Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
ivosek7
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 29.4.2008
Příspěvky: 11


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.9.2009, 14:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

HonzaB napsal(a):
ivosek7 napsal:

Jinak zavedení linky od O2 trvá 10-14 dnů od sepsání smlouvy a mají teď akční cenu 600Kč/měsíc na první rok což trochu vykompenzuje tu kvalitu. Jo, a nedával jsem si závazek na 24 měsíců u O2, co kdyby se v budoucnu UPC či jiný lepší poskytovatel objevil.


Ve stejný den, co jsem O2 objednal mi volal od nich člověk a domluvil se mnou zapojení telefonu, což se uskutečnilo včera. Modem jsem měl na poště už v pátek. Celkem to od objednání netrvalo víc než 5 pracovních dní. Měřil jsem včera odpoledne rychlost na dsl.cz a vyšplhalo se to na 5Mbit. Za 600,- na měsíc celkem ideální.

K UPC - bavil jsem se o tom s investorem a co říkal, tak UPC přišlo cca v červnu, že by to chtěli natáhnout. To jim samozřejmě zatrhli a řekli, že měli přijít před půl rokem, kdy nebyla ještě hotová stavba. Ani se jim nedivím. Nechat si rozkopávat vpodstatě hotové baráky...



Hm ještě zpět k UPC. Trochu mě zaráží přístup investora. Jasně, chápu rozkopávat baráky, když jsou hotové, je blbost, ale zamítnutí vychytralost investora. Když před více jak rokem neměli zájem (viz výše), tak teď se jim očividně nechce přebírat odpovědnost za "chybu", kterou tehdy udělali a nechávají to na nás, ať to řešíme my(družstvo vlastníků). Opravdu si připadám jak ve středověku, dnes i datové rozvody se standartně zavádí i na vesnicích v novostavbách, rozhodně se nikdo na nic neptá a nemyslí, a odvolává se na neschopnost projektantů, což mě osobně přijde jako skovávačka před normálním přístupem. Záleží teď na nás, jak se rozhodneme a do UPC půjdeme nebo ne. Ale přijde mi to opravdu plítvání naším časem. Ale co bychom nechtěli, vždyť vodoměry na zdi jsou absolutní výstřel designu a komfortu. Cool
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie ivosek7Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 3.9.2009, 23:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ivosek7 napsal:

Hm ještě zpět k UPC. Trochu mě zaráží přístup investora. Jasně, chápu rozkopávat baráky, když jsou hotové, je blbost, ale zamítnutí vychytralost investora. Když před více jak rokem neměli zájem (viz výše), tak teď se jim očividně nechce přebírat odpovědnost za "chybu", kterou tehdy udělali a nechávají to na nás, ať to řešíme my(družstvo vlastníků).


Já to teda vidím jako chybu UPC, které mělo přijít ve stadiu hrubé stavby a ne až po dokončení. Jinak jsme předtím bydleli v podnájmu na Rubešce II (3 roky staré u Nádraží Vysočany), která teda je na mnohem vyšší úrovni (standardy Duravit, kuchyň v ceně s žulovou deskou, regulace topení ...) a UPC tam taky není.


ivosek7 napsal:
Opravdu si připadám jak ve středověku, dnes i datové rozvody se standartně zavádí i na vesnicích v novostavbách, rozhodně se nikdo na nic neptá a nemyslí, a odvolává se na neschopnost projektantů,


WiFi nestačí? Opět, na Rubešce rozvody byly, ale byl na ně napíchlý místní poskytovatel DevelopTech (536,- Kč za 2Mbity) a nebylo možné je použít na vlastní síť. Mi osobně stačí WiFi router.

Jinak rozvody bylo možné nechat dodělat jako klientskou změnu za 30 tisíc Wink
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ladis
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 7.8.2009
Příspěvky: 9


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.9.2009, 15:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak mam pocit, ze se tady ztraceji prispevky ... ze by nejaka cenzura? Surprised
   OfflineOsobní galerie LadisZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 5.9.2009, 22:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ako ste na tom s prijmom TV? ja mam obrovske problemy s multiplexom CT, takmer vobec to nejde...
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jana
Host
Host



Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 102


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.9.2009, 21:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My odtacime cca 5 - 10 minut a voda je stale studena, jak jsem uz psala.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie JanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.9.2009, 13:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

martye napsal(a):
Ako ste na tom s prijmom TV? ja mam obrovske problemy s multiplexom CT, takmer vobec to nejde...


