Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
LuciaC
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 47


blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2009, 14:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Webové stránky projektu říkají.
V několika etapách výstavbypočítáme jak s byty s obvyklými moderními standardy tak s byty pro náročnější klientelu. Zde je výčet nejzájímavějších informací v rámci celého projektu Nad Rokytkou, pro detailní popis standardů jednotlivých etap, prosím klikněte na níže uvedené odkazy ke stažení.


bezpečnostní venkovní rolety v 1. NP
dětské hříště
soukromý park pouze pro rezidenty
bezpečnostní služba 24 hod

Když koukám do SOSBK vidíme že jsme majiteli spoečných pozemků 1014/30 - silnice, 1014/193 - dětské hřiště, 1 pakrovacího stání - zřejmně pro invalidy, a pozemku 1014/28 - to je 550 m, je to západní strana - směrem k hostelu Aréna. takže tento NÁŠ pozemek nebude oplocen a bude k veřejnému užití neb je investor nepřekvapivě had a nehraje fér ... myslím že bychom na to měli upozorňovat ..
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LuciaCZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2009, 14:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mimochodem ve standardech je také třeba to, že u vstupu do garáže by mel být Intercom panel a komunikační systém, jelikož je to vždy jediný bezbarierový přístup. Co myslíte je tam něco takového? U nás teda nic takového není. Investor zase šetřil! Otázka je jestli je to šetření nebo okrádání. Možná se Vám to zdá jako blbost, ale až budete muste každé navštěvě s kočárkem jít dolu otevřít.... tak Vám to tak zanedbatelné nepřijde zvlášt když si uvědomíte, že jste si to zaplatili a nedostali!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Gerardo
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 15.5.2007
Příspěvky: 16


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2009, 15:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

boner napsal:
Tak nějak mám dojem, že investor asi upadl na hlavu z hodně velké vejšky. Ten sklep který nám prodal má díky kanalizační rouře nulovou užitnou hodnotu stejně jako všechny ostatní co jsou kolem toho našeho. Takže tohle se převzít rozhodně nedá ani náhodou!!!
Ještě lepší vtip je, že se tak nějak svévolně rozhodl neoplotit a neupravit k užívání druhý největší společný pozemek vlastníků určený pro zeleň o rozloze 550 m2 (takže žádnej cancourek) 1014 / 28, který nás alespoň částečně odděloval od toho hnusného papíráku.
Investor zřejmě usoudil, že jsme mu zaplatili ty nehorázné peníze za pozemky a parkovou úpravu v uzavřeném rezidenčním projektu proto abychom pak měli ploty hned u baráku a nechávali naše pozemky k veselému užívání okolním bezdomovcům!! Twisted Evil Nevím jak vy, ale my jsme kupovali byt v uzavřeném rezidenčním objektu s ostrahou dětským hřištěm a spoustou zeleně. Investor je jak se zdá líný utratit peníze i za kus plotu a parkovou úpravu, kterou jsme mu koneckonců všichni už zaplatili. Když jsem se dotazoval proč to tak není tak jeho reakce byla, že prej si to mužem nechat udělat po převzetí na vlastní náklady. Tohle si rozhodně líbit nemůžeme nechat !!! Tohle je pěkná zlodějina penízky brát, ale práci neodvádět tak to teda ne. Je to přesně to o čem jsme mluvil kontrolujte i společné prostory a společné pozemky tam investoři nejvíc podvádí a kradou jen aby ušetřili protože počítají, že si všichni kontrolují jen své bytečky.


Souhlasím !!!
Byl jsem se na tu parcelu č.1014/28 podívat. Skutečně zůstala neoplocena, navíc se přes ní dá dostat do celého areálu (vedle domu č.1 je mezera v betonovém hrazení). Pokud to tak zůstane tak se to dá od investora považovat za nehezký vtip.
Samozřejmě počítám s tím, že toto na předpřejímce vytknu.
Ovšem bylo by velmi efektivní, kdyby jste sem dali tel.kontakt na někoho z NATRIA a pak jsme tam všichni začali volat se stejnou reklamací....to většinou zabírá aby se něco začalo dít!
Za ty prachy co to stálo chceme kvalitu!!!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie GerardoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Certik
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 9


blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2009, 18:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny. Jsem tu nová, ale fórum již nějakou dobu sleduji. Užitečná věcička.

