde o tu cenu, více napsat, než je o dva odstavce výše, nejde ... Zde je krátký přehled cen, myslím si, že ani ceny pro nás nebudou o moc odlišné od těchto, politika firmy se v tomto ohledu asi těžko změní ...
Služba-Rychlost (kb/s, příchozí/odchozí)-Limit dat-Limit času-vnitřní datový okruh (10Mb/s)-Cena s DPH (19%)
NETBOX BASIC GOLD-4096/1024-ne-ne-ano-565,- Kč
NETBOX STANDARD GOLD-5120/1536-ne-ne-ano-792,- Kč
NETBOX PREMIUM GOLD-6144/2048-ne-ne-ano-1057,- Kč

aktivační poplatek pro služby NETBOX BASIC GOLD, PREMIUM GOLD. Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou. Garance ceny bez DPH po dobu 24 měsíc?. V případě zdražení bude aktivační poplatek ve výši 3799 Kč vč. DPH vrácen.


Doufám jen, že nebudeme muset platit ten aktivační poplatek, protože dávat té společnosti ještě navíc téměř 4tis. Kč, to mi přijde v současné době neúměrné, i když se bude jednat o velmi rychlé připojení a ?lovčk bude napojený na vnitřní datový okruh o 10Mbit/s ... Neutral A nějaká záloha 1.000,- Kč vratná po ukončení smluvního vztahu, to už mi přijde naprosto k smíchu ... Shocked
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2005, 12:20  Předmět:  Re: Další informace Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zaujimave informacie Wink Obavam sa ale, ze ten aktivacny poplatok platit budeme. Vychadzam vsak iba z logiky veci. Poplatok za "Pokrocile datove rozvody" v dome bol totiz 4000-6000 Kc (podla velkosti bytu, 4000 za 1+KK, 5000 za 2+KK a 6000 za 3+KK). Velmi preto pochybujem, ze by si CG zaratal do tohto poplatku aj aktivacny poplatok za internet, pretoze u 1+kk bytov by potom na vsetky ostatne rozvody a pripravy zostalo iba 201 Kc Wink
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2005, 12:48  Předmět:  Re: Další informace Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):

[color=blue]Služba-Rychlost (kb/s, příchozí/odchozí)-Limit dat-Limit ?asu-Vnit?ní datový okruh (10Mb/s)-Cena s DPH (19%)
NETBOX BASIC GOLD-4096/1024-ne-ne-ano-565,- Kč
NETBOX STANDARD GOLD-5120/1536-ne-ne-ano-792,- Kč
NETBOX PREMIUM GOLD-6144/2048-ne-ne-ano-1057,- Kč


