Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2006, 21:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Právě jsem to zkoušel kvůli fotbalu na ČT2 a potvrzuji, že mně to také nejde ... Nešlo to ani minulý týden, tuším, že jsem to zkoušel ve středu, no a stále žádná změna ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Martin
Host
Host


Věk: 45
Založen: 10.1.2006
Příspěvky: 162
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2006, 21:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ja sem si chtel pustit telku na pocitaci z postele a nejde Surprised( mno snad to nejak zprovozni ... doufejme ...
Ryby Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie MartinZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2006, 09:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Uz to proveruji, zavada snad bude odstranena co nejdrive!!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2006, 11:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Uz to proveruji, zavada snad bude odstranena co nejdrive!!


hehe ... ze by zapomneli nakonfigurovat multicast na Catalystech? Wink
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2006, 14:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kdepak, napsali chybne adresu portu, SPRAVNY PORT je 2314 !!!!!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2006, 16:03  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Kdepak, napsali chybne adresu portu, SPRAVNY PORT je 2314 !!!!!


lamky Cool
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2006, 16:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No a zkoušel to už někdo?!? Wink
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2006, 20:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jasne, normalne to beha jako na dratku..
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Radka Rampirova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.4.2006
Příspěvky: 15


blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.6.2006, 11:52  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
Ja zkouším "naladit" ten TV program pres viaGIA v programu VLC media player, ale furt mi to nejde - zvolím Streaming media, zadám hodnoty do multicastu, ale nic se neděje. Pomůžete někdo?

Mirek


a mas pocitac napojeny priamo do sietovej zasuvky alebo tam mas nejaky router?


Mam router Linksys.
   OfflineOsobní galerie Radka RampirovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.6.2006, 12:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Radka Rampirova napsal(a):
JoHnY napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
Ja zkouším "naladit" ten TV program pres viaGIA v programu VLC media player, ale furt mi to nejde - zvolím Streaming media, zadám hodnoty do multicastu, ale nic se neděje. Pomůžete někdo?

Mirek


a mas pocitac napojeny priamo do sietovej zasuvky alebo tam mas nejaky router?


Mam router Linksys.


no já jsem to zkoušel a běhá to, ale musel jsem připojit komp přímo ... takže zjistím co je všechno potřeba povolit za porty a pak dám vědět ... Cool
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 28.6.2006, 13:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dcom napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
JoHnY napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
Ja zkouším "naladit" ten TV program pres viaGIA v programu VLC media player, ale furt mi to nejde - zvolím Streaming media, zadám hodnoty do multicastu, ale nic se neděje. Pomůžete někdo?

Mirek


a mas pocitac napojeny priamo do sietovej zasuvky alebo tam mas nejaky router?


Mam router Linksys.


no já jsem to zkoušel a běhá to, ale musel jsem připojit komp přímo ... takže zjistím co je všechno potřeba povolit za porty a pak dám vědět ... Cool


obavam sa ze to nebude take jednoduche... ten multicast treba preroutovat a tie klasicke home routre to imho urcite nedokazu
staci pingnut 224.0.0.2, ak sa ozve reply z adresy routra tak je to multicast router, ak nie tak nie je nakonfigurovany na multicast alebo multicast nezvlada.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.6.2006, 13:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
dcom napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
JoHnY napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
Ja zkouším "naladit" ten TV program pres viaGIA v programu VLC media player, ale furt mi to nejde - zvolím Streaming media, zadám hodnoty do multicastu, ale nic se neděje. Pomůžete někdo?

Mirek


a mas pocitac napojeny priamo do sietovej zasuvky alebo tam mas nejaky router?


Mam router Linksys.


no já jsem to zkoušel a běhá to, ale musel jsem připojit komp přímo ... takže zjistím co je všechno potřeba povolit za porty a pak dám vědět ... Cool


obavam sa ze to nebude take jednoduche... ten multicast treba preroutovat a tie klasicke home routre to imho urcite nedokazu
staci pingnut 224.0.0.2, ak sa ozve reply z adresy routra tak je to multicast router, ak nie tak nie je nakonfigurovany na multicast alebo multicast nezvlada.


no samozřejmě tyhle home krabičky neumí kromě NATu nic ... ale spíš jsem myslel zkusit povolit nějaký porty, popř. hodit kompa do DMZ ... no vyzkouším to a uvidim ...
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 39
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 28.6.2006, 13:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
dcom napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
JoHnY napsal:
Radka Rampirova napsal(a):
Ja zkouším "naladit" ten TV program pres viaGIA v programu VLC media player, ale furt mi to nejde - zvolím Streaming media, zadám hodnoty do multicastu, ale nic se neděje. Pomůžete někdo?

