Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Pavlína008
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 8.10.2008
Příspěvky: 2


blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.10.2008, 12:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny sousedy:-))))
mám prosbičku, může mi někdo poradit jak mám přihlásit na slavnost 11. 10 dvě osoby. Zkoušela jsem přímo adresu uvedenou na pozvánce, ale pořád jsem jenom na hlavní stránce a dál se nemůžu nějak hnout. Moc díky. Pavlína
   OfflineOsobní galerie Pavlína008Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.10.2008, 13:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

právě jste se přihlásily Wink
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pavlína008
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 8.10.2008
Příspěvky: 2


blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.10.2008, 15:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky za rychlost , to jsem ani nečekala, že to půjde tak snadno....
budeme jedna osoba alko a druhá bohužel (prozatím) nealko.
   OfflineOsobní galerie Pavlína008Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
laBleue
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 10.10.2008
Příspěvky: 1


blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.10.2008, 10:04  Předmět:  Party Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Trochu jsem zaspala - jestli se lze ještě přihlásit na party, hlásím 1 osobu.
   OfflineOsobní galerie laBleueZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bedronka
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 5


blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.10.2008, 10:09  Předmět:  party Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,
bouzial sa v sobotu nemozme zucastnit pripravovanej party. Mrzi nas to,
snad bude dalsia prilezitost
   OfflineOsobní galerie bedronkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.10.2008, 13:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

počty evidujeme, ale nyní už jsou to víceméně kosmetické úpravy, tedy pokud se ještě nenahlásí 1x tolik Shocked
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
mytaz
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 10.10.2008
Příspěvky: 1


blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.10.2008, 21:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobrý večer všem
Vím, že jsem již úplně, ale úplně po termínu, ale je ještě nějaká možnost o nahlášení dvou osob na zítřejší akci?
předem děkuji Wink
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie mytazZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Brožáci
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 23.5.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Nepelova 3

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2008, 08:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Klidne dorazte, pocitame s vami...
Michal
   OfflineOsobní galerie BrožáciZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
skaj
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 2


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2008, 11:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj.
Nasledujici tyden se jdu podivat na jeden byt Nad Rokytkou. Je to muj favorit. Kdyz vidim tu komunitu, ktera tu kolem toho vznikla, tak me to jeste vice utvrzuje v tom, ze se jedna o dobrou volbu. Lokalita atraktivni. Cena ale astronomicka Budu naky ten mesic spat asi na karymatce a jist z esusu Malinko lituji, ze jsem na tohle forum nenarazil drive. Mohl jsem se dnes prijit kouknout na vasi party, poohlendout se po okoli a zjistit nejake nove informace primo od vas. Preci jen je to pro me hodne velky krok do neznama a zacatek nove zivotni etapy.
Preji vam, aby se to dneska vyvedlo a poradne jste si to uzili. Pocasi je krasne.
Zdravi Jiri
   OfflineOsobní galerie skajZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
skaj
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 2


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.10.2008, 12:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pokud to neni nemistne, pak bych rad vznesl dotaz na to, jake se zhruba plati poplatky u bytu 2+kk o vymere cca 50m2. Zda je v lokalite moznost rychleho pripojeni k internetu (ADSL nejlepe), apod. Ja vim, ze mi to bude receno v pristim tydnu, ale lokalitu jsem si zamilovala snazim se ziskat co nejvice informaci sam ted behem vikendu
   OfflineOsobní galerie skajZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Klarita
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 12.10.2008
Příspěvky: 6


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.10.2008, 12:38  Předmět:  :-( Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Timto se uprime omlouvam, zejmena shimpimu, za sve naprosto nehorazne a ostudne chovani v sobotu vecer. Snad jsem se vam nezapsala do pameti jako uplna krava. Omlouvam se. K.
   OfflineOsobní galerie KlaritaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lišáci
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 6.10.2008
Příspěvky: 4


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.10.2008, 13:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tímto děkujeme organizátorům za skvělou párty,bylo moc fajn se poznat se sousedy. Drink
   OfflineOsobní galerie LišáciZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.10.2008, 13:46  Předmět:  :( Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já se přidávám. Hned na prvním společném setkání a já to fakt moooc přehnala s alkoholem. Nejsem taková blbka, ale je mi jasné, že mi to někdo jen tak neodpáře Sad Moc si nepamatuji, tak doufám, že to nebylo tak moc zlé.

