Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2005, 14:46  Předmět:  Dokončení etap výstavby Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zítra se jdu podívat na stavbu, tak sem zvědavý, jak to bude vypadat s dokončením hrubé stavby a instalací okenních otvorů ... Dle mých informací se pro tuto etapu kdysi naplánovaný termín 30. 4. má posunout cca o dva týdny s tím, že zítra získám upřesňující informace ... samozřejmě až je budu mít, dám to sem na fórum ...

nicméně se nejedná o nějakou zásadní věc, jde jen o to, aby nechytli nějaký skluz, který by nám výstavbu o nějaký ten pátek protáhl ... důležitější bude etapa další - dokončení vnitřních rozvodů elektroinstalace, vodovodu a kanalizace v příslušném bytě, kde už případně půjde o změny dle podepsaných dodatků a bude nutné si vše pohlídat, aby to udělali právě podle nich ...


Naposledy upravil Milan V. dne 6.4.2006, 15:01, celkově upraveno 1 krát.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2005, 19:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Podle posledních zpráv bude zápis do stavebního deníku buď koncem příštího týdne nebo začátkem týdne následujícího, tzn. další platba zálohy vychází cca na polovinu měsíce května! rozhodně si počkám na funKčnost toho systému upozorňování na další platbu, který je nově na klientských stránkách ...

U budov A a C (staví spol. UNISTAV) mají skluz cca dva týdny oproti budově B (spol. Karel dvořák), kde se již naplno rozběhly práce na fasádě domu ... A a C ještě ani nemají dokončené střechy ... toť asi to nejpodstatnější k průběhu výstavby ...

Další zajímavou informací je skutečnost, že se tento měsíc CG dohodl s firmou T-Systems (patrně T-Systems PragoNet, a. s.) jako dodavateli datových rozvodů a budoucím poskytovateli připojení na internet. předpokládám, že to bude dodavatel CG pro všechny lokality. Jedná se o dceřinnou společnost Deutsche Telekom, která tu působí už od roku 1996 a v Praze provozuje optickou síť. Cena za připojení, dle vyjádření p. Šípala, který mi sdělil, že tuto informaci již mohou klientům poskytovat, by měla začínat na 600,- Kč. Bližší informace zatím nemám, ale po víkendu se pokusím o jejich zjištění ...

Také jsem se stavebním dozorem probíral problematiku železobetonových stěn, na co bych rád po víkendu založil samostatné téma a využil tak odbornosti Martina Vonky, se kterým bychom mohli diskutovat ohledně stavební stránky našeho bydlení. Doufám, že mu to nebude vadit Wink, protože zrovna od něj se můžeme dozvědět to, co by nám jinak zůstalo utajeno ... To téma bude zde.


Naposledy upravil Milan V. dne 5.5.2005, 14:26, celkově upraveno 1 krát.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2005, 10:37  Předmět:  Pruh zeleně podél práčské ul. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Velmi podstatná informace, kterou jsem také získal při návštěvě stavby minulý týden je ta, že pruh zeleně, který se vine podél ulice práčské a kde si již nemohou lebedit bezdomovci (Martin o tom víc své Wink, viz. speciální sekce na jeho stránkách), tak je stále ve vlastnictví původního majitele, který prodával pozemky na stavbu bytového komplexu! Jak to chce CG udělat, aby konečná podoba tohoto pruhu, který bude přesně mezi bytovými domy, resp. parkovacími místy u nich a práčskou ul., byla taková, jak je navrženo v jejich projektu, to mi zcela jasné není ... Jak by to mělo vypadat, je zřejmé z virtuální prohlídky lokality, viz. např. tento obrázek. Doufám, že se výsledná podoba okolí bytových domů přesune z virtuální roviny architektonických návrhů do roviny reálné ... Asi budeme muset učinit nějaké kroky, abychom se k danému problému dozvěděli více ... Confused
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 8.5.2005, 18:05  Předmět:  Re: Pruh zeleně podél práčské ul. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
Velmi podstatná informace, kterou jsem také získal při návštěvě stavby minulý týden je ta, že pruh zeleně, který se vine podél ulice práčské a kde si již nemohou lebedit bezdomovci (Martin o tom víc své Wink, viz. speciální sekce na jeho stránkách), tak je stále ve vlastnictví původního majitele, který prodával pozemky na stavbu bytového komplexu!