Tak to jsou opravdu hodně dobre ceny Very Happy Very Happy Very Happy , NETBOX BASIC GOLD myslím bude úplně vyhovovat pro bezne pouziti. Pokud to teda tak bude.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2005, 13:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Souhlasím ... Wink
jasně, zatím musíme pouze spekulovat, protože jsem od nikoho nedostal naprosto přesné informace, jak to bude vypadat, byť jsem se o to snažil ... Pokud se ale na zasíťování tato firma podílí, dají se víceméně předpokládat stejné ceny i pro nás ... Navíc, moje první informace od stavebního dozoru byla, že cena za připojení bude začínat zhruba okolo 600,- Kč, to by přibližně odpovídalo ... Nelíbí se mi ale ty různé poplatky, to je většinou pěkná lotrovina jak si jednoduše zvýšit výnosy ... Firem, které připojení přes optickou síť nabízejí, není zatím v ?R mnoho, nicméně najdou se i některé, které připojují za mnohem obtížnějších podmínek a připojovací poplatek a já nevím co ještě, nepožadují ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2005, 13:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tyhle propojovaci poplatky jsou hodne pekna lotrovina, nadruhou stranu kdyz nekdo bude chtit zavest napr.telefon, tak mu to Telecom taky asi urcite pekne nauctuje.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.10.2005, 09:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tady jsou ještě nové informace ohledně typů připojení a cen v té nahoře zmiňované Praze 13. Jsou odlišné, ta kategorie GOLD je jen jedna ...
Služba-Rychlost (kb/s, příchozí/odchozí)-Limit dat-Limit ?asu-Vnit?ní datový okruh (10Mb/s)-Cena s DPH (19%)
NETBOX START-64/64-ne-ne-ne-99,- Kč
NETBOX EASY-512/128-ne-ne-ne-299,- Kč
NETBOX SPEED-2048/512-ne-ne-ne-499,- Kč
NETBOX SPEED GOLD-4096/1024-ne-ne-ano-499,- Kč
Ty stejné ceny u SPEED a SPEED GOLD nejsou chyba, u SPEED se neplatí tak vysoký aktivační poplatek ... Myslím si ale, že to naše technické řešení rozvodů k bytovým domům umožní i rychlejší připojení, takže bych se spíše přikláněl k variantě, že bude těch GOLD připojení více než na Praze 13... Zbylé poplatky zůstaly stejné ... Neutral No nic, tak jsme trochu odbočili od důležitějších věcí týkajících se našeho nového bydlení ... Smile
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.10.2005, 12:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ted jde o to, aby ty tarify nezacinaly nekde na tech GOLD, protoze jako rekneme si rozumne malokdo je takovy stahovac, aby upotrebil 4Mbity, Question Question Question
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2005, 09:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Je jasné, že někteří internet používají méně, někteří více a to s různým využitím a nemusí jít pouze o stahování ... Obávám se však, že některé služby, které bude v budoucnu možné realizovat, tak ty půjdou pouze přes ten datový okruh (10Mb/s) a je otázka, který typ připojení ho v sobě bude standardně zahrnovat ... pochopitelně bude také záležet, zda budou ty služby spuštěny tak, jak bylo v minulosti proklamováno, to je věc jiná ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.10.2005, 18:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak jsem dneska obdržel na základě mého dotazu z konzultačního centra e-mail, ze kterého sem zkopíruji jednu moc příjemnou věc ...
"... Nevím však, zda Vám bylo sděleno, že na to, aby jste mohl používat vysokorychlostní datové rozvody, je potřeba zprovoznění samotné datové zásuvky ve Vašem bytě, a to formou klientského dodatku. Za zprovoznění se platí 2000,-Kč bez DPH. Jestli budete mít o tuto službu zájem, dojednejte si prosím schůzku na centrále společnosti s konzultantem, p. Luhovým , který má tuto problematiku na starosti. ..." Neutral
To si jako celá řada z nás koupila balíček s datovými rozvody a nyní si všichni budeme muset zaplatit i to, aby v nich v budoucnu vůbec mohly proudit data ... neskutečné ... Neutral Na konzultačním centru jsou k dispozici tzv. produktové listy k výše zmíněným službám a pochopitelně i ceníky ... ještě jsem je nedržel v ruce, ale materiály, co mám teď před sebou říkají, že moje předchozí analýzy a domněnky byly chybné, ta realita je o dost horší ... Jak cenově, tak i co se týče parametrů služeb ... někomu to až tak vadit nebude, někdo, dle mého mínění, dokonce zvolí jinou alternativu, uvidíte sami ... Více až budu mít oficiální materiál v ruce, abych se tu zase nerozplýval nad něčím, co se pak změní ... Confused nicméně poněkud pozoruhodná je ta skutečnost, že se cenově liší stejná připojení na Novém Zahradním městě a třeba na Suchdole ... !chin Martino, bohužel, moc vás nepotěším, ale pro vás je to ta dražší varianta, rozdíl začína na 100,- Kč, ale pak se to navyšuje ... Shocked
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.10.2005, 20:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tohle je opravdu neskutecna drzost. Nechapu jak si to muze CG dovolit.

Pokud budou ceny a sluzby horsi nez by bylo obvykle, budu JA prvni ktery se bude osobne angazovat az prejde dum do rukou vlastniku abychom CG porobu odstrihli a zajistili odpovidajici urovne a ceny s jinym poskytovatelem pripojeni.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 00:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vsimol som si ze aj tu sa hovori o internete, akurat som o tom pisal tu: http://www.byty-central-group.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=97

je tam prezentacia s celkom konkretnymi cenami

btw, k tym sietovym (datovym) zasuvkam... ja teda rozhodne chcem v celom byte plnohodnotnu strukturovanu kabelaz s vyvodmi kablov na patch panel, prinajhorsom bez toho patch panelu ale vyvedene kable aby som ich mohol nastrkat do switchu... pozeram ze za take nieco si asi pekne priplatim, ak to vobec pojde urobit, co? no to som zvedavy, spytam sa na to...
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 07:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

standardně je zásuvka na PC a telefon v obývacím pokoji, pokud by to někdo snad chtěl také jinde, zaplatí za datovou dvojzásuvku navíc 3.500,- Kč ... upozorňuji, že záměna umístění jinde v bytě není možná, takže si člověk musí stejně připlatit, i když chce tuto zásuvku umístit na jiné místo ... A to je tu na fóru ještě spousta lidí, kteří si museli celý balíček "inteligentního domu" koupit ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 07:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

