Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.4.2008, 19:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já mám taky předpřejímku teď v úterý a když mě na ní stavbyvedoucí zval, tak mě rovnou varoval, že uklidit ten byt nestihnou. Už si chystam hadry, abych aspoň odhalila poškrábaný okna:)
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.4.2008, 20:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

aha, tak to abych si vzal hadr taky, nebo si pujcim
no uklizene to tam fakt neni
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 10:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak jsem byla na té předpřejímce a byla jsem opravdu mile překvapena.
V bytě žádné zásadní nedostatky nebyly, jen škrábance, lehce nefungující baterie v koupelně, vypínače světel trochu nakřivo, taková klasika.

Strašně mě překvapilo to okolí, vypadá to tam nádherně. Všude zeleň, začíná to tam kvést, žádnej hluk z Poděbradský, Kolbenky, ani Průmyslový... Byla jsem na tý stavbě už několikrát, ale vždycky v zimě. Dneska jsem z toho měla fakt dobrej pocit Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Danny1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 27


blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 10:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My jsme na předpřejímce měli jeden a půl stránky nedostatků. Téměř všechny půjdou lehce opravit. Pokud si na tom někdo dá záležet. Co mě udivilo, že odpad z umyvadla u záchodu je vedený po zdi v kuchyni. Máte to někdo taky tak udělané? Nechápu, proč tu trubku nemohli vést ve zdi, ještě když ta zeď mezi záchodem a kuchyní je z Ytongu nebo nečeho podobného.
   OfflineOsobní galerie Danny1Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 11:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My máme záchod i koupelnu v jiné části bytu než kuchyň, takže odpad z umyvadel přes kuchyň vůbec nejde.
Já měla těch nedostatků asi 3/4 stránky, ale všechno typu škrábanec na dveřích, škrábanec na okně vpravo, škrábanec na okně vlevo dole...
Jediný, co se mi moc nelíbí, je ten teplovod na naší zahradě. Další vývody jsou na chodníčku mezi budovami, tak moc nechápu, proč to neudělali tak všechno. Ale jsou to 2 malý kanálky, tak aspoň že tak.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 15:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díval jsem se na fotky z kuchyně a je to tak. Do odpadu z kuchyňského dřezu, který je veden po zdi, je vyveden také odpad z umyvadla na záchodě.

Jinak, co se týče přejímky, byl jsem se v bytě dívat ještě několikrád před tím, abych věděl co mě čeká a už na druhé prohlídce jsem byl značně nespokojen s obladama a dlažbou v koupelně (v "nadstandardním" provedení). Na technickou přejímku jsem si pozval stavbyvedoucího z jiné stavby, sepsali jsme asi stránku závad a ohledně obkladů a dlažby jsem měl další den ještě schůzku s paní z firmy, která obklady a dlažby pokládala. Paní dělala, že je překvapená jak takovou fušerskou práci může někdo odvíst - týká se to koupelny, záchoda a baklon vypadá jak po zemětřesení - křivě položený, popraskaná dlažba s ulámanýma rohama - za takovou práci někoho zabít málo!
Domluvili jsme se, že ty nejhorší závady předělaj a na zbytek dostaneme slevu. Ovšem počítám že na slevě se jistě nedohodneme, takže další protahování.... Evil or Very Mad


Danny1 napsal(a):
My jsme na předpřejímce měli jeden a půl stránky nedostatků. Téměř všechny půjdou lehce opravit. Pokud si na tom někdo dá záležet. Co mě udivilo, že odpad z umyvadla u záchodu je vedený po zdi v kuchyni. Máte to někdo taky tak udělané? Nechápu, proč tu trubku nemohli vést ve zdi, ještě když ta zeď mezi záchodem a kuchyní je z Ytongu nebo nečeho podobného.
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 15:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To je dost strašný. Já naši dlažbu a obklady obzvlášť kontrolovala a byla jsem překvapená, že to je položené docela dobře.
Dokonce máme některé bytové úpravy, které jsme chtěli, přestože jsme byt koupili pozdě a bylo nám řečeno, že už nemůžeme změnit nic. Asi telepatie...
No jsem zvědavá, co se na nás ještě chystá. Zatím všechno podezřele vychází.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 16:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravim. Musim se priznat, ze jsem taky nemel zasadnejsi pripominky k tomu, jak vypada byt - trochu zabarvena dlazba od nejakeho sajrajtu (asi to budou menit), nejake skrabance (zase jich tolik pod nanosem neocistene malby nebylo moc videt), protekajici sifon od umyvatka na zachode, menit se bude prechodova lista u kuch. koutu. Dale u oken byly stipnute listicky..... zadna rozbita kachlicka, i balkon vypada slusne (tam budou opravovat ty desky, jsou cele poskrabane).
Co mi teda pri prvni navsteve vyrazilo dech je to hlinikove "neco", ktere oddeluje balkony. To si myslim, ze tam klidne mohli postavit nejakou zidku. Ale jinak jsem spokojeny.
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 16:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jojo, těch hliníkových zábran jsem si taky všimla, přestože my je nemáme.