Jinak klukům a jejich manželkám či přítelkyním moc děkuji za výbornou organizaci Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.10.2008, 18:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak koukám sobotní večírek se koukám vyved
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 09:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jojo, party byla velmi povedená, hlavně ta skvělá organizace! Tímto děkujeme shimpimu a spol., moc jsme si to užili Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 09:28  Předmět:  Ahooj... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny,

prvně musím poděkovat za jedinečnou organizaci párty a smeknout před organizátory, protože to byla skutečně služba ostatním.


A teď k věcem méně milým, dnes se konají ustanovující schůze společenství vlastníků jednotek.

Na párty na tabuli jsme psali body, které by mohli trápit obyvatele projektu.

K jednomu z mnoha - udivené dotazy, že na našich společných pozemcích vázne zástavní právo UniCreditBank - nikdo nevíme co to je...exekuce?...Tak snad lze exekuuovat jen podíl povinného, co to ale v praxi bude znamenat pro ostatní podíly, dle KN to vypadá, že je změnou právního vztahu dotčen pozemek celý.

Mrkně do KN sami, týká se to řady společných pozemků, některých doposud neprodaných bytů a i některých park. stání, tj. nejen toho z přílohy.


Horatio


UniCerditBank.doc
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  UniCerditBank.doc
 Velikost:  431.5 kB
 Staženo:  300 krát
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ondra Veleminsky
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: 198 00 Praha 9, Nepelova 953/7 (doufám)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 10:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny sousedy, mám malý problé m garážovým stáním č. 8 v budově č. 4. Již dva dny tam parkuje auto pana Ondřeje Dvořáka SPZ 2C6 2409, který je bratr pana Jaroslava Dvořáka, který má byt č. 435 a k němu parkovací stání č. 7. Zatím jsem zjistil jenom, že jsou na dovolené a zjevně moje markovací stání použili namísto hlídaného parkoviště. Nechápu tu drzost a neomalenost těchto dvou pánů, kdyby někdo na něj měl náhodou telefonní číslo tak ať ho zde prosím napíše. Děkuiji
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie Ondra VeleminskyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 10:42  Předmět:  sobotní party Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj všem zúčastněným,
za organizátory jsme rádi, že jste se bavili, něco nového se třeba i dozvěděli a hlavně jsme se poznali Wink Počasí se vydařilo. Příště až bude teplo i v noci a bude třeba oploceno, nebudeme se bát pustit do oběhu i třetí sud piva i kdyby se nevypil. Zde hrozilo, že nebude za chvíli kdo by pomohl pouklidit všechny věci do garáže Very Happy za to velký dík ! Z celé akce nakonec zbylo 2 000,-, ty navrhujeme nechat ve "fondu" na příští akci, jsou to peníze všech, tedy dejte vědět, můžem za ně koupit třeba příště ohňostroj Wink Zúčastnilo se 73 lidí. Lukáši alá Mullere Wink máš u mě rozdvojku, napiš mi mejl jak si to předáme. Viděli jsme tam pár foťáku, tož pověste sem co uznáte za vhodné Wink rád za sebe něco pošlu agentce do Lexxusu. Témata z tabule pošlu v druhém kole.
Hezký den všem
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
imii
Bezdomovec
Bezdomovec


Věk: 41
Založen: 8.8.2008
Příspěvky: 8


blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 11:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravim sousedy, chci se zeptat, kdyz vlastnik bytu se nemuze zucastnit schuze vlastniku a muze ho zastoupit nekdo jiny, staci jen plna moc, nebo musi byt nejakym zpusobem povrzena bud notarem ci overenim podpisů?
Blíženci Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie imiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 12:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

imii: plná moc byla přiložena v dopise, který poslal IKON doporučeně jako pozvánku na SVJ.
Pokud jsi ji tam přiloženou neměl, měl by Ti ji někdo z Ikonu poslat.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Danny1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 27


blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 12:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, tak jsem se díval na tu exekuci a opravdu je tam spousta společných pozemků, kde ta exekuce je. Např. silnice mezi baráky, pozemky za domy 1,2,3 směrem k Rokytce, dále dětské hřiště.... Nevolal už někdo Kataríně, aby to vysvětlila? Jinak díky za párty, bylo to fajn:-)
   OfflineOsobní galerie Danny1Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Klarita
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 12.10.2008
Příspěvky: 6


blank.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 12:52  Předmět:  Zastavni pravo Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sice nepatrim mezi sousedy, ale mohu mozna podat trosku vysvetleni "zastavniho prava". Ono to neni exekuce jako takova. Akorat je pravdepodobne ze developer si na zakoupeni pozemku pro stavbu vaseho projektu musel pujcit, zrejme tedy od UniCredit banky. A aby ta banka mela jistotu ze developer ji vrati zapujcene prostredky, tak zridily tzv. zastavni pravo k pozemkum a jinemu nemovitemu majetku (jiste na to existuje psana smlouva). V pripade ze by developer neplatil dluzne castky bance, ma banka pravo na tyto nemovitosti. Toto zastavni pravo obvykle zanikne v okamziku kdy jsou veskere zavazky splneny. Verim ze je to naprosto bezny postup u takovychto projektu, a je to tedy hlavne otazka duveryhodnosti developera a jeho schopnosti splacet dotycnou pujcku.
V podstate je to to same jako kdyz rucite za hypoteku tim bytem ktery jste si prave koupili. Ta banka k nemu ma de fakto "zastavni pravo" a kdyz vy nebudete splacet, tak banka vam ten byt muze sebrat a zpenezit aby ze ziskanych penez pokryla sve pohledavky.
   OfflineOsobní galerie KlaritaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 12:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

I ja se pridam k ostatnim a dekuji organizatorum za uzasnou party. Jen doufam ze jsem byl z akce za vcas stazen a zbytecne moc nevyvadel Tanec
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Oninka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 41
Založen: 7.2.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: Nepelova 3/949

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 13:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sobotni akce byla opravdu perfektni, vydarila se:) Moc dekuji oraganizatorum a tesim se na pristi akcicku:)

Dale bych se chtela omluvit za hlucne pokracovani akce v 6 dome, treti patro. Venku uz byla zima a nebylo co pit :p
Vodnář Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie OninkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 13:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

tak já následně za případnou hlučnost v sedmičce 3patro.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 14:44  Předmět:  Re: Zastavni pravo Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zastavni pravo je samozrejme vporadku, i kdyz je divne, ze na UniCredit, kdyz vse financovala Volksbank, ale ta narizena exekuce asi neni v poradku a asi se netyka tech zastav UniCredit? Snad to neni nejaky prusvih... Netyka se to ani planovaneho prevodu pozemku na mesto, protoze to by se jednalo jen o komunikaci.


Klarita napsal(a):
Sice nepatrim mezi sousedy, ale mohu mozna podat trosku vysvetleni "zastavniho prava". Ono to neni exekuce jako takova. Akorat je pravdepodobne ze developer si na zakoupeni pozemku pro stavbu vaseho projektu musel pujcit, zrejme tedy od UniCredit banky. A aby ta banka mela jistotu ze developer ji vrati zapujcene prostredky, tak zridily tzv. zastavni pravo k pozemkum a jinemu nemovitemu majetku (jiste na to existuje psana smlouva). V pripade ze by developer neplatil dluzne castky bance, ma banka pravo na tyto nemovitosti. Toto zastavni pravo obvykle zanikne v okamziku kdy jsou veskere zavazky splneny. Verim ze je to naprosto bezny postup u takovychto projektu, a je to tedy hlavne otazka duveryhodnosti developera a jeho schopnosti splacet dotycnou pujcku.
V podstate je to to same jako kdyz rucite za hypoteku tim bytem ktery jste si prave koupili. Ta banka k nemu ma de fakto "zastavni pravo" a kdyz vy nebudete splacet, tak banka vam ten byt muze sebrat a zpenezit aby ze ziskanych penez pokryla sve pohledavky.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Martin S.
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 23.5.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 15:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

zdar, taktiez sa musim podakovat za zorganizovanie party, bolo to fajn...az na nevysvetlitelnu bolest hlavy v nedelu

co sa tyka exekucie, tak voci Nitro B1 na zaklade info z dostupnych zdrojov ziadne exekucne konanie nie je vedene

http://www.justice.cz/cgi-bin/sqw1250.cgi/upkuk/s_i8.sqw?F=U
https://isir.justice.cz/isir/common/index.do

m.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie Martin S.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
firefriend
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 6