A co presne znamena ten "inteligentny dom"?
No a kam teda vlastne tie kable zo zasuviek vedu? Pretoze ako vravim, ja by som potreboval niekde vyviest tie kable zo zasuviek (v mojom byte by hned za vchodovymi dverami mal byt taky maly priestor idealny na tieto ucely) a pripadne len jeden (ktory by bol vyvedeny zas tam kde vsetky ostatne) by isiel smerom von z bytu a bol by napojeny na ten rozvod. Zacinam sa obavat ze ma s tym poslu do zadku...
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 10:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No, ja platila za "nadstandart" - tj. pouze za napojeni na net a SAT 8500,-Kc, objednano pred tim, nez s nejakymi instalacemi vubec zacali. (to vite, metr dratu stoji tak 1000, tak se to musi promitnout v cene). Byt 2+kk, vymera 40m2.
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 13:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fuha, meter dratu 1000 korun, to davaju zlate droty?
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 14:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Co ty datové rozvody ("inteligentní dům") umožňují, o tom bylo napsáno v předchozích příspěvcích poměrně dost. Zkopíruji sem jednotlivé položky z oficiálního materiálu, který ovšem, dříve nebo později, budete mít určitě k dispozici. Standardem je:
    - Strukturovaná kabeláž (PC+TEL - dvojzásuvka v obývacím pokoji),
    - STA - 3 výstupy (TV, SAT, FM), každá obytná místnost,
    - příprava pro videotelefon.

A ještě položky, které se pěkně prodraží:
    - PC nebo TEL zásuvka navíc,
    - Datová dvojzásuvka - PC+TEL navíc,
    - záměna standard TEL zásuvky na dvojzásuvku TEL+PC,
    - záměna STA na 3 výstupy (FM+TV+SAT) - v obývacím pokoji má klient ve standaru STA se 2 výstupy,
    - Nová zásuvka STA 3 výstupy.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 15:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

citace:
- Strukturovaná kabeláž (PC+TEL - dvojzásuvka v obývacím pokoji),


Jednu dvojzasuvku nazyvaju tak honosne strukturovana kabelaz? heh
No v kazdom pripade uz sa hrozim toho kolko budem musiet vyvalit za zasuvky naviac a to vlastne neviem ze kam tie kable od tych zasuviek budu viest, ja nechcem aby viedli do toho ich rozvodu... Po prve, nebudem platit za kazdu jednu zasuvku ten poplatok za internet, podla toho co sa pise v tej prezentacii ktoru som sem daval tak ak ma clovek viac ako 1 zasuvku napojenu priamo na internet tak plati za kazdu zasuvku ako za zvlast pripojenie!! Cize mate 3 zasuvky = zaplatite dajme tomu 3*1300 Kc za internet, to je teda pekna blbost Cize tam chcem mat len vyvedene kable niekde na chodbe alebo kde si to rozmyslim a ja si to cez switch poprepajam a na internet pojde len jedna zasuvka. A po druhe aj kvoli bezpecnosti, naco by som mal vsetky pocitace napojene na net ked nemusim... Cim menej toho je priamo na nete, tym lepsie. A keby som uz naozaj surne potreboval viac ako jeden pocitac priamo na nete tak si to tiez dokazem prepojit, pripadne nejako preroutovat.
Takze som zvedavy kolko mi bude trvat kym im toto vysvetlim a kym to pochopia a to tam este budem musiet asi pri nich stat kym to budu robit, aby to spravili naozaj tak ako chcem
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 16:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
Fuha, meter dratu 1000 korun, to davaju zlate droty?

No,to nevim, tech 1000/m jsem si tak zhruba vydedukovala, protoze ta dvojzasuvka misto jednozasuvky prece tolik stat nemuze:-)

Kdo jeste muzete zasahovat do elektra, tak si dobre zkontrolujte, cemu CG rika standartni pocet zasuvek na elektrospotrebice v kuchyni. Ja zustala u standartu, s tim, ze CG bude mit dost rozumu a bude si umet predstavit, kolik spotrebicu je dnes standartem v prumerne male kuchyni. Vysledkem je to, ze tam je jedna zasuvka pro lednicku a pak jeste jedna. Pane jo, to je standart!!!
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 16:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kdybych jednou vyhrala tak 50 mil a fakt bych nevedela, co s penezi, tak si u CG koupim jeste jeden "standartne provedeny" byt, vubec to nebudu kontrolovat, prevezmu to, tak jak mi to daji (tj. se vsema tema "dilcima" vadama, na ktere jsem musela prijit ja - napr. opomenuty vyvod na mycku) a otevru jej jako - Antiukazkovy byt, at ty lidi vedi, do ceho jdou:-). Hmmm, se divim, proc ten muj byt vypada uplne jinak, nez ty ukazkove...
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 16:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina mitchell napsal(a):
Kdybych jednou vyhrala tak 50 mil a fakt bych nevedela, co s penezi, tak si u CG koupim jeste jeden "standartne provedeny" byt, vubec to nebudu kontrolovat, prevezmu to, tak jak mi to daji (tj. se vsema tema "dilcima" vadama, na ktere jsem musela prijit ja - napr. opomenuty vyvod na mycku) a otevru jej jako - Antiukazkovy byt, at ty lidi vedi, do ceho jdou:-). Hmmm, se divim, proc ten muj byt vypada uplne jinak, nez ty ukazkove...