A nevim, jak Vám, ale mě vyrazila dech ta "kvalitní" standardní baterie v koupelně na umyvadle. Když jsme o tom mluvili se stavbyvedoucím, tak říkal, že nějakou dobu vydrží a pak si můžem koupit novou. Na to, že celej ten projekt vypadá moc pěkně, místo je podle mě ideální a ani ty standardy a zpracování nejsou tak hrozný, tak tu baterii si teda mohli odpustit.
Ale to je jen detail, celkově jsem pořád nadšená.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 17:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no ty baterie vymenim
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 19:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj k těm trubkám vedoucím před zdí v kuchyni - je to z důvodu zamezení hlučnosti při splachování a používání odpadů. Když se vedou ve zdi, tak se hluk přenáší do ostatních bytů.

Většinou se vedou rozvody právě před zdí nebo v sádrokartonech před zdí.

Dočetl jsem se to ve fóru Nové zahradní město - v první etapě to tam lidi měli ve zdi a byla spousta stížností právě na hlučnost, tak už i druhá etapa to má před zdmi.
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2008, 22:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Akim napsal:
Ahoj k těm trubkám vedoucím před zdí v kuchyni - je to z důvodu zamezení hlučnosti při splachování a používání odpadů. Když se vedou ve zdi, tak se hluk přenáší do ostatních bytů.

Většinou se vedou rozvody právě před zdí nebo v sádrokartonech před zdí.

Dočetl jsem se to ve fóru Nové zahradní město - v první etapě to tam lidi měli ve zdi a byla spousta stížností právě na hlučnost, tak už i druhá etapa to má před zdmi.

a hlucnost je stejna - at pred nebo podel, problem je zejmena v tlousce sten Sad
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2008, 12:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak tohle bohužel zjistíme až po nastěhování. To jsem zvědavá...
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DavidG
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: ZnR dum c.3

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 2.5.2008, 18:03  Předmět:  Areal Rokytka Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdar sousedi
pro ty z vás, který jste ještě v Lexxusu neviděli nový plán areálu Rokytka přikládám dvě fotky. Jinak jsem dnes mluvil se svým salesagentem a ten říkal, že někdy v polovině května nadobude právní platnost kolaudačního rozhodnutí, pak se bude čekat na popisné číslo a názvy ulic, no a někdy ke konci května by se začalo s podpisem kupních smluv. Předávání bytů bude probíhat, jestli všechno půjde dobře, v červnu a na přelomu červen/červenec. We’ll see. Shocked


Predprejimka 005 - Copy.JPG
 Komentář:
 Velikost:  166.25 kB
 Zobrazeno:  364 krát

Predprejimka 005 - Copy.JPG

Predprejimka 006 - Copy.JPG
 Komentář:
 Velikost:  195.72 kB
 Zobrazeno:  319 krát

Predprejimka 006 - Copy.JPG

 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie DavidGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tom
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 22


blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2008, 10:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak ledy se pohnuly. Dnes jsem dostal mailem od Lexxusu kolaudační rozhodnutí vydané 29.4. a s nabytím právní moci k 30.4. Tedy začíná běžet měsíční lhůta pro doplacení ceny za byt v souladu se smlouvou. Vydání čísla popisného bude prý příští týden. Pak se mají rozesílat výzvy k doplacení kupní ceny bytu.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie TomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2008, 16:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

aha, zajimave - ja jsem do mailu nic nedostal
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tom
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 22


blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.5.2008, 07:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Prvně jsem poslal mailem dotaz.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie TomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 8.5.2008, 19:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

V příloze o Letňanech MF Dnes ze včerejška jsem našla, že pražští radní schválili nová jména ulic. Ve Vysočanech a Hloubětíně se nové ulice budou jmenovat po sportovcích - např. po Nepelovi nebo Maškové.
Na stránkách PIS jsem našla nové ulice i s popisky, kde budou: http://www.pis.cz/cz/praha/ruzne/ulice.

