Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 4.12.2007, 09:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky za odpovědi týkající se předčasného čerpání hypotéky. Propočítali jsme to a jdeme do toho, jestli to ovšem hyposervis stihne vyřídit. Už nějakou dobu tam mají veškeré podklady co po mně chtěli, ale nejsem si jistej jestli se s tím něco děje.

Minulý týden jsem podepisoval smlouvu o klientských změnách ve Skanske a hned mi říkali jestli se už nechci jít podívat na náš byt. Bohužel jsem ale z nedostatku času nemohl. Nebyl jste si někdo prohlídnout už ten svůj? Zajímalo by mě jak to vypadá, jestli se například klasicky nešetří materiálama na částech, který po dokončení pak nejsou vidět - jako třeba izolace v podlahách atp.
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.12.2007, 10:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My jsme se na byt uz podivat byli a to dvakrat. Poprve pred vice nez mesicem. Tam jsem zjistil, ze cast pozadovanych zmen je hotova (pricky), ale ze elektro bylo udelano podle standardu. Stavbyvedouci hned volal elektrikare a ze to daji dohromady. Ted jsme tam byli v utery a az na posun jedne zasuvky bylo vse opraveno (k nasemu prekvapeni). Vnitrek je uz omitnuty a delaji se SDK (dum c.7). Co se tyka kvality materialu, to je tezke posoudit. Na podlaze je zatim beton. Steny vypadaji hladce a rovne. Dvere ani zarubne jeste nejsou.
Rozhodne doporucuji se jit podivat. Stavbyvedouci je take rad, kdyz to klienti vidi co nejdrive, protoze pak maji vice casu na opravy a nemusi se honit vse az po prohlidkach planovanych nekdy na konec unora.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.12.2007, 15:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pěkné odpoledne,

pokouším se zjistit, zda jste si někdo ze Zahrad nad Rokytkou zkoušel domluvit zaměření kuchyňské linky, popř. vestav. skříní přímo ve Vašem bytě ještě před obhlídkami v únoru? Často trvá dodání kuchyně i 2 měsíce po podepsání závazné smlouvy o dílo.

Zřejmě by to něměl být problém, ale Vaše zkušenosti mě zajímají, abych se připravil na reakce...
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.12.2007, 15:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím, budoucí sousedy,

pokud jste řešili čerpání hypotéčního úvěru před koncem roku 2007, tj. úhradu KC před kolaudací a spojili jste to jako já s doplacením 100 % kupní ceny bytu na účet budoucího prodávajícího, došli jste, předpokládám, do fáze vyžádání si daňových dokladů - zálohových fa po budoucím prodávajícím.

Bylo to velké překvápko, když mi z Lexxus volali, že mám nedoplatek do 100 % KC. Dětské hřiště a parkovací stání (v mém případě venkovní) se totiž dle výkladu účtařů budoucího prodávajícího daní 19 % DPH. (V hypotéční bance počítali 5 % DPH a v SBKS je pro jistotu napsáno o výši DPH - dle platné leg. úpravy).

No, už jsem jim ten doplatek poslal: více výklad:
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/dan-z-pridane-hodnoty/uplatnovani-dph-byt-vystavba-od-1-1-2008/1001635/46636/
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.12.2007, 11:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

horatio napsal:
Zdravím, budoucí sousedy,

pokud jste řešili čerpání hypotéčního úvěru před koncem roku 2007, tj. úhradu KC před kolaudací a spojili jste to jako já s doplacením 100 % kupní ceny bytu na účet budoucího prodávajícího, došli jste, předpokládám, do fáze vyžádání si daňových dokladů - zálohových fa po budoucím prodávajícím.

Bylo to velké překvápko, když mi z Lexxus volali, že mám nedoplatek do 100 % KC. Dětské hřiště a parkovací stání (v mém případě venkovní) se totiž dle výkladu účtařů budoucího prodávajícího daní 19 % DPH. (V hypotéční bance počítali 5 % DPH a v SBKS je pro jistotu napsáno o výši DPH - dle platné leg. úpravy).

