Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
alkonius
Moderator
ModeratorZaložen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 10:56  Předmět:  Domovní řád NZM Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Z topicu "ohleduplnost" jsem vytahl svuj prispevek, ktery by mohl dat zaklad jakemusi domovnimu radu, nebo chcete li pravidel souziti.

Nechci byt za nekoho kdo tvori regule a zakony, ale mozna by stalo za to stvorit "desatero ohleduplnnosti na NZM" kde nejakou nenasilnou formou podchytit pejskareni, vajgly, odpadky, nocni klid, ... (doplnte)

Diskutujici by se zde meli snazit o nejake pekne formulace k jednotlivym problemum, ktere jsem doposud v lokalite resili...
Tuto peknou formulaci pote pridat jako prilohu kdyz budou lide podepisovat Spol. vlastniku. Muzeme to brat jako soubor pravidel pro chovani.

Kdo bude porusovat bude mu treba na schranku nakresleny cerny puntik :p (nebo nevim, asi bez trestu, ale treba ani lidi nevedi ze neni zpravne jak se chovaji....

... i by nevadilo to kazdemu rozhazet vysledny dokument do schranek.
Aby to nebyl jen text, idealne bych doplnil o obrazky toho co je spatne, atd.

Navrhujte, basnete, nekamenujte Smile
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 43
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 10:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Základní problémy:

- hlučnost sousedů
- psí exkrementy
- ničení společného majetku

Kdo a co dál? Pak se body pěkně zformulují.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

greticka napsala:
Základní problémy:

- hlučnost sousedů
- psí exkrementy
- ničení společného majetku

Kdo a co dál? Pak se body pěkně zformulují.

Souhlas a dodávám (když desatero, tak tykačka ):
- nevyhazuj nedopalky cigaret na zem
- udržuj pořádek kolem popelnic (uvědom si, že věci položené lehce na vrchu roznese vítr)
- nauč se správně třídit odpad (pet lahve sešlápni, krabice rozlož apod. - vše zabere pak méně místa)
- máš-li terasu či balkon, uvědom si, že co není přidělané napevno může vítr odnést některému ze tvých sousedů pod tebou


Jsem schopná to "desatero sousedské pohody" vytisknout a roznést v A do schránek.

Je to tak lepší, Alko?


Naposledy upravil Leika dne 10.5.2006, 11:10, celkově upraveno 1 krát.
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
ModeratorZaložen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:03  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mohu-li poprosit zkusme postupne podle tech bodu formulovat cele vety ci odstavce.
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
kerik
Kolemjdoucí
KolemjdoucíZaložen: 6.4.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Mattioliho

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Další problémy:
- nedopalky od cigaret (v Áčku západ už jsme instalovali vajglovník)
- odpadky které lidé cestou domů vytrousí
- poletující odpadky z balkónů a teras
- odpadky v garážích (možná by se nějaký ten odpadkový koš hodil)
- parkování v garážích a na ulicích tam kde to zákony nedovolují
   OfflineOsobní galerie kerikZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 43
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Abo, úprava pravidel chování v garážích, sklepích, společnýc terasách
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 33
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

jsem vygooglil jeden domovni rad, ktery muzeme upravit..

Domovní řád
Preambule
Pravidla mají přispět k tomu, aby vztahy a vzájemné soužití mezi vlastníky a obyvateli bytů na NZM byly klidné, vyrovnané, přátelské nebo alespoň uspokojující.

Tato pravidla jsou součástí zakládajících dokumentů Společenství vlastníků a jsou závazná pro všechny členy tohoto společenství. Členové Společenství jsou povinni přenést povinnost dodržování těchto pravidel na obyvatele bytů v případě, že byt bude přenechán k dispozici jiné osobě. Tato pravidla vycházejí z obecně závazných právních předpisů jakož i z dobrých mravů a obecných zvyklostí a jejich dodržováním se předejde možným konfliktům a napětím v sousedských vztazích.


Z tohoto důvodu je jejich dodržování v rozsahu od povinnosti ze zákona až po dodržování vyplývající ze slušného chování a vzájemné lidské ohleduplnosti Společenstvím důsledně vyžadováno a porušování těchto pravidel podléhá postihům, které budou kategoricky uplatňovány.

