Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Hafan
Host
Host


Věk: 42
Založen: 22.4.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Stodůlky E

blank.gif

PříspěvekZaslal: 16.5.2006, 17:41  Předmět:  Financovani stavby a zapis do katastru Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,

mel bych na vas par dotazu.Koupil jsem od CG byt na novych stodulkach, zastavel jsem jinou nemovitost a banka jim ty penize dala najednou(to abych se vyhnul tem 8procentum) ale dala jim to asi 15dni po te lhute 31 dnu po podepsani smlouvy o budouci kupni smlouve.Takze jestli to chapu dobre budu platit za tech 15dni nejaky penize navic.
Kolik a jak to je? to je proste 8% z ty castka ktera tam v tu dobu jeste nebyla tj. 2 149 000 deleno 360 (to mam den) a krat 15? a hlavne kde se to dovim? to mi poslou dopisem? ted uz tam vsechny penize maji a je to vlastne moje.

A k tomu druhej dotaz.Kdyz uz je to vlastne moje a vuci CG nemam zadnej dluh, meli by me zapsat do katastru ne?
Ale problem je v tom ze ta stavba nestoji a ani se nezacla stavet?
Kdy me CG zapise do katastru?

A jak je to s odpisama uroku z dani? to si muzu odpisovat az kdyz budu zapsanej v katastru a nebo uz ted?

No snad tomu trochu porozumite Sad

Diky moc
Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie HafanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 17.5.2006, 09:09  Předmět:  Re: Financovani stavby a zapis do katastru Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hafan napsal:
Ahoj,

A k tomu druhej dotaz.Kdyz uz je to vlastne moje a vuci CG nemam zadnej dluh, meli by me zapsat do katastru ne?
Ale problem je v tom ze ta stavba nestoji a ani se nezacla stavet?
Kdy me CG zapise do katastru?

Diky moc


Pokud budova nestojí není co do katastru zapisovat.
Do katastru se dům / byt zapíše až po kolaudacia v okamžiku kdy CG na katastr doručí "Prohlášení vlastníka". Vlastně se to nezapíše ale začne běžet proces na jehož konci bude přepis bytu do tvého vlastnictví, což u pražského KU nikdo neví jak dlouho bude trvat.

Hafan napsal:
A jak je to s odpisama uroku z dani? to si muzu odpisovat az kdyz budu zapsanej v katastru a nebo uz ted?



Pokud se týká odečtů úroků z daní tak zde jsou k tomuto tématu informace
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lubos
Podnájemník
Podnájemník



Založen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 17.5.2006, 10:19  Předmět:  Re: Financovani stavby a zapis do katastru Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hafan napsal:
A k tomu druhej dotaz.Kdyz uz je to vlastne moje a vuci CG nemam zadnej dluh, meli by me zapsat do katastru ne?
Ale problem je v tom ze ta stavba nestoji a ani se nezacla stavet?
Kdy me CG zapise do katastru?

A jak je to s odpisama uroku z dani? to si muzu odpisovat az kdyz budu zapsanej v katastru a nebo uz ted?


Tu trochu opravim MKDD-a. Byt do katastra zapisu aj pred kolaudaciou, ale treba k tomu podat spominane Prohlaseni vlastnika (to podava Central Group po dokonceni hrubej stavby), kde vlastne dojde k fyzickemu rozdeleniu domu na bytove jednotky, a tym padom je mozne vkladat do katastra samotne byty (este vsak iba ako rozostavane). Potom je uz mozne podat navrh na vklad Tvojho bytu, zatial ako rozostavaneho. Po kolaudacii domu sa tento zaznam v katastri zmeni z rozostavaneho na hotovy (t.j. objekt urceny k bydleni).

Co sa tyka odpisu urokov z dani, uroky sa daju odpisovat az po vklade do katastra a po kolaudacnom rozhodnuti (v roku nasledujucom po roku nabyti vlastnictvi - kedze kolaudacne rozhodnutie je podmienkou k tomu, aby byt mohol byt pouzity k "trvalemu bydleni" vlastnika alebo jeho rodiny). Presne vysvetlenie najdes, ako spominal MKDD, na tejto linke. Ja k tomu len dodam, ze uroky si teda tak skoro neodpises (urcite nie za tento rok a je dost mozne, ze ani za buduci rok, zalezi od toho, kedy budes zapisany ako vlastnik a kedy bude dom skolaudovany), ale myslim, ze Ta to velmi nemusi trapit - tie usetrene peniaze za 8% navysenie sa Ti urcite oplatia viac a ja sam keby som mal moznost v dobe kupy bytu zaplatit sumu bankou hned bez 8% navysenia (aj za cenu straty odpisov urokov), urcite by som do toho isiel.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
melodie
Bezdomovec
Bezdomovec