No, už jsem jim ten doplatek poslal: více výklad:
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/dan-z-pridane-hodnoty/uplatnovani-dph-byt-vystavba-od-1-1-2008/1001635/46636/
Horatio,

diky za upozorneni na DPH! Take jsme predpokladalim, ze se nizsi sazba vztahuje na vse. Informovali jsme se tedy a vyssi DPH se vztahuje na detske hriste a povrchova parkovaci stani. Podzemni parkovani je se snizenou DPH.
Jinak kuchyn jsme jeste neresili, prece jenom dum c.7 jeste neni tak daleko.

Good luck!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.1.2008, 21:53  Předmět:  Dotaz na výšku místností (v cm od země ke stropu) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím Vás v novém roce.

Mám na Vás dotaz, než začnu dotírat na Skansku, zda-li jste někdo již měřil či vyzvěděl jak vysoké jsou místnosti bytů v našem projektu Zahrady nad Rokytkou?

Kdysi jsem si na klientském centru řekl o fotokopie arch. plánu bytu, ale kóta s výškou ke stropu tam není, snad na příčném řezu, který nevlastním.

Jinak, tento týden jsem měl zváštní telefonát od firmy LUKOR, která je subdodavatel stavby, dodává podlahy. Dva její pracovníci se mě snažili přesvědčit, že můj kdysi vznesený požadavek na pravidelnou vazbu při pokládce podlahy je nerealizovatelný (klademe plovoučku s přiznanou V drážkou, tak jak by to pak vypadalo, dím já), a to z důvodu ztrát prořezem (kvůli obdélníkovým místnostem téměř nevzniká), časové náročnosti, vícenákladů s měřením (v jedné řadě se rozměřuje a řeže jen jedna lamela tak jaképak zdržení) atp. Na každý lichý argument jsem měl protiargument, tak jsem zvědav jak jsme dopadli, v den pokládky a ani pak už nevolali.

Tak prima den
Martin
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Oninka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 41
Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: Nepelova 3/949

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 17.1.2008, 10:19  Předmět:  Re: Dotaz na výšku místností (v cm od země ke stropu) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravim,

výška stropu by měla být 2,64 metrů.
Smile

horatio napsal:
Zdravím Vás v novém roce.

Mám na Vás dotaz, než začnu dotírat na Skansku, zda-li jste někdo již měřil či vyzvěděl jak vysoké jsou místnosti bytů v našem projektu Zahrady nad Rokytkou?

Kdysi jsem si na klientském centru řekl o fotokopie arch. plánu bytu, ale kóta s výškou ke stropu tam není, snad na příčném řezu, který nevlastním.

Jinak, tento týden jsem měl zváštní telefonát od firmy LUKOR, která je subdodavatel stavby, dodává podlahy. Dva její pracovníci se mě snažili přesvědčit, že můj kdysi vznesený požadavek na pravidelnou vazbu při pokládce podlahy je nerealizovatelný (klademe plovoučku s přiznanou V drážkou, tak jak by to pak vypadalo, dím já), a to z důvodu ztrát prořezem (kvůli obdélníkovým místnostem téměř nevzniká), časové náročnosti, vícenákladů s měřením (v jedné řadě se rozměřuje a řeže jen jedna lamela tak jaképak zdržení) atp. Na každý lichý argument jsem měl protiargument, tak jsem zvědav jak jsme dopadli, v den pokládky a ani pak už nevolali.

Tak prima den
Martin
Vodnář Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie OninkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 17.1.2008, 13:20  Předmět:  Re: Dotaz na výšku místností (v cm od země ke stropu) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Děkuji, milá sousedko Very Happy
Pěkný den
M.

Oninka napsala:
Zdravim,

výška stropu by měla být 2,64 metrů.
Smile

Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.2.2008, 17:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravim
minuly tyden mi rikali v Lexxusu, ze nejpozdeji tento tyden me budou kontaktovat ze stavby kvuli dohodnuti terminu na technickou prejimku bytu. Uz vam nekomu volali nebo jste uz dokonce byli na te prejimce?

