Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Alina
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 44
Založen: 24.5.2006
Příspěvky: 50
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.6.2006, 19:45  Předmět:  Poplatky za uklid Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zajimalo by me, kolik mesicne platite za uklid. My platime 580Kc, coz mi teda prijde docela dost.Na posledni schuzi jsem se s par z vas bavila a ceny, co jste uvadeli byli kolem 300 Kc. Je snad cena za uklid spolecnych prostor odvisla od vyse bytu ci lidi, co v byte bydli?Diky za info, bo jsem z toho jaksi zmatena Rolling Eyes
Beran Pohlaví:Žena Opice OfflineOsobní galerie AlinaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
YANEK
Podnájemník
Podnájemník


Věk: 46
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 528
Bydliště: NZM-C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.6.2006, 21:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Shocked no mi máme 390 na 2kk ale ani to se mi nelíbí zato a jak se uklízí
Beran Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie YANEKZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Nika
Domácí
Domácí


Věk: 44
Založen: 17.3.2006
Příspěvky: 835
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.6.2006, 09:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Cena se odvíjí podle velikosti bytu. Jak už tady ale bylo několikrát řečeno, vše jsou jen zálohy, vyúčtování proběhně někdy v dubnu příštího roku.
Rak Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie NikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.6.2006, 09:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Alina má přístup do uzavřené a skryté sekce až teď, kdy doplnila nutné údaje pro zařazení do skupin, proto se k těm informacím nedostala dříve. Wink

Chvíli to tu nechám a třeba večer to přesunu do diskuze k poplatkům za úklid ve skryté sekci.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.6.2006, 09:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

All hail glory to our admins Smile
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.11.2006, 22:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Našel jsem v souborech tabulku s přehledem poplatků v domech A-C a jsou tam uvedeny roční náklady na úklid (předpokládám, že jednoho domu) asi 1.400.000, to je nějakých 115.000 měsíčně. Není to trochu moc? Jak často se tam uklízí? Přepokládám, že by to na plný úvazek musí s přehledem zvládnou jediná osoba a na uklízečku mi to přijde "trochu" přehnaný plat.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 39
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 14.11.2006, 23:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Našel jsem v souborech tabulku s přehledem poplatků v domech A-C a jsou tam uvedeny roční náklady na úklid (předpokládám, že jednoho domu) asi 1.400.000, to je nějakých 115.000 měsíčně. Není to trochu moc? Jak často se tam uklízí? Přepokládám, že by to na plný úvazek musí s přehledem zvládnou jediná osoba a na uklízečku mi to přijde "trochu" přehnaný plat.

ta velka castka je dohromady za vsechny tri domy.. ale stejne to bylo dost predrazene a kvalita byla zla.. jeste ze jsme se jich uz zbavili
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 10:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mám tu zkušenost, ze v jiných domech se platí cca 100-150Kč na byt.Ale tady CG nasadil vysokou cenu ty povedený firmě co se jí vypověděla smlouva, teď již uklízí jiná firma, ale také by mě zajímalo, kolik to teď vyjde.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 10:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ještě probíhá dolaďovaní smlouvy. Jinak cena je stanovaná na 2,80 za metr čtverečný vnitřních ploch.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 39
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 12:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

toto je od firmy co vyhrala v dome B a C.. v dome A uklizi nekdo jiny, presnou cenu ti asi rekne vybor A
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kahek2
Host
Host



Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 13:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

to by mne zajímalo, proc se výbor domu B a C rozhodl pro jinou firmu než A. Pokud to čte výbor Ačka, jaká je cena za úklid u nás?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie kahek2Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 14:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kahek2 napsal:
to by mne zajímalo, proc se výbor domu B a C rozhodl pro jinou firmu než A. Pokud to čte výbor Ačka, jaká je cena za úklid u nás?


Není potřeba pátrat proč si který výbor vybral kterou úklidovu firmu. Bylo to nezávislé rozhodnutí daného výboru.

Za výbor A můžu říci že nabídka firmy Kliro, kterou jsme vybrali vyhovovala nejvíce našim požadavkům a představám.

