Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.9.2009, 11:55  Předmět:  Parkovani - objeti klicem Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Chtel bych se pochlubit se svoji vybornou zkusenosti z parkovani v garazi pod bytem v ulici Mikanova dum cislo 7. Bydlim zde cca rok a celou dobu parkuji na svem parkovacim miste. Kazdou chvili se musim vyhybat autum zaparkovanym v ulicce mimo vyhrazena stani, kdyz tu ma nekdo navstevu. Obcas mi to neni prijemne, ale zatim jsem nemel zadny zasadni problem takto zaparkovane auto objet, takze no stress.

V patek 25.9.2009 mi prijela pritelkyne domu cca v 16:30. Tak jsem si rekl, take jednou vyuziji ulicku. Preparkoval jsem moje auto z meho mista vedle do ulicky, protoze jsme cca hodinu po te odjizdeli mym autem na 3 dny pryc a pritelkyne si po tu dobu nechavala jeji auto na mem parkovacim miste.

Kdyz jsem nekdy před 18:00 prisel do garaze mel jsem na levem zadnim blatniku (z hlediska pripadneho lakovani nejblbejsi dil, protoze se musi strikat pulka auta) asi 40cm ryhu od klice nebo neceho podobneho sikmo skoro pres cely blatnik.

Zaparkoval jsem zpusobem viz obrazek:

Image

Vedle me zustal nejmin 3 metry siroky prostor na projeti, kterym by se protahl i zak v autoskole. Auto jsem tam nechal neco malo pres hodinu a podotykam, ze poprve za cely rok co zde bydlim.

Takze zkratka by me celkem zajimalo jaky "clovek" mel potrebu neco podobneho udelat a pokud ten dotycny, ktery mel potrebu se mi podepsat na auto chodi i sem na forum, tak ze bych si o cele zalezitosti velice rad popovidal face to face. I kdyz silne pochybuju, ze by mel odvahu se k tomu prihlasit...

Kdyby se mi podobna vec stala nekde na parkovisti, tak me to samozrejme nepotesi, ale mavnu nad tim rukou, ale ze je neco podobneho schopny udelat muj soused, z toho se mi zveda zaludek. Pokud jsem tam nekomu tak strasne prekazel, mohl mi nechat vzkaz za sklem, ze mu to vadi a ja bych to hold priste na tu hodinu dal ven pred barak. Nemam problemy v ramci dobrych sousedskych vztahu udelat nejaky ten ustupek.

Zrovna vcera a dnes v noci parkoval v te same ulicce na duhe strane muj soused s cernym BMW X5. Kdyz jsem jel domu musel jsem ho objet. Asi bych mu to mel taky oznackovat klicem, aby vedel, ze ma mile sousedy. Nastesti ja na rozdil od jinych si vazim ciziho majetku...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Fefi
Host
Host


Věk: 43
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 186
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.9.2009, 14:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Treba jste tam nekomu zabral misto Smile Bohuzel nic to nemeni na tom, ze to auto tam nema co delat. U nas jsem nejakou dobu nechaval vzkazy za steracem a protoze to nevedlo k cili tak jsem na to rezignoval. Objet nekomu auto klicem by mne ale nenapadlo.

BTW: cloveka, ktery si vyrizuje svoji zlost na veci a nedokaze to s majitelem byste meli najit, protoze buh vi jak si vezme "spravedlnost" do svych rukou priste.

Ale predpokladam, ze ucel to splnilo, protoze na toho cloveka nebudete chtit narazit priste a uz to nikdy neudelate. To ze jste to za rok nevyuzil Vas bohuzel neomlouva, pouze jste se stal stejnym jako Ti co tam parkuji pravidelne, take si rikaji nikomu tu nevadim. Pravidla tu jsou asi jen pro nektere.