Taky mi v Lexxusu tvrdili, ze se jiz rozbiha kolaudacni rizeni a termin podpisu kupnich smluv je stanoveny na brezen/duben. Ovsem na stavbe mi tak nejak bylo naznaceno, ze se neustale potykaji s nejakymi problemy a pokud vsechno pujde dobre, tak by videli kolaudaci nejdrive na konci dubna. Nemate nekdo nejake dalsi ci podrobnejsi informace?
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.2.2008, 17:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pulkic napsal:
Zdravim
minuly tyden mi rikali v Lexxusu, ze nejpozdeji tento tyden me budou kontaktovat ze stavby kvuli dohodnuti terminu na technickou prejimku bytu. Uz vam nekomu volali nebo jste uz dokonce byli na te prejimce?

Taky mi v Lexxusu tvrdili, ze se jiz rozbiha kolaudacni rizeni a termin podpisu kupnich smluv je stanoveny na brezen/duben. Ovsem na stavbe mi tak nejak bylo naznaceno, ze se neustale potykaji s nejakymi problemy a pokud vsechno pujde dobre, tak by videli kolaudaci nejdrive na konci dubna. Nemate nekdo nejake dalsi ci podrobnejsi informace?


Já byla asi před 3 týdny ve Skanska a tam mi řekli, že přejímky budou od poloviny do konce března, podle budovy (mají tam dokonce i rozpis). To znamená tak měsíc před kolaudací. Na stavbě mi řekli, že kolaudaci vidí na duben, ale komunikace se určitě do té doby nestihnou, takže se snad prý budou kolaudovat silnice zvlášť někdy v květnu.
Tak by mě zajímalo, jestli jim to zkolaudují takhle na dvakrát... Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.2.2008, 15:48  Předmět:  Jak pokračuje stavba, termíny? Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím Vás, milé sousedky

ve středu (20.2.0Cool jsem doprovodil "borce" z kuchyňského studia do našeho budoucího bytu, aby mi tam zaměřil prostor a rozvody pro budoucí kuchyň. Borec proto, že jsme strávili 1/2 hodiny čekáním až dorazí po smluveném čase, a pak dalších 45 měřil roh o 3 bm .

Ad obhlídky a kolaudace. Vypadá to na tajemství hradu v Karpatech. :-)Vylučovací metodou předpokládám, že nás doprovázel p. stavbyvedoucí Fiala, tvrdil, že do 15.3.2008 budou mít asfalty na komunikacích, nemám důvod nevěřit, když vidím jaké je v únoru květnové počasí. Ale kolaudaci na 2x nevěřím. Je to moc složité. Mj. jak by také bez komunikací nás někdo nastěhoval, že? Jo, ještě jeden postřeh, tuto neděli lid dělný na stavbě povětšinou nehákoval (pominu-li těch pár "bodrých" stavařů u čadícího sudu v meandru Rokytky, kteří se tvářili, že staví mostek na Kolbenku (fakt je, že už vydláždili 2/3 koryta, které pod mostem bude), ale ve skutečnosti seděli za bezem.

Mj. co Vy na to, jak zmizely ty nálety z náspu a kolem Rokytky, jsem zvědav co nakonec vysází za rostliny, hlavně ne ty malé stromky s vyroubovanou korunkou, ty rychle odcházejí...

Také nevím, kdo z Vás si bral na byt hypotéku u Hypotéční banky, ale už se od začátku února snažím držet v klidu s tím, že mi napsali dopis, že na Katastrálním úřadě mají problém s "dětským hřištěm". V Zástavní smlouvě je uvedeno jako stavba, ale neexistuje k němu žádná projektová dokumentace ve smyslu stvby, takže není co zastavit . Hyposervis sice chlácholí, že je již dva týdny projednáno částečné zpětvzetí návrhu na vklad, ze strany banky, ale v bance o tom na pobočkách nic nevědí Sad. No, tak snad to dobře dopadne, vyhrožují sankcí až 30% z hypotéčního úvěru, týká se to 25 sousedů dle náhledů do KN.