Pokud se jedná o cenu za úklid, to není veřejný údaj, který by se mohl objevit na fóru, neboť je součást obchodní tajemnství.
každý vlastník má samozřejmě právo na tuto informaci, takže pokud chceš vědět jaké budou náklady na úklid stačí poslat dotaz výboru, buď písemně vhodit do schránky SVJ, nebo mailem na adresu vybora@novezahradnimesto.net
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
kahek2
Host
Host



Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 15:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MKDD napsal:
kahek2 napsal:
to by mne zajímalo, proc se výbor domu B a C rozhodl pro jinou firmu než A. Pokud to čte výbor Ačka, jaká je cena za úklid u nás?


Není potřeba pátrat proč si který výbor vybral kterou úklidovu firmu. Bylo to nezávislé rozhodnutí daného výboru.

Za výbor A můžu říci že nabídka firmy Kliro, kterou jsme vybrali vyhovovala nejvíce našim požadavkům a představám.

Pokud se jedná o cenu za úklid, to není veřejný údaj, který by se mohl objevit na fóru, neboť je součást obchodní tajemnství.
každý vlastník má samozřejmě právo na tuto informaci, takže pokud chceš vědět jaké budou náklady na úklid stačí poslat dotaz výboru, buď písemně vhodit do schránky SVJ, nebo mailem na adresu vybora@novezahradnimesto.net


Právě naopak, pátrání lecos objasní. Mohl bych dostat odpověď, že dvě nabídky byly stejně kvalitní a proto je jedno, kterou výbor vybral. Vždy když se dělají tajnosti, nahrává to nečestnému jednání, pokud výbor A dojednal lepší nebo minimálně stejné podmínky než ostatní výbory, děkuji za to. Ale jak čtu vyjádření členů ostatních výborů, dozvídám se spoustu věcí, o kterých nás výbor A neinformuje. Např nabídku Městské policie na kontrolu domu, kterou údajně výbor A odmítl...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie kahek2Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 15:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MKDD napsal:
Není potřeba pátrat proč si který výbor vybral kterou úklidovu firmu. Bylo to nezávislé rozhodnutí daného výboru.

Za výbor A můžu říci že nabídka firmy Kliro, kterou jsme vybrali vyhovovala nejvíce našim požadavkům a představám.

Pokud se jedná o cenu za úklid, to není veřejný údaj, který by se mohl objevit na fóru, neboť je součást obchodní tajemnství.
každý vlastník má samozřejmě právo na tuto informaci, takže pokud chceš vědět jaké budou náklady na úklid stačí poslat dotaz výboru, buď písemně vhodit do schránky SVJ, nebo mailem na adresu vybora@novezahradnimesto.net


Není mi úplně jasný proč by zde taková informace nemohla být a v té souvislosti mě napadá jakým způsobem má býti zajištěno aby sem takovou informaci někdo později nedal.

Abych řekl pravdu tak začínám mít pocit že výbor SVJ má snahu toto fórum opustit a komunikovat pouze oficiální písemnou formou. Budu velmi rád pokud je můj dojem nesprávný.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 7.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 16:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

V tomhle bych se zastal výboru, myslím, že dělají tolik věcí pro nás všechny ve svém volném čase a pokud má někdo konkretní dotaz, problém, může se na ně s důvěrou obrátit.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.11.2006, 16:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To je nedorozumění - já s tím nemám problém. Jenom je mi divný že tady nemůže být odpověď ve stylu: úklid stojí 100000 za měsíc.

No a napadlo mě že pokud se na ten údaj kdokoliv z vlastníků zeptá a dostane ho tak mu nikdo a nic nemůže zabránit aby se o něj podělil s ostatníma na fóru.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 16.11.2006, 10:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

k tomu by se bajecne hodila sekce pristupna jen a vyhradne pro obyvatele daneho domu Wink - http://www.novezahradnimesto.net/ftopic804.html - nastenky SVJ tam podle me taky jednoznace patri

Tam by vybor takovou informaci zverejnit mohl - a podle me i kdyz jsou nekteri obyvatele cleny skupiny pro dany dum, ale nejsou majiteli bytu, protoze ti maji taky zajem na cenach, ponevadz jim je majitel obvykle preuctovava nejmene v plne vysi
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 16.11.2006, 10:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
MKDD napsal:
Není potřeba pátrat proč si který výbor vybral kterou úklidovu firmu. Bylo to nezávislé rozhodnutí daného výboru.