Dneska ráno nejela akorát Z1 a PublicTV, takže nic, co by mě nějak štvalo Smile Ostatní naprosto v pohodě. Je ale pravda, že zatím nebyl čas se dívat.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ivosek7
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 29.4.2008
Příspěvky: 11


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.9.2009, 14:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nám jedou všechny stanice bez problémů, je pravda že o víkendu jsem byl pryč, ale po zapojení TV a naladění všech stanic, je obraz úpně bez problémů, nic se neseká prostě super od začátku co tu bydlíme (cca 4 týdny)
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie ivosek7Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.9.2009, 19:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ivosek7 napsal:
Nám jedou všechny stanice bez problémů, je pravda že o víkendu jsem byl pryč, ale po zapojení TV a naladění všech stanic, je obraz úpně bez problémů, nic se neseká prostě super od začátku co tu bydlíme (cca 4 týdny)



tak to je divne, multiplexy 2 (prima nova a pod) a 3 (Z1 a Public) idu v pohode, ale multiplex 1, kde je CT a spol, mi vobec nejde (barak c. 7). tusite niekto, v com by mohla byt zrada?
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2009, 18:11  Předmět:  Rozvody Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak Z1 a PublicTV mi už jedou. Stěhovali jsme se sem z podnájmu, který je cca 500m vdušnou čarou, takže nechápu, že tyto 2 kanály jsou na jiném kmitočtu.

Jestli nebudete mít na baráku bordel v rozvodech.

Doporučuju všem zkontrolovat pojistky. My v tom máme totální bordel. Na seznamu je třeba 16 položek, ale jističe jsou očíslovány pouze po 15. Navíc ani jeden nesedí. Jističe pro myčku a pračku (chráněný obvod) jistí zásuvky v obyváku. Zásuvky v ložnici jsou napojené na jistič označený "Rezerva".

No děs. Přístí týden nám přijdou to spravit.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pepazdepa
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 23.8.2009
Příspěvky: 4


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2009, 23:12  Předmět:  Re: Rozvody Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

HonzaB napsal(a):
Tak Z1 a PublicTV mi už jedou. Stěhovali jsme se sem z podnájmu, který je cca 500m vdušnou čarou, takže nechápu, že tyto 2 kanály jsou na jiném kmitočtu.

Jestli nebudete mít na baráku bordel v rozvodech.

Doporučuju všem zkontrolovat pojistky. My v tom máme totální bordel. Na seznamu je třeba 16 položek, ale jističe jsou očíslovány pouze po 15. Navíc ani jeden nesedí. Jističe pro myčku a pračku (chráněný obvod) jistí zásuvky v obyváku. Zásuvky v ložnici jsou napojené na jistič označený "Rezerva".

No děs. Přístí týden nám přijdou to spravit.


U nás pro změnu vodovodní baterie na samostatném WC "na červenou" pouští studenou a naopak. Po nahlášení vyslal BAK po 4 dnech "šéf instalatéra", který to prohlédl a slíbil, že do týdne přijde někdo, kdo prohodí přívodní hadičky. Navíc čekáme na nějakého guru z GEBERITu, poněvadž nám protékal záchod a odborníci z BAKu to vyřešili tak, že po pokrčení rameny uzavřeli přívod vody do WC. - Ale to už tak nějak patří k novostavbám... (Dům 0)
PS Pronikli jste někdo do systému, kdy je dům zavřený "na kouli" - hl. vchod? - Přes den, i když se dveře zavřou, tak jdou z venku bez klíče otevřít, ale večer už je to OK, tj. nejde to otevřít bez klíče. ???
   OfflineOsobní galerie PepazdepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 14.9.2009, 09:44  Předmět:  Re: Rozvody Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pepazdepa napsal(a):
U nás pro změnu vodovodní baterie na samostatném WC "na červenou" pouští studenou a naopak. Po nahlášení vyslal BAK po 4 dnech "šéf instalatéra", který to prohlédl a slíbil, že do týdne přijde někdo, kdo prohodí přívodní hadičky.


Já si teda takové opravy (jako utopená zásuvka) dělám sám. Než se na ně spoléhat. Taky máme drobný problém s vodou a na opravu už čekáme 14 dní. Naštěstí je to jenom prkotina.

Jak moc musíte bouchat, abyste zavřeli dveře do bytu z venku bez klíče? Nám to jde hodně ztuha a opravdu musím dát pořádnou ránu. Udělat to někdy v noci, tak to vzbudí celý barák.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 14.9.2009, 15:11  Předmět:  Re: Rozvody Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

HonzaB napsal(a):
Jak moc musíte bouchat, abyste zavřeli dveře do bytu z venku bez klíče? Nám to jde hodně ztuha a opravdu musím dát pořádnou ránu. Udělat to někdy v noci, tak to vzbudí celý barák.


