Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 10:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
Takže do 01.03. jdou náklady za CG - pochopil jsem to dobře Question
Také bych to rád věděl ... Question
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 10:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mluvila jsem před chvílí se stavebním dozorem a není ještě jasné, zda a jak se bude platit za teplo do 1.3. Prý je možnost, že se rozpočítá dle plochy bytu, ovšem možná se nebude platit nic.

Zatím nemá instrukce.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Michal
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 24.2.2006
Příspěvky: 559


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 10:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
lusvec napsal:
Takže do 01.03. jdou náklady za CG - pochopil jsem to dobře Question
Také bych to rád věděl ... Question

pochybuju, že by to CG vzal na sebe Mad
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MichalZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 11:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to bych chtel videt, jak bude CG komu prepocitavat naklady na topeni, kdyz byty se predavaly cca od 20.1 az do XXX.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 11:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Koukám že to bude ještě zajímavý. Protože nemám převzato tak se bráním nést jakékoliv náklady do doby než byt převezmu.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 11:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To jo.. souhlas.. navíc když jsme v nich do kolaudace nesměli oficiálně bydlet..
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martina
Spolubydlící
Spolubydlící



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 375
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 12:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Me pri predavani bytu (koncem ledna) rikali, ze to budeme platit az od 1.3. Do te doby to melo jit na CG. Ale za tu dobu se to mohlo uz stokrat zmenit. Rolling Eyes
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie martinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 12:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nevím, můj odhad je že se naměřené hodnoty sečtou a vypočte podle nich poměr spotřeby jednotlivých bytů, a tím poměrem se pak zjednodušeneé podělí faktura od tepláren.. Podotýkám, že to je můj odhad.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 12:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vypadá to že zase CG mlží a každý jejich zaměstnanec říká něco jiného. Základní otázka je zda jsou měřidla poměrová (t.j. jakási obdoba odpařovacích) anebo "reálná". U reálného měřidla očekávám že ukazuje hodnoty v jednotkách tepla které budou mít reálnou cenu. například cena tepla je X za topení (jako fixní položka) plus Y krát počet dílků kde X a Y jsou pevně dány smlouvou.

Pokud jsou však měřidla pouze poměrová tak se obávám že CG nebo správce někdy v budoucnu dostane účet od teplárny na základě jediného rozhodného měřidla v domě (je-li nějaké) a prostě rozpočítá cenu podle "jednotek" na měřidlech. A protože začli měřit až od 01.03.2006 tak prostě stanoví cenu za jednotku tak abychom zaplatili všechny náklady.

Napadá mě: platí-li druhá možnost a měřidla jsou poměrová ukázal vám někdo při převzetí bytu stav rozhodného měřidla v domě?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 12:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
Nevím, můj odhad je že se naměřené hodnoty sečtou a vypočte podle nich poměr spotřeby jednotlivých bytů, a tím poměrem se pak zjednodušeneé podělí faktura od tepláren.. Podotýkám, že to je můj odhad.


To je přesně to čeho se obávám - tehdy totiž zaplatíš všechno co CG za zimu protopil bez ohledu na to jestli byt máš nebo ne. A vím že alespoň v domě A se topí od listopadu.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 12:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec: ta měčidla se na radiátorech objevila až tak týden před převzetím bytu. to bylo u mě 14 února. Samor?ejmě nidko nekotroloval stav tohodle měčidla ani žádného jiného.. jen mi bylo řečeno že se to podle těch měčid?l rozpočítá..
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 12:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
lusvec: ta měčidla se na radiátorech objevila až tak týden před převzetím bytu. to bylo u mě 14 února. Samor?ejmě nidko nekotroloval stav tohodle měčidla ani žádného jiného.. jen mi bylo řečeno že se to podle těch měčid?l rozpočítá..
přesně tak bylo i u nás ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 13:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak jsem volal na CG a hovořil s panem Kalašem který přislíbil zjistit další informace. strašně se divil že "to chce někdo vědět". BTW z něj vypadlo že správcovská firma je K.O.poradenství http://www.koporadenstvi.cz/ a měli by o tom něco vědět. Budu informovat pokud něco zjistím.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 13:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

tak to predpokladam ze CG si zapsal stav meridla v dome k 1.3, protoze pak bychom se divili kdyby za nejake 3 mesice topne sezony co zbude, platili za celou zimu, to by bylo sakra znat a to ja bych teda urcite neplatil Very Happy Very Happy Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martina
Spolubydlící
Spolubydlící



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 375
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 13:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Meraky tepla montovali v C teprve nekdy v lednu. Me ho tam pry dali tesne pred prevzetim bytu, tj. koncem ledna. Takze by po nas nemeli chtit zaplatit vic, ne? Navic, az do konce unora byla na tom meraku stejna hodnota, nic se nemenilo. Vypada to, ze to teprve toho 1.3. zacalo merit.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie martinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 13:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No a právě proto. Jestliže to neměřilo a teplárna pošle např. v červnu účet který se rozdělí podle toho co je na měřičích tak po tobě budou chtít zaplatit i teplo za dobu od listopadu - jednoduše proto že na účtu od teplárny bude.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 14:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to snad teplarna neposle nam, ta posle ucet spravni firme a ta to rozpocita, a to uz si musime ohlidat aby byla prava zachovana Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 14:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