Ten pohled na projekt i na byt byl super. Jen přemýšlím nad tím, proč je celý byt tak zaprášený a že po těch podlahách chodí stvebníci v botách obalených zemí, prachem a kamínky, ve vchodových dveřích je zvenku již malá díra atp....

Tak jo, jsme v rukách stavařů, bankéřů, úředníků... asi to tak má být Hlavní je si to nepřipouštět (což mi zase tak nejde .

Přeji hezký den

Martin

Pulkic napsal:
Zdravim
minuly tyden mi rikali v Lexxusu, ze nejpozdeji tento tyden me budou kontaktovat ze stavby kvuli dohodnuti terminu na technickou prejimku bytu. Uz vam nekomu volali nebo jste uz dokonce byli na te prejimce?

Taky mi v Lexxusu tvrdili, ze se jiz rozbiha kolaudacni rizeni a termin podpisu kupnich smluv je stanoveny na brezen/duben. Ovsem na stavbe mi tak nejak bylo naznaceno, ze se neustale potykaji s nejakymi problemy a pokud vsechno pujde dobre, tak by videli kolaudaci nejdrive na konci dubna. Nemate nekdo nejake dalsi ci podrobnejsi informace?
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.2.2008, 12:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny budoucí sousedy!
Tak už mi přišla z Lexxusu informace, že kolaudace se předpokládá na 30.4. Ještě že je tak pěkně! Nechtěla bych vidět, kdy by se kolaudovalo, pokud by byla zima jako před 3 roky... Smile

Jinak když mi ten stavbyvedoucí říkal, že silnice nestihnou, bylo asi -10 stupňů. Taky jsem se ho ptala, jak se tam teda nastěhujem... Jsem ráda, že je příznivé počasíSmile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.2.2008, 13:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Take zdravim vsechny budouci "Zahradkare"!

Asi jako vsichni jsme vcera take dostali mail od developera, ze kolaudace nyni pripada na carodejnice. Podle formulace to vypada, ze s tim jarem pocitali uz davno ("prihodny cas"...).

Co se komunikaci tyka, tak teprve pred tydnem a neco byla stavebnim uradem Prahy 9 schvalena uprava povrchu vozovky v ulici U Elektry, takze uvidime.

Jinak, kdyz jsem se byl na miste podivat asi pred dvema tydny, byl jsem v soku z toho, ze totalne vykaceli nasep. Velmi to zmenilo raz projektu a vytvorilo prostou planinu s primym vyhledem na nesourode prumyslove budovy Mad
Obavam se, ze ty brizy tam jen tak neco a hlavne ne v dohledne dobe nenahradi...

Zaroven to vypada, ze uz pracuji na cyklostezce, protoze povrch naspu uz cisti az k Horejsimu rybniku.

Take mne prekvapilo, jak blizko nas budou stat domy Zahrad nad Rokytkou II. Krasne zelene vybarvene nacrtky, ktere jsme jiste vsichni obrzeli v Lexxusu jsou na mile vzdaleny tomu, jak to bude ve vysledku vypadat...

No, snad to nebude tak hrozne a hlavne snad budou vsechny prejimky a reklamace probihat v poradku a nenarazime na nejakou "vychytavku" ve smlouvach.

Pekny den vsem,
Vlacek
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.2.2008, 13:43  Předmět:  Název ulice Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak mě tak, milí sousedé, napadá jak se asi bude jmenovat ulice, ve které budeme bydlet?

Ul. U Elektry je kolmá na ulici, ve které je projekt Zahrady nad Rokytkou I., nebývá obvyklé, aby se jiná ulice jmenovala stejně...

Souběžně s námi je ul. Pod Spalovnou, viz. www.mapy.cz .
Doufám, že to nebude ta ul. Pod Spalovnou.... bydlím v Zahradách nad Rokytkou v ulici pod Pod Spalovnou (spalovna vzala za své, ale ulice s jejím jménem přežila, byla protažena do nového rezidenčního projektu a hyzdí nám adresu Sad........ doufám, že to není realita.

