Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 3.7.2006, 11:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To Vonka: Ono jde spíš o to, aby majitelé psů své miláčky nevenčili jen na tom trávníku u domu. Ať už jde o moč či něco hutnějšího.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Vonka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 40
Založen: 24.2.2006
Příspěvky: 76
Bydliště: NZM-A, Bubeneč, Žďár n/S

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.7.2006, 12:52  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

greticka napsala:
To Vonka: Ono jde spíš o to, aby majitelé psů své miláčky nevenčili jen na tom trávníku u domu. Ať už jde o moč či něco hutnějšího.

Urcite souhlasim, take proto se snazime co nejvice chodit se psem dolu k Botici, i kdyz napriklad ten "skvely" neprostupny plot nam to zrovna neusnadnuje... Sad
Ale abych uvedl venceni na spravnou miru. Stejne pokazde kdyz jdete ven, tak prvni co pes udela je, ze vykona svou hlavni potrebu hned na nejdblizsi zatravnene plose. Takze to stejne vzdy odnese travnik hned u domu..
Proto jedinym resenim bude asi urcity kompromis. My (pejskari) se musime snazit odklizet to co je v ramci nasich moznosti. A lide, kteri psi nemaji musi byt vice tolerantni a nevyvadet kvuli kazdemu psim curani...
A to, ze se casto kompromisy nedodrzuji je bohuzel uz v nasi povaze! A ja nemuzu mluvit za ostatni, ale sam slibuji, ze ja i moje pritelkyne bobky nasi Sáry odklizet budeme Wink
Rak Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie VonkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.7.2006, 13:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kompromis je vec, ktera prinese obema stranam neco pozitivniho a proto ma pro obe strany smysl. Me kompromis neprinese nic, jen se prestanu zasazovat o dodrzovani cistoty sveho osobniho zivotniho prostredi. Pytliky nic neresi, kdo chce ma vlastni z domu, kdo ne, stejne to nesebere. Obcurane travniky - budiz, pak ale at si pejskari zadotuji oploceni detskych hrist - az nejaka budou (spravneji by si meli zadotovat oploceny vybehu pro sve psy, aby deti nemuseli sedet v ohrade, coz zase na druhou stranu muze mit i pro ne samotne nektere kladne stranky). Nicmene to zasadni ceho posledni salva prispevku tyka je, aby lidi toho psa aspon odtahli z chodniku, schodiste, od zdi - na ten prvni travnik, a pokud mozno ne hned pod okny, coz se bohuzel v mnoha konkretne zdokumentovanych pripadech nestalo...
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
YANEK
Podnájemník
Podnájemník


Věk: 46
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 528
Bydliště: NZM-C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.7.2006, 17:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no bohužel k botiči už se nadostanem ani omylem ten debil si zadělá i tu cestu ke splavu nehledě na vybagrovaný kameny přez který sem chodil do sadu at si to nabouchá hold budu chodit kolem školy
Beran Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie YANEKZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Axlboy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 30.5.2006
Příspěvky: 56


tuvala.gif

PříspěvekZaslal: 13.7.2006, 23:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

On se nikdo neposere, když se ten pes vysere na trávu ... je to furt lepší než ráno vykouknout ven a vidět tam rozmlácený flašky od nějakýho idiota co si večer dělal party ....

BTW, jednou mi to trefí auto a přísahám bohu, že ten kdo za to bude zodpovědnej dostane tak po držce že se posere tam co ty psi
   OfflineOsobní galerie AxlboyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.7.2006, 07:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ani pokud to bude travnik pod tvym/vasim oknem? Ono se to lehce prehlizi, kdyz to si toho dosyta uzivaji jen ti druzi.
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 14.7.2006, 07:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Axlboy napsal(a):
On se nikdo neposere, když se ten pes vysere na trávu ... je to furt lepší než ráno vykouknout ven a vidět tam rozmlácený flašky od nějakýho idiota co si večer dělal party ....


