Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Evka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 13


blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2009, 13:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky,za info.Já jdu na předpřejímku příští týden,tak jsem zvědavá.
Taky jsem se chtěla zeptat,jestli někdo nevíte,zda máme hodiny na měření elektriky v ceně bytu a jen si je pak přihlásíme na sebe a nebo jestli si je budeme muset kupovat sami.Informovala jsem se na to a jsou docela drahé!Hledala jsem to ve smlouvě a i ve standartech a nikde jsem to nenašla.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2009, 00:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Na "Zahradach" se tohle taky resilo a vim, ze ve smlouve by melo byt neco ve smyslu, ze si my kupujici na sebe energie jen PREHLASIME, tzn. uz v bytech musi byt. Pokud to v kupnich smlouvach pak nekdo nepodepsal, elektromery kupoval investor.

Tohle jsem nasla v Kupni smlouve, ktera je prilohou SOSBK a jako takova se uz nesmi menit:
o stavu měřičů médií bude sepsán mezi smluvními stranami protokol. Pokud tak kupující již neučinil před podpisem této smlouvy, zavazuje se kupující zmocnit prodávajícího nebo zhotovitele Budovy k přehlášení veškerých dodávek médií souvisejících s Bytovou jednotkou /Nebytovou jednotku na kupujícího (zejména k přehlášení dodávek elektřiny a plynu), a to nejpozději do 3 dnů ode dne uzavření této smlouvy; jinak je povinen do 10 dnů ode dne předání Bytové jednotky /Nebytové jednotky přehlásit veškeré dodávky výše uvedených médií na svoje jméno.

Neni tedy podle me o cem diskutovat.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
prazak
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.9.2007
Příspěvky: 12


blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2009, 07:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

mám dotaz ohledně "předpřejímky" - máte prosím někdo skutečně ověřeno, že jde o přejímku podle "Smlouvy o..."? Jak potom vysvětluje BAK, resp. LEXXUS rozpor se samotnou smlouvou (tzn. přejímka bytové jednotky až po kolaudaci atp)?

diky.
   OfflineOsobní galerie prazakZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2009, 09:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Evka napsala:
Díky,za info.Já jdu na předpřejímku příští týden,tak jsem zvědavá.
Taky jsem se chtěla zeptat,jestli někdo nevíte,zda máme hodiny na měření elektriky v ceně bytu a jen si je pak přihlásíme na sebe a nebo jestli si je budeme muset kupovat sami.Informovala jsem se na to a jsou docela drahé!Hledala jsem to ve smlouvě a i ve standartech a nikde jsem to nenašla.

Přijde na to, jakou máš kupní smlouvu. Viděl jsem dvě verze. V jedné je to tak, jak píše Jana (je to tuším v článku IV.). Ve druhé verzi je zmínka, že si to zaplatíš sama.
Je ale téměř jisté, že se všechny budou snažit tlačit do toho, že si to zaplatí sami. Dělají to tak i v jiných projektech ne jen v Zahradách.
Pokud vím, tak cena za jednofázi je asi 12500,-, za třífázi 14500,-. (rezervace příkonu i elektroměr) Myslím, že všichni máme 3f.
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2009, 11:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):
Evka napsala:
Díky,za info.Já jdu na předpřejímku příští týden,tak jsem zvědavá.
Taky jsem se chtěla zeptat,jestli někdo nevíte,zda máme hodiny na měření elektriky v ceně bytu a jen si je pak přihlásíme na sebe a nebo jestli si je budeme muset kupovat sami.Informovala jsem se na to a jsou docela drahé!Hledala jsem to ve smlouvě a i ve standartech a nikde jsem to nenašla.