Myslim, ze to tak nikdy vypadat nebude, zase nadruhou stranu, aspon tam treba nejaky cas zustane ten lesik. Jenom aby se socky zase nestahli nazpatek, koukal jsem, ze se presunuly k Botici a zmohly se, maji tam i stan!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2005, 14:11  Předmět:  Budova C - hruba stavba dokoncena 9.5. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdar, prave mi prisla sprava od nasho stavebneho dozoru, ze 9.5. prislo k ukonceniu etapy vystavby v budove C - bola dokoncena hruba stavba domu.

Takze ak plan bol 30.4., je to 10-dnovy sklz - to si myslim ze je vcelku v norme.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2005, 16:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

U budovy A to bylo až dneska, právě mi přišlo upozornění na mail ... každopádně, ta nově zavedená funkce upozorňování na další platbu nás už měla cca před týdnem upozornit na to, že musí být platba provedena nejpozději příští týden ... Jinak je ta nová funkce nanic ... Confused Kdyby raději nastavili ten systém tak, že by upozorňoval v momentě zapsání toho zápisu do stavebního deníku v případ?, že nebyl dodržený termín (tj. náš případ) s tím, že tak má klient těch 7 dní na provedení platby, jak je to ve smlouvě ... Takto to je nastavené tak, jako by to dělal nějaký člověk, který o všech těchto věcech nemá vůbec žádné povědomí ... To ale nemění nic na tom, že tuto funkci tam měli mít už od spuštění klientských stránek, pro nás už to je vlastně bezpředmětné ... Sad

jasně, to prakticky není ani žádný skluz ... hlavně, aby si s těmi termíny hlídali i kvalitu ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 19.5.2005, 17:27  Předmět:  Další etapa dokončena Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak 17. 5. mi došla další zpráva v rámci klientských stránek, že byla dokončena další etapa u nás v bytě - dokončení vnitřních rozvodů elektroinstalace, vodovodu a kanalizace v příslušném bytě. Je to nějak rychle po sobě, ale moc mě to neudivuje, ty instalace tam už byly při naší návštěvě stavby a šlo o to je pouze znovu projít a zkontrolovat ... Prý se to děje tak, že zástupce stavební firmy a stavební dozor CG spolu na místě prochází položku po položce, čímž by měly být odstraněny nějaké pozdější reklamace ze strany nás zákazníků ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 19.5.2005, 18:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to je Vas projekt budto popredu a nebo nas (Suchdol ABCD) pozadu. My jsme meli vnitrni elektroinstalaci a rozvody zapsany 15.4. a termin dokonceni je 15.8. (?)
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 20.5.2005, 10:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina mitchell napsal(a):
Tak to je Vas projekt budto popredu a nebo nas (Suchdol ABCD) pozadu. My jsme meli vnitrni elektroinstalaci a rozvody zapsany 15.4. a termin dokonceni je 15.8. (?)
Rozdíl v těch termínech dokončení výstavby u vás na Suchdole a u nás na NZM činí 4 měsíce. My máme termín dokončení a podání návrhu na kolaudaci (pro tuto tématickou oblast jsem již vytvořil vlastní diskusní sekci, která se bude v budoucnu jistě hodit) u bytů té první etapy (budovy A, B a C) do 15. 12., přičemž mé informace o termínu dokončení pro stavební firmy je polovina října. Pak bude prostor pro řešení případných nedodělků a reklamací, takže by to u většiny do těch letošních Vánoc, alespoň v to doufám Rolling Eyes , měli zvládnout ... teď je otázka, zda i ostatní lidé mají ty instalace v jednotlivých bytech dokončené a na základě toho pak byl proveden zápis do stavebního deníku ... Vztahuje se to totiž ke každému bytu zvlášť ... Asi mají u vás na Suchdole jinou organizaci výstavby nebo u nás mají s touto etapou naprosto neskutečný předstih, jinak si to vysvětlit nedovedu ... Oni si to ale stejně vynahradí jinde, takže to je vlastně jedno, protože to nakonec vyjde nastejno ... Wink
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 25.5.2005, 16:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Myslim, ze to dokoncenie vnutornych rozvodov v byte uz asi bude dost individualne a kazdy byt to bude mat dokoncene v inom case. Preto tam mozu byt rozdiely aj radovo v tyzdnoch, mozno v mesiacoch. U nas napr. este zaciatkom maja pri navsteve na stavbe nebola v kupelni ani priprava, takze predpokladam, ze to napr. v mojom pripade tak skoro nebude Smile
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.5.2005, 13:09  Předmět:  Re: Pruh zeleně podél práčské ul. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
Velmi podstatná informace, kterou jsem také získal při návštěvě stavby minulý týden je ta, že pruh zeleně, který se vine podél ulice práčské a kde si již nemohou lebedit bezdomovci (Martin o tom víc své Wink, viz. speciální sekce na jeho stránkách), tak je stále ve vlastnictví původního majitele,