No mozno ked sa ti podari pravidelne do toho stupit tak zmenis nazor...
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.7.2006, 07:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tohle téma už jsme vyčerpali, nic nového v něm zaznít nemůže, takže něco pro odlehčení:

Paní říkala, že mají všechny stejného tatínka. To lidský mezi ně asi nepočítala Smile Foceno v pondělí na přehradě Smile


P7100821.JPG
 Komentář:
 Velikost:  91.94 kB
 Zobrazeno:  27322 krát

P7100821.JPG

 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.8.2006, 22:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No co se týče venčení kolem domů ... možná by pomohlo kdybychom rozmístili podobný cedule ...

http://www.super.cz/vtipky/4358-jasne-strucne.html
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vladi
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 7.4.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 08:23  Předmět:  psi vykaly atd.. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobre rano,
i mi uz se povedlo jedno rano vstoupit naplno do psiho vykalu, byla jsem vzteky bez sebe a ta zlost me provadela cely den - samozrejme se mi nepodarilo lejno z boty umyt beze zbytku. Priznam se, ze mi varila v zilach krev a vari stale v momente, kdy vidim pejskare pred domem. Vubec nechci hazet vsechny do jednoho pytle, vim, ze jsou taci, kteri s sebou nosi pytliky... Pro ty ostatni.... - myslim, ze jsme civilizovani lide a melo by se stat pro majitele psu samozrejmosti po sobe (svych psech) uklizet. To neplati jen pro okoli domu, ale samozrejme i pro vytah a spolecne chodby. Nejednou jsem nastoupila v dobe destu do smrduteho zaneradeneho vytahu v Becku/11 a psi stopy se tahly po dlazbe dal a dal....

PROSIM CHOVEJME SE JAKO LIDE....
S diky zdravi, Vladka
   OfflineOsobní galerie vladiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 11:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dcom napsal:
No co se týče venčení kolem domů ... možná by pomohlo kdybychom rozmístili podobný cedule ...

http://www.super.cz/vtipky/4358-jasne-strucne.html


Jo, to je přesné .
Vidím, že se v NZM nemůže stát to, jak běží pes pouští, písek všude kolem dokola a pes je z toho celý nešťastný-: ,,Tak a když teď nenajdu patník,tak se stane děsný neštěstí..."
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 12:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kolem našich domů vidí člověk venčit a pobíhat, a slyší štěkat stále ty samé psy. Už mi začíná vadit, že musím mít strach, aby mé dítko, které počíná chodit, nevstoupilo na trávník, a vůbec nesedlo si či nesebralo nějaké to nadělení.

Jak někoho uvidím zaneřádit trávník, tak si něco poslechne. Tento nešvar začíná prerůstat únosnou mez tolerance. A klidně si myslete, že jsem příšerně nesympatická bez smyslu pro humor Evil or Very Mad
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 12:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Když vidím, jakým způsobem se v naší lokalitě chovají pejskaři, nelíbí se mi to ... Navíc vím, jak to vypadá v jedné lokalitě, co stavěl Metrostav, tam jsou lidé hákliví na jakéhokoliv psa pobíhajícího (ještě ani ne "venčícího se"!) přímo u domu a něco podobného, jako se děje u nás, je naprosto nepřípustné, mají to přísně zakázené a všichni majitelé psů je chodí venčit do opravdové zeleně kilometr daleko a ne deset metrů od domu ... Pokud svému psovi nedokážu dopřát to, co potřebuje, pak si ho ani nemám pořizovat! Confused Za náš výbor mohou zcela zodpovědně prohlásit, že okolo domu A nikdo moct venčit svého miláčka nebude!
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 13:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
Za náš výbor mohou zcela zodpovědně prohlásit, že okolo domu A nikdo moct venčit svého miláčka nebude!


... doufám, že se k tomu výbor "Céčka" postaví stejně ...
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 15:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dcom napsal:
Milan V. napsal(a):
Za náš výbor mohou zcela zodpovědně prohlásit, že okolo domu A nikdo moct venčit svého miláčka nebude!


... doufám, že se k tomu výbor "Céčka" postaví stejně ...