Kontakt na sl. Sýkorovou, která na základě plné moci podepisovala smlouvy, je ve fóru o Zahradách. Pokud nezměnila tel. č., práci nebo se nepropadla hanbou, pro koho to pracuje, mělo by být 603 232 670.

Možná by bylo dobré sem vždy napsat, pokud najdete něco na společných prostorách, aby to vždy všichni další také psali do protokolu.

Dívala jsem se do standardů, u garážových vrat je tam "GARÁŽOVÁ VRATA - Sekční se vstupem pro invalidy, ovládání na elektrický pohon, s mřížkou pro ventilaci". O Intercomu tam nic není. Vy jste to někde našli?

S tím parkem jsou šmejdi.

Mějte se a boji zdar!
   OfflineOsobní galerie CertikZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.5.2009, 19:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Certik napsal(a):
Zdravím všechny. Jsem tu nová, ale fórum již nějakou dobu sleduji. Užitečná věcička.

Kontakt na sl. Sýkorovou, která na základě plné moci podepisovala smlouvy, je ve fóru o Zahradách. Pokud nezměnila tel. č., práci nebo se nepropadla hanbou, pro koho to pracuje, mělo by být 603 232 670.

Možná by bylo dobré sem vždy napsat, pokud najdete něco na společných prostorách, aby to vždy všichni další také psali do protokolu.

Dívala jsem se do standardů, u garážových vrat je tam "GARÁŽOVÁ VRATA - Sekční se vstupem pro invalidy, ovládání na elektrický pohon, s mřížkou pro ventilaci". O Intercomu tam nic není. Vy jste to někde našli?

S tím parkem jsou šmejdi.

Mějte se a boji zdar!
je to hned pod tím je tam sice napsáno "HLAVNÍ VSTUPNÍ DVEŘE - Intercom panel, komunikační systém, elektrický zámek" ale vzhledem k tomu, že je to v odstavci " SPOLEČNÉ PROSTORY - SUTERÉN" tak je jasné, že mají na mysli hlavní vstupní dveře v suterenu. Hlavní vstupní dveře jsou popsány o odstavec níž "SPOLEČNÉ PROSTORY - OSTATNÍ PODLAŽÍ" a melo by tam být :
HLAVNÍ VSTUPNÍ DVEŘE- ALU - leštěný - prosklené, zdvojené izolační sklo,Interkom panel, komunikační systém, elektrický zámek, kamera.

Takže u hlavního vstupu by mela být ještě kamera, té jsme si v tom rozčílení nevšiml takže se prosím podívejte jestli tam je.

Na zahradách mají také interkom i u bezbarierového vchodu a nevím proč bychom se meli nechat takto šidit.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hankapop
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 7.5.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.5.2009, 11:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, zdravím všechny. Jsem také budoucím vlastníkem bytu Dvora nad Rokytkou. Chtěla bych vás poprosit o malé shrnutí, co všechno máme v zápisu o přejímce bytu vyškrtat nebo doplnit, už se v tom ztrácím. V úterý máme přejímku bytu, tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.
d. Hanka
   SkrytýOsobní galerie HankapopZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
LuciaC
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 47


blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.5.2009, 12:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hankapop napsal(a):
Ahoj, zdravím všechny. Jsem také budoucím vlastníkem bytu Dvora nad Rokytkou. Chtěla bych vás poprosit o malé shrnutí, co všechno máme v zápisu o přejímce bytu vyškrtat nebo doplnit, už se v tom ztrácím. V úterý máme přejímku bytu, tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.
d. Hanka