Přijde na to, jakou máš kupní smlouvu. Viděl jsem dvě verze. V jedné je to tak, jak píše Jana (je to tuším v článku IV.). Ve druhé verzi je zmínka, že si to zaplatíš sama.
Je ale téměř jisté, že se všechny budou snažit tlačit do toho, že si to zaplatí sami. Dělají to tak i v jiných projektech ne jen v Zahradách.
Pokud vím, tak cena za jednofázi je asi 12500,-, za třífázi 14500,-. (rezervace příkonu i elektroměr) Myslím, že všichni máme 3f.
pq
Zkoušet to asi mužou, ale smlouva hovoří jasně.... Na zahradách to také zkošeli a také nemeli šanci...... zřejmě proto pak do nových smluv už ten text předělali
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.4.2009, 11:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hlavne si dejte bacha, az vam poslou navrh Kupni smlouvy, at je naprosto stejna jako ve SOSBK, tudiz tam je prevod energii.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
BB
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 4


european union1.png

PříspěvekZaslal: 29.4.2009, 17:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

prazak napsal(a):
mám dotaz ohledně "předpřejímky" - máte prosím někdo skutečně ověřeno, že jde o přejímku podle "Smlouvy o..."? Jak potom vysvětluje BAK, resp. LEXXUS rozpor se samotnou smlouvou (tzn. přejímka bytové jednotky až po kolaudaci atp)?

diky.

Ahoj,
volal jsem do BAKu, je to opravdu "ostrá" přejímka.
   SkrytýOsobní galerie BBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Fiq
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 20


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 08:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Trochu mi unika duvod proc s tou (pred)prejimkou delaji takove zbytecne cavyky a proc to proste neni predprejimka a nasledne prejimka jak vzdy tvrdili.
btw. v mailu ktery nas zve stavbu je predprejimka, pani pri rezervaci pouzivala stejne slovo, jestli to na nas vybali na miste, jak jsem pochopil z predchoziho, tak to jenom pokracuji ve stopach skveleho prodejce celeho projektu.
Co jste uz byli - jak BAK reagoval na vytku ze to nemuze byt klasicka prejimka dle smlouvy? podepsali jste vsichni ten protokol?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie FiqZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 10:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fiq napsal:
Trochu mi unika duvod proc s tou (pred)prejimkou delaji takove zbytecne cavyky a proc to proste neni predprejimka a nasledne prejimka jak vzdy tvrdili.
btw. v mailu ktery nas zve stavbu je predprejimka, pani pri rezervaci pouzivala stejne slovo, jestli to na nas vybali na miste, jak jsem pochopil z predchoziho, tak to jenom pokracuji ve stopach skveleho prodejce celeho projektu.
Co jste uz byli - jak BAK reagoval na vytku ze to nemuze byt klasicka prejimka dle smlouvy? podepsali jste vsichni ten protokol?


stavbyveducim z Baku je to uplne jedno, oni maju protokol, ktory je uz podpisany dopredu od Natria, takze v principe tam mozete skrtat a dopisovat co len chcete. doporucujem tam dopisat poznamku v zmysle, ze to nepovazujete za prejimku dle SOSBK, lebo nie su splnene podmienky k tejto prejimke (konkretne vyzvu buduceho predavajuceho - vyzva bola len od BAKu - a to, ze nie je po kolaudacii)
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 10:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Inak, volal som kvoli tomu priamo do NAtria a tam mi slecna povedala, ze ide o technicku prejimku, ze urcite sa tie chyby opravia do predania bytu, ze urcite budeme mat moznost pripadne dalsie chyby nahlasit pri predavke bytu a blablabla a ked som jej furt argumentoval, ze zmluva hovori nieco one, tak nakoniec rezignovala a povedala, aby som cez LEXXUS poslal otazky na ich pravnika. Takze im posielajte otazky tiez, nech si nemyslia, ze im prejde vsetko uplne jednoducho.
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 12:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Asi se shodneme, že je nutné do protokolu napsat, že nejde o Přejímací řízení. Přesto bych si dovolil upozornit na článek III., odstavec 7., resp. jeho konec. Jak si to kdo vykládáte?