Pruh "zeleně" je tvořen pozemky 669/15 a 2078/281 které CG nepatří a nejsou ani uvedeny v kupní smlouvě kde CG pozemky kupoval. Mám mlhavou představu že zůstanou ve vlastnictví původních vlastníků a ve stavu v jakém jsou.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jaros
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 1



PříspěvekZaslal: 27.5.2005, 21:27  Předmět:  Re: Pruh zeleně podél práčské ul. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
Milan V. napsal(a):
Velmi podstatná informace, kterou jsem také získal při návštěvě stavby minulý týden je ta, že pruh zeleně, který se vine podél ulice práčské a kde si již nemohou lebedit bezdomovci (Martin o tom víc své Wink, viz. speciální sekce na jeho stránkách), tak je stále ve vlastnictví původního majitele,


Pruh "zeleně" je tvořen pozemky 669/15 a 2078/281 které CG nepatří a nejsou ani uvedeny v kupní smlouvě kde CG pozemky kupoval. Mám mlhavou představu že zůstanou ve vlastnictví původních vlastníků a ve stavu v jakém jsou.


To je ale hrozne, co s tim CG hodla delat, jsem pro zelen ale ne ten hrozny les, a humus kolem, ve kterem se to bezdomovci jenom hemzi a kde bude raj pro pripadna dalsi individua.
A kudy povedou potom pristupove cesta nahoru k sidlisti?
To je opravdu skandalni.
   OfflineOsobní galerie JarosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.5.2005, 13:27  Předmět:  Re: Pruh zeleně podél práčské ul. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jaros napsal(a):
To je ale hrozne, co s tim CG hodla delat, jsem pro zelen ale ne ten hrozny les, a humus kolem, ve kterem se to bezdomovci jenom hemzi a kde bude raj pro pripadna dalsi individua.
A kudy povedou potom pristupove cesta nahoru k sidlisti?
To je opravdu skandalni.