Za výbor A můžu říci že nabídka firmy Kliro, kterou jsme vybrali vyhovovala nejvíce našim požadavkům a představám.

Pokud se jedná o cenu za úklid, to není veřejný údaj, který by se mohl objevit na fóru, neboť je součást obchodní tajemnství.
každý vlastník má samozřejmě právo na tuto informaci, takže pokud chceš vědět jaké budou náklady na úklid stačí poslat dotaz výboru, buď písemně vhodit do schránky SVJ, nebo mailem na adresu vybora@novezahradnimesto.net


Není mi úplně jasný proč by zde taková informace nemohla být a v té souvislosti mě napadá jakým způsobem má býti zajištěno aby sem takovou informaci někdo později nedal.

Abych řekl pravdu tak začínám mít pocit že výbor SVJ má snahu toto fórum opustit a komunikovat pouze oficiální písemnou formou. Budu velmi rád pokud je můj dojem nesprávný.


Cena za úklid není veřejný údaj, ke kterému by se měli dostat všichni registrovaný uživatelé fóru. A to z toho důvodu, že jde o smluvní vztah mezi SVJ a uklidovou firmou. Takže každý vlastník bytové jednotky pokud o dané informace požádá je dostane v tom není problém.

Nemyslím si že by výbor přestal komunikovat přes fórum, to bychom se nedávali žádné informace. Informace, které jsou veřejné se zde objeví, ale není možné předpokládat, že zde budou důvěrné informace, které výbor získal při různých jednání.

Jak v zápisech, tak v různých příspěvcích se objevují informace, které jsou veřejné, neboť jak fórum tak nástěnky v domech nejsou chráněny proti tomu aby se k informací nedostala nepovolaná osoba. Tím myslím to, že na fóru jsou zaregistrovaný jak vlastníci, takže třeba jenom nájemci bytů. Stejně tak informace na nástěnkách v domech si může přečíst jakákoliv osoba, která se dostane do domu. A některé informace jsou pouze pro vlastníky, takže je zapotřebí příma komunikace mezi výborem a vlastníkem, tak aby nedošlo k uniku informací, které by mohli způsobit případné problémy SVJ.

Poslední aspekt okolo komunikace výbor <>vlastníci je v tom, že výbor je složen z pěti členů, takže oficiální stanovistko či vyjádření výboru musí schválit nadpoloviční většina členů výboru, což zabere minimálně nějaký čas.
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 16.11.2006, 11:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kahek2 napsal:
MKDD napsal:
kahek2 napsal:
to by mne zajímalo, proc se výbor domu B a C rozhodl pro jinou firmu než A. Pokud to čte výbor Ačka, jaká je cena za úklid u nás?


Není potřeba pátrat proč si který výbor vybral kterou úklidovu firmu. Bylo to nezávislé rozhodnutí daného výboru.

Za výbor A můžu říci že nabídka firmy Kliro, kterou jsme vybrali vyhovovala nejvíce našim požadavkům a představám.

Pokud se jedná o cenu za úklid, to není veřejný údaj, který by se mohl objevit na fóru, neboť je součást obchodní tajemnství.
každý vlastník má samozřejmě právo na tuto informaci, takže pokud chceš vědět jaké budou náklady na úklid stačí poslat dotaz výboru, buď písemně vhodit do schránky SVJ, nebo mailem na adresu vybora@novezahradnimesto.net


Právě naopak, pátrání lecos objasní. Mohl bych dostat odpověď, že dvě nabídky byly stejně kvalitní a proto je jedno, kterou výbor vybral. Vždy když se dělají tajnosti, nahrává to nečestnému jednání, pokud výbor A dojednal lepší nebo minimálně stejné podmínky než ostatní výbory, děkuji za to. Ale jak čtu vyjádření členů ostatních výborů, dozvídám se spoustu věcí, o kterých nás výbor A neinformuje. Např nabídku Městské policie na kontrolu domu, kterou údajně výbor A odmítl...