Tak to prý stačí trochu promazat. Zkusím a uvidím Smile
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 14.9.2009, 15:13  Předmět:  Re: Rozvody Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pepazdepa napsal(a):
PS Pronikli jste někdo do systému, kdy je dům zavřený "na kouli" - hl. vchod? - Přes den, i když se dveře zavřou, tak jdou z venku bez klíče otevřít, ale večer už je to OK, tj. nejde to otevřít bez klíče. ???


Není na dveřích u západky takový mini přepínač? Co vím, tak něco takového existuje a má to stejný efekt.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.9.2009, 10:41  Předmět:  Re: Rozvody Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

HonzaB napsal(a):
Není na dveřích u západky takový mini přepínač? Co vím, tak něco takového existuje a má to stejný efekt.


Tak je to tak. Není to u západky, ale na rámu dveří v místě západky. Není to moc vidět, ale je to tam Wink
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ricardo
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.9.2009, 16:51  Předmět:  Daň z nemovitostí Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zaslal: Včera v 19:23 Předmět: Daň z nemovitostí

--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím všechny, co již bydlí. Uvažuji též o koupi bytu ve Dvoře, proto jsem si udělal "sondáž" do katastru nemovitostí a ke svému překvapení zjistil, že kromě věcných břemen (což mi na realitce vysvětlili) a zástavních práv (což se mi také pokoušeli vysvětlit, ale nepochopil jsem, proč je tam na stejnou částku zástavních práv několik na jedinou jednotku), mě překvapil poměr, ve kterém je k mnou lustrovaným bytům přiřazena ostatní plocha - např. k bytu 1+kk o výměře do 35 m je to více než 500 m venkovní plochy, cca 16-ti násobek rozlohy bytu, pro porovnání - více než 2 tenisové kurty !
Trefil jsem se zrovna do "blbého" bytu, nebo máte podobnou výměru ve výpisu z katastru i vy ostatní rezidenti? Jsem zvědav, jak se to promítne do výše daně z nemovitostí Sad
   OfflineOsobní galerie RicardoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.9.2009, 21:38  Předmět:  Re: Daň z nemovitostí Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ricardo napsal(a):
Zaslal: Včera v 19:23 Předmět: Daň z nemovitostí

--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím všechny, co již bydlí. Uvažuji též o koupi bytu ve Dvoře, proto jsem si udělal "sondáž" do katastru nemovitostí a ke svému překvapení zjistil, že kromě věcných břemen (což mi na realitce vysvětlili) a zástavních práv (což se mi také pokoušeli vysvětlit, ale nepochopil jsem, proč je tam na stejnou částku zástavních práv několik na jedinou jednotku), mě překvapil poměr, ve kterém je k mnou lustrovaným bytům přiřazena ostatní plocha - např. k bytu 1+kk o výměře do 35 m je to více než 500 m venkovní plochy, cca 16-ti násobek rozlohy bytu, pro porovnání - více než 2 tenisové kurty !
Trefil jsem se zrovna do "blbého" bytu, nebo máte podobnou výměru ve výpisu z katastru i vy ostatní rezidenti? Jsem zvědav, jak se to promítne do výše daně z nemovitostí :-(

To je nejake divne, cely projekt ma cca 8000 metru ctverecnich. Kazdy byt by mel mit na spolecnych pozemcich stejny podil, tj. 1/275. pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
LuciaS
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 15.9.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.9.2009, 23:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím obyvatele dvora, taky uvažuju o koupi bytu v této lokalitě. Akorát mě docela mě děsí koupelna, tak bych vás chtěla požádat o první zkušenosti. Nevybavuju si, jestli je nějakým způsobem kromě okna odvětraná? Dnes jsem se dozvěděla, že dřevěná okna se musí každých 5 let znovu natírat, aby neztratili svoje vlastnosti Sad a tím pro mě trochu ztrácí kouzlo. Přemýšlím co s ním provede dennodenně kondenzovaná voda v koupelně v zimě..... některá dřevěná okna prý mají tendenci se kroutit. Taky se mi zdá vana a záchod hrozně malé... možná je to tím prázdným bytem, co myslíte vy po prvních zkušenostech? Díky moc
   OfflineOsobní galerie LuciaSZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 16.9.2009, 10:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