7. Budoucí prodávající je oprávněn a zároveň povinen doručit budoucímu kupujícímu výzvu k uzavření Kupní smlouvy nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy budou splněny všechny níže uvedené podmínky:
a) budoucí kupující zaplatí celou Kupní cenu dle čl. IV. odst. 2 této smlouvy;
b) návrh na změnu Prohlášení vlastníka o rozdělení jednotek v Budově dle čl. II. odst. 7 této smlouvy bude podán na katastr nemovitostí nebo návrh na zápis Povolení k užívání Bytové jednotky bude podán na katastr nemovitostí, nebude-li potřeba měnit Prohlášení vlastníka;
c) v souladu s čl. V. této smlouvy proběhne Přejímací řízení Bytové jednotky za účelem zjištění jejího technického stavu a bude podepsán Protokol nebo bude v souladu s čl. V. naplněna domněnka, že ke zjištění stavu Bytové jednotky došlo.


Pokud jsem dobře koukal, tak doručení této výzvy je jediná věc vázaná na Přejímací řízení.
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 13:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):
Asi se shodneme, že je nutné do protokolu napsat, že nejde o Přejímací řízení. Přesto bych si dovolil upozornit na článek III., odstavec 7., resp. jeho konec. Jak si to kdo vykládáte?

7. Budoucí prodávající je oprávněn a zároveň povinen doručit budoucímu kupujícímu výzvu k uzavření Kupní smlouvy nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy budou splněny všechny níže uvedené podmínky:
a) budoucí kupující zaplatí celou Kupní cenu dle čl. IV. odst. 2 této smlouvy;
b) návrh na změnu Prohlášení vlastníka o rozdělení jednotek v Budově dle čl. II. odst. 7 této smlouvy bude podán na katastr nemovitostí nebo návrh na zápis Povolení k užívání Bytové jednotky bude podán na katastr nemovitostí, nebude-li potřeba měnit Prohlášení vlastníka;
c) v souladu s čl. V. této smlouvy proběhne Přejímací řízení Bytové jednotky za účelem zjištění jejího technického stavu a bude podepsán Protokol nebo bude v souladu s čl. V. naplněna domněnka, že ke zjištění stavu Bytové jednotky došlo.


Pokud jsem dobře koukal, tak doručení této výzvy je jediná věc vázaná na Přejímací řízení.
pq
Pořád mi uniká v čem máte problém absolovovat přejímací řízení už v této fázy?? Je sice pravda, že podle návrhu smlouvy to melo být až po kolaudaci, ale nějak nevidím ten problém. V čem by to nám budoucím vlastníkům melo vadit?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 14:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

boner napsal:
PQ napsal(a):
Asi se shodneme, že je nutné do protokolu napsat, že nejde o Přejímací řízení. Přesto bych si dovolil upozornit na článek III., odstavec 7., resp. jeho konec. Jak si to kdo vykládáte?

7. Budoucí prodávající je oprávněn a zároveň povinen doručit budoucímu kupujícímu výzvu k uzavření Kupní smlouvy nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy budou splněny všechny níže uvedené podmínky:
a) budoucí kupující zaplatí celou Kupní cenu dle čl. IV. odst. 2 této smlouvy;
b) návrh na změnu Prohlášení vlastníka o rozdělení jednotek v Budově dle čl. II. odst. 7 této smlouvy bude podán na katastr nemovitostí nebo návrh na zápis Povolení k užívání Bytové jednotky bude podán na katastr nemovitostí, nebude-li potřeba měnit Prohlášení vlastníka;
c) v souladu s čl. V. této smlouvy proběhne Přejímací řízení Bytové jednotky za účelem zjištění jejího technického stavu a bude podepsán Protokol nebo bude v souladu s čl. V. naplněna domněnka, že ke zjištění stavu Bytové jednotky došlo.