Zde najdeš informace ohledně výběrového řízení na novou úklidovou firmu pro dům "A".
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
kahek2
Host
Host



Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 16.11.2006, 21:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pokud to vezmeme čistě technicky, na nástěnky či do fóra udaje o ceně za uklid nepatří. Rozumím, chápu že může být ve smlouvě ošetřena mlčenlivost, i když tomu v tomto případě moc nevěřím. že tyto udaje mají mit vlastníci. Proč je mi tedy předkládáno, abych psal nějaký email, jak výbor prověřuje že nekomunikuje za majitele někdo jiný? To mám použít elektronický podpis vydaný certifikační autoritou? Nevím, někdo to přehání s utajováním....
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie kahek2Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 17.11.2006, 14:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já jsem obdržel od předsedy výboru v srpnu dopis ve kterém jsou zmíněny způsoby komunikace s výborem a to včetně tohoto fóra. V dopise není zmínka o tom že by kterýkoliv způsob byl upřednostňován či naopak znevýhodněn.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 17.11.2006, 22:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pokud dochází k nějakým nejasnostem, nemám problém, abyste se zúčastnili schůzky výboru, kde vám bude vše do detailu vysvětleno a zodpovězeno ... Stačí říct ... A možná se pak nebudete muset zbytečně ptát několikrát, protože vás naše odpověď neuspokojila ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.11.2006, 01:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Můj názor je takový že zápis ze schůzí výboru je tvořen proto aby informoval členy SVJ o činnosti výboru a tedy by měl mít relevantní informační hodnotu.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dolphine
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 96
Bydliště: NZM B (E2)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.11.2006, 16:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, sice se mne konkretne poplatky za uklid v dome A netykaji, ale zkusim napsat par postrehu/nametu/nahravek na smec, tykajicich se cinnosti vyboru a jejich komunikace:

Domnivam se, ze je uverejnovani dotazu na vybor a odpovedi v *UZAVRENE* sekci portalu je zadouci. Takto se k informacim mohou dostat i lide, kteri si o ne explicitne nerekli mailem. Sice by se dalo argumentovat tim, ze je jejich problem, ze si nerekli, ale to nijak nesnizuje jejich pravo na ty informace.

Dale tim bude odpadat prace vyboru, ktery v pripade jednotlivych stejnych dotazu bude jednotlive (mnohokrat odpovidat), takze publikovanim otazek a odpovedi (Q&A) na webu se jejich cinnost dale zjednodusi a i dalsi individualni zajemce je pak mozne bud odkazat na web (kde muze byt i dalsi diskuse k tematu) nebo udelat ten copy&paste z webu.

Mlcenlivost nebo "utajovani skutecnosti" smlouvy se jiste netyka clenu SVJ, tedy subjektu, kreti de-fakto vstupuji do pravniho vztahu. Tam, kde z poruseni nicmene hrozi problemy (smluvni pokuta, nahrada skody) by o tom meli byt vsichni informovani tak, aby mohli nest zodpovednost za sve konani. Nicmene jsem toho nazoru, ze smlouvy SVJ by se mely utajovani skutecnosti a zejmena mozne smluvni pokute ze strany SVJ vyhybat pokud mozno obloukem.

Ad zapisy: IMHO zapisy z vyboru sice maji mit informacni hodnotu v tom smyslu aby bylo zrejme co se projednavaloa s jakym vysledkem, nicmene neni nutne aby vybor zapisoval vse do posledniho detialu (zde napr. mohu vyjadrit spokojenost ze zapisy vyboru B Very Happy - ma-li nekdo o detaily zajem, at se zepta (idealne pres Q&A, aby odpoved mohli uzit vsichni relevantni clenove SVJ, nebo at vybor e-mail otazku i odpoved na Q&A posle sam).

Je samozrejme na vyboru do jakeho detailu pujde, nicmene je potreba aby byl v budoucnu schopen klicove veci z jednani dokumentovat - i proto je tu a tam vhodnejsi detailnejsi zapis (napr. extremni pripad: nesouhlasim-li s volbou vyboru, musim to napsat do zapisu, jinak mohu byt v budoucnu bran k zodpovednosti za spolurozhodnuti).