Vypadá to, že ta hlavní příjezdovka z ulice U Elektry se bude jmenovat Modrého, popisek na PIS je: Modrého - nová ulice, Praha 9 - Vysočany, Hloubětín (vychází východním směrem ze severního konce ulice U Elektry, prochází křižovatkou s ulicí Hany Maškové a slepě končí), Ing. Bohumil Modrý, 1916 - 1963, vnikající hokejový brankář a autor rozsáhlých teoretických statí o ledním hokeji, v padesátých letech z politických důvodů vězněn.

Zahrady nad Rokytkou budou asi v ulici Nepelova a ulice Hany Maškové bude ta spojnice mezi Modrého a Nepelovou. Chápete to z těch popisků stejně?

Hany Maškové - nová ulice, Praha 9 - Vysočany, Hloubětín (vychází severním směrem z ulice Modrého východně od ulice U Elektry a vstupuje do Nepelovy), Hana Mašková, 1949 - 1970, krasobruslařka
Nepelova - nová ulice, Praha 9 - Vysočany, Hloubětín (vychází východním a západním směrem z ulice Hany Maškové a v obou směrech slepě končí), Ondřej Nepela, 1951 - 1989, krasobruslař
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tom
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 22


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2008, 10:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Podle popisu asi takto:


ulice.jpg
 Komentář:
 Velikost:  69.17 kB
 Zobrazeno:  299 krát

ulice.jpg

 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie TomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2008, 11:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já myslim, že Nepelova je docela dobrá ulice, neutrální. Hlavně, že to nebude Pod Spalovnou nebo tak něco:)
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2008, 15:31  Předmět:  Máme čísla popisná :-) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak si k tomu mílí sousedé již přiřaďte i č.p. a č.orientační

Prima den

Horatio

Budova pozemek parcelní ulice číslo číslo popisné orientační
Budova 1 1651/18 Nepelova 952 6
Budova 2 1651/17 Nepelova 950 4
Budova 3 1651/16 Nepelova 948 2
Budova 4 1651/12 Nepelova 953 7
Budova 5 1651/13 Nepelova 951 5
Budova 6 1651/14 Nepelova 949 3
Budova 7 1651/15 Nepelova 947 1


slo popisné.pdf
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  slo popisné.pdf
 Velikost:  610.6 kB
 Staženo:  352 krát


Naposledy upravil horatio dne 12.5.2008, 15:51, celkově upraveno 2 krát.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2008, 15:44  Předmět:  Pojišť. budov a staveb vs. poj. bytů vs. poj. domácnocností Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dnes mě překvapili z Hyposervisu, protože mi oznámili, že globální pojistná smlouva skončila dnem výstavby a měl bych si pojistit předmět, na který jsem čerpal hypotéku.

Jinak řečeno se mi nezdá, že by celá Rokytka byla nepojištěná v mezidobí od výstavby do předání kupujícím, ale když to tvrdí v Hyposervisu...

Po zkušenostech mých známých s novými projekty vím, že z nás budou chtít pojišťováci vyždímat maximum. Často se dubluje pojištění bytů a pak se stejnak spoluvlastníci domů dohodnou na pojištění domu (které ty byty zahrnuje také).

Mojí bance kupodivu stačí vinkulovat v její prospěch pojištěštění domácnosti na 300 tis. Kč (trochu podhodnoceno jen k ceně kuchyně, podlah, vestav. skříní a dalších zařizovacích předmětů)....

Mátě někdo představu kdy, u jaké pojišťovny a jaký produkt pojištění zvolíte?

Díky.

Horatio
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2008, 17:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My už byt pojištěný máme, museli jsme si sjednat pojištění u Volksbank, aby nám vůbec poskytla hypotéku. Byt máme pojištěný na jeho kupní cenu. Chtěla bych ale ještě připojistit domácnost (vnitřní vybavení), musím zjistit, jaké jsou tam podmínky.
U některých pojišťoven jsou slevy, pokud máš zároveň třeba životní pojištění nebo pojištění jiné nemovitosti.