Spoléhám v tom i na výbor Béčka. Takové ty řeči, že psu neporučíš
a buďte rádi, že vám jen močí jen na trávník a děkujte, že mu bobky sebereme se mi nelíbí. Buď tu žijí v převaze lidé a děti nebo lidé a psi.
Je to jako s kuřáky- když se spoléhalo na jejich ohleduplnost, tak se kouřilo všude a bezohledně.
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mirii
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 40
Založen: 14.2.2006
Příspěvky: 70
Bydliště: NZM-B,Mattioliho 17

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 22:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravim,
jako pejskari se mi poslednich par radku moc nezamlouva. Mozna by jste si meli uvedomit, ze to neni o psech, ale o lidech. Pokud je nekdo hovado (prominte za ten vyraz) a nesklizi po psech, tak je hovado i ve vsech ostatnich smerech...a rozhodne to neni o zakazu psum pohybovat se po travnicich okolo bloku. Ja si po svem psovi uklizim a pokud se mi stane, ze nemam nahodou sacek, tak si bobek seberu o par hodin pozdeji, ale rozhodne to nenecham lezet na miste. Pokud mi nekdo ale hodla zakazovat prochazet se s moji fenkou okolo bloku, at uz A,B ci C, tak verte, ze zadny vas zakaz mi v tom nezabrani. Jsem slusny clovek a slusne se chovam ja i muj pes. Mam za nej plnou odpovednost, platim nemale poplatky mestu a tudiz chci i normalne a v klidu zit a bez omezeni se pohybovat. Doufam, ze se udela nejaky kompromis a nebude se tenhle problem hrotit do extremu. Nechapu proc bych mela doplacet na hulvatstvi druhych. Jinak preji hezky zbytek vecera.

Mirii
Blíženci Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie MiriiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 13.8.2006, 22:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj Mirii,

vím o pejskařích, kteří uklízí, a procházet se psem okolo domu a na trávníku není to samé jako venčení. Nechtěla jsem to psát, ale myslela jsem venčení ve smyslu: kakání a čůrání. A ničení trošky zeleně, co tu na staveništi zbylo.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
YANEK
Podnájemník
Podnájemník


Věk: 46
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 528
Bydliště: NZM-C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 01:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Evil or Very Mad no bohužel tohle se mi nelíbí taky myslim že nemá cenu rozpoutávat boj je hold špatný že za ty dobytky to odsíráme i mi co si umíme po pesovi uklidit ale tady jak koukám už je to asi jedno už jenom čekám až někdo začně po trávníku rozhazovat otrávený maso nebo něco podobnýho .
ale horší je že musim psovi nechat udělat řidičák aby se mi moh jezdit venčit ty 4 kilometry daleko
Beran Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie YANEKZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vonka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 40
Založen: 24.2.2006
Příspěvky: 76
Bydliště: NZM-A, Bubeneč, Žďár n/S

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 08:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mirii napsala:
Zdravim,
jako pejskari se mi poslednich par radku moc nezamlouva. Mozna by jste si meli uvedomit, ze to neni o psech, ale o lidech. Pokud je nekdo hovado (prominte za ten vyraz) a nesklizi po psech, tak je hovado i ve vsech ostatnich smerech...a rozhodne to neni o zakazu psum pohybovat se po travnicich okolo bloku. Ja si po svem psovi uklizim a pokud se mi stane, ze nemam nahodou sacek, tak si bobek seberu o par hodin pozdeji, ale rozhodne to nenecham lezet na miste. Pokud mi nekdo ale hodla zakazovat prochazet se s moji fenkou okolo bloku, at uz A,B ci C, tak verte, ze zadny vas zakaz mi v tom nezabrani. Jsem slusny clovek a slusne se chovam ja i muj pes. Mam za nej plnou odpovednost, platim nemale poplatky mestu a tudiz chci i normalne a v klidu zit a bez omezeni se pohybovat. Doufam, ze se udela nejaky kompromis a nebude se tenhle problem hrotit do extremu. Nechapu proc bych mela doplacet na hulvatstvi druhych. Jinak preji hezky zbytek vecera.