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 17:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

I já chci za sebe a kámoše poděkovat za skvělou organizaci párty - byl to mazec.A když už se tady omlouváte za hluk, tak bych se omluvil za třetí patra v 6 i 7, protože jsem se účastnil:-)
Michal
   OfflineOsobní galerie firefriendZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lukajdo
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 13.10.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Nepelova 948

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.10.2008, 18:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ciao
přidávám se k této masivní děkovačce organizátorům. Model zvaný "kostěj" ubalený a podávaný v 23:45 ukončil mou účast, nečekaně, příjemná skoro hodinová "procházka" do mého cca. 100m vzdáleného bytu byla dobrodružná a už se těším na další afterparty.

Rozdvojku si vyzvednu hned jak si vzpomenu kdo je to tajemný Viki Surprised)

mějte se

Lukáš
byt 13 - dům Zima
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LukajdoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.10.2008, 08:48  Předmět:  Zastavni pravo smluvní vs. exekuce Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hallo,

no, UniCreditBank se na společných pozemcích objevuje nečekaně, ovšem už od července, pátrejme proč.

Na včerejší ustanovující schůzi společenství vlastníků dorazila Katarína Sýkorová!!!, ale dozvěděli jsme se to od Ikonu, že to byla ona, až když odešla (ihned po založení společenství a odhlasování 4 základních bodů programu) a my pak v diskusi měli dotazy tohoto rázu.

Za Nitro B1 se pí Sýkorová jistě dostaví na další ustanovující schůze, tak se jí můžete slušně zeptat jak na zástavní právo UniCreditBank, tak na případnou exekuci (z čí strany běží a proč), je to jistě nepříjemné a jistě si město na sebe nepřevezme pozemky zatížené exekucí.

A pozor, město skutečně nehodlá převzít společné komunikace, na kterých jsou soukromá parkovací stání, takže faktura za provoz pouličního osvětlení vystavená provozovatelem Eltodo bude hrazena rezidenty, se skutečně za elektiku prohnem, to bude palba...

Ovšem na ulici Modrého soukr. stání nejsou, takže kdyby město převzalo alespoň tu, určitě by nás to odbřemenilo alespoň zčásti.

Ad exekuce: Klasicky je objekt (pozemek) dotčen změnou právního vztahu v podobě smluvního zástavního práva, nikoliv exekuce.

Horatio

vlacek napsal:
Zastavni pravo je samozrejme vporadku, i kdyz je divne, ze na UniCredit, kdyz vse financovala Volksbank, ale ta narizena exekuce asi neni v poradku a asi se netyka tech zastav UniCredit? Snad to neni nejaky prusvih... Netyka se to ani planovaneho prevodu pozemku na mesto, protoze to by se jednalo jen o komunikaci.


Klarita napsal(a):
Sice nepatrim mezi sousedy, ale mohu mozna podat trosku vysvetleni "zastavniho prava". Ono to neni exekuce jako takova. Akorat je pravdepodobne ze developer si na zakoupeni pozemku pro stavbu vaseho projektu musel pujcit, zrejme tedy od UniCredit banky. A aby ta banka mela jistotu ze developer ji vrati zapujcene prostredky, tak zridily tzv. zastavni pravo k pozemkum a jinemu nemovitemu majetku (jiste na to existuje psana smlouva). V pripade ze by developer neplatil dluzne castky bance, ma banka pravo na tyto nemovitosti. Toto zastavni pravo obvykle zanikne v okamziku kdy jsou veskere zavazky splneny. Verim ze je to naprosto bezny postup u takovychto projektu, a je to tedy hlavne otazka duveryhodnosti developera a jeho schopnosti splacet dotycnou pujcku.
V podstate je to to same jako kdyz rucite za hypoteku tim bytem ktery jste si prave koupili. Ta banka k nemu ma de fakto "zastavni pravo" a kdyz vy nebudete splacet, tak banka vam ten byt muze sebrat a zpenezit aby ze ziskanych penez pokryla sve pohledavky.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2