Jo, kolaudace 30.4.2008..., ještě můžeme čekat na nabytí právní moci kolaudačního rozhodnutí (doufám, že ne, je to tuším 60 dnů a ti zahrádkáři vedle nás nebudou mít rádi a už to komplikovali při povolování stavby...) a budeme čekat na přidělení čísel popisných, pak teprve uzavírání Kupních smluv...

Také mě děsila moje kolegyně v práci, že se musela do krve pohádat s Finepem, protože po kolaudaci byl projekt odstřižen od el. energie ze zdroje stvebníka a každý kupující bytu si musel koupit á 12 tis. Kč na byt připojení elektroměrů k bytům, doufám a věřím současně, že se v Kupní smlouvě velkoryse skrývá připojení na všechny zdroje, včetně elektřiny i s elektroměrem... zkoumal jste to někdo?

Mám také pozitivní zprávu pro 25 účastníků správního řízení vkladu zást. práva ve prospěch Hypot. banky do KN. Hypotéční banka doopravdy projednala částečné zpětvzetí návrhu na vklad zástavního práva do KN, ze Zástavních smluv zmizí pozemek dětské hřiště, původně vydávaný za stavbu a vklad by měl být proveden...

Prima den

Martin


vlacek napsal:
Take zdravim vsechny budouci "Zahradkare"!

Asi jako vsichni jsme vcera take dostali mail od developera, ze kolaudace nyni pripada na carodejnice. Podle formulace to vypada, ze s tim jarem pocitali uz davno ("prihodny cas"...).

Co se komunikaci tyka, tak teprve pred tydnem a neco byla stavebnim uradem Prahy 9 schvalena uprava povrchu vozovky v ulici U Elektry, takze uvidime.

Jinak, kdyz jsem se byl na miste podivat asi pred dvema tydny, byl jsem v soku z toho, ze totalne vykaceli nasep. Velmi to zmenilo raz projektu a vytvorilo prostou planinu s primym vyhledem na nesourode prumyslove budovy Mad
Obavam se, ze ty brizy tam jen tak neco a hlavne ne v dohledne dobe nenahradi...

Zaroven to vypada, ze uz pracuji na cyklostezce, protoze povrch naspu uz cisti az k Horejsimu rybniku.

Take mne prekvapilo, jak blizko nas budou stat domy Zahrad nad Rokytkou II. Krasne zelene vybarvene nacrtky, ktere jsme jiste vsichni obrzeli v Lexxusu jsou na mile vzdaleny tomu, jak to bude ve vysledku vypadat...

No, snad to nebude tak hrozne a hlavne snad budou vsechny prejimky a reklamace probihat v poradku a nenarazime na nejakou "vychytavku" ve smlouvach.

Pekny den vsem,
Vlacek
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 5.3.2008, 16:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj po delší době Wink ,
mám info z Pha9 ohledně cyklostezky:
"na cyklostezku bylo již vydáno a nabylo právní moci stavební povolení a MHMP předpokládá, že začátek a konec realizace bude v období jaro - podzim 2008." Ohledně názvu ulice budu mít snad taky info.
mějte se sousedi
shimpi
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 5.3.2008, 16:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

tak ulici zjistíme jinde viz. info z Pha9
"Jméno ulice stavební úřad nezná, patrně ho bude znát investor a nebo Magistrát na odboru občansko správním, kde provádějí číslování domů a evidenci ulic"
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.3.2008, 12:31  Předmět:  Re: Název ulice Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ZdravímSmile

Ve Smlouvě o bududoucí smlouvě kupní se píše, že máme od podpisu kupní smlouvy tuším 10 dnů (za číslo neručím) na to nechat přepsat veškeré přípojky od developera na sebe. To doufám znamená, že žo budou TY SAMÉ přípojky.

Jinak to jméno ulice by mě taky zajímalo... Smile Tak až se to někdo dozvíte, hoďte to sem, prosím!

horatio napsal:
Tak mě tak, milí sousedé, napadá jak se asi bude jmenovat ulice, ve které budeme bydlet?

