Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 09:35  Předmět:  Cedulky "zákaz venčení psů" Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 09:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jsem docela zmatená z cedulek, které se postupně objevují v lokalitě Nové Zahradní Město a na kterých stojí "zákaz venčení psů". chápu, že pro mnohé to může být nepříjemné, ale myslím, že zrovna v této lokalitě se pohybují pejskaři, kteří mají tolik slušnosti, že většnu toho, co jejich pes zanechá na trávníků, seberou. Nicméně i tak by mě zajímalo, kdo je autorem těchto cedulek, protože bych na něj měla několik dotaz, například: to mám psa přenášet? jaký hrozí postih? Připadám si jak blázen. Platím za psa nemalý poplatek MČ Prahy a nakonec ho budu nosit v košíku venčit za Prahu nebo na přilehlé "staré" sídliště? Nicméně jsem ráda, že můj pes váží 18 kg a lituji majitele, kteří mají své miláčky o dost těžší.
Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
Michal
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 24.2.2006
Příspěvky: 559


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 09:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ačkoli pejskaře také moc nemusím (výkaly na trávě), tak si myslím, že tohle asi nikdo nařídit nemůže
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MichalZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martinvocet
Host
Host


Věk: 45
Založen: 30.3.2007
Příspěvky: 124
Bydliště: NZM - D

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 10:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kubickova napsala:
Jsem docela zmatená z cedulek, které se postupně objevují v lokalitě Nové Zahradní Město a na kterých stojí "zákaz venčení psů". chápu, že pro mnohé to může být nepříjemné, ale myslím, že zrovna v této lokalitě se pohybují pejskaři, kteří mají tolik slušnosti, že většnu toho, co jejich pes zanechá na trávníků, seberou. Nicméně i tak by mě zajímalo, kdo je autorem těchto cedulek, protože bych na něj měla několik dotaz, například: to mám psa přenášet? jaký hrozí postih? Připadám si jak blázen. Platím za psa nemalý poplatek MČ Prahy a nakonec ho budu nosit v košíku venčit za Prahu nebo na přilehlé "staré" sídliště? Nicméně jsem ráda, že můj pes váží 18 kg a lituji majitele, kteří mají své miláčky o dost těžší.


Jak pisete, dost pejskaru po sobe uklizi, jenze podle me je jeste vic tech kteri na to kaslou. Staci se podivat na travniky a vykalu je na nich dost. Ja jsem naopak rad, ze tam cedulky jsou, ikdyz nevim kdo je tam dal, ale rochodne ho timto chci pochvalit.
Az se chovani pejskaru (vase treba ne) zmeni nakolik, ze po svych milaccich budou uklizet vzdy, pak bych cedulky samozrejme nemeli smysl.
Vodnář Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie martinvocetZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 10:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Chápu lidi, co pejsky nemají, že jsou zastáncem těchto cedulek, ale když se na to podíváme z rozumového hlediska, tak se taky může časem stát, že se nám na sloupech objeví "zákaz vstupu" - tyto cedulky jsou poměrně snadno zakoupit za pakatel - budeme je taky respekovat?
Nemůžu mluvit za všechny pejskaře, ale ti co jsou slušní a vědí co se sluší jsou zbytečně a neprávem omezovány.
Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 12:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

bohužel v lokalitě vidím hlavně pejskaře, kteří po svých pejscích neuklízejí. Zejména v nitrobloku mezi domy G a F věčně vidím volně se venčící psy, po kterých jejich exkrementy nikdo neuklidí. Zatím jsem viděla 1 jedinoupaní, která po svém pejskovi ihned uklidila. Ale nevím, kdo je iniciátorem cedulek. My jsme jen připravovali info obyvatelům, aby po svých mazlíčcích uklízeli. Zákaz jsme rozhodně neplánovali, ale osvěta je v tomto ohledu mezi obyvateli domů bohužel nutná.
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 12:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jde jak o psí výkaly ale i to psí moč, která působí také velmi agresivně a podle toho trávník také pak vypadá, nehledě k tomu, že jsou i tací co nechací své psy močit na roh baráku u vchodu.
Já si myslím, že každý soudný člověk by si do bytu ve městě neměl žádného psa pořizovat a když ano, ať ho naučí na perlit jako kočku! Já osobně mám psy moc rád a právě proto bych si ho nikdy do takových podmínek nepořídil. Někdy hlídám psa a můžu všem řící, že než seberu jeho výkal, tak šlápnu do dalších třech.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 12:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martinvocet napsal:
Jak pisete, dost pejskaru po sobe uklizi, jenze podle me je jeste vic tech kteri na to kaslou. Staci se podivat na travniky a vykalu je na nich dost. Ja jsem naopak rad, ze tam cedulky jsou, ikdyz nevim kdo je tam dal, ale rochodne ho timto chci pochvalit.
Az se chovani pejskaru (vase treba ne) zmeni nakolik, ze po svych milaccich budou uklizet vzdy, pak bych cedulky samozrejme nemeli smysl.