Hele těžko říci vyškrtat .. škrtat ti asi nikdo nedovolí a jesli tam napíšeš že to není dle smlouvy je tovoje právo jen nevím jesli to bude mít význam. hlavně si ho pořádně přečti a obzvláště bod. 6 závěrečná ustanovení kde se praví a podepisuješ to že žádné další zjevné vady nebyly zjištěny a tudíž už na jejich opravu nebudeš mít nárok. je to podraz je to skutečně přejímka která má být dle smlouvy až po kolaudaci ! Stavba není dokoncčená všude je spousta dělníků a vůbec tam není uklizeno není zaručeno že ti ještě někdo v bytě nebo ve společných protorách něco neprovede. nastuduj si SOSBK a standardy !! a požaduj vysvětlení co kde je a není a proč to není ! myslím že to podepíšeme asi všichni ale bránit bychom se měli, alespoň nějakou písemnou stížnosti adresovanou na natrum a lexxus.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LuciaCZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Eva
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 14.5.2008
Příspěvky: 70


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.5.2009, 13:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,

chtela bych jen poradit, abyste si pri te predprejimce davali pozor hlavne na vse, co by mohlo byt poskrabane a po predani klicu uz byste to neuhrali: hlavne okna a podlaha. Sice vam je hned nevymeni a budete se pravdepodobne jeste nejakou dobu dohadovat, ale hlavni je to mit nejlepe uz v tom prvnim protokolu a v tech dalsich to porad tvrdosijne opakovat.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.5.2009, 13:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Doporučuji vyškrtnout hned v úvodu že se jedná o přejímku dle článku V. a pak samo bod 6 . Přejímka podle článku V. by mela proběhnout až po kolaudaci. To by nám až tak nevadilo jako spíš to, že podpisem tohoto dokumentu se vzdáváte možnosti reklamovat další vady. A vzhledem k tomu že vnitřní prostory domu ani okolní společné pozemky nejsou vůbec dokončeny a je jasné, že se nás snaží investor poškodit a neudělt vše podle smlouvy ..zbavíte se tak možnosti tyto nedodělky a vady reklamovat později. Doporučuji připsat, že vzhledem k stavu nedokončenosti společných prostor domu a ostatních pozemků nelze tyto prostory řádně převzít. Vypisovat totiž kde všude co chybí kde není dokončená malba plot atd totiž realně nelze.... protokol by byl kilometr dlouhej a stejně by to nebylo všechno.Muže se Vám klidně stát,když se už ted zbavíte možnosti další reklamace, tak vám do příště nějakej šikovnej stavební dělník poškrábe dveře podlahu nebo třeba bezdomovec okno, protože objekt není ted vůbec oplocen a vy už nebudete mít možnost to reklamovat . Požadujte prostě provedení řádného předání až bude vše hotové a bude po kolaudaci, tak jak je to uvedeno ve smlouvě. Vyžadujte prostě jen naprosto samozřejmé a to je plnění smlouvy. Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kraken
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 10.5.2009
Příspěvky: 1


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2009, 17:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím,

k oplocení pozemku 1014/28: ptali jsme se na to již před rokem v Lexusu, sám makléř přiznal, že je nelogické, aby pozemek patřící k projektu nebyl oplocen. Přislíbil proveřit u investora, ale konkrétní odpovědi jsem se nedočkal. Podle nákresu Zasakovací zařízení (poslední strana SOBKS) tam oplocení skutečně není. Ve standardech je ovšem Oplocení areálu, a pozemek 1014/28 je přece jeho součástí! V tomto by jsme neměli ustupovat a trvat na oplocení.

Máte někdo informace, jaké jsou plány s hostelem Arena? My doufáme, že snad brzy zmizí, ale zatím tomu nic nenasvědčuje... Snad až začne výstavba další etapy.

