Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Plesnivec
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 30.8.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Nove Vysocany

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2007, 16:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Oninka napsala:
Ale s tím jsme přeci počítali, že nic neni zadarmo... a jinak s MK taky nemám dobré zkušenosti, ani s lexusem, ani se Skanskou, je to hold boj...

To je docela chytre - zaplatite si u Lexusu to, ze u nich budete moci utratit vice svych penez. A kdyz zaplatite jeste vic, daji vam i to, co chcete... To se vyplati...
Tak drzim palce.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie PlesnivecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2007, 11:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Danny1 napsal(a):
Co se týká změn ve smlouvě, tak my jsme moc nepochodili. Nám se tam hlavně nelíbila nevyváženost pokut, tak jsme to navrhli tak, aby pokuty při nedodržení čehokoliv byly vyvážené. Všechno zamítly:-(
Hypotéku jsme vyřizovali hned po podpisu smlouvy přímo v České spořitelně, bylo to v pohodě, hypotéka se dá podepsat již nyní s tím, že čerpání bude např. za rok.
Ceny klientských změn jsou 5.000 za to, že chci změnit např dlažbu, obklady apod. a pak je ještě jedna suma ( nevím kolik, ale víc jak 5.000 to není ) za to, že se změní příčky apod. Pak udělají rozdíl mezi cenou standardu a nadstandardu a to klient doplatí.


No tam byl problém v tom, že čerpat MUSÍŠ nejdéle za rok, nebo za dva. Přitom smlouva zní na dostavbu za dva a půl roku, takže by to mohlo dopadnout tak, že budeš must uzavřít novou hypotéku.

Jo a jak to u lidí ze Zahrad vypadá s DPH? Musíte doplatit před koncem roku, jinak bude platit sazba platná v roce 2008? (možná 9 %)
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2007, 11:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fiq napsal:
PQ napsal(a):
Mam zatim jen rezervacku do projektu Dvur nad Rokytkou. Chtel bych se lidi ze Zahrad zeptat na par veci:
1) Byli v Lexxusu ochotni provest rozumne zmeny ve smlouve o smlouve budouci? Jake zmeny jste pozadovali?
2) Take po Vas chteli do par mesicu po podpisu doklad o pridelenem uveru? Jak to resite, kdyz cerpat uver (na doplatek po kolaudaci) budete treba i vice nez rok po jeho vyrizeni. To je dost problem, ne?
3) Muzete mi sdelit, jake jsou ceny klientskych zmen? Nejake priklady, na kolik co vyjde. At vim, co ma a nema smysl planovat a pripravovat.

Moc diky za odpovedi.
PQ


Jsme na tom podobne. Taky mame jenom rezervacku. Co se tyka hypoteky, bylo mi receno, ze je treba dolozit ze hypoteku dostanu, to jest, ze splnuji pozadavky. Jinak uz me agilne kontaktoval clovek z Hyposervisu a cpal mi hypoteku.

Tez bych od Zahradaku uvital nejake tipy ohledne smlouvy :)

Jinak mam pocit ze v Lexxusu na to trochu kaslou a nikam moc nespechaj, teda aspon u Dvora.


Tak teda vítej nový budoucí sousede.
No, moc se do toho neženou. Pokud vím, tak stále není stavební povolení. Jinak platí, že co si člověk neudělá, to nemá. Musím se pochlubit, že kvůli mně museli předělávat geometrický plán - podařilo se mi odhalit chybu. Výsledkem je, že budu mít o 40 metrů větší zahradu. Budeme muset kontrolovat vše, co se dá. Nevíš zda se v domě počítá s nějakými datovými rozvody? (internet)
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2007, 11:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky všem za odpovědi na mé dotazy.
Mám ještě něco na lidi ze zahrad (zahrádkáře? Surprised))
Je v přízemí vývod vody a elektřiny na zahrádky?
Je v domech rozvod datových sítí (internet)?
Necháváte někdo dělat rozvody pro zabezpečovačku? (přízemí)

Dík. Ať Vám ty baráčky pěkně rostou.
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Danny1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 27


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2007, 12:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

s platbou DPH začínám taky být dost nervozní a je celkem jedno jestli bude DPH 9% nebo jestli nestihnou udělat sociální bydlení a bude 19%. Stejně to budu muset vyřešit letos, protože platit víc se mi nechce. A mám teda na vybranou, jestli to zaplatím do konce roku s tím, že mi zatím nebude patřit byt a trnout hrůzou, aby ho na mě přepsali a nebo to nechám na příští rok a zaplatím více:-(
Myslím, že na stránkách Finepu je odkaz na ministerstvo financí, kde mají vysvětlení jak to bude s platbama DPH....