... jj, naprostej souhlas ...
_________________
Dcom
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 13:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Souhlasím s vámi v tom, že i když já jdu sebrat potřebu po svém pejskovi, tak se mi ne jednou stane, že cestou šlápnu do dalších třech exkrementů, ale stále si myslím, že házet všechny do jednoho pytle a omezovat tak nejen chápavé majitele, ale i ty psi je hloupost. Myslím, že by se měl najít nějaký systém, kde by se opravdu důrazně poukázalo na ty, kteří po svých mazlíčcích neuklízejí. Zároveň jsem názoru, že například tzv. psí koše by také pomohli .... někdo holt občas zapomene pytlík a pak než aby se vrátil domů to raději hodí za hlavu, takhle by to měl vyřešené. Nejsem zastáncem pejskařů, jen těch, kteří vzali v úvahu veškeré aspekty toho, co pořízení pejska přináší.
Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 13:23  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

koše na psí exkrementy výbory řešily s MCP10, městká část nechce nic instalovat, nemá peníze. Osobně jsem to nyní zkusila přes CG, uvidíme, jestli se zadaří, že by je ještě dobudoval CG na své náklady a pak to prostě celé předal městu, ale upřímě, známe CG Sad
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 13:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já bych upřímně byla ochotna i přispět, ale nevím, jestli se takových pejskařů nejde víc Sad nicméně možná by stálo za to navrhnout to na nějaké schůzy výboru - cedulky se pejskařům nelíbí, tak proč si nepřiplatit za to, že budeme mít k dispozici košíky, ne? Nějaký kompromis se najít musí a toto je podle mě jeden z nich. Zas nechci, aby ti co psa nemají, museli přispívat na něco, co nebudou využívat ...
Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 14:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Je mi líto, co se týče trávníků kolemd domů, tak se jedná o soukromý pozemek ve vlastnictví příslušných SVJ. A vlastník má právo omezit přístup na takovýto pozemek a to plně dle svého uvážení. Chápu, že se vám nelíbí trpět za nepořádné netoleratní a arogantní vlastníky psů, kteří se domnívají, že jejich milačci mohou vše, ale berte to tak ze pravidla se často musí přizpůsobit těm nejhoším, protože na ně nic jiného neplatí. Věřte nebo nevěřtem, ale když na chodníku vidíte ehm exkrement v průměru kolem 10cm, pak začnete nenávidět všechny psy i když ti chudáci za to nemůžou. S tím, že si pořizujete psa si "pořizujete" i odpovědnost za svého miláčka a povinnost zajistit, aby svým pobytem mezi náma neobtěžoval své okolí. Ten pes to sám nezvládne. A řeknu vám, že výkaly byť na trávníku obtěžují, pomočené stěny domu obtěžují. Štěkot v nočních a brzkých ranních hodinách obtěžuje. Možná namítnete, že ten pejsek za to nemůže je to jeho přirozenost. Odpovím ANO, nemůže je to odpovědnost majitele, aby zvážil své možnosti a schopnosti mít a ovládat svého pejska. Pejsek se vám za vaši péči odvděčí náklonností, láskou a společností, ale vaše okolí pocítí jen ty druhé věci. A NELZE po vašem okolí sobecky žádat, aby tolerovalo nepříjemné projevy vašich soukromých radostí.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kolysta
Master moderator
Master moderator


Věk: 49
Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 1304


blank.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 14:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Cedule, konkretne u domu D, tedy na sloupech verejneho osvetleni a v prostoru u vjezdu do garazi mezi domy D a E ma na svedom nas vybor.
Instalovalala je tam na nase prani spravni firma.
Jsou mysleny tak, aby lide sve psy vencili jinde nez na pozemku SVJ, tedy ne na travniku v okoli domu D a mezi domy D a E.
Vencit psa je mozne na travnim pasu, ktery je mezi ul. Pracska a Mikanova. Jak jsem tak koukal, hodne majitelu psu to pochopilo.
Střelec Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie kolystaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 14:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
S tím, že si pořizujete psa si "pořizujete" i odpovědnost za svého miláčka a povinnost zajistit, aby svým pobytem mezi náma neobtěžoval své okolí. A NELZE po vašem okolí sobecky žádat, aby tolerovalo nepříjemné projevy vašich soukromých radostí.