k přejímkám: v čl I. je vymezen pojem Přejímací řízení, že se koná PO Povolení k užívání. Takže, pokud chtějí podepsat protokol o přejímacím řízení, chci vidět Povolení k užívání. Navíc je to řízení mezi prodávajícím a kupujícím, takže já z toho chápu účast někoho od investora. To, co probíhá teď, se dá nazvat "Odhalení nedostatků za účelem jejich odstranění", ale v žádném případě Přejímací řízení. Neviděl jsem zatím, co se u toho podepisuje, ale pokud se to jakkoliv odvolává na Smlouvu a Přejímací řízení, je potřeba být opatrný.
   OfflineOsobní galerie KrakenZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2009, 19:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojky, koukám, že spousta z vás prožívá skoro to samé, jako jsem prožívala loni touto doboou já.....jen k SOSBK, až budete mít v ruce kupní smlouvu, pořádně si jí zkontrolujte s SOSBK.....pozor na to, já měla smlouvu v mnoha bodech pozměněnou!!!!ůj agent byl Kachlíř, který podle mého byl absolutní packal a neprofesionál, to co on si dovolil, to by se daly psát romány....absolutně neschopný buran.A k elektroměru, pokud máte převedení stavu měřičů, tzn., že měřič už tam je, tudíž ho platí ONI, pokud připojení, elektroměr platíte vy jako kupující.Opravdu si dávejte pozor na slovíčkaření, Lexxus nemá s profesionalitou nic společného,dle mě jsou to slušní podvodníci.....měnit jen tak smlouvu to je opravdu vrchol....nesmíte se dát!Utlučte je argumenty.Stojte si za svým!Já bych Lexxus rozhodně nikomu nedoporučila....přeji všem pevné nervy, nebojte se, nakonec všechno dobře dopadne, akorát s Lexxusem to nikdy nejde po dobrém.....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
nasraNEJ
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 11.5.2009
Příspěvky: 2


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2009, 08:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Toz at vscihni vedi, vo cem se mluvi, ne?

Jsem pro spolecny postup. Jen neni moc vyhodny psat na verejny web,. Ma nekdo napad, jak pokecat bez dohledu natria lexusu a baku? Muzem na pandora.cz, ale jak overit, koho pustit dovnitr?


Image00002.jpg
 Komentář:
 Velikost:  188.15 kB
 Zobrazeno:  277 krát

Image00002.jpg

Image00001.jpg
 Komentář:
 Velikost:  185.56 kB
 Zobrazeno:  281 krát

Image00001.jpg

   OfflineOsobní galerie nasraNEJZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
LuciaC
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 47


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2009, 11:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MartiaP napsala:
Ahojky, koukám, že spousta z vás prožívá skoro to samé, jako jsem prožívala loni touto doboou já.....jen k SOSBK, až budete mít v ruce kupní smlouvu, pořádně si jí zkontrolujte s SOSBK.....pozor na to, já měla smlouvu v mnoha bodech pozměněnou!!!!ůj agent byl Kachlíř, který podle mého byl absolutní packal a neprofesionál, to co on si dovolil, to by se daly psát romány....absolutně neschopný buran.A k elektroměru, pokud máte převedení stavu měřičů, tzn., že měřič už tam je, tudíž ho platí ONI, pokud připojení, elektroměr platíte vy jako kupující.Opravdu si dávejte pozor na slovíčkaření, Lexxus nemá s profesionalitou nic společného,dle mě jsou to slušní podvodníci.....měnit jen tak smlouvu to je opravdu vrchol....nesmíte se dát!Utlučte je argumenty.Stojte si za svým!Já bych Lexxus rozhodně nikomu nedoporučila....přeji všem pevné nervy, nebojte se, nakonec všechno dobře dopadne, akorát s Lexxusem to nikdy nejde po dobrém.....