Mirii


Pridavam taky svuj hlas s naprostym souhlasem!!!
Rak Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie VonkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 10:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tady přece nikdo nechce nikoho házet do jednoho pytle ... Některé z vás znám a vím, jak se věci mají, ale musíte pochopit a snažit se nefanaticky, nezaníceně a objektivně vidět celý ten problém ... Těch pár metrů čtverečních zeleně okolo baráků prostě není určeno k venčení, za tímto účelem ji tam nevysazovali ... A zkoumat u každého, jestli se pejsek "jen vyčůral" nebo už "kakal", potažmo jestli je majitel slušný, shýbl se a po to svém psíkovi vše uklidil, to snad ani nejde ... Ano, to poslední už je o lidech ...

Jak už jsem psal svou zkušenost s jinou lokalitou, tam to jde, nikomu to nepřipadá divné, podřídí se, protože to tam tak funguje ...

Nechci, aby se to tu zvrhlo na dva tábory - pejskaři a ti "druzí", co jsou špatní, protože jim vadí bezohledné chování některých lidí se svými psy ... Confused Poraďte řešení, ať se konečně jedná o konstruktivní debatu a ne pejorativní nízkopudové štěky ... Rolling Eyes
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 10:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Byla bych pro to, aby si to pejskaři mezi sebou vysvětlili a nezbedům dali vědět, zač je toho loket.

Mám signály od obyvatel, že jim to vadí a ve Výboru domu B se to bude muset řešit. Proto se snažím předem upozornit touto cestou.

Jinak osobně, pejsky mám ráda, ale tohle by si měli páníčkové ohlídat. Žádná válka vyhlášená není. Upozornění přece neznamená nenávist.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 10:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

greticka napsala:
Byla bych pro to, aby si to pejskaři mezi sebou vysvětlili a nezbedům dali vědět, zač je toho loket.

Mám signály od obyvatel, že jim to vadí a ve Výboru domu B se to bude muset řešit. Proto se snažím předem upozornit touto cestou.

Jinak osobně, pejsky mám ráda, ale tohle by si měli páníčkové ohlídat. Žádná válka vyhlášená není. Upozornění přece neznamená nenávist.
To není špatný nápad! Cool Oni se mezi sebou znají, pravidelně se potkávají, proč to tak nevyřešit ...

I já mám psy rád, ale jak jsem tak pochopil, někteří jedinci k ní nemají daleko ... Smile
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 11:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jednoznacne sa pridavam za zakaz vencenia psov v okoli domu.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
YANEK
Podnájemník
Podnájemník


Věk: 46
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 528
Bydliště: NZM-C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 14:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Wink samozdřejmě že venčení psů přímo pod barákem vadí i mě ale na druhou stranu to chce zase nákou toleranci a místo kde to prostě pude jenže bohužel jak vydíte neni to zrovna lehký já osobně chodim do sadu jenže jáju tam samotnou nepustim těch bezdomovců a úchyláků už ste dlouho nevyděli tak ráno venčí psa kolem džungle s tim že hovna si sbíráme ale pod barákem nevenčíme nikdy
Beran Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie YANEKZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 14:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vonka napsal:
..

Ale abych uvedl venceni na spravnou miru. Stejne pokazde kdyz jdete ven, tak prvni co pes udela je, ze vykona svou hlavni potrebu hned na nejdblizsi zatravnene plose. Takze to stejne vzdy odnese travnik hned u domu..


Nejsem sice majitel psa, ale myslím si , že to není pravda a že to je účelový argument. Překvapuje mne, že jiní majitelé psů tutu smyšlenku nevyvrátili a ponechali nás, ostatní, abychom si to mysleli. Ptal jsem se několika pejskařů a shodně mi potvrdili, že pes nevykonává hlavní potřebu na první ploše, kam vyběhne, ale tam, kde se to naučí. A když se to naučí doma, naučí se to i venku. Je to o tom, jak psa vychováme. A také o pohodlosti majitele, jít s ním někam dále. Pes má svá teritoria, ale to teritorium si teprve nachází. Jsme zde všichni noví a tak vychovávejte své psy tak, aby jejich teritoriem nebyly skromně zatravněné plochy kolem domů. Nemíním být tolerantní v tom duchu, že by mi mělo být lhostejné močení psů na trávnících kolem domu a nemíním být špionem, který sleduje, zda ten či onen pán psa bobky nesebral. Není to vůbec o omezování procházek se psy kolem domů, jak zde psala Mirii. Jde tu jen o jejich vyměšování. Jak psal Yanek, je tu
"džungle", která by snad unesla to jejich močení. Sbírání výkalů ve městě bych považoval za samozřejmé kdekoliv.
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jtw
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Mattioliho 3248/11