Věk: 46
Založen: 14.2.2006
Příspěvky: 2


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 17.5.2006, 13:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

a co se tyka pokuty z prodleni .... tak podle smlouvy ti CG muze naparit 1000 za kazdy den prodleni. Moje platba se zpozdila o cca 2 dny. Volala jsem na centralu, zda je to velky problem a tam by bylo receno, ze tuto klauzuli uplatnuji na dluzniky, ktery zaplatili napr o mesic pozdeji a tutiz ty dva dny pry pro ne nejsou problem ... Takze ti doporucuji, aby jsi jim zavolal a zeptal se, zda 15 dni ti jeste prominou nebo jestli je budes muset zaplatit...
Vodnář Pohlaví:Žena Kůň OfflineOsobní galerie melodieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hafan
Host
Host


Věk: 42
Založen: 22.4.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Stodůlky E

blank.gif

PříspěvekZaslal: 21.5.2006, 12:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dik vsem, jeste dotaz? uz mi prisla faktura s tim ze CG mam zaplatit tech 8pct (za odklad splatnosti) kam ho mam poukazat? na ty fakture je "cislo uctu" a variabilni symbol "danoveho dokladu"

Takze k otazce tyhlety (uroky za odklad splatnosti) se posilaji na ucet co jsem posilal penize na byt a nebo na cislo uctu s variabilnim symbolem co je na ty fakture?

Diky sem z toho uz zmaten
Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie HafanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
evikkkk
Host
Host



Založen: 8.4.2006
Příspěvky: 172
Bydliště: Nové Zahradní Město C-Východ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.5.2006, 12:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Na cislo uctu co je na te fakture.Variabilni symbol slouzi pro priijemce platby jako identifikacni cislo od koho je ta platba.Variabilni symbol by mel byt tve cislo smlouvy o prevodu vlastnictvi jednotky(idividualni cena)
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie evikkkkZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hafan
Host
Host


Věk: 42
Založen: 22.4.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Stodůlky E

blank.gif

PříspěvekZaslal: 21.5.2006, 12:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no prave ze na ty fakture je Variabilni cislo jiny nez jsem pouzival doted(z ty smlouvy).Proto me to zmatlo, ale asi to budou ty udaje z ty faktury.
Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie HafanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
evikkkk
Host
Host



Založen: 8.4.2006
Příspěvky: 172
Bydliště: Nové Zahradní Město C-Východ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.5.2006, 12:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to netusim.Ja to posilala na cislo uctu ktere je uvedene ve smlouve vcetne variabilniho symbolu.A na mych klientskych strankach se to normalne pripsalo jako provedena platba za odklad splatnosti.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie evikkkkZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hafan
Host
Host


Věk: 42
Založen: 22.4.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Stodůlky E

blank.gif

PříspěvekZaslal: 21.5.2006, 12:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No na ty fakture je nahore velikej napis DANOVY DOKLAD-Variabilni symbol tak to poslu asi na tenhle variabilni symbol.
Dik, uvidime Smile
Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie HafanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
evikkkk
Host
Host



Založen: 8.4.2006
Příspěvky: 172
Bydliště: Nové Zahradní Město C-Východ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.5.2006, 12:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Neni zac...urcite tim nic nezkazis a oni to pochopi...Pa
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie evikkkkZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 21.5.2006, 13:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

evikkkk napsala:
Neni zac...urcite tim nic nezkazis a oni to pochopi...Pa


ja by som im este pre istotu zavolal, ako to chodi tak predpokladam ze bude treba dat vzdy ten uplne opacny variabilny symbol ako clovek uvedie, a potom este budu vymahat nejake penale alebo co
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 22.5.2006, 16:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

prave jsem koukal na nas zapis v katastru a 18.5. doslo ke zmene stavu na "B. stav připraven" = "Proveden návrh změn v katastru nemovitostí na základě návrhu na povolení vkladu. V informačním systému existuje tzv. budoucí stav zápisu, který bude po kontrole převeden na platný stav."

Tak doufam, ze uz to tentokrat klapne (i ostatnim) a nadvlada CG bude cim dal mensi
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 22.5.2006, 16:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
evikkkk napsala:
Neni zac...urcite tim nic nezkazis a oni to pochopi...Pa


ja by som im este pre istotu zavolal, ako to chodi tak predpokladam ze bude treba dat vzdy ten uplne opacny variabilny symbol ako clovek uvedie, a potom este budu vymahat nejake penale alebo co


hehe ... no to já když jsem byl na čerpání, tak jsem od CG dostal faktury a na nich byl variabilní uplně nějaký nesmyslný čísla, tak jsme tam dali číslo mojí smlouvy a prošlo to ... pro jistotu jsem ještě volal do CG a slečna mi řikala, že to je v pohodě, že si to na finančním kdyžtak dohledaj podle částky. No hlavní je nesplést číslo účtu, abys to neposlal někomu jinýmu ... to by pak zamrzelo ..
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hafan
Host
Host


Věk: 42
Založen: 22.4.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Stodůlky E

blank.gif

PříspěvekZaslal: 23.5.2006, 12:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

jj, ted mi rikali ze to je jedno na jakej variabilni to poslu, ze si to preberou
Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie HafanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2