Pokud jsem dobře koukal, tak doručení této výzvy je jediná věc vázaná na Přejímací řízení.
pq
Pořád mi uniká v čem máte problém absolovovat přejímací řízení už v této fázy?? Je sice pravda, že podle návrhu smlouvy to melo být až po kolaudaci, ale nějak nevidím ten problém. V čem by to nám budoucím vlastníkům melo vadit?


No důvodů je několik:
1) Teď ještě nelze zkontrolovat vše, co chci, protože to ještě není kompletní - výtah, sklep, plot atd. Nerad platím za něco, co jsem si předtím pořádně neprohlédl. (Dělám to tak i u levnějších věcí. :o))
2) Není kolaudace, takže je možné, že při kolaudaci se zjistí, že něco neodpovídá předpisům a bude se to předělávat. A opět - chci vidět finální verzi. Navíc si na ní budou muset dát víc záležet, když to pak budeme chtít vidět. Je jasné, že až přebereme byty, už se bude řada věcí reklamovat hůře. Zvláště ve společných prostorech.
3) Ocitneme se ve stavu, který není dobře definován smlouvou. Když teď uznáme, že to tedy je přejímací řízení, tak se později může kterákoliv strana točit na tom, že to vlasně přejímací řízení nebylo, neboť má být po kolaudaci. Teď to sice nedává smysl, ale podmínky se mohou změnit a pak to pro někoho může být výhodné tvrzení. (teď jsem si ještě všiml, že předání klíčů je vázáno na přejímací řízení)
Přejímací řízení je použito i v kupní smlouvě s odkazem na SoSBK a to včetně data, kdy proběhlo. Toto datum bude před datem kolaudace. Nepůjde někdy zpochybnit platnost takové kupní smlouvy? I kdyby se o to někdo jen pokusil, tak by se Ti to určitě nelíbilo.
4) Pokud přistoupíme na to, že smlouva je kus hadru, na který nebudeme moc hledět, tak tím dáváme prodávajícímu signál, že si může dovolit víc. A že oni to zkoušet budou, to víme všichni. Už tohle je od nich prasárna, že to ani nepřiznají dopředu. Kdyby alespoň něco řekli a ne to schovávali za předpřejímku.
5) Zkrácení záruky - podle kupní smlouvy záruka počítá od tohoto řízení. Proč si ji mám dobrovolně zkrátit?

Pro mne jsou tohle dost pádné důvody.
Všem pěkný prodloužený víkend.
pq

ps: někde probíhá přejímací řízení tak, že přinesou kytku, skleničky a láhev sektu. Tak se nenechte obalamutit a hlavně kontrolujte.
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 14:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ještě k předchozímu:
Určitě nejsem proti tomu, zkontrolovat stav bytu co nejdříve. Od toho si slibuji, že se opravy uskuteční dříve a třeba i pečlivěji, když pak nebudou v časovém presu. Jsem jen proti tomu tuto kontrolu vydávat za přejímku podle smlouvy. Budou-li přejímky dvě a ta druhá bude tou oficiání - super, beru.
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.4.2009, 18:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojky, jen si tady tak trošku čtu příspěvky, jsem ze Zahrad a na ty elektroměry si opravdu dávejte pozor!!!Nás chtěli vyloženě podvést.....12500 je dost, jen co je pravda! Elektroměry jsou povinni zaplatit oni! Budou to určo zkoušet, ale nedejte se!Když si ještě někdy vzpomenu na Lexxus, tak se musím fakt smát, to byla banda!
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Evka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 13