Souhlasím do posledního slovíčka !!!! Nikdo mi nedokáže zvednout adrenalin tak jako "agent" z Lexxusu. Nikdy v životě bych nikomu nedporučila koupi bytu přes ně je to dokonalá ukázka neprofesionality a špíny. myslím že obsah smlouvy záleží spíš na investorovi, ale jak někdo spolupracuje s Lexxusem zavání to průšvihem. Také doufám že vše nakonec dopadne ku spokojenosti.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LuciaCZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2009, 11:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ahojte, doporucoval bych nepodpisovat uvedeny predavaci protokol, pac je tam velice dulezita vec - v bodu E na druhe strane prohlasujete, ze jednotka je provedena na zaklade platne projektove dokumentace, vcetne zmen a dodatku.... jen bych chtel poznamenat, ze uvedeny protokol nemuzete podepsat jen z jedineho duvodu, a to, ze projektovou dokumentaci nemate k dispozici a nikdy jste k dispozici nemeli. Jedine, co jste od investora dostali, je plan bytu, ALE TOTO NENI PROJEKTOVA DOKUMENTACE. Za dalsi, v projektu Zahrad I. nam investor nechtel vydat projektovou dokumentace vice jak rok po kolaudaci a teprve ted ji vydava na natlak SVJ. A pak, je dulezita jednak projektova dokumentace puvodni a dale skutecneho provedeni, kde musi byt zakresleno jak jsou jednotlive jednotky a domy postavene.
Zdravi Ales
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2009, 11:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

LuciaC, MartiaP : to jste mi zvedly naladu ohledně Lexxusu. Až do teď jsem si myslel, že já mám jen smůlu.

Jinak všem díky za uvedená doporučení a rady. Teď už jen aby se podle toho chovalo co nejvíce lidí.
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2009, 20:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No nemáš zač! Věř mi, není tojen Tvůj pocit Surprised)
PQ napsal(a):
LuciaC, MartiaP : to jste mi zvedly naladu ohledně Lexxusu. Až do teď jsem si myslel, že já mám jen smůlu.

Jinak všem díky za uvedená doporučení a rady. Teď už jen aby se podle toho chovalo co nejvíce lidí.
pq
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.5.2009, 20:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, my měli na nástavbách Letnany 3.etapa svůj vlastní web. Tak nějak se nás sešlo skoro 30 lidí, potkali jsme se v diskuzi na living.cz, dali si spicha v hospodě a založili svoje stránky. K registraci na naše stránky se každý musel prokázat SOSBK a dostal přístup.Scházeli jsme se každý měsíc. A říkám víc hlav víc ví! Ten si všimne toho, ten zas tamtoho....opravdu užitečné, doporučuju.Stránky dělal můj manžel, přes kvalitne.cz.
Držím palce


nasraNEJ napsal(a):
Toz at vscihni vedi, vo cem se mluvi, ne?

Jsem pro spolecny postup. Jen neni moc vyhodny psat na verejny web,. Ma nekdo napad, jak pokecat bez dohledu natria lexusu a baku? Muzem na pandora.cz, ale jak overit, koho pustit dovnitr?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
boner
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.12.2007
Příspěvky: 64


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 10:40  Předmět:  Reakce Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Musím přiznat, že před tím než jsem se dostavil na předpřejímku/přejímku, tak jsem vzhledem k situaci na trhu, poněkud naivně očekával seriozní přístup a precizně provedenou práci. Po té co jsem zhlédl nedokončený projekt s informací co vše nebude tak jak je uvedeno ve smlouvě a specifikacích standardů, tak jsem se poněkud zděsil. Ovšem nejvíce jsem se rozčílil když jsem zjistil jaký paskvil nám to tam dávali k podpisu. Mad Po konzultaci s právníkem jsem dospěl k názoru, že tento dokument a veškeré další kroky investora i dodavatele ( k mému smutku je zřejmé, že i BAK musel být zasvěcen) vedou k důvodnému podezření z pokusu o podvod. A tím se veškerá má důvěra vytratila. Požádal jsem tedy oficiálně o vysvětlení a nápravu a jestli se mi nedostane do pátku relevantní odpovědi chystám se činit další nevyhnutelné kroky.