... jj přesně ... hlavně je fakt "příjemný" když ty čoklové blafaj po baráku, obzvlášť ty velký ...
_________________
Dcom
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 14:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii já vás naprosto chápu a taky jsem to zde psala, že spousta lidí si pořídí psa a nebo jiné zvíře aniž by domysleli důsledky tohoto činu, ale zároveň nechci, aby se pejskaři házeli do jednoho pytle .... ono, když to vezmeme z té vaší stránky, tak bychom za chvíli mohli řešit důsledky pořízení dětí (proč mě mají budit brečící děti v noci), hádky sousedů, hlasité večírky apod. Jednou žijeme v paneláku, takže trocha tolerance v každém z nás musí být. Můj pes je třeba za štěkání v bytě trestán, ale pořád je to zvíře a nemohu zaručit, že do konce života už neštěkne, ale snažím se co nejméně obtěžovat své okolí, což se o někteřích sousedech říci nedá - a to nemají ani psa.
Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 15:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ale dost dohadování - ono to stejně k ničemu nevede Já si svého psa budu venčit na místech k tomu určených (doufám, že takové se brzy v okolí NZM objeví), dál po něm budu uklízet a dál budu tolerovat opilou a poflakující se mládež v nočních hodinách
Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 15:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kubickova napsala:
ono, když to vezmeme z té vaší stránky, tak bychom za chvíli mohli řešit důsledky pořízení dětí (proč mě mají budit brečící děti v noci)


... však to už jsme řešili tady Wink Cool
_________________
Dcom
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 15:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Naprosto s vámi souhlasím, hádky sousedů, hlasité večírky, nahlas puštěná hudba, ale i kouření na balkonech nebo na chodbách, odpadky poválené po domě a kolem domu a další. Ba i to brečící dítě, když se to vezme ad absurdum. Všechno je obtěžování okolí díky svým sobeckým zájmům. A všichni, co bydlíme v bytových domech bychom si to měli uvědomit. Svět nekončí pět centimetrů před naším prahem. I tam dál jsou lidi a chtějí si odpočinout po práci nebo před prací a nebo jen tak prostě v klidu žít. A vím taky, že když jsem si dobrovolně zvolila bydlení v bytovém domě musím jisté nepohodlí a ruchy z okolí snést. Snažím se být ke svému okolí toleratní, ale jen tolik nakolik je okolí toleratní ke mě.
Nechtěla jsem házet všechny pejskaře do jednoho pytle. Vím, že jsou i ti slušní a doufám, že mé zamyšlení mezi ty slušné přivede alespoň jednu další dušičku. Bohužel je spousta takových, které je nutno k zamyšlení nutit cedulemi, zákazy a tresty a spousta takových, na které neplatí ani to. Proto budu apelovat, psát občas se i rozčilovat a sem tam i nadávat, aby se něco změnilo. Jestli jsem se vás svým příspěvkem osobně dotkla, tak se omlouvám, nebylo to tak určeno.
Sama bych taky pejska ráda pořídíla, ale neudělala jsem to právě proto, že jsem uvážila, že bych mu nebyla schopná poskytnout tolik svobody a prostoru a asi nebyla ochotná poskytnout tolik času kolik by ta živá duše potřebovala a kolik by si i zasloužila.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kubickova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Kamelova 3270/2, Praha 10