Čerpání hypo je opravdu jenom na rok dopředu, ale to doufám, že to do tý doby dostavěj. Ty termíny stejně nejsou takhle přesně daný, my to třeba ve smlouvě máme tak, že hypo můžeme čerpat někdy od prosince s tím, že máme půl roku na vyčerpání celé hypo. Tím se tedy to čerpání prodlouží z roku na rok a půl
   OfflineOsobní galerie Danny1Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2007, 12:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nejsem si zrovna moc jistej, ale rekl bych ze ve smlouve je urcita cast tykajici se DPH znejici asi takto: "Pokud se zmeni sazba DPH v obdobi mezi navrhem vkladu do katastru a prvnim vyrozumenim prodavajiciho ci kupujiciho ze strany katastralniho uradu, kupujici je povinen dorovnat rozdil DPH do X dnu".

Jinak jsem samozrejme taky hodne nervozni z platby DPH Sad
Neinformoval se nekdo v Lexxusu jak to s tou platbou DPH bude a jestli se da byt treba zaplatit jeste letos se soucasnou sazbou DPH?
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Fiq
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 20


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2007, 08:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):
Fiq napsal:
PQ napsal(a):
Mam zatim jen rezervacku do projektu Dvur nad Rokytkou. Chtel bych se lidi ze Zahrad zeptat na par veci:
1) Byli v Lexxusu ochotni provest rozumne zmeny ve smlouve o smlouve budouci? Jake zmeny jste pozadovali?
2) Take po Vas chteli do par mesicu po podpisu doklad o pridelenem uveru? Jak to resite, kdyz cerpat uver (na doplatek po kolaudaci) budete treba i vice nez rok po jeho vyrizeni. To je dost problem, ne?
3) Muzete mi sdelit, jake jsou ceny klientskych zmen? Nejake priklady, na kolik co vyjde. At vim, co ma a nema smysl planovat a pripravovat.

Moc diky za odpovedi.
PQ


Jsme na tom podobne. Taky mame jenom rezervacku. Co se tyka hypoteky, bylo mi receno, ze je treba dolozit ze hypoteku dostanu, to jest, ze splnuji pozadavky. Jinak uz me agilne kontaktoval clovek z Hyposervisu a cpal mi hypoteku.

Tez bych od Zahradaku uvital nejake tipy ohledne smlouvy Smile

Jinak mam pocit ze v Lexxusu na to trochu kaslou a nikam moc nespechaj, teda aspon u Dvora.


Tak teda vítej nový budoucí sousede.
No, moc se do toho neženou. Pokud vím, tak stále není stavební povolení. Jinak platí, že co si člověk neudělá, to nemá. Musím se pochlubit, že kvůli mně museli předělávat geometrický plán - podařilo se mi odhalit chybu. Výsledkem je, že budu mít o 40 metrů větší zahradu. Budeme muset kontrolovat vše, co se dá. Nevíš zda se v domě počítá s nějakými datovými rozvody? (internet)


Tak to je dobry zasek s tim planem - 40 metru mi neprijde jako formalni chyba Smile.Jinak to jsem moc neresil, nebot jsme si vybrali 4NP:). S datovym pripojenim nevim, myslim, ze stejne skoncim u ADSL - ve standardech o tom neni ani zminka Smile
Jinak jsem minuly tyden mluvil s Lexxusem, na Dvur nemaji zatim stavebni povoleni, protoze se nekdo odvolal proti rozhodnuti. Developer slibuje, ze bude vse vyrizeno do konce kvetna. Pak se zacne se smlouvama...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie FiqZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
More
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: baráček č. 1.:-)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 17.5.2007, 16:07  Předmět:  Zahrady nad Rokytkou - klientské změny Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj!

Jak se dívám, tak se tu teď hodně řeší Ptáček i MK. Bohužel musím konstatovat, že naše zkušenosti jsou podobné - zvlášť u Ptáčka.

Koupelnu vám sice na počítači nakreslí, ale říct, jak tam musí být řešeny příslušné rozvody a přívody, aby to podle toho Skanska mohla vůbec postavit a vše se tam vešlo a fungovalo, to se tvářili, že vůbec nevědí, o co jde. Sad Nakonec jsme si koupelnu i rozvody nakreslili sami a ve Skanske se tvářili, že jim to takhle vyhovuje.