Idea V té souvislosti mi potom přijde jako velmi rozumné spojit se a postupovat dál společně. Potom tedy navrhuji:

• Pokud jste již podepsali zmiňovaný dokument…napadnout jeho účinnost a dožadovat se řádné přejímky dle smlouvy, tzn. po kolaudaci a dokončení projektu. (z právního hlediska je ten dokument takový paskvil, že to není problém)

• Dohodnout se na společném využití odborného dozoru, který bude přítomen řádné přejímce a který pomůže s přejímkou a označením vad tak, aby bylo vše provedeno dle smluv, projektové dokumentace a to nejen v bytech, ale i všech společných prostorách. (my si ho k naší přejímce určitě přizveme a doporučoval bych to i všem ostatním)

• Důsledně označit všechny závady a to zejména závady bránící k užívání ….ty jsou totiž z hlediska právní účinnosti nejzásadnější a trvat na jejich okamžitém odstranění. Například neoplocení a neupravení pozemku číslo 1014/28 je zcela jasně závada bránící v užívání vzhledem k tomu, že tento pozemek je smlouvou určen jako soukromý park a pokud nedojde k jeho ozelenění a oplocení tak je to samozřejmě závada bránící v řádném užívání vlastníky. Atd.

Exclamation Vzhledem k součastné zkušenosti lze počítat z další neochotou a neseriózností investora i dodavatele….. a proto by bylo dobré dále připravit:

 podaní trestního oznámení pro pokus o podvod

 medializaci celého podvodného a neseriozního jednání
(ta bývá v takovéto situaci nejúčinnější neboť žaloby se můžou dlouho táhnout) Exclamation
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie bonerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 10:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Muzes byt konkretni, co ti rekli, ze nebude dle standardu a SOSBK?

Nemam nic proti prizvani odbornika, ktery zkontroluje minimalne spolecne prostory a pozemky, ale to bychom se na ne museli jeste po kolaudaci dostat.

Jeste nemam podepsany protokol, mam se tedy konkretne neceho vyvarovat, krom vsech tech veci, co jsou tu uvedene?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
nasraNEJ
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 11.5.2009
Příspěvky: 2


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 11:50  Předmět:  Re: Reakce Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

boner napsal:
Musím...

pro boner: viz. privatni zprava, je to v menu nahore
   OfflineOsobní galerie nasraNEJZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 16:23  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jana napsala:
Muzes byt konkretni, co ti rekli, ze nebude dle standardu a SOSBK?

Nemam nic proti prizvani odbornika, ktery zkontroluje minimalne spolecne prostory a pozemky, ale to bychom se na ne museli jeste po kolaudaci dostat.

Jeste nemam podepsany protokol, mam se tedy konkretne neceho vyvarovat, krom vsech tech veci, co jsou tu uvedene?


Přimlouvám se, odpovědi na tyto otázky by mne také zajímaly.
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 16:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dostal som oficialne od developera vyjadenie k "pred"prejimke:
nejaky pravnik to moze zhodnotit, pls?




není pravdou, že budoucí prodávající musí vyzvat budoucího kupujícího k přejímce jednotky až poté, co je vydáno „Povolení k užívání“ (dnes již víme, že ve formě tzv. kouladačního souhlasu); níže uvedené ustanovení určuje nejzazší okamžik („nejpozději do“), kdy je budoucí prodávající povinen „oznámit a vyzvat“, nijak neomezuje budoucího prodávajícího tak učinit dříve. Z praktického pohledu pak vyplývá, že budoucí prodávající tak učiní nejdříve v okamžiku, kdy jednotka bude způsobilá k takovému převzetí, tedy kdy bude dokončena, vybavena a bez vad.



Je zcela pochopitelné (zvlášť při takovém počtu jednotek v celém projektu), že budoucí prodávající nebude čekat na formální schválení stavební způsobilosti jednotky (tedy kolaudační souhlas) v době, kdy ví, že jednotka je řádně dokončena. V případě, že by nebyl následně vydán kolaudační souhlas, nebudou splněny podmínky pro úhradu kupní ceny, zápis dokončených jednotek do KN, tady další podmínky, za nichž je budoucí prodávající oprávněn budoucího kupujícího vyzvat k uzavření kupní smlouvy.



Pozn. nevím co klient myslí společnými prostory bytu (takové neexistují), ale má – li na mysli společné prostory domu, pak ty nejsou předmětem sjednané přejímky (jed o přejímací řízení jednotky). na druhou stranu bych klienty do bytů nezval v době, kdy na chodbách probíhají stavební či jiné práce, je tam uskladněn stavební materiál atp.(to ovšem není věc právní, ale obchodní).