Offtopic:
Mne objizdeji auto lidi taskou porad obcas s kovovymi doplnky (i po cele delce) i kdyz parkuji na k tomu urcenem stani, bohuzel je umistene tak, ze je vhodne pro pruchod.
Blíženci Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie FefiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Kristina Kovařčíková
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79


blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.9.2009, 18:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Teda nechci nikoho strašit ale už jsme si s přítelem všimli že tu má dost aut od klíče na dveřich hmmm jak to říct slušně....kosočtverec....že by se někdo bavil???
   SkrytýOsobní galerie Kristina KovařčíkováZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Fefi
Host
Host


Věk: 43
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 186
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.9.2009, 06:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kristina Kovařčíková napsal(a):
Teda nechci nikoho strašit ale už jsme si s přítelem všimli že tu má dost aut od klíče na dveřich hmmm jak to říct slušně....kosočtverec....že by se někdo bavil???


to je husty, v jakym dome? to si pak clovek rika, ze by kamerovy system byl dobry.
Blíženci Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie FefiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.9.2009, 09:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fefi napsal:
...

Pravda, auto tam nemelo co delat s tim souhlasim. Rekl jsem si, ze kvuli hodine se to nezblazni a ucel to skutecne splnilo, znova to tam takto nedam. Dovolil jsem si to jen pro to, ze tam objizdim neci auta v ulicce takrka den co den a nestoji tam hodinu, ale klidne i nekolik dni. A zduraznuji, ze to stalo tak, ze to nikomu neprekazelo a nikoho to nenutilo k nejakym slozitym objizdecim manevrum. Navic mame mistnost stranou kam vjizdi jen tech cca 12 lidi, kteri tam parkuji, takze to musel byt nekdo ze sousedu, ktery dobre vedel, ze to je moje auto, ze stojim tesne vedle sveho parkovaciho mista a ze to rozhodne nedelam bezne. A predevsim to rozhodne nebyl duvod takto reagovat.

Jinak koupil jsem auto z Nemecka znacne nad beznou trzni cenou prave z duvodu ze je ve stavu noveho vozu, nebylo nikdy bourane, ani strikane, na laku neni jediny kaz krome tupek od kaminku na prednim narazniku, ktere se casem objevi na kazdem aute a zadny dil nebyl nikdy strikany. Takze tohle potesi dvojnasob.

Kamerovy system by se rozhodne hodil hodne a jsem ochotny na nej klidne prispet. At uz z duvodu kradezi v garazich, tak kvuli takovymto hovadum...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Fefi
Host
Host


Věk: 43
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 186
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.9.2009, 13:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Infe napsal:

...


Ano, mate pravdu, je to skoda, a shodneme se na tom, ze se to nedela. Dovedu si predstavit Vas vztek a preju at to je to jedine co Vas s autem v garazich potkalo.
Blíženci Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie FefiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.9.2009, 15:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Je to hrozne, co se deje, odrazi to jen obraz obyvatel domu, potazmo spolecnosti ve ktere zijeme. A deji se horsi veci s auty, napr. jednomu clovekovi odmontoval asi nejaky soused srouby na kole, dovedete si prestavit, co by se stalo, kdyby mu kolo upadlo na dalnici ve 130.km/h. I takove zrudy jsou mezi nami.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kristina Kovařčíková
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79


blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.9.2009, 17:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fefi napsal:
Kristina Kovařčíková napsal(a):
Teda nechci nikoho strašit ale už jsme si s přítelem všimli že tu má dost aut od klíče na dveřich hmmm jak to říct slušně....kosočtverec....že by se někdo bavil???


to je husty, v jakym dome? to si pak clovek rika, ze by kamerovy system byl dobry.


když jsme šli pěšky po Mikanově tak to tam měla 4 za sebou zaparkovaná auta....a pak jsme to viděli ještě párkrát v garážích to není to se někdo baví venku když jde po chodníku.
   SkrytýOsobní galerie Kristina KovařčíkováZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.10.2009, 07:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Reseni = kamerovy system v garazich. Kdyz uz nemuzeme bez obav nechat auto ani ve sve garazi, tak kde jinde. Myslim, ze byt tam kamera tak si to dotycny rozmysli a pokud ne, tak je aspon sance si ho pak dohledat. To z ceho sem nastvanej jeste ted je ta bezmoc s tim neco delat a ze jsem odkazanej na milost/nemilost svych sousedu. Stejne tak to auto muze kdokoliv vykrast nebo cokoliv jineho bez jakekoliv sance ho chytit...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
martina
Spolubydlící
Spolubydlící



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 375
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.10.2009, 11:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kamerovy system se tady bohuzel resi pravidelne kazdy ctvrtrok. A bez vysledku, protoze pro nej vsichni v dome nejsou. A tim to bohuzel pada. Ja jsem pro kamery vsema deseti, ale mame smulu, na schuzi domu to neprojde.