Úvod
Obyvatelé domu a i jejich hosté jsou povinni se s těmito pravidly podrobně seznámit a veškerá ustanovení v nich obsažená důsledně dodržovat.

Užívání bytů
Žádný byt nesmí být užíván k jinému účelu, než k jakému byl kolaudován. Žádný byt nesmí být užíván ke komerčním nebo jiným profesionálním účelům, které by byly nezákonné nebo jinak škodlivé Společenství jako celku a v rozporu s jeho účelem.
Vlastník bytu musí předem písemně požádat výbor Společenství o povolení k jiné činnosti, než je uvedeno v kupní smlouvě. Tato činnost nesmí být v rozporu se zákony, pravidly a opatřeními jakéhokoli orgánu státní správy, správců sítí a smí být v bytě vlastníka vykonávána jen na základě tohoto povolení.

Zdroje informací
Základním zdrojem informací pro všechny obyvatele jsou nástěnky v přízemí jednotlivých domů. Jejím prostřednictvím předává výbor Společenství a správce domu nejdůležitější informace všem obyvatelům domu.
Dalším zdrojem informací je web společenství na adrese www.novezahradnimesto.net
Vlastníci v případě žádosti komunikují písemně a výbor odpovídá písemnou formou s řádným zdůvodněním případného zamítavého stanoviska

Rušení klidu a ostatních obyvatel
Uvnitř nebo vně bytů nebo ve společných prostorách a prostranstvích nesmí být provozována žádná soustavná činnost, která by hlukem ohrožovala a narušovala klid, pohodu a pohodlí ostatních obyvatel.
Vlastník bytu je povinen zajistit, aby všichni, kdo byt užívají nebo ho navštěvují neprodukovali nepatřičný hluk uvnitř bytu, v jeho okolí ani ve společných prostorách nebo dělali cokoli, co by obtěžovalo a znepříjemňovalo život ostatních obyvatel, a to zejména v době od 22.00 do 08.00 hodin.
Vlastník bytu je odpovědný za nájemníky svého bytu, za hosty a za domácí zvířata i v době své nepřítomnosti.
Obyvatelé nesmějí používat chodby, schodiště, vstupy, haly, chodníky a společná prostranství k jiným účelům než ke kterým jsou určeny tj. zejména ke vstupu a odchodu z bytu.
Pokud výbor společenství nerozhodne jinak nebo neudělí výjimku, mohou se práce v bytech spojené s větší hlučností nebo jinak omezující ostatní vlastníky vykonávat pouze v době od 09.00 hod. do 17.00 hod., od pondělí do soboty včetně.
Žádný obyvatel, host nebo návštěvník nesmí bez povolení, či vážného důvodu vstoupit na území, které je výlučným vlastnictvím nebo které je ve výlučném užívání jiného vlastníka, např. též balkony, sklepní kóje, apod.
Kdokoliv poničí vnitřní nebo vnější malby nebo omítky, povrch podlah nebo výtahů nebo jakýkoliv společný majetek, je povinen škody odstranit na svoje náklady.

Nebezpečné činnosti
Každý obyvatel domu musí dělat vše pro to, aby zabránil vzniku požáru kdekoli v objektu. To znamená, že kamkoli do objektu nesmějí být vnášeny a kdekoli v objektu nesmějí být skladovány předměty v tuhé, kapalné ani plynné podobě, které by mohly samy způsobit požár nebo riziko jeho vzniku či šíření neúměrně zvyšovaly.
Žádné věci, zvláště hořící předměty jako jsou cigarety, či jejich nedopalky, zápalky nebo předměty zábavné pyrotechniky nesmějí být vyhazovány z oken, dveří, balkonů nebo ostatních částí objektu včetně společných prostor.
Jakákoli škoda na společném majetku, způsobená nedbalostí vlastníka bytu, člena jeho rodiny, nájemníka, jeho hostů nebo zvířaty, bude naúčtována tomuto vlastníkovi.
Z důvodu požární a obecné bezpečnosti je zakázáno umísťovat na chodby, schodiště a do společných prostor a prostorů garáží jakékoliv předměty kromě rohožek a menších okrasných květin. Květiny je povoleno umisťovat pouze se souhlasem bezprostředních sousedů v daném vchodě a patře.