Vybudovat cestu požadoval městský úřad v územním rozhodnutí ale k jeho připomínce nebylo přihlédnuto - alespoň co si vzpomínám (o územní rozhodnutí jsem přišel takže ho už nemám a nemůžu se podívat). Proto se obávám že jediná cesta bude přes kruhový objezd proti ulici Hledíková. nicméně se na to při příští návštěvě stavby zeptám a budu zde informovat.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.5.2005, 15:05  Předmět:  Re: Pruh zeleně podél práčské ul. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
Vybudovat cestu požadoval městský úřad v územním rozhodnutí ale k jeho připomínce nebylo přihlédnuto - alespoň co si vzpomínám (o územní rozhodnutí jsem přišel takže ho už nemám a nemůžu se podívat). Proto se obávám že jediná cesta bude přes kruhový objezd proti ulici Hledíková. nicméně se na to při příští návštěvě stavby zeptám a budu zde informovat.
To by bylo fajn. mně doporučili se obrátit na svého osobního konzultanta, nicméně jak už zde mnozí vědí, s jeho dosavadní prací spokojený nejsem a obávám se, že mi toho o celé věci moc nezjistí ... Confused Zkusím ho ale kontaktovat a uvidíme ... Jde samozřejmě o všechno, co s tím souvisí, nejen o tu cestu, ale i o veškeré terénní úpravy pozemků (zeleň, parkovací stání) v okolí bytových domů ... Kdyby to náhodou mělo zůstat nedotažené, bylo by to naprosto příšerné ... Confused
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 1.6.2005, 10:51  Předmět:  Nové diskusní téma Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Založil jsem nové diskusní téma k realizaci okolí bytových domů - zeleň, příjezdové komunikace a parkovací stání, které je zde.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 9.6.2005, 14:59  Předmět:  Dokoncenie etapy Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak pred niekolkymi dnami aj mne uspesne dokoncili vnutorne rozvody elektroinstalacie, vodovodu a kanalizacie v byte. A to je myslim dost dobry dovod ist sa pozriet na stavbu, ako to s tymi instalaciami v skutocnosti vyzera. Ja som tak ucinil a dobre som urobil - na elektroinstalaciach mi urobili dve chyby (tam, kde mali byt vyvody elektriky, nebolo nic, alebo boli inde); co by v pripade neskoreho zistenia bol dost problem Smile Hlavne po polozeni obkladov a dlazieb, ktore sa maju podla informacii stavebneho dozoru pokladat uz niekedy v juli-auguste a co bude rozhodne dalsi dovod na dalsie kontrolovanie Wink
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.6.2005, 15:16  Předmět:  Re: Dokoncenie etapy Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lubos napsal:
Tak pred niekolkymi dnami aj mne uspesne dokoncili vnutorne rozvody elektroinstalacie, vodovodu a kanalizacie v byte. ... na elektroinstalaciach mi urobili dve chyby ...
Nic potěšitelného, asi se také budu muset vydat na stavbu co nejdříve ... chtěl jsem tam jít až příští měsíc, koukám ale, že už by mohlo být pozdě ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 08:32  Předmět:  Re: Dokoncenie etapy Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
Lubos napsal:
Tak pred niekolkymi dnami aj mne uspesne dokoncili vnutorne rozvody elektroinstalacie, vodovodu a kanalizacie v byte. ... na elektroinstalaciach mi urobili dve chyby ...
Nic potěšitelného, asi se také budu muset vydat na stavbu co nejdříve ... chtěl jsem tam jít až příští měsíc, koukám ale, že už by mohlo být pozdě ...


Ja jsem take zjitil 2 chyby na rozvodech, udajne by se na ne prislo pri predavani rozvodu, ale kdo vi,ze?????
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 08:45  Předmět:  martina mitchell Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No, to doufam, ze prislo. CG stavi byt na klic a od toho je tam stavebni dozor, ktery tohle vsechno ma zkontrolovat. Jestli si tam klient musi chodit z jinych duvodu, nez se na ten byt podivat, tak by mu asi meli dat slevu, ze si sam dela project managament:-).
To o tech dvou chybach u 2 bytu mi nerikejte ani ve srande, ja tam nebyla ani jednou. Proste jsem si zaplatila za byt na klic, podepsala smlouvu s presnym popisem bytu, zaplatila a za svoje penize chci, aby byt vypadal presne tak, jak jsme se dohodli, tj. vcetne zasuvek presne tam, kde byly zakresleny. Chci toho snad az tak moc?
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 09:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina mitchell napsal(a):
... Proste jsem si zaplatila za byt na klic, podepsala smlouvu s presnym popisem bytu, zaplatila a za svoje penize chci, aby byt vypadal presne tak, jak jsme se dohodli, tj. vcetne zasuvek presne tam, kde byly zakresleny. Chci toho snad az tak moc? ...
Smýšlím stejně jako vy, ale jak je vidět, na některé pracovníky podílející se na výstavbě je toho asi až moc ... Nechci tím směřovat k pracovníkům CG a tak zobecňovat, myslím, že na tom měli největší podíl stavební dělníci a vlastně tak dodavatel stavebních prací ... Pokud by to pak stavební dozor při předávání instalací zjistil a nechal předělat, bylo by to v pořádku ... Problém je, že vůbec k něčemu takovému dochází v masovém měřítku ... Není nás tu až tak moc a stejně se vyskytly mezi těmi pár lidmi s instalacemi problémy, to je na pováženou ... Confused
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 09:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No, ja nevim, jak vy, ale ja mam smluvni vztah s CG, penize jsem taky platila CG, takze kritika smeruje vylucne na CG. S kym maji jaky vztah oni mne nezajima, to je jejich problem. A je vylucne jejich zodpovednosti vse zkontrolovat, nez si dovoli mne to jako klientovi ukazat. Milane, mne to pripadne, ze je v CR hodne lidi, kteri slendrian omlouvaji. Kdyz se rozhodnete koupit si auto, tak budete jezdit do Mlade Boleslavi v prubehu jeho vyroby a kontrolovat, zda jednotlive soucastky sroubuji tam, kam patri? A kdyz uz si ho koupite a neco bude spatne, tak kdo se ma postarat o napravu - ten, komu jste zaplatil, nebo ta firma v Mlade Boleslavi? Ten komu jste zaplatil, ne nadarmo mu platite vic, nez je cena vyrobku primo z fabriky. Jo, oni si to budou muset vyridit s Mladou Boleslavi, ale o tom vy nic nemusite vedet. Vy mate smluvni vztah s instituci, ktere jste zaplatil.
Rozhodne mne to moc nepotesilo, 23.6. se jdu poprve podivat na byt a jak to vidim, tak je dost velka pravdepodobnost, ze to nebude hezky bezstarostny den.
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 09:51  Předmět:  Re: martina mitchell Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina mitchell napsal(a):
No, to doufam, ze prislo.