Mimochodem, ktereho domu se ty problemy tykaji?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie martinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.10.2009, 13:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina napsala:
Mimochodem, ktereho domu se ty problemy tykaji?

Cecko. Mikanova 7...

Nechapu kdo muze byt proti kamerovemu systemu. Jediny rozumny duvod je financni stranka, jinak proti tomu muze byt snad jen ten co tam ty auta vykrada nebo poskozuje...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
martina
Spolubydlící
Spolubydlící



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 375
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.10.2009, 15:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Infe napsal:
martina napsala:
Mimochodem, ktereho domu se ty problemy tykaji?

Cecko. Mikanova 7...

Nechapu kdo muze byt proti kamerovemu systemu. Jediny rozumny duvod je financni stranka, jinak proti tomu muze byt snad jen ten co tam ty auta vykrada nebo poskozuje...


Tak v Cecku jsme zabezpečení řešili. Výbor navrhl několik možností, hlasovalo se mezi majiteli a výsledek je současné zabezpečení při odchodu z garáže - nechci na tomhle chatu něco zbytečně prozradit, nevíme, kdo sem chodí. Ale asi víte, co myslím.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie martinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martina
Spolubydlící
Spolubydlící



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 375
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.10.2009, 15:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo, a v kterém patře garáží ten "klíčník" řádí?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie martinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Fefi
Host
Host


Věk: 43
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 186
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 2.10.2009, 10:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina napsala:

Tak v Cecku jsme zabezpečení řešili. Výbor navrhl několik možností, hlasovalo se mezi majiteli a výsledek je současné zabezpečení při odchodu z garáže - nechci na tomhle chatu něco zbytečně prozradit, nevíme, kdo sem chodí. Ale asi víte, co myslím.


Nevim jake tam mate zabezpeceni, ale pokud neni mozne dostat se ven z garazi bez pouziti cipu a bez znalosti nejakeho postupu, pak zrejme nesplnujete pozarni predpisy. Ale jak rikam, nevim jak to mate vyresene, takze treba predpisy splnujete.
Blíženci Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie FefiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.10.2009, 12:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

jj... to je samozřejmě možnost jak se z graáží dostat i bez čipu založit požár.. pak se to odpojí... DOufám, že to žádný "chytrák nebude zkoušet. Už tak je dost toho "vytvarného umění" nejen na dveřích a zdech domu, ale jak tak koukám i na autech.. Bohužel u toho musíte totyčného dobráka chatit za ruku... jinak vám to není nic platné..
Jak už se tu psalo.. Pro kamerový systém musí být 75 procent všech vlastníků. Podotýkám, že sehnat souhlas s tím, co je teď trvalo výboru cca rok.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.10.2009, 12:52  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
Pro kamerový systém musí být 75 procent všech vlastníků. Podotýkám, že sehnat souhlas s tím, co je teď trvalo výboru cca rok.


... jj já osobně jsem hlasoval i pro kamerový systém, ale bohužel většina lidí má na zabezpečení domu jinej názor ... Rolling Eyes
_________________
Dcom
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.10.2009, 13:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak mozna ze se pletu, mel jsem dojem, ze jsem cecko, ale o zadne zmene pri vyjezdu z garaze nevim a vyjedu normalne bez chipu, proste prijedu autem k vratum a ty se otevrou. Pripadne zmacknu sipku nahoru/dolu na otevreni vrat. Rikam adresa je Mikanova 7 a mel jsem za to, ze to je budova C. Auto stoji kousek za vjezdem do garaze v -1 patre.

<odstavec s navodem pro zlodeje smazan >

Nevim jak to je s pozarnimi predpisy, ale treba u me v praci se bez chipu clovek ven nedostane. Na pozar to asi bude nejak osetrene, ze se vrata otevrou nebo tak neco, ale jinak zkratka vjezd i vyjezd jen s chipem a hodne pochybuju ze by nase budova nesplnovala v necem pozarni predpisy, na tohle se u nas hodne dba...

Ale tak to je OT. Skoda ze nejsou ty kamery, jina moznost ochrany nebo aspon usvedceni vandala/zlodeje asi neexistuje...