Ale moc by mě zajímaly vaše zkušenosti s KALKULACEMA a podpisem smlouvy o klientských změnách. Už to někdo máte?

Honili nás, že po 22.3. (dům č.1) má být už vše odsouhlaseno a podepsáno, sedávali jsme nad tím několik dní od večera do 4 do rána, abychom vše sepsali a zakreslili:-) A kalkulaci za změny jsme do dneška neviděli. Natož nějakou smlouvu. Furt prý to ještě řeší.

A přitom už část z toho musí mít i realizovanou (rozvody v koupelně, posuny příček atd.). A to by po nás do 30.6 měli chtít dlažbu, podlahy a vše ostatní.

Opravdu by mě zajímalo, kde je problém.Sad

Díky za typy či vaše případné praktické zkušenosti.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MoreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Oninka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 41
Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: Nepelova 3/949

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.7.2007, 17:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak co lidičky, už máte všechny nadstandardy a standardy hotové a taky se už jen těšíte na krásné bydlení?Smile
Vodnář Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie OninkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Katka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Modrej domeček

blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.7.2007, 09:48  Předmět:  Kalkulace? Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Oninka napsala:
Tak co lidičky, už máte všechny nadstandardy a standardy hotové a taky se už jen těšíte na krásné bydlení?Smile


Já už mám sice všechny nadstandardy i standardy hotove, ale porad se mi nikdo neozval kvuli kalkulace Rolling Eyes
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie KatkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.7.2007, 14:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

to si ještě asi počkáš Laughing protože ve Skansce těžce nestíhaj, my sme dostali dopis, že kolaudace bude 15.3. - jsme barák č.7. teď dofinišováváme nadstandardy, který musíme nahlásit do konce měsíce. pak už jen ta kalkulace Shocked
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Oninka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 41
Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: Nepelova 3/949

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.7.2007, 15:19  Předmět:  Re: Kalkulace? Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to jsme na tom úplně stejně, už před měsícem a půl jsme dovršili nadstandardy, nějaký čas jsme uháněli i MK rako o kalkulaci, ale do 14ti dnů nám vše zaslali. Jen u té Skanské to opět vázne;)

Katka napsala:
Oninka napsala:
Tak co lidičky, už máte všechny nadstandardy a standardy hotové a taky se už jen těšíte na krásné bydlení?Smile


Já už mám sice všechny nadstandardy i standardy hotove, ale porad se mi nikdo neozval kvuli kalkulace Rolling Eyes
Vodnář Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie OninkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Katka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Modrej domeček

blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.7.2007, 16:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

uz me to dost nebavi, nejdriv tvrdili, ze to bude zkolaudovano v listopadu a ted uz je to brezen, ble Evil or Very Mad
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie KatkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Katka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Modrej domeček

blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.7.2007, 16:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no lepsi uz to asi nebude, takze se muzeme zkusit uklidnovat tim, ze to urcite bude v bezvadnem stavu a nebudeme muset nic reklamovat Bow Laughing
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie KatkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.7.2007, 17:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Laughing Laughing Laughing Laughing
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 23.7.2007, 15:41  Předmět:  Dvůr nad Rokytkou Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Víte někdo něco? Nějak to vázne. Ještě ani nebyli schopni dát dohromady smlouvy.
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
LuciaC
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 47


blank.gif

PříspěvekZaslal: 24.7.2007, 09:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No údajně ještě nezvládli výběrové řízení na stavební firmu, jelikož se měli zpoždění i se stavebním povolením.
Nám řekli, že zpoždění bude cca 2 měsíce.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LuciaCZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
LuciaC
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 47


blank.gif

PříspěvekZaslal: 24.7.2007, 12:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

HALÓ HALÓ kdo chcete diskutovat a Dvoře nad Rokytkou ... založila jsem pro nás vlastní téma, ať máme ty problémy pěkně přehledné Cool
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LuciaCZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Danny1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 27


blank.gif

PříspěvekZaslal: 8.8.2007, 20:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Už z vás někdo dostal ceny za klientské změny? Domníval jsem se, že zaplatím paušální částku za změny a pak už nic platit nebudu, ale asi jsem se mýlil...platí se za každou změnu zvlášť a u některých položek to jsou opravdu páĺky. To ať mi někdo neříká, že zásuvka stojí 1.500,- ....
   OfflineOsobní galerie Danny1Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Oninka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 41
Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: Nepelova 3/949