Bereme - li věc zcela formálně (právně) je pravdou, že k přejímce vyzývá budoucí prodávající nikoliv zhotovitel (není smluvní stranou). Má – li však zhotovitel plnou moc (tedy je zmocněn), nic nebrání tomu, aby vyzval on (výzva by však měla znít: „My Natrium C2, zastoupena BAK“ nebo „v zastoupení Natrium C2“). To zda je výzva nazvána „k technické přejímce“ nebo jinak, nehraje žádnou roli. Úkon se posuzuje podle jeho obsahu, nikoliv podle toho, jak je nazván (tzn. vyplývá – li z obsahu výzvy, že se budoucí kupující má dostavit do jednotky za účelem posouzení jejího stavu ...... atp., tedy naplnit obsah čl. V SoSB, pak je jedno, jak se výzva jmenuje).
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kolcestr
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 18:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Čau Martye a ostatní, to co ti poslal developer je fakt síla. V čl. V. odst. 1 SOBKS se jasně píše, že ..."po dokončení výstavby Bytové jednotky a po Povolení k užívání oznámí..." z toho jasně plyne, že přejímací řízení dle smlouvy a podpis protokolu v té podobě v jaké nám jej předkládají k podpisu musí proběhnout až poté, co stavební úřad vydá Povolení k užívání bytové jednotky!
Pokud jde o předávání společných prostor, je pravdou, že o nich budoucí kupní smlouva nemluví, což je pěkná sviňárna od developera, nicméně na přejímce a prohlídce společných prostor musíme všichni trvat, protože se stáváme jejich spolumajiteli a taky jsme si je zaplatili. Tady je vážně třeba, abychom postupovali všichni stejně a na developera vyvinuli velký nátlak, aby proběhlo předání i společných prostor.
Perlička na závěr - právní zástupce RK, která mi zprostředkovala prodej bytu na Rokytce (nejedná se o Lexus) mne dneska ujišťovala, že se jedná o technickou "předpřejímku" a že protokol je jen "nešťastně" formulován"... jenže jak se ukázalo díky příspěvku Martyeho, jedná se o skutečný podvod developera na nás kupujících a o jeho jednání je v rozporu se smlouvou! Proto všem doporučuji protokol v té podobě v jaké je nám předkládán nepodepsat,nebo vyškrtat odkaz na smlouvu a že se jedná o přejímací protokol. Rovněž prohlášení, že jednotka postavena v souladu s projektovou dokumentací je nehoráznost!
P.S. Pokud jde o kolaudaci, nedělejte si iluze, že se stavební úřad bude zjišťovat, zda je stavba postavena podle projektové dokumentace! Úředníci na stavebních úřadech jsou pěkně úplatné mrchya za prachy zkolaudují cokoliv!
Ale jinak zůstáván nadále optimistou
   OfflineOsobní galerie KolcestrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hankapop
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 7.5.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 20:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

.......


Naposledy upravil Hankapop dne 12.5.2009, 21:20, celkově upraveno 2 krát.
   SkrytýOsobní galerie HankapopZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
hahaha
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 21:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj všichni, tak jsme také konečně prošli technickou přejímkou bytu:). Musím říct, že v celku to proběhlo hladce. Zástupce baku byl v pohodě a vypadá to, že většinu našich připomínek uznal. Spolu s naších nezávislým stavby vedoucím jsme našli poměrně dost drobných chyb typu: odřené dveře, okno, obložky a podlahy:(SadSad. Nějaké závady, které by bránily užívaní bytu jsme nenašli. Závady by měli projednat a odstranit. To, zda je opravdu naprosto všechny odstraní, dle našich představ samozřejmě zjistíme až při řádné přejímce :)bytu po kolaudačním řízení, které by prý mělo začít příští týden.
Společné prostory jsme zhruba kontrolovali, nebylo co řešit. Co se týče oplocení areálu, kamery u domu atd. jsme se samozřejmě pídili, ale jelikož bak není v těchto věcech kompetentní, tak nám jen odsouhlasili, že by vše měli včas dodělat. Kameru u vjezdu do garáže mají prý tento týden instalovat a oplocení řeší developer, tak uvidíme.