Mirek


a mas pocitac napojeny priamo do sietovej zasuvky alebo tam mas nejaky router?


Mam router Linksys.


no já jsem to zkoušel a běhá to, ale musel jsem připojit komp přímo ... takže zjistím co je všechno potřeba povolit za porty a pak dám vědět ... Cool


obavam sa ze to nebude take jednoduche... ten multicast treba preroutovat a tie klasicke home routre to imho urcite nedokazu
staci pingnut 224.0.0.2, ak sa ozve reply z adresy routra tak je to multicast router, ak nie tak nie je nakonfigurovany na multicast alebo multicast nezvlada.

u mne zadna reply.. sakra
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 28.6.2006, 16:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ak nahodou niekto ma linuxovy router tak jednoduchy staticky routing multicastu sa da spravit tymto: http://www.cschill.de/smcroute/
len treba mat zapnutu podporu multicastu a multicast routingu v kerneli
je to v podstate len jedna 30 kB binarka po skompilovani takze by to teoreticky mohlo ist skompilovat a narvat aj do nejakych home routrov ktore su linux-based.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.6.2006, 16:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
ak nahodou niekto ma linuxovy router tak jednoduchy staticky routing multicastu sa da spravit tymto: http://www.cschill.de/smcroute/
len treba mat zapnutu podporu multicastu a multicast routingu v kerneli
je to v podstate len jedna 30 kB binarka po skompilovani takze by to teoreticky mohlo ist skompilovat a narvat aj do nejakych home routrov ktore su linux-based.


no treba do ASUSe by to slo ... ale ja mam bohuzel staryho roboticse, kterej ma vlastni proprietarni system ... Rolling Eyes
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vasek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 4.4.2006
Příspěvky: 21
Bydliště: NZM B

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.7.2006, 12:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak mi ViaTV jde na pocitaci. Staci si to nechat zprovoznit a do te zasuvky pichnout pocitac. Adresy jednotlivych programu jsou stejna ciselna rada a stejny port jako ty ceske co jdou pres viagia. Pripadne muzu poskytnout i playlist.
Ryby Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie VasekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dolphine
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 96
Bydliště: NZM B (E2)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.7.2006, 21:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vasek napsal:
Tak mi ViaTV jde na pocitaci. Staci si to nechat zprovoznit a do te zasuvky pichnout pocitac. Adresy jednotlivych programu jsou stejna ciselna rada a stejny port jako ty ceske co jdou pres viagia. Pripadne muzu poskytnout i playlist.


Nerozumim - muzes please specifikovat adresy ViaTV kanalu - tedy tech co jsou navic oproti ViaGia, resp. prip. poslat ten playlist?

Nebo jsi zkousel nahodne vynechana IPcka?

Mam ted problemy s firewallem, ktery mi ten multicast blokuje, tak to nejsem schopen vyzkouset.

Diky.
Býk Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie dolphineZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.7.2006, 23:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dcom napsal:
JoHnY napsal:
ak nahodou niekto ma linuxovy router tak jednoduchy staticky routing multicastu sa da spravit tymto: http://www.cschill.de/smcroute/
len treba mat zapnutu podporu multicastu a multicast routingu v kerneli
je to v podstate len jedna 30 kB binarka po skompilovani takze by to teoreticky mohlo ist skompilovat a narvat aj do nejakych home routrov ktore su linux-based.


no treba do ASUSe by to slo ... ale ja mam bohuzel staryho roboticse, kterej ma vlastni proprietarni system ... Rolling Eyes



no přes toho roboticse to opravdu neprolezlo ... nicméně mi konečně dorazil Linksys a přes něj to jede bez problémů ...

... takže pro všechny kdo maj Linksyse:

V administraci: Security > Firewall > "odškrtnout" Filter Multicast a pak Save settings ... Cool
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vasek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 4.4.2006
Příspěvky: 21
Bydliště: NZM B

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.7.2006, 11:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dolphine napsal:
Vasek napsal:
Tak mi ViaTV jde na pocitaci. Staci si to nechat zprovoznit a do te zasuvky pichnout pocitac. Adresy jednotlivych programu jsou stejna ciselna rada a stejny port jako ty ceske co jdou pres viagia. Pripadne muzu poskytnout i playlist.