Já si myslím, že do předání klíčů zodpovídá za byt investor, jako majitel. Byt bych pojistila co nejdříve po jeho předání.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2008, 20:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

zdravim, ja mam byt pojisteny, tj. stavbu od doby cerpani hypoteky.
jsem pojisteny u Allianz
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2008, 23:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojky, já už jej mám tak pojištěný.Už někdy od listopadu 2007.U Generali. A o dva měsíce později jsem tak i začala pracovat, ale ne jako pojištovák, ale jako akceptátorka:o)Jinak názv ulic jsou hezké, líbí se mi Surprised)Zítra jdu na předpřejímku.Dám vědět.pa
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.5.2008, 11:21  Předmět:  Pojistění nemovitosti... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No jo, ale to je právě to. Když vyhoří strojovna výtahu, nebo vichřice odnese střechu, odejde zařízení výměníku v domě (do věčných lovišť), zloději vylomí vchodové dveře či automatické dveře od garáže... žádná pojišťovna nám nezaplatí škodu na individuální pojištění bytové jednotky jednotlivého spoluvlastníka.

A když už se nechá pojisti dům jako celek, budou v něm automaticky pojištěny i byty. Kamarád takhle první rok obývání nového bytu v bytovém domě platil pojištění dvě - pojištění domu jako nemovitosti a pojištění bytu jako bytové jednotky. A to mi přijde zbytečné.
No a pak tu máme pojištění domácnosti, když odejde nějaký přístroj, vytopí vás soused nebo se to povede vám samotným, dojde k vloupání a tak. No, hlavně mě překvapilo, že pojištění podlah, dveří, vest. nábytku se musí provést jako pojištění pevných stavebních součástí bytu (tedy navýšit tuto položku, aby vám pojišťovna vůbec něco rozumného vyplatitla v případě škody).

Asi to pojištění fakt nechám až na den podpisu kupní smlouvy, do té doby by měl za škodu odpovídat prodávající.

Horatio
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Eva
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 14.5.2008
Příspěvky: 70


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.5.2008, 11:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj budouci sousede!
Rokytka se mi zatim moc libi. Technicka prejimka bytu u nas probehla take relativne dobre. Nekolik skrabancu, jedny nedovirajici dvere.. Jen pozor na zed za koupelnou, kterou jsme meli u podlahy mokrou!!
Je super, ze vzniklo toto diskusni formu. Nazvy budoucich ulic se mi libi. Jen je skoda, ze neni nejaka pesina mezi ulici Modreho a Nepelovou. Mame bydlet v dome c. 5, takze budeme asi chodit nejprve Modreho, pak Hany Maskove a nakonec pres Nepelovu do vchodu
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.5.2008, 13:40  Předmět:  Pojisteni Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobry den budouci sousede,

co se pojisteni tyce (casovani), tak je to dano smlouvou o uzavreni budouci kupni smlouvy kapitola VIII. odstavec 3. - "Nebezpeci skody na veci prejde na budouciho kupujiciho dnem podani navrhu vlastnickeho prava dle Kupni smlouvy do katastru nemovitosti.....", tudiz az po podpisu kupni smlouvy. Nicmene na druhou stranu pro ziskani uveru je treba pojisteni nemovitosti s vinkulaci na hypotecni banku, takze terminy ma asi kazdy jine, podle toho kdy zacina cerpat. Vyse tohoto povinneho pojisteni je evidentne take ruzna podle ustavu. My musime uzavrit pojisteni na zhruba polovinu ceny nemovitosti.
Co se tyka pojisteni celeho objektu, tak to nejspise budeme resit az v ramci spolecenstvi vlastniku jednotek, v kazdem dome individualne, ale nedovedu si predstavit, jak se to da svazat s pojistenimi jednotlivych vlastniku, kde ma kazdy jine podminky.

Jeste jsem se chtel zeptat, jestli vite neco o nezavislem zamereni skutecne plochy bytu, ke kteremu je investor zavazan v ramci SSBK (viz cl. III. odst. 3.)? Toto by podle mne melo probehnout pred doplacenim kupni ceny a je to v rezii invesora, tedy nikoli Skansky.

Diky,
Vlacek
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.5.2008, 14:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj všem,
nechali jste si někdo naistalovat domácí vidoetelefon od Legrandu ? Nějak sem na to pozapomněl a teď si nejsem jist zda to za to stojí. Vyslech jsem názory,že tam stejně neni skoro nic vidět, když dole někdo stojí.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.5.2008, 14:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, tak mi právě přišel dopis od Lexxusu s výzvou k doplacení kupní ceny a k zaplacení 5000 Kč na účet budoucích vlastníků bytových jednotek.

Kupní smlouvy by se měly začít podepisovat příští týden, takže to vypadá, že se všechno velmi rychle chýlí ke zdárnému konci. Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2