Very Happy to by bolo dobre
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 17:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

citace:
Cize mate 3 zasuvky = zaplatite dajme tomu 3*1300 Kc za internet, to je teda pekna blbost Cize tam chcem mat len vyvedene kable niekde na chodbe alebo kde si to rozmyslim a ja si to cez switch poprepajam a na internet pojde len jedna zasuvka. A po druhe aj kvoli bezpecnosti, naco by som mal vsetky pocitace napojene na net ked nemusim... Cim menej toho je priamo na nete, tym lepsie. A keby som uz naozaj surne potreboval viac ako jeden pocitac priamo na nete tak si to tiez dokazem prepojit, pripadne nejako preroutovat.
Takze som zvedavy kolko mi bude trvat kym im toto vysvetlim a kym to pochopia a to tam este budem musiet asi pri nich stat kym to budu robit, aby to spravili naozaj tak ako chcem


Bojím se že to nepochopí. Já to řeším tak že jsem si nechal udělat zásuvku jednu a pak rozvod husím krkem. Budu si to pak muset dodělat ale vyšlo mě to levněji a navíc můžu husím krkem vést i jiné kabely než jen ethernet.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 18:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:

Bojím se že to nepochopí. Já to řeším tak že jsem si nechal udělat zásuvku jednu a pak rozvod husím krkem. Budu si to pak muset dodělat ale vyšlo mě to levněji a navíc můžu husím krkem vést i jiné kabely než jen ethernet.


No, ja hlavne musim zistit ze ako to vlastne je robene v tom standartnom prevedeni, ved ten kabel musi niekam viest a niekde sa musi napojit na daky backbone toho domu, pochybujem ze z bytu je natiahnuty nepreruseny kabel az niekam do dakeho master switchu v nejakej serverovni domovej... A ono to zrejme v mojom byte pojde stupackami ktore su hned za dverami podla nakresu cize ten kabel (alebo kable, ked spravia zasuviek sietovych viac) tam musia doviest tak ci tak, a ja by som tie kable chcel mat vyvedene hned vedla, tam je take miesto kam by som akurat mohol supnut server, switch a ostatne properties (skoda ze tam nie je 60 cm na sirku, supol by som tam normalnu rackovu 19" rozvodnu skrinu Cize to by snad pochopili, tak ale zalezi naozaj od toho ako je to robene v tom standartnom prevedeni.

A co sa tyka toho husieho krku, ako presne to mas spravene? A ked tam potom budes chciet natiahnut kable, ako sa to robi? Lebo to si totiz neviem vobed predstavit, ani som to nikdy nerobil
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 19:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Je to přesně tak jak si myslíš že to není. Kabel je ukončen na jedné straně zásuvkou co mám v bytě. Je veden husím krkem v podlaze (již je zalito betonem) skrz zeď na chodbu. Tam pokračuje ve stropním podhledu do kabelovodu naproti výtahu (viděl jsem když to montovali) a je ukončen kdesi v suterénu. To jsem popsal standard. No a já jsem si nechal udělat v podlaze ještě jeden husí krk zakončený krabicemi. V něm je "zatahovací drát" a pomocí něj si tam dám kabely co se vejdou (reproduktory, ethernet...).
Ale abych byl poctivej - taky jsem to nikdy nedělal Smile
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 19.10.2005, 19:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No tak to je teda strukturovana kabelaz jak svina...
Ale odkial kam ti teda ten husi krk ide?

Ono v podstate, ked tam daju tie husie krky ku kazdej planovanej sietovej zasuvke tak spravia presne to iste ako keby tam uz tie zasuvky dali a natiahli do tych krkov kable... Cize neviem neviem ci to bude pre nich pochopitelnejsie tymto sposobom (ale tak lacnejsie to bude urcite ako vravis)
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2