Čistota
Na chodbách, schodištích, v garážích nebo na společných prostranstvích nesmějí být odkládány, hromaděny nebo skladovány odpadky, odpadkové krabice nebo pytle, osobní nebo domovní odpad, boty, koberce apod., kromě míst k tomu určených.
Jestliže budou výše uvedené věci skladovány na výše uvedených místech, bude viník upozorněn, aby je odstranil do 24 hodin. Po uplynutí této lhůty budou tyto předměty odstraněny na náklady viníka. Pokud viník nebude zjištěn, budou tyto předměty odstraněny na náklady všech vlastníků.
Obalový materiál většího rozsahu (např. od nábytku a velkých domácích spotřebičů) je povinen zlikvidovat každý sám na své náklady nebo si dohodnout jeho likvidaci včetně finanční úhrady se správcem objektu.
Z oken, balkonů a teras nesmějí být vyklepávány prachovky, mopy, koberce, ubrusy apod. Stejně tak není dovoleno čištění věcí na chodbách nebo v jiných společných prostorech.

Vnější vzhled
Žádné nápisy, plakáty, billboardy, inzeráty, nesmějí být umísťovány nebo vztyčovány na společných pozemcích, ve společných prostorách a v bytech bez předchozího písemného souhlasu výboru Společenství. Soukromé inzeráty obyvatel domu, týkající se bydlení, mohou být umísťovány na nástěnku, přičemž musejí obsahovat konečné datum účinnosti.
Žádné televizní nebo radiové antény, markýzy, stínidla, zástěny, klimatizační jednotky, kouřové komíny, nesmějí viset nebo být vztyčovány na exteriéru budovy bez předchozího písemného souhlasu výboru Společenství.
Žádné prádlo, oblečení nebo jiné věci nesmějí viset nebo být umístěny v oknech, na balkonech nebo jiných částech budovy tak, že by přesahovaly a nebo byly viditelné zvenčí z přímého pohledu na budovu. Balkony nesmějí být užívány jako skladiště. Na balkóny je možno umísťovat skládací věšáky na prádlo a dětské kočárky.
Žádné oplocení majetku nebo jiné konstrukční změny uvnitř či vně budovy, nové instalace (telefonní dráty, trubky, atd.) nebo jiné služby, měnící a doplňující vzhled fasády nebo stěn společných prostor, nesmí být prováděno bez předchozího písemného souhlasu výboru Společenství.
Venkovní vzhled domu nesmí být v žádném případě měněn včetně natírání, štuků, cihel, zábradlí, betonu nebo dalších vnějších částí budovy a ostatních zařízení, umístěných na společných prostranstvích, aniž by k tomu byl předchozí písemný souhlas výboru Společenství.

Parkování a garáže
Obyvatel může užívat pouze parkovací místo, na které má nárok z titulu kupní, či jiné relevantní smlouvy.
V prostorách domu je zakázáno opravovat a umývat motorové dopravní prostředky.
Maximální rychlost v objektu je 10 km/h.
Uživatel každého garážového stání je povinen vyčistit olejové skvrny, které způsobil. Trvalé olejové skvrny zapříčiní vydání zákazu parkování příslušného vozidla do doby než bude opraveno a nebude znečišťovat stání.
V souladu s požárními směrnicemi nesmějí vozidla parkovat na požárních cestách nebo v jiném prostoru, který není označen jako parkovací, a to ani na cestě (silnici), kde by mohlo dojít k neúměrnému zúžení průjezdu vozovky dle příslušného zákona.
Garážová stání smějí být využívána pouze pro parkování vozidel a nikoli jako skladovací prostory.

Skladovací prostory a nebytové prostory - sklepy
Užívání uzamykatelných prostor, skladovacích prostor a nebytových prostor - sklepů se řídí pravidly, která stanovuje a aktualizuje výbor Společenství.
V těchto prostorách není dovoleno skladovat jakékoli nebezpečné látky nebo materiály.
Vstupy a uličky mezi těmito prostory není dovoleno zastavovat jakýmikoli předměty.