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 17.8.2007, 13:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

já tedy ještě kalkulaci ze Skanské stále nedostala... ale už bych to taky měla ráda z krku;) Platíš jen jeden paušální vstup na změny určitého typu. A dále se odčíta standard od nadstandardu, takže to zas tak mastné nebude. Já si to propočítala sama a jsem spokojená. Ohledně například těch zásuvek... to mi příjde dost zbytečné, zrovna zásuvky... cena se může pohybovat i víš než 1500 kč, ale seženeš i za 30 kčSmile)) Ale to si tam radši nechám standard, neni zas tak špatnej... a když budu chtít jiné, tak si je radši koupim sama, to zas neni takový problém, ne:)
Já se tedy v nadstandardech zaobírala hlavně podlahama a koupelnou, to se jen tak nedá vyměnit, jako zásuvka:)
Vodnář Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie OninkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Katka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Modrej domeček

blank.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2007, 11:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Oninka napsala:
já tedy ještě kalkulaci ze Skanské stále nedostala... ale už bych to taky měla ráda z krku;) Platíš jen jeden paušální vstup na změny určitého typu. A dále se odčíta standard od nadstandardu, takže to zas tak mastné nebude. Já si to propočítala sama a jsem spokojená. Ohledně například těch zásuvek... to mi příjde dost zbytečné, zrovna zásuvky... cena se může pohybovat i víš než 1500 kč, ale seženeš i za 30 kčSmile)) Ale to si tam radši nechám standard, neni zas tak špatnej... a když budu chtít jiné, tak si je radši koupim sama, to zas neni takový problém, ne:)
Já se tedy v nadstandardech zaobírala hlavně podlahama a koupelnou, to se jen tak nedá vyměnit, jako zásuvka:)


Tak to jsem zvědavá, jestli Ti bude sedět Tvoje vlastní kalkulace s tou od Skanske Very Happy. Já jsem měnila taky jen podlahy a koupelnu a odhaduju to na doplatek tak 100 000Kč. Tak uvidíme Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie KatkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Oninka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 41
Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: Nepelova 3/949

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.8.2007, 13:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

100 000 kč :-O To snad ani neni možné... Koupelna nás výjde na 35.000 i se záchodem a po odečtu to bude cca 20.000,- kč...
náhled:
http://oninka.rajce.idnes.cz/Vizualizace/
a podlahy... chodba 5.000 zbytek teď nevim... ale do 40.000 vč koupelny bysme se měli vejít... ale uvidíme, co na to Skanska:) zatim nás stále napínajíVery Happy
Vodnář Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie OninkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 23.8.2007, 20:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My jsme něco změnili v koupelně, obklady na záchodě a nechali si posunout jedny dveře o 35 cm. Nějak jsem to nepropočítával kolik bysme měli doplácet, ale když se Skanska vejde do těch 100 000 Kč, tak budu opravdu rád Bow
Už někdo konečně dostal tu kalkulaci? Z Lexxusu nám bylo sděleno, že už si několik budoucích majitelů bytů stěžovalo a že museli Skansku urgovat o konkrétní kalkulace. Taky by údajně neměl být problém zaplatit byt letos s 5% DPH a vyhnout se tak případnýmu nepříjemnýmu zdražení příští rok.
Dnes jsme se byli podívat na vzorový byt, kdo ještě nebyl, několik málo fotek je tady:
http://pulkic.rajce.idnes.cz/Zahrady_nad_Rokytkou
Ty standardy vypadaly celkem dobře, ale asi to taky bylo tím relativně vkusným vybavením bytu. Na jedné fotce tam je ještě vidět jak probíhá archeologický průzkum mezi domy 4 - 7 a budoucí cyklostezkou.
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Paja
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.8.2007, 17:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím z budovy č. 3, kde budeme jedni z nájemníků. Dnes jsme se byli juknout po delší pauze na projekt, a s hrůzou jsme zjistili, že se nám snaží poddolovat byt! Smile Nevíte někdo, k čemu slouží ta velká jáma na "Rokytčí" straně u domu č. 3 ? Retenční nádrž měla být původně za "dvojkou".
   OfflineOsobní galerie PajaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.8.2007, 23:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My už kalkulaci dostali, i smlouvu o provedení změn. Kompletní změna obkladů v koupelně, jinej záchod, jiný umyvadlo, příprava na pračku místo druhého - malého WC, místo dlažby v kuchyni plovoucí podlaha, výměna dřevěných dveří za prosklené = cena 38.000 vč. DPH. To mi přijde ok.
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.10.2007, 08:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím. Řeší někdo předčasné splacení bytu a tím vyhnutí se zvýšení DPH? Zajímalo by mě jak se k této možnosti staví banky poskytující hypotéku.
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Oninka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 41
Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: Nepelova 3/949