blank.gif

PříspěvekZaslal: 1.5.2009, 10:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,ještě jednou se vrátím k těma elektroměrům.Vidělajsem obě smlouvy a je to tam takové najasné a obecné,co se týče dodávek médiíí.Ve smlouvě se přímo o elektroměrech nic neříká,je tam jen psáno,že dodávky médií si kupující musí přihlásit na sebe,ale to se může týkat jen vody,.....
Nicméně jsem se byla v úterý podívat na stavbě a mluvila jsem s nějakým stavbyvedoucím (nevybavuji si jméno),který měl docela přehled a říkal,že elektroměry si budeme muset kupovat sami:-(
Je mi jasné,že říkat si může každý co chce,nejdůležitější je co je ve smlouvě a z té tedy teď vůbec nejsem moudrá!
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.5.2009, 11:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Evka napsala:
Ahoj,ještě jednou se vrátím k těma elektroměrům.Vidělajsem obě smlouvy a je to tam takové najasné a obecné,co se týče dodávek médiíí.Ve smlouvě se přímo o elektroměrech nic neříká,je tam jen psáno,že dodávky médií si kupující musí přihlásit na sebe,ale to se může týkat jen vody,.....
Nicméně jsem se byla v úterý podívat na stavbě a mluvila jsem s nějakým stavbyvedoucím (nevybavuji si jméno),který měl docela přehled a říkal,že elektroměry si budeme muset kupovat sami:-(
Je mi jasné,že říkat si může každý co chce,nejdůležitější je co je ve smlouvě a z té tedy teď vůbec nejsem moudrá!
Máme první druh smlouvy a ta je v tomto článku stejná jako smlouva v zahradách.... takže jsem napsrosto v klidu... Very Happy článek IV 2 jasně hovoří nejedn o tom, že dojde k předání stavu měřičů medii, ale i o povinosti přepsání veškerých dodávek medii zejména pak elektřiny a plynu. Dle právního rozboru je toto ustanovení neprůstřelné!!! Nelze přepisovat něco co tam není.... čili je ze smlouvy patrné, že měřiče jsou součástí dodávky... Tak bacha na to .....předpokládám, že scénář bude stejný jako v zahradách, kdy se jim snažili podstrčit po tom k podpisu pozmeněnou smlouvu, kde byl tento článek upraven.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Evka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 13


blank.gif

PříspěvekZaslal: 1.5.2009, 12:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

jo už to taky vidím Very Happy nevím jestli jsi už podepisovalkupní smlouvu,já mám zatím jen návrh,kde je to napsané přesně tak,jak říkaš!No nicméně pokud kupní smlouva není podepsaná,tak se ještě může změnit,tak doufam,že se to nebude týkat i mě Rolling Eyes
No bude to ještě boj!
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.5.2009, 15:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pokud jste podepisovali SOSBK, tak tam je prilohou vzor kupni smlouvy, a je tam taky jasne uvedeno, ze tento vzor je az na dopsani fakt, ktera budou znama az pri prevodu, naprosto nemenny! Neni tedy o cem diskutovat, nesmi to menit, takze budou kupovat oni. Je jasny, ze to zkusi, je jasny, ze kdyz se nekoho zeptate, naprosto neoblome vam rekne, ze si kupujete merice vy. Co jinyho taky muzeme cekat? Smile

S tou prejimkou.... a neni mozny, ze zaruka bezi od podepsani predavaciho protokolu? Vzdyt tady se urcite nebudou uvadet stavy meridel energii apod. ne? Takze kdyz to jen prepisu na tom jejich protokolu, ze to neni dle SOSBK prejimka, ale technicka kontrola stavu stavby, tak jsme pri pripadnych budoucich prich v klidu ne?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 3.5.2009, 20:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jana napsala:
Pokud jste podepisovali SOSBK, tak tam je prilohou vzor kupni smlouvy, a je tam taky jasne uvedeno, ze tento vzor je az na dopsani fakt, ktera budou znama az pri prevodu, naprosto nemenny! Neni tedy o cem diskutovat, nesmi to menit, takze budou kupovat oni. Je jasny, ze to zkusi, je jasny, ze kdyz se nekoho zeptate, naprosto neoblome vam rekne, ze si kupujete merice vy. Co jinyho taky muzeme cekat? :)

S tou prejimkou.... a neni mozny, ze zaruka bezi od podepsani predavaciho protokolu? Vzdyt tady se urcite nebudou uvadet stavy meridel energii apod. ne? Takze kdyz to jen prepisu na tom jejich protokolu, ze to neni dle SOSBK prejimka, ale technicka kontrola stavu stavby, tak jsme pri pripadnych budoucich prich v klidu ne?