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 21:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pejskařů je zde opravdu hodně, jakékoliv radikální řešení způsobí zbytečné rozbroje. Jako první krok ke "smíru" mi připadne umístit optimálně u každého východu z domu potřebné propriety pro úklid s návodem k použití Wink
_________________
JTW
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie jtwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 15.8.2006, 12:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To by si mohl vzít na starost pejskař z každého domu. Pokud tu budou trávníky plné moči a bobků, je jasné, že se z hygienických důvodů bude muset najmout úklidová služba.

A bohužel, podílet se budou na financování zejména pejskaři. Nechť Shromáždění SVJ na podzim rozhodne. Uvidíme.

To za předpokladu, že si to mezi sebou nevyjasní. Např. včera večer za soumraku, stále tatáž grupa lidí i psů, nejlépe štěkajících jak na lesy a venčících se v přítmí domu C.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.8.2006, 13:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

greticka napsala:
To by si mohl vzít na starost pejskař z každého domu. Pokud tu budou trávníky plné moči a bobků, je jasné, že se z hygienických důvodů bude muset najmout úklidová služba.

A bohužel, podílet se budou na financování zejména pejskaři. Nechť Shromáždění SVJ na podzim rozhodne. Uvidíme.

To za předpokladu, že si to mezi sebou nevyjasní. Např. včera večer za soumraku, stále tatáž grupa lidí i psů, nejlépe štěkajících jak na lesy a venčících se v přítmí domu C.


Mám obavu, že se toho žadný pejskař neujme- všichni budou říkat:
já se se svým psem chovám slušně....a máme tady výbor, ať to zařídí....
já za svého psa platím městu.... Jenže tohle je majetek každého z nás
a ten pes močí i na můj kus pozemku.
Dojde to opravdu nakonec k hledání nějaké úklidové firmy a společenství bude rozhodovat, kdo to zaplatí. Jak jsem již jednou kdysi v začátcích psal, jsou společenství, kde se na přítomnost psa platí
poplatek v položce úklid. Když nepomohly diskuze, podobné těm co nyní vedeme, přikročili s ráznější variantě-demokraticky se rozhodli a většina zvítězila. Tomu se naši pejskaři budou zuby nehty bránit,
ale ti, co psa nemají, se zase budou bránit připlácet na úklid za psy.
Bohužel by ti slušní majitelé psů pak doplatili na ty, co to ignorovali


Naposledy upravil manzele dne 15.8.2006, 13:40, celkově upraveno 2 krát.
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.8.2006, 13:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

O případném úklidu může ze své moci klidně rozhodnout výbor, protože by se nejednalo o nějakou horentní částku ... Je pravda, že se k tomu budeme muset nějak postavit a to jednotně, myslím tím všechny výbory domů v lokalitě ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.8.2006, 13:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
O případném úklidu může ze své moci klidně rozhodnout výbor, protože by se nejednalo o nějakou horentní částku ... Je pravda, že se k tomu budeme muset nějak postavit a to jednotně, myslím tím všechny výbory domů v lokalitě ...


Souhlas, mělo by se to řešit jednotně, vždyť je to jedna lokalita s trávníky téměř vedle sebe. Nicméně stejně by to byla škoda, kdyby se najímala a platila jakási forma v záležitosti, která by měla jít svépomocí.
Ten pytlík může mít každý pejskař u sebe a bylo by to zadarmo.
Jde jen o to, jestli budou chtít
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2