Ja si myslim, ze by se na ty chyby urcite prislo pri predavani rozvodu stav. dozoru, jenom bych jeste dodal, ze to byly moje klient. dodatky, tudiz asi ty delnasove, co to delali, pozapomneli na to a delali standartne rozvody jako Bata cvicky.

To ja se zase na tu stavbu velmi rad zajdu mrknout, mam to jako hobby, aspon vidim jak se to stavi, ale chapu, ze kazdeho to nebavi.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 10:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martina mitchell napsal(a):
... Milane, mne to pripadne, ze je v CR hodne lidi, kteri slendrian omlouvaji. ...
Já nikoho neomlouvám, jen jsem se snažil situaci rozebrat, jak k tomu pravděpodobně došlo a jak to CG pak řeší ... Je to samozřejmě chyba CG, nás pochopitelně nemusí zajímat, kdo to staví a jakým způsobem to staví, jestli jeden dům rychleji, druhý pomaleji, ale hlavně, ač je všechno tak, jak to má být podle smlouvy a včas ... To, že se někdo objevil na stavbě v momentě, kdy instalace nebyly zkontrolovány a předány developerovi v řádném stavu dle dokumentace a objevily se tam chyby, to už je přece věc jiná ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 11:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No, to akceptuji, pokud to jeste nemel CG prebrano, jen aby to ale pri prebirani zjistil, aby to pak nebyl az klient, kdo ty chyby zjisti:-). To aby tam v zajmu sveho mentalniho zdravi clovek radsi na tu stavbu ani nechodil...
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 12:09  Předmět:  Elektroinstalace Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

přidám svoji zkušenost - i mě chybí v bytě dvě zásuvky. Ke cti CG musím říct že o tom stavební dozor věděl neboť na to přišel při přebírání od elektrikářů a informoval mě že je dodělají.

Já mám obecně ale zkušenost takovou že pokud stavební firmy člověk nekontroluje tak odfláknou co měžou a hodlám proto stavbu kontrolovat pravidelně. Už třeba jenom proto že kdyby se na chybějící zásuvky přišlo poté co budou hotové omítky tak by je tam sice dodělali ale dodatečný zásah do omítek by bylo asi navěky vidět.

podobně když třeba neudělají izolaci trubek topení a zalejou podlahu betonem - nikdo už to nepředělá (nebo ne jednoduše) a přijde se na to až v zimě kdy je problém mít v bytě teplotu nižší než 26 stupňů.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 13:23  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Inak, dodal by som este jednu poznamku. Kedze som sa na stavbu isiel pozriet az v dobe, ked mi moj stavebny dozor napisal, ze je ukoncena etapa dokončení vnitřních rozvodů elektroinstalace, vodovodu a kanalizace v příslušném bytě a tak sa to objavilo aj na klientskych strankach (dokonca ma na to sam stavebny dozor cez klientske stranky upozornil, co je rozhodne od neho velmi pozitivne), nejak automaticky predpokladam, ze by to CG po dokonceni etapy uz mal mat vsetko prebrate a skontrolovane, pretoze pochybujem, ze by sa niekto niekedy vracal k uz ukoncenej etape. Mozno sa ale mylim, neviem. V kazdom pripade dufam, ze to opravia aspon teraz, ked im to clovek nahlasil. Ono totiz clovek nikdy nevie Wink