LuciaS napsal(a):
Zdravím obyvatele dvora, taky uvažuju o koupi bytu v této lokalitě. Akorát mě docela mě děsí koupelna, tak bych vás chtěla požádat o první zkušenosti. Nevybavuju si, jestli je nějakým způsobem kromě okna odvětraná? Dnes jsem se dozvěděla, že dřevěná okna se musí každých 5 let znovu natírat, aby neztratili svoje vlastnosti Sad a tím pro mě trochu ztrácí kouzlo. Přemýšlím co s ním provede dennodenně kondenzovaná voda v koupelně v zimě..... některá dřevěná okna prý mají tendenci se kroutit. Taky se mi zdá vana a záchod hrozně malé... možná je to tím prázdným bytem, co myslíte vy po prvních zkušenostech? Díky moc


s kupelnou si asi nepomozes. Niektore byty maju miesto len na vanu 160 cm, takze jedine rohovu tam dat:) WC je asi klasika, len je na moj vkus trochu prilis nizko...odvetrane to nie je nijak inak, co povazujem za chybu, uz teraz, ked tam je okno zatvorene, tak to nie je nic prijemne...
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ricardo
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4


blank.gif

PříspěvekZaslal: 16.9.2009, 15:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Divné to vážně je, takže abych byl přesný, ve výpise z katastru je k bytové jednotce uvedeno přesně 843 m čtverečných ostatních ploch (zastavěná plocha a nádvoří).
Pokud platí Váš údaj 8.000 m (t.j např. 200m x 40m), pak by se tato plocha rozpočítala stejným dílem mezi pouhých 15 rezidentů......
   OfflineOsobní galerie RicardoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 16.9.2009, 16:59  Předmět:  Přehlášení dodávky medií Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jak jste řešili přehlášení dodávky medií, jak je to uvedeno v kupní smlouvě?

Nějak tam nevidím, o které dodávky se jedná. Nechápu, jestli je nutné nějak přehlašovat vodu či teplo, k tomu jsem nedostal žádný papír. Jediné, co mám nahlášené je samozřejmě eletrika, kvůli elektroměru.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 17.9.2009, 11:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ricardo napsal(a):
Divné to vážně je, takže abych byl přesný, ve výpise z katastru je k bytové jednotce uvedeno přesně 843 m čtverečných ostatních ploch (zastavěná plocha a nádvoří).
Pokud platí Váš údaj 8.000 m (t.j např. 200m x 40m), pak by se tato plocha rozpočítala stejným dílem mezi pouhých 15 rezidentů......


843 je jasně nesmysl. To dost slušná zahrada na rodinný dům a tu v projektu nemá nikdo, natož aby jich tam bylo 275. Pozemek projektu by musel být na ploše shodné se čtvercem o straně téměř půl kilometru a to není ani omylem.
Nevím, zda má smysl to řešit kvůli dani z nemovistosti. Domek se zahradou má v Praze fůra lidí a nevím o nikom, koho by tato daň tak ruinovala.
Pokud na to koukáš přes web, tak hoď odkaz.
PQ


Naposledy upravil PQ dne 17.9.2009, 11:44, celkově upraveno 1 krát.
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PQ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 90


blank.gif

PříspěvekZaslal: 17.9.2009, 11:43  Předmět:  sekání stropu Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Máte někdo zkušenost se sekáním stropů v projektu? Potřeuji přesunout lustr v obýváku. Dá se do toho sekat dost hluboko? Čím jste štukovali? Je to vidět?

HonzaB: Jinak elektroinstalaci máme také prapodivně zapojenou. Zásuvka na digestoř je jištěná se světlama a jistič na digestoř jistí čert ví co. Opraví to bez sekání zdí?
Nic jsem nepřehlašoval, ale teď jsem díky Tobě znejistěl....

Díky.
pq
   OfflineOsobní galerie PQZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 17.9.2009, 16:56  Předmět:  Re: sekání stropu Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):


Nic jsem nepřehlašoval, ale teď jsem díky Tobě znejistěl....