Ul. U Elektry je kolmá na ulici, ve které je projekt Zahrady nad Rokytkou I., nebývá obvyklé, aby se jiná ulice jmenovala stejně...

Souběžně s námi je ul. Pod Spalovnou, viz. www.mapy.cz .
Doufám, že to nebude ta ul. Pod Spalovnou.... bydlím v Zahradách nad Rokytkou v ulici pod Pod Spalovnou (spalovna vzala za své, ale ulice s jejím jménem přežila, byla protažena do nového rezidenčního projektu a hyzdí nám adresu Sad........ doufám, že to není realita.

Jo, kolaudace 30.4.2008..., ještě můžeme čekat na nabytí právní moci kolaudačního rozhodnutí (doufám, že ne, je to tuším 60 dnů a ti zahrádkáři vedle nás nebudou mít rádi a už to komplikovali při povolování stavby...) a budeme čekat na přidělení čísel popisných, pak teprve uzavírání Kupních smluv...

Také mě děsila moje kolegyně v práci, že se musela do krve pohádat s Finepem, protože po kolaudaci byl projekt odstřižen od el. energie ze zdroje stvebníka a každý kupující bytu si musel koupit á 12 tis. Kč na byt připojení elektroměrů k bytům, doufám a věřím současně, že se v Kupní smlouvě velkoryse skrývá připojení na všechny zdroje, včetně elektřiny i s elektroměrem... zkoumal jste to někdo?

Mám také pozitivní zprávu pro 25 účastníků správního řízení vkladu zást. práva ve prospěch Hypot. banky do KN. Hypotéční banka doopravdy projednala částečné zpětvzetí návrhu na vklad zástavního práva do KN, ze Zástavních smluv zmizí pozemek dětské hřiště, původně vydávaný za stavbu a vklad by měl být proveden...

Prima den

Martin


vlacek napsal:
Take zdravim vsechny budouci "Zahradkare"!

Asi jako vsichni jsme vcera take dostali mail od developera, ze kolaudace nyni pripada na carodejnice. Podle formulace to vypada, ze s tim jarem pocitali uz davno ("prihodny cas"...).

Co se komunikaci tyka, tak teprve pred tydnem a neco byla stavebnim uradem Prahy 9 schvalena uprava povrchu vozovky v ulici U Elektry, takze uvidime.

Jinak, kdyz jsem se byl na miste podivat asi pred dvema tydny, byl jsem v soku z toho, ze totalne vykaceli nasep. Velmi to zmenilo raz projektu a vytvorilo prostou planinu s primym vyhledem na nesourode prumyslove budovy Mad
Obavam se, ze ty brizy tam jen tak neco a hlavne ne v dohledne dobe nenahradi...

Zaroven to vypada, ze uz pracuji na cyklostezce, protoze povrch naspu uz cisti az k Horejsimu rybniku.

Take mne prekvapilo, jak blizko nas budou stat domy Zahrad nad Rokytkou II. Krasne zelene vybarvene nacrtky, ktere jsme jiste vsichni obrzeli v Lexxusu jsou na mile vzdaleny tomu, jak to bude ve vysledku vypadat...

No, snad to nebude tak hrozne a hlavne snad budou vsechny prejimky a reklamace probihat v poradku a nenarazime na nejakou "vychytavku" ve smlouvach.

Pekny den vsem,
Vlacek
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.3.2008, 20:55  Předmět:  Veledilo Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Opet zdravim budouci sousedy!

Dnes jsme se byli projit v okoli naseho budouciho bydliste. Zajimalo by nas, co za dilo vznika mezi Rokytkou a domy c. 2 a 3 (viz priloha)
Podle nacrtku tam ma byt most a nejake "obratiste", ale tak to ted rozhodne nevypada, spise to vypada na nejake vodni dilo, ktere neni na geometrickem planu nijak popsano. Vi nekdo, co tam vznikne a jak to bude ve finale vypadat kdyz je to soucasti parku?