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.11.2007, 18:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pulkic napsal:
Zdravím. Řeší někdo předčasné splacení bytu a tím vyhnutí se zvýšení DPH? Zajímalo by mě jak se k této možnosti staví banky poskytující hypotéku.


Tuto otázku jsem řešila tento týdne. Jelikož máme hypotéku přes Hyposervis, obrátila jsem se na ně.
Předčasné splacení bytu, pokud nemáte peníze v hotovosti obnáší toto:
Udělá se aktuální odhad bytu (my máme byt v 6.domě za cekovou cenu 3.200.000,-, momentální odhad by byl něco kolem 2.500.000,- kč)
Odhadovanou cenu lze splatit tento rok. Znamená to, že do doby nastěhování by se spláceli pouze úroky z čerpané částky.
Tuto možnost jsem si v naší situaci propočítala a zjistila jsem, že bysme na tom ještě prodělali, takže k této možnosti nepřistupujeme.

Proč bysme v našem případě prodělali?
1, již takto splácíme úroky z čerpané čásky 320.000,- kč (to byla záloha 10% z ceny bytu, hotovost jsme neměli)
hypotéku jsme uzavřeli v létě 2006 a již přes rok platíme 1.300,- měsíčně pouze úroky, což se neodečítá z bytu, peníze na víc.
2, rozdíl z 5% na 9% je v našem případě 128.000,- kč (celá cena bytu se stejně nedostane do 5%, takže zbyde rozdíl 100.000,- kč, to už neni tak moc)
3, stěhování dle posledních informací od stavbyvedoucího bude nejdřív květen 2008.
4, splácení úroku z předčasně čerpané částky 2.500.000 minimálně půl roky by vyšlo na 11.000 měsíčně, platíme nájem 12.000,- kč to bysme neutáhli. Mohli bysme dát třeba jenom milion, ale to už se opravdu vůbec nevyplatí, naopak ještě by jsme na tom prodělali.

Určitě to jde, ale chce si to předem propočítat, zda je to finančně výhodné.
Vodnář Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie OninkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Danny1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 27


blank.gif

PříspěvekZaslal: 17.11.2007, 22:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, taky jsme řešili otázku předčasného splacení a podle mě se to vyplatí. Uvedu zde výpočet, doufám že srozumitelně :
nebudu počítat to, co už máme zaplaceno....
budeme chtít předčasně čerpat hypotéku ve výši 2.000.000,-. Při úrokové sazbě 5% to dělá měsíční úrok 8.333,-. O tuto částku si snížím daňový základ, takže skutečná splátka úroků je 8.333 mínus 1.250, tj. 7.083,- dejme tomu, že kolaudace bude v dubnu, zaplatím tedy na úrocích za prosinec 2007 až duben 2008 35.415,-. A teď zpátky ke DPH. Předčasně jsme zaplatili 2.000.000,- a ušetříme tedy na DPH 80.000,-. Rozdíl, který jsem vydělal je 44.585,-.
A jenom připomínka k KZ od Skansky a jejich podivná smlouva. V té je napsáno, že DPH bude účtováno podle aktuální sazby, to by znamenalo, že vám Skanska příští rok bude doúčtovávat DPH, což je blbost. Pokud jste Skansce zaplatili zálohu na KZ a máte k tomu daňový doklad, pak až příjde skutečná faktura, je potřeba trvat na tom, že již ze zálohy bylo odvedeno DPH, tak nemají nárok na doúčtování DPH. Mají pouze nárok na doúčtování DPH z rozdílu zálohy a skutečné ceny.
   OfflineOsobní galerie Danny1Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.11.2007, 23:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravim vsechny budouci sousedy!

V poslednich dvou tydnech jsme take resili moznost predcasneho splaceni ceny bytu tak abychom se vyhnuli zvyseni DPH. A dosli jsme k nasledujicimu.