Díky.
pq


Nemam pri sebe kupnu zmluvu, kde je specifikacia zmluv uzatvorenych na dom, ale mam pocit, ze tam je aj zmluva o dodavke tepla a vody. Takze predpokladam, ze teplo a voda sa bude fakturovat na Spolocenstvi vlastniku jednotek, ktore to zaplati zo zaloh a potom rozpocita na jednotlive jednotky a tym padom netreba nic prehlasovat
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
martye
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 43


blank.gif

PříspěvekZaslal: 17.9.2009, 23:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

btw, nemate niekto nahodou poruke zmluvy s Ikonom o sprave?
   OfflineOsobní galerie martyeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
cumacek
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 21.3.2009
Příspěvky: 9


blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.9.2009, 11:09  Předmět:  přehlášení médií Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

v mailu od IKONu při předání bytu je informace, že jako vlastník přehlašujete pouze elektroměr. O ostatním byl sepsán zápis při předání o stavu médií a od tohoto okamžiku je to naše spotřeba.
Každý zaplatíme za svojí spotřebu podle měřičů, nikoliv rozpočítanou podle metrů či něčeho jiného....
   OfflineOsobní galerie cumacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pepazdepa
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 23.8.2009
Příspěvky: 4


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.9.2009, 16:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny,
chtěl bych upozornit na jednu (další...) stavařskou chybku. Zkontrolujte si, pokud jste to samozřejmě již neudělali při technické přejímce nebo při předání klíčů, SKLON OPLECHOVÁNÍ. Samozřejmě voda má téci od domu a ne k němu nebo tvořit jezírka. Jde zejména o rizalit, asi obvykle v nejvyšším patře.
(Já to reklamoval už při technické přejímce, tento týden to "opravili" a budou muset znovu, protože sice vyměnili plech, ale neopravili sklon...)
Může to být do budoucna velmi drahé, protože voda nateče na fasádu a zničí ji, případně v horším případě voda zateče do fasády a zůstane tam...
BAK z toho radost nemá...
Nejlépe to otestujete, když vylejete na plech vodu. - Pokud zůstane = problém.

O sklonu terasy ani psát nebudu, dlažbu museli vysekat a položit znovu...

PS Díky Honzovi B za postřehy.
   OfflineOsobní galerie PepazdepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 22.9.2009, 09:23  Předmět:  Re: sekání stropu Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):
Jinak elektroinstalaci máme také prapodivně zapojenou. Zásuvka na digestoř je jištěná se světlama a jistič na digestoř jistí čert ví co. Opraví to bez sekání zdí?


Byli se na to dívat a zhodnotili, že je to zapojené dobře, že jenom tabulka je špatně napsaná. Slíbíli novou, ale nesplnili. Takže si asi udělám svoji. Než furt někde volat...

Bylo mi řečeno, že digestoř na jističi světel je standardní, že to tak prostě zapojují. Co já vím. Nejsem elektrikář. Asi je to teda OK.

Jenom jsem zjistil, že námi vybraná indukční deska i trouba jsou pouze na jednu fázi, 220V. Nevím teda, na co mi je ta trojfáze.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 22.9.2009, 09:29  Předmět:  Vodáci Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kdosi si tady stěžoval, že má problém s vodou (konkrétně záchod), a že se nic okolo toho neděje. My máme taky menší problém s vodou a po X urgencích se nám vodáci ozvali.

Budou na stavbě určitě zítra (středa 23.9.), tak si zkuste přes BAK domluvit opravu.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HonzaB
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 2.9.2009
Příspěvky: 55


blank.gif

PříspěvekZaslal: 22.9.2009, 09:30  Předmět:  Re: sekání stropu Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PQ napsal(a):
Máte někdo zkušenost se sekáním stropů v projektu? Potřeuji přesunout lustr v obýváku. Dá se do toho sekat dost hluboko? Čím jste štukovali? Je to vidět?


My jsme nesekali, ale když nám montovali lustr, tak bez okolků zavrtali 5cm hluboko Smile. Nevypadalo to, že by při tom narazili na nějaké železo.
   OfflineOsobní galerie HonzaBZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
milanm
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 22.9.2009
Příspěvky: 1


blank.gif

PříspěvekZaslal: 22.9.2009, 11:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojte, skusil som kontaktovat oficialne UPC ohladom zasietovanie projektu po druhykrat. Prvykrat som skusal v case ked stavba nebola este dokoncena, ale neuspesne. O zasietovanie nemal zaujem ani BAK and UPC. Prisla odpoved:


Vážený pane,

dovolte, abychom touto formou reagovali na Váš e-mail ze dne 21.9.2009, týkající se kabelových rozvodů.

Prosíme Vás touto cestou o sdělení následujícícho údajů:

Jméno ulice

číslo popisné a orientační

město a PSČ

telefonické spojení

Tyto údaje budou předány příslušnému oddělení, které Vám do 60ti dnů zašle písemné vyjádření k možnosti vybudování kabelových rozvodů na Vaší adrese.

Děkujeme za Váš zájem o naše služby.

S pozdravem a přáním příjemného dne

A. Kodlová

operátor klientského centra
   OfflineOsobní galerie milanmZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2