Škody na majetku
Na vlastníky bytů nebude vyvíjen nátlak ze strany výboru Společenství nebo správce objektu k úhradě škod na majetku, pokud tyto škody vznikly nedbalostí ze strany správce objektu včetně jeho zaměstnanců.
Vlastník bytu, jeho obyvatel ani domácí zvířata nesmějí způsobovat škody na stromech, rostlinách, keřích, květinách, sadových úpravách nebo trávnících. Je povinností každého, pokud možno škodám bránit a zabránit.
Nikdo nemá bez souhlasu a doprovodu správce přístup na střechu z důvodu garancí na hydroizolaci střešního pláště.
Při veškerých stavebních pracích, které by vlastníci bytových jednotek měli v úmyslu provádět ve svých bytech (dispoziční změny, zásahy do rozvodů jednotlivých sítí, zásahy do příček, či dokonce do nosných konstrukcí, instalace bazénů, saun atd.), je nutno se řídit stavebním zákonem a příslušnými prováděcími vyhláškami.

Stěhování
Je povinností každého vlastníka bytu oznámit správci jakékoli stěhování dovnitř nebo ven z objektu 5 dnů dopředu. Veškeré stěhování musí proběhnout v době od 08.00 do 19.00 hod. Stěhování mimo tyto hodiny není dovoleno.

Domácí zvířata
Obyvatelé bytů jsou odpovědni za jimi chovaná zvířata. Zejména jsou povinni zajistit, aby zvířata nenarušovala výkon užívacích práv ostatních obyvatel domu, zejména psi svým hlasitým štěkotem, případně znečišťováním společných prostor.
Jestliže správce domu anebo výbor Společenství na základě vlastní zkušenosti anebo svědectví obyvatel z nejméně dvou dalších bytových jednotek uzná, že domácí zvíře obtěžuje ostatní obyvatele, pak toto zvíře nesmí být v domě dále přechováváno a do 15 dní po písemném vyrozumění musí objekt opustit, pokud jeho vlastník nezjedná nápravu jiným způsobem.
Venčení psů není dovoleno v okolí domu na společných pozemcích spoluvlastníků.

Bezpečnost
Obyvatelé, správní firma či ochranná služba nesmějí dovolit komukoliv, aby jakýmkoli způsobem blokoval vchodové dveře a nechával je otevřené déle, než je nezbytně nutné.
Požaduje se velmi důrazně a striktně, aby obyvatelé neotvírali dveře prostřednictvím elektronického systému osobám, které neznají. Zároveň obyvatelé nesmějí dovolit neznámým osobám vstup do objektu současně při vlastním vstupu či odchodu, a to ani v prostoru garáží.
Je povinností každého obyvatele domu zamykat hlavní vstupní dveře od 21.00 hodin.
Pokud obyvatelé vlastní dálkové ovladače ke garážovým vratům, nesmějí je nechávat v zaparkovaném vozidle.
Ztrátu, či zcizení klíčů od vstupu do objektu nebo dálkového ovladače jsou obyvatelé povinni neprodleně oznámit pracovníkovi správní firmy.

Obecná ustanovení
V případě porušení tohoto Domovního řádu a opatření a při vyčerpání všech přípustných nápravných prostředků je výbor Společenství povinen ostatním vlastníkům bytových jednotek oznámit druh porušení, resp. přestupku a jméno viníka. Pokud bude Společenstvím odsouhlasen systém a výše pokut, může výbor viníkovi tuto pokutu uložit. Pokuta pak bude připočítána k pravidelnému měsíčnímu poplatku a bude inkasována společně s ním.
Veškerá porušení pravidel a opatření budou hlášena a zaznamenána u správce a ve výboru Společenství. Časté porušování pravidel a opatření může vést ze strany výboru Společenství k tlaku na odprodej bytu a opuštění objektu.
Tento domovní řád byl přijat na shromáždění Společenství dne XXXX
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Cibi super, ale i když bychom to zkrátili na polovinu, tak to podle mě většina lidí nebude číst.... Jsem pro stručné, ale jasné body.