Predem diky,
Vlacek


Rokytka_1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  154.77 kB
 Zobrazeno:  414 krát

Rokytka_1.jpg

 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.3.2008, 15:24  Předmět:  Re: Veledilo Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No tak jo,

maketa umístěná v Lexxus v Panské je maličko nepřesná v umístění retenční nádrže . To veledílo je vážně vodní a jedná se skutečně o retenční nádrž, která odčerpá vodu z případného přívalového deště z pozemků Zahrad.

Horatio


Nad Rokytkou 4.jpg
 Komentář:
 Velikost:  124.64 kB
 Zobrazeno:  361 krát

Nad Rokytkou 4.jpg



Naposledy upravil horatio dne 27.3.2008, 12:05, celkově upraveno 1 krát.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.3.2008, 18:11  Předmět:  Termín přejímky bytů Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milí sousedé,
zkuste se zeptat svého sales agenta na hypotetický termín předání klíčů k Vašemu bytu...

Dnes jsem to zkusil, protože chci v tomto týdnu uzavřít smlouvu o dílo na kuchyňskou linku. Mnou uvažovaný konec května mi sales agent zcela rozptýlil. Tvrdí, že Lexxus všem klientům doporučuje uvažovat o klíčích od bytu nejdříve dva měsíce od kolaudace, kvůli procedůrám, které musí proběhnout, hezky řečeno.

No, dost dobře nevím proč, je to doopravdy takový moloch? Úvahy:
1/ kolaudace na konci dubna 2008
2/ pak následují Přejímací řízení, a to asi Skanska nezrealizuje z týdne na týden, možná to půjde po číslech domů..., jsme někde ve druhé či třetí dekádě května
3/ pak tu máme úhradu 100 % Kupní ceny z bytu (to někdo v NITRO B1 s.r.o. musí ověřit dle údajů z kolaudace, zejména skutečné metráže a tak)
4/ současně s tím běží přidělení jména ulice a č.p. domům
5/ Lexxus pak na základě toho připraví ve spolupráci s právníky investora KS, jejichž konečné znění schválí investor
6/ a je tu uzavření samotné Kupní smlouvy na bytovou jednotku, zmocněnec k jednání za NITRO B1 s.r.o. asi podpis předem nepřipojí, také pochybuji, že bude účastna jednání s každým kupujícím, spíš se KS pošlou do Jílového k podpisu jako SBKS (ovšem na KS se často vyžaduje ověření podpisů...)
7/ do 5 dnů od uzavření KS by měl být podán návrh na vklad do KN, to je den déééé (bééé, jak ovce), kdy na nás přechází rizika...
8/ pak teprve dojde k předání klíčů od bytu (v SBKS a KS se píše že nejpozději do 14 dnů od podpisu KS)

Prostě jsem někde v červnu, můj sales agent v červenci....úúú.

Jo, jo, ještě by bylo zajímavé odtušit strategii výběru kdy a s kým bude podepsáno, zda-li s těmi, co platí předem, cash vs. hypotéky, nebo dle čísel domů...

Necháme to koňovi, ten má větší hlavu.

Martin


Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.3.2008, 12:20  Předmět:  Předběžné obhlídky bytů Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hallo,

tak jsem se dnes dostavil na předběžnou obhlídku bytu (předkolaudační). Musím chválit, pár nedodělků, ale jinak klasa. Sepsáním protokolu je podkladempro Skanska, aby provedla nápravu, proběhlo to hladce, skvělý přístup stavbyvedoucích.

A jedna perla na závěr, četl jsem, jak lidé v projektu Dvůr nad Rokytkou polemizují o tom, že nebudou mít nejspíš vyvedenu vodu z bytu na terasu a jak složité to je s jejich stavebníkem BAK dojednat to jako klientskou změnu. Potěšující je, že na to projektant v Zahradách myslel a všichni co mají zahradu v našem projektu mají na terase kohout s vodou!

Jinak - jsou už leckde položeny obrubníky chodníků, nějaké ty schody, a u vozovek i parkovací stání, asfalt zatím sporadicky, prý sněžilo a tak budou asfaltovat až nyní.