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 15:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já si pejska pořizovala ještě v době, kdy jsem bydlela na vesnici a takovéto věci jsem nemusela řešit, ale jak sama píšete, i já se dobrovolně rozhodla přestěhovat se do Prahy do panelového domu a tak se snažím být tolerantní i k věcem, které neuznávám a o kterých si myslím, že by si ostatní mohli odpustit. Určitě jste se mě nedotkla, jen jak píšete, taky se občas ozvu a jsem ráda, že si tady na tomto místě můžeme popovídat a zároveň si tak trochu postěžovat, jen jen škoda, že to nečtou ti, kvůli kterým se my tady tak bouříme .... ale to už je absurdum celé věci
Střelec Pohlaví:Žena Drak OfflineOsobní galerie kubickovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
malina
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 73
Založen: 20.2.2006
Příspěvky: 369
Bydliště: NZM B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 24.4.2008, 18:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Právě před několika dny, kdy byl zvláště teplý den jsem šla do domu a u vchodu to tak smrdělo močí, až se mně dělalo špatně. A při tom by stačilo tak málo - po domě a kousek za ním vést psa na vodítku a nenechat ho močit hned jak se otevřou dveře, případně mu v tom zabránit. Je smutné, že je to v Praze běžné - a bohužel v různých zákoutích, podloubích a rozích to dělají nejen ti psi.
Ryby Pohlaví:Žena Králík SkrytýOsobní galerie malinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vendy
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 46
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 1143
Bydliště: NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 06:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kolysta napsal:
Cedule, konkretne u domu D, tedy na sloupech verejneho osvetleni a v prostoru u vjezdu do garazi mezi domy D a E ma na svedom nas vybor.
Instalovalala je tam na nase prani spravni firma.
Jsou mysleny tak, aby lide sve psy vencili jinde nez na pozemku SVJ, tedy ne na travniku v okoli domu D a mezi domy D a E.
Vencit psa je mozne na travnim pasu, ktery je mezi ul. Pracska a Mikanova. Jak jsem tak koukal, hodne majitelu psu to pochopilo.


Těch cedulek jsem si nevšimla, ale tímto velice děkuji vaší správní firmě a všem, kteří to zařídili (zřejmě výbor D a E, který inicioval letáky, aby lidi po svých psech uklízeli). Mám terasu nad trávníkem mezi domy D a E a nemůžu na ni pomalu ani vylézt, pod ní je nas.. až hrůza. Kdokoliv ke mně přijde na návštěvu, pohoršuje se nad tím, že to je tedy výhled a občas ten zápach..
Myslím, že ty cedulky jsou naprosto v pořádku, je to soukromý pozemek patřící domům D a E, platíme za údržbu trávníku (sekání atd) a bezohlední pejskaři tam venčí svoje psy a znečišťují naše pozemky. Když má někdo dům se zahradou, těžko mu tam bude někdo chodit venčit psa - a tohle je totéž..
Chápala bych rozhořčení pejskařů, kdyby nebylo psy kde venčit, ale pás mezi domy a Práčskou je dost veliký, stejně tak v okolí domů je spousta prostranství, kde se psi dají venčit!

Takže ještě jednou díky všem, kteří zařídili, abych mohla taky někdy vylézt na terasu bez toho, aby se mi zvednul žaludek
Vodnář Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie vendyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
malina
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 73
Založen: 20.2.2006
Příspěvky: 369
Bydliště: NZM B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 07:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Problém je v tom, že těžko někoho z těch, kteří po svých psech neuklízejí a tudíž ani nerespektují obecná pravidla chování, přimějete aby cedulky respektoval. A jak si to vynutit, to tedy nevím. Volat policii ? než přijede je pejskař dávno pryč, bude ho chytat výbor? a pokutovat? to asi ne. Za Béčkem jsou už na trávníku kolem domu vyšlapané široké cesty od pejskařů. Myslíte, že když tam dáme cedulky, že tam přestanou chodit?
Ryby Pohlaví:Žena Králík SkrytýOsobní galerie malinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vendy
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 46
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 1143
Bydliště: NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 08:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To je pravda, že se těžko donutí bezohlední majitelé, aby dodržovali cokoliv.
Já jsem ten problém řešila nedávno s naším výborem, protože to začalo vážně být neúnosné, pod terasou zápach a jedna hromádka vedle druhé. Výbor mi napsal, že jediná možnost je vyfotit majitele se psem, který nesbírá exkrementy a poslat to na Úřad Prahy 10, případně Městskou policii. Na to totiž existuje vyhláška, kde se uděluje pejskařům, kteří nerespektují pravidla slušnosti, pokuta až 20 000,- Kč.
Sice by se mi příčilo být udavačem, ale co je moc, to je příliš, takže bych to snad i udělala - ale já tam nikdy nikoho neviděla, když jsem byla doma.
A co se týče vstupu na soukromý pozemek, ať už za jakýmkoliv účelem, tak myslím, že by to bylo ještě jednodušší. Stačilo by pár exemplárních případů - a možná by si lidi dali pozor
Vodnář Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie vendyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
mabarcz
Host
Host