Cim vetsi castka se da letos splatit, tim vice se da teoreticky usetrit, nicmene pouze za urcitych predpokladu. Prvnim je, ze se bance podari dodat vsechny nutne dokumenty. Jelikoz jsme hypoteku nevyrizovali pres Hyposervis, je to slozite a vzhledem k ochote, znalostem a schopnostem naseho maklere v Lexxusu prakticky vyloucene. Lexxus nam sice zaslal email, kde vse vypada, ze jsou na toto pripraveni, a ze se staci jen obratit na "vaseho maklere", ale to je daleko od reality. Makler je schopen nas tak poslat do Hyposervisu, jenze s tim my nespolupracujeme, takze nic. Pri pohledu na platnou smlouvu o sml. bud. kupni by se tato musela pozmenit, dodatkovat (doplatek kupni ceny do 30 dnu od kolaudace). To je vyklad nasi banky a ja s tim logicky souhlasim. O tom ale Lexxus nechce slyset, respektive na to neni pripraveny... Nebo alespon makler o tom nevi.
Druhym dulezitym faktorem je vami jiz zminovane placeni uroku, ktere by jsme museli platit jiz od ted. Cim pozdeji dojde ke kolaudaci, tim je pro nas mene vyhodne brat uver nyni. Stejne by jsme dostali pouze kolem 40-50% z celkove ceny bytu s ohledem na soucasnou rozestavenost.

Proto jsme se rozhodli, ze letos v hotovosti zaplatime rozdil mezi cenou bytu a planovanym uverem. Uver si vezmeme az po kolaudaci. Z castky zaplacene letos by se mela platit dan 5% (i kdyz to je kdovi jestli, makleri neverim uz nic a predpokladam, ze na papire to nedostaneme...). Pokud dojde ke kolaudaci v breznu - dubnu, budeme na tom tratit, ale nebude to tak hrozne (max necela 2% z ceny bytu). Cim pozdeji, tim mene.

Co se tyka klientskych zmen, tak my jeste smlouvu nemame, nicmene uz vime, ze cast ze zmen realizovana byla, ale velka cast - elektrina ne. Pry to ale udelaji, tak jsem zvedav. Znamena to totiz prekopani spousty kabelu a zasuvek...

P.S. Preji hodne stesti pri jednani s "vasimi makleri". Mate pocit, ze vam v necem pomohli? My se od toho naseho nikdy nic nedozvime a evidentne mame byt radi, ze jsme koupili jeste za dobre ceny...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.11.2007, 23:23  Předmět:  POZOR NA DANĚ! Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Danny1 napsal(a):
Ahoj, taky jsme řešili otázku předčasného splacení a podle mě se to vyplatí. Uvedu zde výpočet, doufám že srozumitelně :
nebudu počítat to, co už máme zaplaceno....
budeme chtít předčasně čerpat hypotéku ve výši 2.000.000,-. Při úrokové sazbě 5% to dělá měsíční úrok 8.333,-. O tuto částku si snížím daňový základ, takže skutečná splátka úroků je 8.333 mínus 1.250, tj. 7.083,- dejme tomu, že kolaudace bude v dubnu, zaplatím tedy na úrocích za prosinec 2007 až duben 2008 35.415,-. A teď zpátky ke DPH. Předčasně jsme zaplatili 2.000.000,- a ušetříme tedy na DPH 80.000,-. Rozdíl, který jsem vydělal je 44.585,-.
A jenom připomínka k KZ od Skansky a jejich podivná smlouva. V té je napsáno, že DPH bude účtováno podle aktuální sazby, to by znamenalo, že vám Skanska příští rok bude doúčtovávat DPH, což je blbost. Pokud jste Skansce zaplatili zálohu na KZ a máte k tomu daňový doklad, pak až příjde skutečná faktura, je potřeba trvat na tom, že již ze zálohy bylo odvedeno DPH, tak nemají nárok na doúčtování DPH. Mají pouze nárok na doúčtování DPH z rozdílu zálohy a skutečné ceny.


Jenom pro Vaši informaci. O měsíční úrok 8.333 si daňový základ nesnížíte do té doby, dokud nebudete bytovou jednotku prokazatelně nepřevezmete do užívání (obývání). Upozornil mě na to můj fin. poradce. Kdybyste chtěli kontakt, můžu posloužit. Každopádně si to přepočítejte.

Co se týče klientských změn - zálohová faktura je vystavena na 100% ceny, tudíž doplatek DPH není možný.
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2