přesně to mám na mysli - špatně jsem se vyjádřil. CG nebo správce obdrží účet od teplárny a rozpočítá jej. Pokud to rozpočítání provede na základě hodnot odečtených z měřidel a na účtu z teplárny bude období např. leden až červen tak ti rozpočítávají teplo už od ledna.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 14:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ano, to je na nas abysme to ohlidali, predpokladam ze to bude jasne a pruhledne...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 14:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zatím tvůj optimismus nesdílím. právě jsem totiž strávil cca hodinu telefonováním a že bych se dozvěděl jasné informace to říct nemůžu. pan Kmoch z KO mi popsal způsob běžný v nájemních domech kde se rozpočítává jednou ročně a kde jsou nájemní smlouvy v nichž je popsáno jaké zálohy a poplatky se komu platí. Zdá se mi že stejný postup hodlá aplikovat u nás ale není jasné kdo s kým bude mít smlouvu a kde budou tyto záležitosti popsány. Zatím má smlouvu s dodavateli CG a zálohové platby by měl chtít po nás CG. Též by měl popsat způsob vyúčtování. Jenomže p. Kalaš z CG mi sdělil že nic takového nechystají. Odmítl mi zaslat současné smlouvy a nenechá do nich ani nahlédnout takže nevím jestli CG nekupuje kubík za 20 a nebude ho chtít prodat za 50.

Až (a jestli) budu vědět více tak budu zde informovat.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Michal
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 24.2.2006
Příspěvky: 559


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 14:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
Zatím tvůj optimismus nesdílím. právě jsem totiž strávil cca hodinu telefonováním a že bych se dozvěděl jasné informace to říct nemůžu. pan Kmoch z KO mi popsal způsob běžný v nájemních domech kde se rozpočítává jednou ročně a kde jsou nájemní smlouvy v nichž je popsáno jaké zálohy a poplatky se komu platí. Zdá se mi že stejný postup hodlá aplikovat u nás ale není jasné kdo s kým bude mít smlouvu a kde budou tyto záležitosti popsány. Zatím má smlouvu s dodavateli CG a zálohové platby by měl chtít po nás CG. Též by měl popsat způsob vyúčtování. Jenomže p. Kalaš z CG mi sdělil že nic takového nechystají. Odmítl mi zaslat současné smlouvy a nenechá do nich ani nahlédnout takže nevím jestli CG nekupuje kubík za 20 a nebude ho chtít prodat za 50.

Až (a jestli) budu vědět více tak budu zde informovat.

Je to holt KO...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MichalZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 15:23  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to je velmi zasluzny cin, odber ma podepsany CG, tak ten se musi s nama vyporadat.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 15:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kdysi běžela reportáž na TV NOVA o obyvatelích novostavby firmy Skanska, kteří platili za energie až o 100% víc, než je obvyklé. Firma, která toto zprostředkovávala (nevím, zda si to pamatuju dobře), obyvatele šidila. A byla to firma firmy Skanska...nějak byly ve vztahu.

Na tohle bychom si měli dát majzla. neviděl to někdo, že by to třeba lépe popsal?
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 17:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

nojo, na televizi NOVA je treba dat si majzla za jakychkoli okolnosti Smile
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2006, 18:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To je pravda, ale ta reportáž mi přišla užitečná.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Fefi
Host
Host


Věk: 43
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 186
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.3.2006, 16:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

BTW: vite nekdo v jakych jednotkach meri meraky na topeni?, vyple topeni nam stale topi a za ctyri dny to sezralo 83 jednotek Sad reklamace kohoutu se resi.
Blíženci Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie FefiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Fefi
Host
Host


Věk: 43
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 186
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.3.2006, 17:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fefi napsal:
BTW: vite nekdo v jakych jednotkach meri meraky na topeni?, vyple topeni nam stale topi a za ctyri dny to sezralo 83 jednotek Sad reklamace kohoutu se resi.


no slovo pomerova mi to vysvetluje, jedna se mi vsak o zkusenost s timto merakem abych vedel jestli desitky ci stovky jednotek jsou hodne nebo malo, kolik jste kdo protopil, za jak dlouhou dobu? dik
Blíženci Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie FefiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
n535905
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 9.2.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: "A"

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.3.2006, 21:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fefi napsal:
BTW: vite nekdo v jakych jednotkach meri meraky na topeni?, vyple topeni nam stale topi a za ctyri dny to sezralo 83 jednotek Sad reklamace kohoutu se resi.


83? to je dost, měřáky fungují od 01. března a my máme v obyvaku 104
   OfflineOsobní galerie n535905Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Fefi
Host
Host


Věk: 43
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 186
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.3.2006, 22:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

n535905 napsal(a):
Fefi napsal:
BTW: vite nekdo v jakych jednotkach meri meraky na topeni?, vyple topeni nam stale topi a za ctyri dny to sezralo 83 jednotek Sad reklamace kohoutu se resi.


83? to je dost, měřáky fungují od 01. března a my máme v obyvaku 104


my mame v obyvaku uz 440. ostatni okolo stovky.
Blíženci Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie FefiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
pepino
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 40
Založen: 26.2.2006
Příspěvky: 43


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.3.2006, 22:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fefi napsal:
n535905 napsal(a):
Fefi napsal:
BTW: vite nekdo v jakych jednotkach meri meraky na topeni?, vyple topeni nam stale topi a za ctyri dny to sezralo 83 jednotek Sad reklamace kohoutu se resi.


83? to je dost, měřáky fungují od 01. března a my máme v obyvaku 104


my mame v obyvaku uz 440. ostatni okolo stovky.


my mame 218,13 a 12,coz koukam docela jde Cool
Býk Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie pepinoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2