Co ostatní?
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
AdministratorZaložen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ten domovní řád není špatný ... Cool

Je pravda, že už mě celkem začínají štvát sousedé, co parkují, kde mohou ... Tímto úplně zatarasí část ulice na západě lokality ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Freddie
Host
Host


Věk: 42
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mas pravdu, Leiko, ale myslim si, ze na tech veci, ktere by mely byt dodrzovany, je tolik, ze strucne ty body proste nemohou byt. Klidne bych byl pro, aby se po sestaveni tento "rad" vytiskl a odevzdal lidem tak, jak psal Alko. At si doma kazdy pocte, zapatra ve svedomi a jedna tak, aby se zilo dobre. Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

leika: Ať budou nebo nebudou číst. minimálně při vzniku společenství, by ho přečíst měli. A hlavně dodržovat. Však to znáš.. neznalost neomlouvá. Ale jsem určitě pro zkrácení a zjednodušení na maximálně možnou míru..
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
ModeratorZaložen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Domovni rad je sice super, ale tohle neni to co jsem mel namysli. Ja to chci presne a uderne, na miru nasim problemum. Jde o to ze nekdo treba nevi ze to dela spatne
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hele tak jinak: aby mohl takový řád mít vůbec i nějakou váhu a také příp. možnost postihu na opravdu problémové sousedy, je třeba ho připravit v podobné formě jako to sem nakopíroval Cibi a pak ho na společné schůzi společenství oficiálně přijmout a mít tim pádem třeba tu možnost z posledního odstavce:

Obecná ustanovení
V případě porušení tohoto Domovního řádu a opatření a při vyčerpání všech přípustných nápravných prostředků je výbor Společenství povinen ostatním vlastníkům bytových jednotek oznámit druh porušení, resp. přestupku a jméno viníka. Pokud bude Společenstvím odsouhlasen systém a výše pokut, může výbor viníkovi tuto pokutu uložit. Pokuta pak bude připočítána k pravidelnému měsíčnímu poplatku a bude inkasována společně s ním.
Veškerá porušení pravidel a opatření budou hlášena a zaznamenána u správce a ve výboru Společenství. Časté porušování pravidel a opatření může vést ze strany výboru Společenství k tlaku na odprodej bytu a opuštění objektu.


A na začátek navrhuji sestavit pár základních bodů a rozházet to do schránek (pokud se nám to podaří během dneška, tak to ještě mohu i vytisknout, pak mám dovolenou do konce týdne).

COŽ?
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 43
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pod delší verzi řádu bych připojila body, takový výcuc.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kerik
Kolemjdoucí
KolemjdoucíZaložen: 6.4.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Mattioliho

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
Ten domovní řád není špatný ... Cool

Je pravda, že už mě celkem začínají štvát sousedé, co parkují, kde mohou ... Tímto úplně zatarasí část ulice na západě lokality ...


a nebo, že se parkuje na place před vchodem stylem jedno auto zabere místo pro dvě auta a podobně...

ad domovní řád. Myslím, že by nebylo od věci nechat každého vlastníka tento řád podepsat...
   OfflineOsobní galerie kerikZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 42
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nevim - podle mne to zatim (bohuzel) nema cenu. Nevim, jak bych se tvaril, kdybych se pristehoval ted, otevrel poprve schranku a okamzite na me vypadl nejaky text, co mam nebo nemam delat. Na to, aby se napsal text direktivne,neni vhodna doba - to az po vzniku SVJ. A kdyz se text napise slusnym zpusobem, tak ho spousta lidi nebude reflektovat (jakoze ani rad samotny nezaruci, ze treba Soused92 z domu B ztlumi svoje diskoteky). Predesilam - to je pouze muj nazor. Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
AdministratorZaložen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Souhlasím s příspěvky předtím, tj. domovní řád bude odsouhlasen a každým vlastníkem podepsán na zakládací schůzi SVJ, nicméně teď potřebujeme něco, co bude známo ještě předtím, takže něco stručnějšího, výstižného a do schránek a na nástěnky ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

zatím by to mohlo být formulováno jako prosba nebo doporučení. Nemůžeme nikomu nic nařizovat. to od Cibiho se muže objevit třeba jako NÁVRH budoucího domovního řádu..
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
AdministratorZaložen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
zatím by to mohlo být formulováno jako prosba nebo doporučení. Nemůžeme nikomu nic nařizovat. to od Cibiho se muže objevit třeba jako NÁVRH budoucího domovního řádu..
Jasně, přesně tak ...
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Freddie
Host
Host