Ad rozhodnuti vyboru: v detailech se asi muze lisit dum od domu, ale vybor je zastupcem vlastniku - mel by tedy delat vse proto, aby jeho konani bylo maximalne transparentni - krome toho ze stanovy mohou urcit nad urcity objem zakazky vyberove rizeni (a vyber dodavatele bez tohoto rizeni muze byt ad absurdum zpochybnen Shromazdenim, pricemz smlouva je sice platna, ale clenove vyboru mohou mit docela problem ze zodpovednosti a ve finale by mohli byt nuceni uhradit skodu atd.). I vyberove rizeni muze byt "soutez krasy", zadny rozumny clen vyboru by ale nemel riskovat a skutecne pri vyberu pouzit predem domluvene parametry a mit tak dukaz o regulernosti sveho konani, zejmena pak u velkych smluv typu uklid, spravce, pojisteni, bezpecnostni agentura, atd.

Prosim pritomne pravniky o pripadne korekce a pritomne diskutujici o reakce
Býk Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie dolphineZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.11.2006, 19:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Už jsme tedy hodně daleko od poplatků za úklid ...

Poměrně často, poslední dobou pořád, na naše schůzky chodí člen kontrolní komise, který se snaží zodpovědně kontrolovat řešené věci a stejně tak se dotazuje na některá předchozí rozhodnutí, včetně přesných zdůvodnění, proč jsme učinili tak a tak ...

Pochopitelně jsme schopni doložit jakoukoliv věc, která výborem proběhla a o které jsme případně rozhodovali ... Zatím tedy na "soutěž krásy" nedošlo, snažíme se vše důkladně rozebrat a nerozhodovat ukvapeně ... A to někdy trvá ...

lusvec napsal:
Můj názor je takový že zápis ze schůzí výboru je tvořen proto aby informoval členy SVJ o činnosti výboru a tedy by měl mít relevantní informační hodnotu.
Toto tvé konstatování se mi nelíbí a to z jednoho prostého důvodu, totiž že jinými slovy chceš říct, že ty zápisy tu relevantní informační hodnotu nemají ... To si nemyslím, navíc jsou pokaždé vytvářeny s několikerým připomínkováním všech zúčastněných, nevzniká to "za letu" a hned se to "namaže" a dá na nástěnky ...

Jak už jsem jednou zmínil, pokud chceš o čemkoliv vědět víc, stačí říct ... Tahle "válka" mi připadá naprosto zbytečná a místy až uhozená ... Výbor je tu od toho, aby dělal všechno pro SVJ, jeho členy a dělá to ve svém volném čase, zadarmo a s nejlepším svědomím ... Za každým členem výboru stojím, protože všichni do toho dáváme to, co můžeme, ať už někdo víc nebo míň ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.11.2006, 23:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
lusvec napsal:
Můj názor je takový že zápis ze schůzí výboru je tvořen proto aby informoval členy SVJ o činnosti výboru a tedy by měl mít relevantní informační hodnotu.
Toto tvé konstatování se mi nelíbí a to z jednoho prostého důvodu, totiž že jinými slovy chceš říct, že ty zápisy tu relevantní informační hodnotu nemají ... To si nemyslím, navíc jsou pokaždé vytvářeny s několikerým připomínkováním všech zúčastněných, nevzniká to "za letu" a hned se to "namaže" a dá na nástěnky ...


Ano, tvrdím že v mnoha případech nemá zápis relevantní informační hodnotu. Jako příklad uvádím bod zápisu týkající se jednání s CG.

Milan V. napsal(a):
Jak už jsem jednou zmínil, pokud chceš o čemkoliv vědět víc, stačí říct ...


To je ale přesně to co dělám - říkám si o podrobnější informace

Milan V. napsal(a):
Tahle "válka" mi připadá naprosto zbytečná a místy až uhozená ...