Nerozumim - muzes please specifikovat adresy ViaTV kanalu - tedy tech co jsou navic oproti ViaGia, resp. prip. poslat ten playlist?

Nebo jsi zkousel nahodne vynechana IPcka?

Mam ted problemy s firewallem, ktery mi ten multicast blokuje, tak to nejsem schopen vyzkouset.

Diky.

Adresy jsou 239.2.3.1XX:2314 a 239.2.3.2XX:2314.
Vetsina programu ma adresy za sebou od 239.2.3.100:2314 az do asi 125, a nektere jsou jeste na 239.2.3.200:2314, 239.2.3.201:2314 atd.
Firewall (Kerio) musim vzdycky vypinat, kdyz chci koukat na telku, protoze to nepropusti.
Ryby Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie VasekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.7.2006, 11:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vasek napsal:
dolphine napsal:
Vasek napsal:
Tak mi ViaTV jde na pocitaci. Staci si to nechat zprovoznit a do te zasuvky pichnout pocitac. Adresy jednotlivych programu jsou stejna ciselna rada a stejny port jako ty ceske co jdou pres viagia. Pripadne muzu poskytnout i playlist.


Nerozumim - muzes please specifikovat adresy ViaTV kanalu - tedy tech co jsou navic oproti ViaGia, resp. prip. poslat ten playlist?

Nebo jsi zkousel nahodne vynechana IPcka?

Mam ted problemy s firewallem, ktery mi ten multicast blokuje, tak to nejsem schopen vyzkouset.

Diky.

Adresy jsou 239.2.3.1XX:2314 a 239.2.3.2XX:2314.
Vetsina programu ma adresy za sebou od 239.2.3.100:2314 az do asi 125, a nektere jsou jeste na 239.2.3.200:2314, 239.2.3.201:2314 atd.
Firewall (Kerio) musim vzdycky vypinat, kdyz chci koukat na telku, protoze to nepropusti.


Jo Kerio to nepropustí protože se to musí nakonfigurovat ... kromě UDP paketů je potřeba ještě povolit IGMP, atd ... pohraju si s tím a dám sem návod jak to nakonfigurovat ... Cool
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Radka Rampirova
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.4.2006
Příspěvky: 15


blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.7.2006, 02:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

citace:

... takže pro všechny kdo maj Linksyse:

V administraci: Security > Firewall > "odškrtnout" Filter Multicast a pak Save settings ... Cool



No, tak mě to nepomáhá Sad Mám Linksys 54G. Zajímavé je, že když ve VLC vyvolám okno Open..., kde se zadává adresa, a nechám ho otevřené, po chvilce se zobrazí jakoby okno TV, ale jsou tam jen nespecifikovaná pixelizace. Jakmile "Open..." zavřu, TV okno zmizí a zůstanou jen lišty. Sad Ale to s tím asi nebude mít nic společného, že? Rolling Eyes
   OfflineOsobní galerie Radka RampirovaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.7.2006, 11:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Radka Rampirova napsal(a):
citace:

... takže pro všechny kdo maj Linksyse:

V administraci: Security > Firewall > "odškrtnout" Filter Multicast a pak Save settings ... Cool



No, tak mě to nepomáhá Sad Mám Linksys 54G. Zajímavé je, že když ve VLC vyvolám okno Open..., kde se zadává adresa, a nechám ho otevřené, po chvilce se zobrazí jakoby okno TV, ale jsou tam jen nespecifikovaná pixelizace. Jakmile "Open..." zavřu, TV okno zmizí a zůstanou jen lišty. Sad Ale to s tím asi nebude mít nic společného, že? Rolling Eyes


no nic jinýho by se na tom linksysu ohledně multicastu nastavovat nemělo ... nemáš ještě firewall na kompu - třeba kerio? to bude spíš tim ...
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 16.7.2006, 00:08  Předmět:  Návod na nastavení multicastu v Keriu Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Takže je potřeba si otevřít administraci a najít tam pravidla - anglicky rules a přidat následující pravidla (to IGMP tam může už bejt defaultně a zakázaný, v tom případě nepřidávat další pravidlo, ale změnit to stávající z deny na permit):

Kdo si nainstaloval VLCčko do jiný cesty tak si jí musí upravit. Já používám starou verzi (2.1.4), v novějších verzích to grafický prostředí vypadá jinak ...