Zaruka je ve stadnardni smlouve popsana v KS clanku V. 4).
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2009, 01:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No tak podle toho staci i technicka prejimka nebo predprejimka, staci, ze nas tam na chvili pusti a my jim cokoliv o tom podepiseme, a zaruka bezi.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2009, 08:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jana napsala:
No tak podle toho staci i technicka prejimka nebo predprejimka, staci, ze nas tam na chvili pusti a my jim cokoliv o tom podepiseme, a zaruka bezi.

To nevim. Jde o to, jak si vylozis ten konec: "...nebo bude v souladu s čl. V. Smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy naplněna domněnka, že ke zjištění stavu Bytové jednotky došlo." Jelikož je tam v souladu s cl. 5, muze to byt ten pripad, kdy se nedostavis na prejimku a ta probehne bez Tebe. Potom by technicka prejimka na spusteni zaruky nestacila.
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2009, 09:23  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):
Jana napsala:
No tak podle toho staci i technicka prejimka nebo predprejimka, staci, ze nas tam na chvili pusti a my jim cokoliv o tom podepiseme, a zaruka bezi.

To nevim. Jde o to, jak si vylozis ten konec: "...nebo bude v souladu s čl. V. Smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy naplněna domněnka, že ke zjištění stavu Bytové jednotky došlo." Jelikož je tam v souladu s cl. 5, muze to byt ten pripad, kdy se nedostavis na prejimku a ta probehne bez Tebe. Potom by technicka prejimka na spusteni zaruky nestacila.
pq



No tak to me nenapadlo, ze bych tam vubec nesla Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2009, 09:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jana napsala:
PQ napsal(a):
Jana napsala:
No tak podle toho staci i technicka prejimka nebo predprejimka, staci, ze nas tam na chvili pusti a my jim cokoliv o tom podepiseme, a zaruka bezi.

To nevim. Jde o to, jak si vylozis ten konec: "...nebo bude v souladu s čl. V. Smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy naplněna domněnka, že ke zjištění stavu Bytové jednotky došlo." Jelikož je tam v souladu s cl. 5, muze to byt ten pripad, kdy se nedostavis na prejimku a ta probehne bez Tebe. Potom by technicka prejimka na spusteni zaruky nestacila.
pq
No tak to me nenapadlo, ze bych tam vubec nesla :)

Asi jsme se nepochopili. Chtel jsem napsat, ze vyznam odstavce V. 4) v KS lze chapat tak, ze zaruku spousti jedine ofiko prejimka. Technicka prejimka by ji nespustila, nebot neni v souladu se clankem 5. v SOBKS. Pokud se tedy podari z papiru podepisovaneho pri prohlidce udelat jen doklad o neofiko prejimce, tak to snad bude OK.

Nevite nekdo, jestli je u prejimky nekdo od developera?
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Evka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 13


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2009, 15:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj všichni,pořád tady probíhá diskuze ohledně přejímky a technické předpřejímky.Jelikož jdu i já zítra byt přejímat,mohli by jste mi tedy prosím poradit co kontrolovat a hlavně podepisovat a nepodepisovat,případně co připsat do smlouvy.Nejsem právnicky moc zběhlá,díky moc
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2009, 15:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):

Asi jsme se nepochopili. Chtel jsem napsat, ze vyznam odstavce V. 4) v KS lze chapat tak, ze zaruku spousti jedine ofiko prejimka. Technicka prejimka by ji nespustila, nebot neni v souladu se clankem 5. v SOBKS. Pokud se tedy podari z papiru podepisovaneho pri prohlidce udelat jen doklad o neofiko prejimce, tak to snad bude OK.