Nemám zapotřebí vést válku s kýmkoliv a nejméně s výborem který dělá všechno pro to aby hájil naše zájmy. Mrzí mě že takovým slovem nazýváš stav kdy se někdo z vlastníků pokouší získat informace které mu podle mě náleží.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kahek2
Host
Host



Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.11.2006, 13:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Abych se vrátil k poplatků, protože informace nám upírany dle vyjádření předsedy SVJ nejsou a tudíž debata je u konce:-) Mluvil jsem z lidmi, kteří čistili garáže u nás v A. Takový bordel prý ještě neviděli. A na moji poznámku, že uklid je plánován pouze 2x ročně konstatovali, že to nestačí. Je možné vyčíslit cenu toho dvoudeního luxování?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie kahek2Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.11.2006, 12:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kahek2 napsal:
Abych se vrátil k poplatků, protože informace nám upírany dle vyjádření předsedy SVJ nejsou a tudíž debata je u konce:-) Mluvil jsem z lidmi, kteří čistili garáže u nás v A. Takový bordel prý ještě neviděli. A na moji poznámku, že uklid je plánován pouze 2x ročně konstatovali, že to nestačí. Je možné vyčíslit cenu toho dvoudeního luxování?


Tak k úklidu garáží:
Máme cenu za úklid garáží, jinak bychom to samozřejmě nemohli objednat. Ale jak již bylo napsáno uvadění cen na fóru není možné.

Jinak úklid garáží ještě nebyl ukončen, právě s ohledem na stupeň znečistění bylo v tomto okmažiku uklizeno pouze -1, úklid -2 bude naplánován.
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
lusvec
Domácí
Domácí



Založen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.11.2006, 15:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MKDD napsal:
Tak k úklidu garáží:
Máme cenu za úklid garáží, jinak bychom to samozřejmě nemohli objednat. Ale jak již bylo napsáno uvadění cen na fóru není možné.


Znamená to že ani smlouva s úklidovou společností nebude umístěna na obvyklé místo mezi soubory jako jsme to dělávali v minulosti? Nějak nemůžu najít v zápisech zmínku o takovém rozhodnutí.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.11.2006, 15:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
Já jsem obdržel od předsedy výboru v srpnu dopis ve kterém jsou zmíněny způsoby komunikace s výborem a to včetně tohoto fóra. V dopise není zmínka o tom že by kterýkoliv způsob byl upřednostňován či naopak znevýhodněn.


Ano jeden z informačních kanálů výbor <> vlastník je pomocí tohoto fóra. Ale musíš si uvědomit, že sem nemůže dát všechny informace, které máme k dispozici, abychom se nedostali do problému ohledně porušení dohody o mlčenlivosti, nebo neporušovali zákon o ochraně osobní údajů a podobně. Dále se na fóru nemohou objevit informace z otevřených jednání, které případně mohli způsobit nepřiměřené reakce vlastníků, tudíž se zde objevují informace, které jsou ověřené a uzavřené.

Rozhodně není záměrem výboru před vlastníky, které zastupuje skrývat nějaké informace.

Pokud si na fórum dal otázku vůči výboru, tak pokud se nepletu, tak jsi vždycky dostal odpověď, druhá věc je zda odpověď od výboru splnila tvoje očekávání.

Každá informace, která se objeví na fóru o fungování SVJ musí být dobře zvážena, tak aby neuškodila SVJ, takže je myslím naprosto transparentní pokud některé informace ohledně fungování SVJ z pohledu výboru citlivé sdělíme na přímý dotaz vlastníka. Ano bude to pro nás více práce, pokud bychom ten samý dotaz dostali 182, tak bude 182 odpovídat.

K tomu abychom mohli na fórum dát více informací a konkrétnější, jako například částky jednotlivých faktur, smluvní ceny s dodavateli apod. by se muselo fórum, nebo některé jeho části více uzavřít, tak aby se k těmto informacím dostali opravdu pouze vlastníci, které na ně mají nárok. K tomu abychom případně mohli vytvořit takovouto uzavřenou sekci, musíme mít jméno vlastníka + nick, který používá na fóru, tak abychom ho dokázali identifikovat. V tomto okamžiku tyto informace nemáme
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2