Opravdu je to jen technická přejímka a tyto všechny kompletní věci budeme řešit po kolaudaci. Musím říci, že jsme měli štěstí a když se schylovalo k podpisu formuláře o přejímce, tak nám sami z baku, dle posledního jednání s developerem nabídli, že nemuseme podepisovat žádný formulář. Po kolaudaci nás prý vyzvou k řádné přejímce, kde zkontrolujeme, jak opravené chyby, tak všechny ostatní věci, které teď nejsou hotové nebo se na nich pracuje (spol.prostory, oplocení, kamera atd). Tak uvidíme......


Naposledy upravil hahaha dne 12.5.2009, 23:22, celkově upraveno 1 krát.
   OfflineOsobní galerie hahahaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
hahaha
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 21:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ještě drobnost. Aktuální-upravený formulář technické přejímky si máme vyžádat u lexxusu.
   OfflineOsobní galerie hahahaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 22:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

hahaha napsal(a):
ještě drobnost. Aktuální-upravený formulář technické přejímky si máme vyžádat u lexxusu.


Neprijde vam, ze to snad nedela ta sama firma? Jednou vam skoro utrhnou hlavu, ze neco skrtnete, pak, kdyz se zjisti, ze asi nejednaji uplne spravne, prestoze dodaji genialni vyjadreni pravnika, ktery vysvetluje, ze my jsme ti, co to maji spatne, nakonec ani nechteji nic podepisovat a navic si mame cosi vyzadat od realitky zpetne? Po technicke (pred)prejimce? V Lexxusu rikaji technicka prejimka, coz je ta ofiko finalni, v BAKu technicka predprejimka, pravnik investora rika prejimka, tak kdo je tady vedle?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
prazak
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.9.2007
Příspěvky: 12


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 23:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

hahaha napsal(a):
...Musím říct, že v celku to proběhlo hladce. Zástupce baku byl v pohodě a vypadá to, že většinu našich připomínek uznal. .......Nějaké závady, které by bránily užívaní bytu jsme nenašli. Závady by měli projednat a odstranit.

Společné prostory jsme zhruba kontrolovali, nebylo co řešit. Co se týče oplocení areálu, kamery u domu atd. jsme se samozřejmě pídili, ale jelikož bak není v těchto věcech kompetentní, tak nám jen odsouhlasili, že by vše měli včas dodělat. Kameru u vjezdu do garáže mají prý tento týden instalovat a oplocení řeší developer, tak uvidíme.

Opravdu je to jen technická přejímka a tyto všechny kompletní věci budeme řešit po kolaudaci. Musím říci, že jsme měli štěstí a když se schylovalo k podpisu formuláře o přejímce, tak nám sami z baku, dle posledního jednání s developerem nabídli, že nemuseme podepisovat žádný formulář..... a každý z přítomných tento formulář podepsal. Po kolaudaci nás prý vyzvou k řádné přejímce, kde zkontrolujeme, jak opravené chyby, tak všechny ostatní věci, které teď nejsou hotové nebo se na nich pracuje (spol.prostory, oplocení, kamera atd). Tak uvidíme......


už to v tom lexxusu nebo koho mas na vyplatni pasce nehulte Smile
   OfflineOsobní galerie prazakZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 23:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

prazak napsal(a):
hahaha napsal(a):
...Musím říct, že v celku to proběhlo.....


už to v tom lexxusu nebo koho mas na vyplatni pasce nehulte Smile


Jo, to je taky reseni, proc je kazdej prispevek uplne jinej, tahle varianta me nenapadla
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
hahaha
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2009, 23:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Napsali jsme vam příspěvek, jak celá přejímka na nas působila a jak to dopadlo. Vidím, že jsou tu jen nespokojení lidé co hledají jen problémy a taky je mají.

Užijte si to......SmileSmileSmile
   OfflineOsobní galerie hahahaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2