Nevite nekdo, jestli je u prejimky nekdo od developera?
pq


Na mojej prejimke boli len stavbyveduci, ale netusim, ze do akej miery to je standardny stav.
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2009, 21:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Evka napsala:
Ahoj všichni,pořád tady probíhá diskuze ohledně přejímky a technické předpřejímky.Jelikož jdu i já zítra byt přejímat,mohli by jste mi tedy prosím poradit co kontrolovat a hlavně podepisovat a nepodepisovat,případně co připsat do smlouvy.Nejsem právnicky moc zběhlá,díky moc

Já si myslím, že není výhodné podepsat něco, co vypadá jako oficiální prejímka, pokud dosud neni kolaudace. Takže upravit (nebo nepodepsat). (soukromý názor neprávníka)
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 5.5.2009, 11:04  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

neoficialne info z Lexxusu: Projekt manazerka v Lexxuse vraj upozornila developera, ze by sa patrilo postupovat podla zmluvy, co sa tyka prejimok...tak som vcelku zvedavy, ze ako to dopadne. Oficialnu odpoved od ich pravnika este nemam.
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2009, 12:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak nějak mám dojem, že investor asi upadl na hlavu z hodně velké vejšky. Ten sklep který nám prodal má díky kanalizační rouře nulovou užitnou hodnotu stejně jako všechny ostatní co jsou kolem toho našeho. Takže tohle se převzít rozhodně nedá ani náhodou!!!
Ještě lepší vtip je, že se tak nějak svévolně rozhodl neoplotit a neupravit k užívání druhý největší společný pozemek vlastníků určený pro zeleň o rozloze 550 m2 (takže žádnej cancourek) 1014 / 28, který nás alespoň částečně odděloval od toho hnusného papíráku.
Investor zřejmě usoudil, že jsme mu zaplatili ty nehorázné peníze za pozemky a parkovou úpravu v uzavřeném rezidenčním projektu proto abychom pak měli ploty hned u baráku a nechávali naše pozemky k veselému užívání okolním bezdomovcům!! Twisted Evil Nevím jak vy, ale my jsme kupovali byt v uzavřeném rezidenčním objektu s ostrahou dětským hřištěm a spoustou zeleně. Investor je jak se zdá líný utratit peníze i za kus plotu a parkovou úpravu, kterou jsme mu koneckonců všichni už zaplatili. Když jsem se dotazoval proč to tak není tak jeho reakce byla, že prej si to mužem nechat udělat po převzetí na vlastní náklady. Tohle si rozhodně líbit nemůžeme nechat !!! Tohle je pěkná zlodějina penízky brát, ale práci neodvádět tak to teda ne. Je to přesně to o čem jsme mluvil kontrolujte i společné prostory a společné pozemky tam investoři nejvíc podvádí a kradou jen aby ušetřili protože počítají, že si všichni kontrolují jen své bytečky.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kolcestr
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2009, 13:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny, včera jsem absolvoval "technickou přejímku" bytu a našli jsme docela dost vad (snad všechno co se dá, bylo poškrábané). Největší překvapení nás ale čekalo v koupelně, kde nebyl udělaný sprchový kout. Zástupce zhotovitelel nám sdělil, že ho ani dělat nebudou, protože jim to tak řekl investor! Takže investor z nás skutečně dělá blbce a neví, jak by ušetřil!
Pokud jde o chování lidí z firmy Bak, tak jsou docela v pohodě, ale jen do doby, než jim řeknete, že chcete provést změny v protokolu, hlavně když vyškrtnete odkaz na čl. V budoucí kupní smlouvy. Na nás začali ječet, že jsme z protokolu udělali cár papíru a po tomhle se s námi odmítli o čemkoli bavit a neodpověděli nám už na žádnou otázku. Každopádně trvejte na svém a na investora musíme pořádně tlačit, aby dodržel, co je ve smlouvách a co slíbil.
P.S. Nemáte někdo kontakt na kohokoli od investora?
Díky a pevné nervy
   OfflineOsobní galerie KolcestrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2