Naposledy upravil Infe dne 3.10.2009, 05:16, celkově upraveno 2 krát.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
martina
Spolubydlící
Spolubydlící



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 375
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.10.2009, 15:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Myslela jsem vychod z garazi do domu, ne z garazi. Ale moc bych se tady nerozepisovala, jak se dostat z garaze - fakt nevime, kdo to tady muze cist.

Uz se to psalo - kamery vlastnici neodhlasovali, bohuzel.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie martinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.10.2009, 05:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina napsala:
Myslela jsem vychod z garazi do domu, ne z garazi.

Jo to jsem zaregistroval...

martina napsala:
Ale moc bych se tady nerozepisovala, jak se dostat z garaze - fakt nevime, kdo to tady muze cist.

Upraveno

martina napsala:
Uz se to psalo - kamery vlastnici neodhlasovali, bohuzel.

Nechapu. Pro zajimavost, mel nekdo jiny argument, nez ze by to bylo drahe?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
ru
Host
Host



Založen: 25.8.2006
Příspěvky: 125
Bydliště: NZM-G

blank.gif

PříspěvekZaslal: 3.10.2009, 11:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Infe napsal:
Nechapu. Pro zajimavost, mel nekdo jiny argument, nez ze by to bylo drahe?


Toto tema se mnohokrat projednavalo. Nevim, jak konkretne to probihalo ve vasem dome, ale obecne se zda, ze to je pomerne drahe a malo efektivni reseni. Duvody jsou nasledujici:
- Nutnost poridit vetsi mnozstvi kamer a ridici elektroniky.
- Napojeni na dispecink, pokud chcete, aby nekdo vandaly nebo zlodeje vyrusil drive, nez dokonaji, co si naplanovali.
- Ze zkusenosti velice mala uspesnost rozeznani cloveka ze zaznamu.

Ciste porovnanim ceny a efektivity vychazi mnohem lepe byt pojisteny, nepoustet do garazi nezname lidi nebo auta, co se na vas tlaci pri vjizdeni, a pockat za dvermi garaze, nez se zavrou.
_________________
ru

GM/IT$ d++ s:+ a C++++ UL++C P+ L++@ E-- W++ N o? K? w+++
O M- V- PS+ PE++ Y+++ PGP t+++ 5? X-- R++ tv- b++++ !DI D++
G+ e* h--- r++ y+++
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie ruZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.10.2009, 13:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo to vsechno je fajn, ale neochrani nas to pred vlastnimi sousedy. A na pojisteni mate spolucast. Samozrejme auto pojistene mam, ale v pripade pouze vykradeni vozidla nebo objeti klicem to clovek bud cele (aby neprisel o bonus) nebo z vetsi casti plati cele sam Sad.

Ale jinak souhlas s tim, ze kamerovy system musi byt pomerne kavlitni a tudis dost drahy, aby byli lide dobre rozpoznatelni, takze to reseni je dost drahe a je otazka jestli to za to stoji.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 5.10.2009, 08:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ze zkusenosti vime, ze nejvice skod a to hlavne vandalstvi + kradeze, pochazi od obyvatel domu. Pak neni tezke dotycneho vyhledat dle zaznamu z kamery. V porovnani, kolik plati obyvatele domu za jine sluzby, napr. uklid, spolecna elektrina, udrzba zelene apod, to zas neni takova investice, a hlavne to je investice do spolecneho majetku, zadna spotreba ktera vyleti kominem bez uzitku. Pokud je projekt dobre zadany, system kamer se da postupne dle financi rozsirovat a tak napr. za 5 let je mozne mit v dome plne 100procentne funkci system s desitkami kamer Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 5.10.2009, 12:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Stale je stejný problém, je potřeba o téhle pravdě přesvědčit minimálně 75% vlastníků. S tím vše stojí a padá... To taky znamená, že lidi musí všechny podobné incidenty v garážích hlásit výboru.. Aby se dala udělat statistika, kolik takových problémů je.. U sebe mám za tento půl rok jednu "čárku" za poškrábané auto, jak se píše v tomto příspěvku.. A to je poměrně dost málo na investice v řádu statisíců až milionů a to nepočítám provoz a údržbu takového systému.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
malina
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 73
Založen: 20.2.2006
Příspěvky: 369
Bydliště: NZM B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 5.10.2009, 13:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