Věk: 42
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

.... no prave. Prosby nebo doporuceni na nektere neplati (jak vidno z minulosti). Je to v lidech samotnych - chytreho napomen, blbeho kopni. Pro normalni obyvatele nemusi zadny rad existovat, na ty "nenormalni" prosby nebudou fungovat. Takovy clovek si papir se zajmem precte, osklive se zachechta a zkusi, jestli zachod splachne i trvanlivy material. Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Fredie: jasně.. při setkání s blbcem ti nepomůže nic. Od toho je v tom řádu i tahle větička.
Veškerá porušení pravidel a opatření budou hlášena a zaznamenána u správce a ve výboru Společenství. Časté porušování pravidel a opatření může vést ze strany výboru Společenství k tlaku na odprodej bytu a opuštění objektu.
Jde udělat ledacos, aby se tomu neohleduplnému člověku "znepříjemnil" život.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 42
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To Lenkaii: Bohuzel, jsem skeptik, omlouvam se....a aby nevznikla mylka: me se to libi, jen se mi trochu nezda zpusob, jakym to oznamit ted. Je urcite dobre upozornit, resp. predejit excesum, ale jak na to? Ve jmenu koho a ceho se da napsat takovy rad, kdyz OFICIALNI sdruzeni neexistuje? Myslim si, ze aby to prineslo efekt, mel by kazdy dostat vytisk do schranky (nastenku nemusi kazdy cist). Vytisk do schranky je dost osobni a formulace textu musi byt slusna, ale durazna. A nakonec by tedy mel byt podpis autora - ale kdo to ma byt? Komunita internetoveho fora? Nebo spolek jednotlivcu, vznikly pri spolecne debate na seznamovacim vecirku? Jakysi pre-vybor SVJ? To mi vrta hlavou. Rad, resp. jeho navrh - jednoznacne ANO. Dat jej do obehu - NEVIM JAK. Snad uvodem "Vazeni obyvatele NZM, po prvnich zkusenostech s bydlenim (vice na internetovem foru NZM ..... ) navrhujeme k posouzeni nasledujici body budouciho Domovniho radu: .......... byli bychom radi, kdyz si navrh prectete a do vzniku kompletniho Domovniho radu se jim pokusite ridit, pro vetsi spokojenost nas vsech. Vasi spoluobyvatele, sousede" nebo tak nejak. Fr. (Urcite uz jsem nekolik prispevku prosvihl.)
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 11:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Momentálně může domovní řád vyvěsit firma KO jako zmocněnec majoritního vlastníka domu, tedy CG
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
AdministratorZaložen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 12:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No vidíš to, tak hezky ti to jde! Wink Už víme, kdo k tomu napíše úvod ... Smile
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Freddie
Host
Host


Věk: 42
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 12:03  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Klidne!! A klidne vytisknu a rozhodim po schrankach domu B!! Jenze nejsem ted v Cechach, vracim se v patek v noci a v sobotu brzo rano jedu na Slovensko. Takze muzu pomoct nejdrive v pondeli.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 13:23  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Freddie napsal:
Klidne!! A klidne vytisknu a rozhodim po schrankach domu B!! Jenze nejsem ted v Cechach, vracim se v patek v noci a v sobotu brzo rano jedu na Slovensko. Takze muzu pomoct nejdrive v pondeli.

Já se hlásím za dům A, sice teď v Čechách jsem, ale pozítří jedu taky na Slovač Cool

Tak tedy v pondělí začneme tisknout, jestli se to do té doby dá do kupy, ju?

Někdo za dům C?
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 14:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jasně, není problém. Cčko rozvěsím, případně dám do schránek
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 48
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 15:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
Jasně, není problém. Cčko rozvěsím, případně dám do schránek


jo klidně pomůžu, kdyžtak řekni ...
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 42
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 15:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

OK - tak to vypada, ze roznaseci team je komplet. Tisk a distribuce v pondeli (pokud se da text dohromady). Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 16:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Freddie napsal:
OK - tak to vypada, ze roznaseci team je komplet. Tisk a distribuce v pondeli (pokud se da text dohromady). Fr.

Souhlas, počítám s tím Wink
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2018 CBACK.de
Powered by phpBB2