Věk: 47
Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 214


blank.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 08:37  Předmět:  a Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

aaaa


Naposledy upravil mabarcz dne 25.4.2008, 08:41, celkově upraveno 1 krát.
Panna Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie mabarczZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
mabarcz
Host
Host


Věk: 47
Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 214


blank.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 08:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jednou jsem upozornil pani, ktera telefonovala a nechala sveho milacka volne behat u travniku pred vjezdem do garazi E, zda by mohla sveho pejska kontrolovat kam moci. Ze si myslim, ze fasada domu neni urcite to nejlepsi misto. Ani se neobtezovala odpovedet. Nekdy je to dost smutny, ja po svem psovi taky sbiram extrementy, nechapu proc to nemuzou delat ostatni.
Panna Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie mabarczZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vendy
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 46
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 1143
Bydliště: NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 08:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To tě šlechtí, pokuta tě mine Že posílám Belle pusinku na čumáček

Je bohužel spousta lidí, kteří přesně jak píšeš, telefonují, chodí jich víc ve skupince a baví se spolu a vůbec nevědí, kde se jejich pes pohybuje a co dělá.

Samozřejmě, všechny zákazy a příkazy atd jsou trestem i pro slušné majitele, je to nepříjemné a nespravedlivé. Ale asi se nedá nic jiného dělat.
Vodnář Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie vendyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
trueman
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 39
Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: NZM - G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 09:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

mabarcz napsal:
Jednou jsem upozornil pani, ktera telefonovala a nechala sveho milacka volne behat u travniku ...


Ja mam podobnou zkusenost z minuleho vikendu. Vecer jsem sel do sparu a nejaka slecna se psem, tak zhruba stejne vahy jako byla ona sama se nejak neobtezovala posbirat produkty, ktere vytvoril na travniku primo u popelnic na rohu domu G (kdo tam ma okna, tak je mi ho fakt lito).

Kdyz jsem se ji teda zeptal (hned po tom, co se dala na odchod), jestli by byla tak laskava a posbirala to co tam jeji pejsanek nechal, tak mi bylo odpovezeno at se staram laskave o sebe s pohledem mafiana ... Pritom jsem se o sebe de-facto staral, jelikoz kus toho travniku je taky nas, ze ... No takze asi tak, priste ji normalne vyfotim a poslu to kam to pujde.
Rak Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie truemanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 09:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MČ P10 je možné doručit foto i jako sms psa, který znečišťuje pozemky MČ a pán po něm neuklízí. Zde jsou trávníky přilehlé k domům soukromý majetek, a tak se to musí brát.

A ad brečení dětí: ty z toho vyrostou. Bohužel, když jsou nemocné, nebo jinak strádají, sdělují to pláčem. A přirovnání ke psům je nepatřičné i při největší představivosti.

Možná bychom na portálu mohli uspořádat výstavku fotografií I když někteří pejsakři se začali maskovat kapucí, jejich chůze a miláček je vždy prozradí. A poté, co se sem nastěhovali noví obyvatelé stoupl počet exkrementů jak na trávníku, tak na chodníku. nebo je to jarem a novými přírůstky? S cedulí výboru D souhlasím, B uvažovalo o stejném.

Už mě nebaví neustále umývat boty, oblečení, kočárky a hračky od hoven (promiňte ten výraz), kdykoli se projdeme venku.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
mabarcz
Host
Host


Věk: 47
Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 214


blank.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 09:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nekdy Belle nestihnu zabranit, aby na travniku nevykonala malou potrebu, ale jinak s ni chodim pres Pracskou mezi panelaky, jsou tam dokonce i dva stojany se sackama.
Panna Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie mabarczZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martinvocet
Host
Host


Věk: 45
Založen: 30.3.2007
Příspěvky: 124
Bydliště: NZM - D

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.4.2008, 10:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no kazdopadne, dnes rano jsem sel do prace a videl jsem ceduly mezi D a E na Mikanove otocenou, tak sem ji vratil nazpet Smile jen jsem zvedavej kdy nekdo vezme nuzky a prestrihne to uplne.

Napadlo me, protoze je to nas soukromy pozemek, ze bychom dali kolem chodniku takovy ten maly plutek, aby bylo fakt jasne, ze sem ne Exclamation
Vodnář Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie martinvocetZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2