Multicast-1.gif
 Komentář:
Takže nejdřív si povolíme IGMP, abysme se mohli přihlásit do multicastový grupy ...
 Velikost:  12.15 kB
 Zobrazeno:  27370 krát

Multicast-1.gif

Multicast-2.gif
 Komentář:
... a pak už jenom povolíme video ...
 Velikost:  14.69 kB
 Zobrazeno:  27369 krát

Multicast-2.gif

Multicast-3.gif
 Komentář:
... kdo není paranoidní stačí jedno pravidlo s Remote Endpoint - "ANY ADDRESS" ...
 Velikost:  14.41 kB
 Zobrazeno:  27369 krát

Multicast-3.gif

Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.8.2006, 16:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No a jede to na danych portech nekomu? Jase snazim a nic, firewall a podobny blbiny mam pochopitelne povoleny ale VLC nic neukazuje Sad
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.8.2006, 23:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alkonius napsal:
No a jede to na danych portech nekomu? Jase snazim a nic, firewall a podobny blbiny mam pochopitelne povoleny ale VLC nic neukazuje Sad


... mě to jede bez problémů ... Cool

jakej máš systém/FW/HW, atd ...? Wink
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
T-Systems
Host
Host



Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.8.2006, 12:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

zdar, ma ted nekdo problemy s TV pres viaGIA? Ptam se, ze nam to tu jede v poho a na webu uvadenych portech a nekdo nam psal, ze mu to na NZM nejde.

Jinak, jak uz bylo uvedeno, problem je casto v routeru nebo/a firewallu.

Cili jestli to nechodi nekomu, komu uz to chodilo
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie T-SystemsZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.8.2006, 12:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Priznavam, ze porad problemky mam ale uz sem to odhalil, Kerio KWF nepropusti multicasty, budu si s tim muste este pohrat Sad
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 39
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 10.8.2006, 12:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

tak mam konecne aktivovanou viaGIU (sem cekal nez mi skonci smlouva s eurotelem).. 10 mbit, konecne rychlost kterou si zaslouzim :)))
za posledncih 8 let jsem nemel moznost mit doma net rychlejsi nez 250 kbps :-(

dik patri jak spolecnosti T-Systems, tak Central Group :)
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.8.2006, 13:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vysledek meho snazeni s KWF (Kerio Winroute Firewall) a multicastem. Nevydrzel jsem muka testovani systemem pokus omyl, debugovani a snifovani. Zavolal sem na technickou potvoru Keria, kde mi pan ochotne sdelil, ze si s tim jejich firewall neporadi. Dokazu prijimat na zaklade pravidel multicast na tom hranicnim stroji, ale nedokazu je prelozit do vnitrniho segmentu Sad(((

Jedine reseni, je na Kerio stroji si pustit VLS prehravac v serverove variante a "preposilat si" stream do lokalniho segmentu site. Coz je napytel hned ze dvou duvodu, neustale generuju trafic i kdyz se na nic nedivam a druhak byude asi dot blbe prepinani kanalu. asi budu muset vnckem na sever prehodit prijimany stream na kterej se pak na clientovi podivam.

Co s tim? Poradi nekdo? Ne, Nechci mit jen osobni firewall Sad
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.8.2006, 14:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alkonius napsal:
Vysledek meho snazeni s KWF (Kerio Winroute Firewall) a multicastem. Nevydrzel jsem muka testovani systemem pokus omyl, debugovani a snifovani. Zavolal sem na technickou potvoru Keria, kde mi pan ochotne sdelil, ze si s tim jejich firewall neporadi. Dokazu prijimat na zaklade pravidel multicast na tom hranicnim stroji, ale nedokazu je prelozit do vnitrniho segmentu Sad(((

Jedine reseni, je na Kerio stroji si pustit VLS prehravac v serverove variante a "preposilat si" stream do lokalniho segmentu site. Coz je napytel hned ze dvou duvodu, neustale generuju trafic i kdyz se na nic nedivam a druhak byude asi dot blbe prepinani kanalu. asi budu muset vnckem na sever prehodit prijimany stream na kterej se pak na clientovi podivam.

Co s tim? Poradi nekdo? Ne, Nechci mit jen osobni firewall Sad


viz. pm ... buďto koupit HW router - nejlépe Linksys (je potřeba si při koupi zjistit jestli umí routovat multicast - třeba můj starej robotics to neuměl) no a nebo pak nainstalovat Linux jak radil Johny ... ono obecně routování na windowsech je docela o ničem ... Wink
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2