to nám říkal i poručík od policie, když jsme si ho pozvali na výbor. Stačí kukla nebo kapuce na hlavě a záznam je na nic. Navíc pokud nechytí člověka přímo při činu a nejsou na to svědci, končí to tím, že se dotyčný vymluví na známé či neznámé, kteří si u něj kradenou věc schovali a skoro každý soudce ho zas pustí pro nedostatek důkazů. naše justice a zákony jsou vážně povedené.
přimět 75% vlastníků aby hlasovali na schůzi pro takovou investici je takřka nemožné, ještě se nám takový počet nikdy na shromáždění nedostavil a zákon to říká jednoznačně.
Ryby Pohlaví:Žena Králík SkrytýOsobní galerie malinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.10.2009, 11:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

malina napsala:
Navíc pokud nechytí člověka přímo při činu a nejsou na to svědci, končí to tím, že se dotyčný vymluví na známé či neznámé...


Me by stacilo kdybych dotycneho souseda co mi objel auto klicem poznal na kamere nebo bylo videt jakym autem prijel. Podle auta bych si ho uz snadno dohledal. Dal uz bych si to poresil sam i bez policie .

P.S. Vyboru jsem to nahlasil...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.10.2009, 14:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kamerovy system ma sve opodstateni, opravdu si uvedomte, ze vetsina tech svinstev se deje od obyvate domu, pocinaje neopravnenym parkovanim v garazich, po niceni majetku konce. Kdyz se pak neco stane, da se aspon v jistem procentu pripadu zjistit , o co slo a odkud vitr vane. 90 procent lidi se rozmysli, jestli zaparkuji, kde nemaji, kdyz je snima kamera popripade neco znici, neco strhnou, nekam neco vyryji apod..
Je to jedine nadstandartni reseni, ktere muzeme jako slusni lide udelat a aspon trochu situaci zlepsit.
Souhlas 75 procent vlastniku se da zajistit i jinym zpusobem, nez na Shromazdeni, jenom musi Vybor vyvinout nejakou aktivitu v tomto smeru, napr. korespondencni hlasovani apod...
A ne jen rikat, ze to stejne nepomuze, ze si pachatel vezme napr. kapucu,ze 75 procent vlastniku to neschvali atd... Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Infe
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.10.2009, 15:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Naprosty souhlas.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie InfeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.10.2009, 15:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak za sebe říkám, že jsme to zkoušeli.. nejen na shromáždění, ale i korespondenčně.. prostě ten souhlas není, a to jsme nakonec docíli toho, že hlas dalo víc jak 90 procent vlastníků. Takže to není nějaký blábol do větru.
Vzhledem k tomu kolik lidí se vyjádřilo souhlasně ke kamerovému systému, tak je pro mne zadání jednoznačné. V současné době není zájem.. věnovali jsme tomu (teda mimo jiné) rok práce ve výboru... Nejsme tam od toho, abychom lidem nutili něco, co nechtěji.. Tím není vyloučeno, že se k tomu v budoucnu nevrátíme... Třeba až ceny kamerových systémů klesnou... pak to projde...
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
pheight
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 51
Založen: 12.11.2007
Příspěvky: 67


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.10.2009, 08:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No kdyz uz nejake hovado vykradne v garazi auto, tak asi nebude mit ani problem s rozmlacenim kamer....
Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie pheightZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
malina
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 73
Založen: 20.2.2006
Příspěvky: 369
Bydliště: NZM B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.10.2009, 10:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Souhlas 75 procent vlastniku se da zajistit i jinym zpusobem, nez na Shromazdeni, jenom musi Vybor vyvinout nejakou aktivitu v tomto smeru, napr. korespondencni hlasovani apod...

Nejsem si jistá, že by korespondenční metoda hlasování v případě napadnutí ze strany některých vlastníků byla obhajitelná u soudu, pokud tato metoda není umožněna přímo stanovami SVJ. A vzorové stanovy, které nám na začátku existence SVJ dal KoP, takovou možnost určitě neuváděly. Možná si ji některý dům dodatečně schválil, potom by to asi možné bylo.
Ryby Pohlaví:Žena Králík SkrytýOsobní galerie malinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2