Osobne hodlam aj po tejto skusenosti stavbu kontrolovat tak casto, ako sa len da. Povazujem to za prijemne, poucne a ako vidim aj velmi prospesne. S trochou nadsadzky sa da povedat, ze je to nieco ako narodenie dietata - tiez by ma nebavilo iba sa prist pozriet na vysledok Laughing
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
martina mitchell
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2005
Příspěvky: 63



PříspěvekZaslal: 10.6.2005, 14:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No, to ja se na ten byt taky moc tesim, ale tam by to srovnani s tim narozenim asi skoncilo. Vy Lubosi manzelce platite za narozeni ditete radove v milionech a mate s ni na to podepsanou smlouvu? Vidite, pokud by jste tam byval nesel ( a to by bylo normalni), tak by jste na ty zasuvky prisel az pri prevzeti bytu a oni by to snad napravili, ale dokonce zivota by jste se musel divat na nerovnou stenu, jelikoz to by alespon trochu bylo videt. Takze - kde je ten slibovany vysoky standart a certifikaty kvality?, co tam dela ten stavebni dozor - ktereho si mimochodem platite. Copak CG nema standartni predpisy u vsech kontrol, kdy by stavebni dozor se svym stavebnikem v kazde fazi prosel, co melo byt dokonceno a polozku po polozce to odskrtnul na nejakem standartnim zaznamu? Jak by pak bylo mozne, ze mu unikly 2 zasuvky? A tohle uz neni o stavebnikovi, ale o CG, jejich zpusobu fungovani jakozto firmy a pak i zrejme kvality jejich zamestnancu.
   OfflineOsobní galerie martina mitchellZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.6.2005, 09:29  Předmět:  návštěva stavby Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

V pátek se jdeme podívat na stavbu, tak uvidíme, jak to s těmi instalacemi bude ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 17.6.2005, 20:35  Předmět:  Další návštěva stavby Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dnes jsme se tedy opět byli podívat na stavbu, kde se to všechno od naší minulé návštěvy koncem dubna značně pohnulo kupředu. Akorát dodělávali vnitřní omítky a po celé stavbě byl pěkný šrumec, takový jsem tam snad ještě nezažil ... Je pravda, že mají co dohánět, protože budovy A a C jsou na tom oproti budově B, co do stavu výstavby, o dost hůře, snad ještě více než při naší minulé návštěvě ...

Zde jsou nějaké podstatné věci či zajímavosti, které by stály za zmínku:
- rozhodli se, že budou nad rámec provádět vnější zateplení POROTHERMu, což jistě oceníme my všichni, jichž se to týká ...,
- v budovách A a C bude uvnitř bloku (toho pomyslného U) průchod z jednoho křídla domu do druhého, dveře budou hned u výtahů, praktické hledisko teď nedokážu dost dobře ocenit, možná se pozná až za provozu ... Wink,
- datové rozvody ještě udělané nejsou, budou realizovány až jako poslední před podlahami, v této fázi je na n? pouze udělána „příprava“ v podobě natažených „husích krků“.

No a ještě zbývá dodat, že provedené instalace u nás v bytě jsou v pořádku, při té zběžné kontrole jsme nenarazili na žádnou chybu ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.7.2005, 13:48  Předmět:  Zateplování POROTHERMu u budov A a C Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

O víkendu jsme jeli přes Zahradní město a tak jsem si nenechal ujít příležitost zběžně omrknout postup výstavby a překvapilo mě, že to zateplování POROTHERMu se u budov A a C stále ještě neprovádí, byť budova B už to má hotové ... !chin

Nebyl teď někdo na stavbě a nezískal nějaké bližší informace?
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2