V parku budou sázeny javory, muchovníky aj. To je milé .

Horatio
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.3.2008, 10:21  Předmět:  Předpřejímka Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hoj, naše technická předpřejímka nebyla moc klasa... 2 x A4 s chybami a nedodělky. Nevím na co jste se zaměřovali, ale jen namátkou:

- křivé zdi podél oken
- nezabroušené dřevěné části oken zespod
- hřebíčky vykukující z prosklených dveří
- sem tam rýha na okně
- ostré hrany v plovoucí podlaze
- chybějící zarážky u vstupních dveří (takže už díry ve zdi od kliky)
- a spousta dalších

Chci se zeptat - je tady budoucí majitel bytu č. 255?
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.3.2008, 10:24  Předmět:  Kuchyně Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jakou jste měli zkušenost se zaměřením kuchyně? Naše paní z kuchyňského studia byla dost v šoku z toho, že všechny rozvody a odpady v kuchyni vedou před zdí a musí se celá kuchyně v tak malém koutě posunout ještě 10 - 15cm od zdi...
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
mabarcz
Host
Host


Věk: 47
Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 214


blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.3.2008, 13:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Podobny problem jsem mel s kuchyni na NZM. Pan z kuchyne taky koukal, ze mam rozvody pred zdi. Skrinky se odsunuly a udelala se hlubsi pracovni deska.
Panna Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie mabarczZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.3.2008, 13:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojky,
můžu se zeptat, jak jste se dostali do svých bytů?Koho jste museli požádat? Byla jsem o víkendu ve vzoroném bytě a bylo mi řečeno, že se do bytů smí až po kolaudaci...vidím, že někteří z Vás si už své bytečky měřili:o)Já bych si potřebovala zaměřit kuchyn.....Děkuji předem za odpoved!
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.3.2008, 23:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no zkus se pres lexxus nebo skanska nakontaktovat na stavbyvedouciho
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.3.2008, 23:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alevy napsal:
no zkus se pres lexxus nebo skanska nakontaktovat na stavbyvedouciho


dokonce jsem nasel i telefon
stavbyvedoucí pan Pavel Jakl tel.: 737 255 593 Embarassed
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.4.2008, 19:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Alevy:děkuji moc! Mr. Green
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.4.2008, 20:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MartiaP: sousedska vypomoc Very Happy
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.4.2008, 15:03  Předmět:  Re: Předpřejímka Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak čtu tu Vaší předpřejímku... uf,

mám "zatím":
- odřený rám okna v ložnici (prý zatmelí) -já bych to viděl na barvu
- špinavě zatmelená hrana SDK předstěny v koupelně (přetmelí)
- křivě umístěný vypinač (narovnají)
- škrábanec na dveřích od bytu (opraví, jsem zvědav jak)
- malý kousek lamina se odchlipuje u dveří od záchodu (přilepí)
- neseřízené dveře od balkonových dveří (seřídí), toť vše, zatím...

No jo, 6 kousků, jenže v globálu mi to přišlo v pohodě. Hlavně jsem měl strach z nadstandardů, když jsem viděl jak se rajtovalo v botách po těch podlahách ještě když obkládali a ... Co tam máš dál za opravitelné vady, Akime? Křivé stěny mám strach neopraví, nebo jo? Problém je, že je to téměř vše betonový monolit, proto i ty vylezlé rozvody v kuchyni...

Akim napsal:
Hoj, naše technická předpřejímka nebyla moc klasa... 2 x A4 s chybami a nedodělky. Nevím na co jste se zaměřovali, ale jen namátkou:

- křivé zdi podél oken
- nezabroušené dřevěné části oken zespod
- hřebíčky vykukující z prosklených dveří
- sem tam rýha na okně
- ostré hrany v plovoucí podlaze
- chybějící zarážky u vstupních dveří (takže už díry ve zdi od kliky)
- a spousta dalších

Chci se zeptat - je tady budoucí majitel bytu č. 255?


Naposledy upravil horatio dne 2.4.2008, 15:15, celkově upraveno 1 krát.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2