Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 19:59  Předmět:  Zveřejnění smluv Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Myslíte si, že výbor může umístit kopie smluv a případně rozpočet na portál, aby byl pro každého obyvatele snadno dostupný? Nemůže být v důsledku nějakého zákona či nařízení například nutný souhlas shromáždění?
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 39
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 20:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ja si myslim, ze pokud v te smlouve neni neco o mlcenlivosti, tak je to OK.. co se tyka rozpoctu, tak pokud tam nejsou osobni udaje, tak je to v pohode IMHO
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 21:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No uzavírat smlouvu, ve které je vyžadována mlčenlivost by mi přišlo značně podezřelé. Navíc při stu bytech (majitel musí mít možnost se o tom dozvědět) je nereálné, aby se někdo cizí, pokud by o to opravdu stál, o znění smlouvy dozvěděl.

Šlo mi spíš o to, že někteří lidé jsou posedlí (můj subjektivní názor) ochranou soukromí, pod čímž si představují ledacos. A jestli by s tím tedy nemohly být problémy v případě nesouhlasu nějakého majitele.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 39
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 21:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
No uzavírat smlouvu, ve které je vyžadována mlčenlivost by mi přišlo značně podezřelé. Navíc při stu bytech (majitel musí mít možnost se o tom dozvědět) je nereálné, aby se někdo cizí, pokud by o to opravdu stál, o znění smlouvy dozvěděl.

vlastnici tu smlouvu videt muzou, kdy je uzavrena SVJ.. spis ji nesmi videt lidi mimo dum a v podstate i najemnici a ostatni lide v dome..
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 21:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já chtěl říct, že i v případě smlouvy vyžadující mlčenlivost je pravděpodobnost úniku při sto majitelích vysoká. Pokud by tedy vůbec někdo z venku o ten únik stál. Nějak mne nenapadají žádné rozumné důvody pro utajení, pouze samé nekalé. Ale možná jsem zdeformován naší politickou scénou
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cibi
Moderator
Moderator


Věk: 39
Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 518


bahamas.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 22:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ja nevim.. treba smlouva muze obsahovat, nejake technicke informace, ktere by radi vedeli zlodeji.. nebo treba nektere informace, ktere by videla rada konkurencni firma.. atd.
Beran Pohlaví:Muž Buvol SkrytýOsobní galerie CibiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kolysta
Master moderator
Master moderator


Věk: 49
Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 1304


blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 22:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no, vidim to cele tak, ze pokud na ten portal muze kde kdo, bylo by dobre vytvorit tam sekci, kam budou vstupovat ani ne tak najemnici, jako majitele bytu pod jmenem/heslem a v teto sekci budou napr. vsechny smlouvy tykajici se domu
na zbytku portalu muze byt cokoliv: zapisu ze schuzek vyboru, oznameni atd.

ale do smluv by meli pravo nahlizet pouze majitele bytu daneho domu, kterych se to tyka, protoze kazdymu jinymu je do toho houby!
je nase vec pokud uzavreme s nekym smlouvu za tech ci onech podminek
nezapomen, ze v tech smlouvach jsou pro zlodeje opravdu dulezite veci, jako zabezpeceni domu, pozarni a poplachový system, pudorysy domu a jednotlivych bytu atd. atd...

i kdyz, stale premyslim, k cemu to bude dobre
pokud nekdo bude chtit, smlouvy mu dame k precteni
precte si je jednou a vic ho to asi nebude zajimat
a pokud ano, bude je mit vzdy od nas k dispozici
myslim, ze 95% lidi ty smlouvy ani nezajimaj
chteji klid, chteji bydlet, hlavne at nemusi nic resit a o neco se starat
nebo to vybory ci obyvatele ostatnich domu vidi jinak?
mate s tim nejakou zkusenost?
Střelec Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie kolystaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 23:03  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Řekla bych, že je dostačující, pokud je smlouva kdykoliv k nahlédnutí u výboru nebo u správní firmy.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kolysta
Master moderator
Master moderator


Věk: 49
Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 1304


blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.2.2007, 23:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
Řekla bych, že je dostačující, pokud je smlouva kdykoliv k nahlédnutí u výboru nebo u správní firmy.


dekuji nacelniku, ze ses me zastal
Střelec Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie kolystaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 09:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

kolysta napsal:
no, vidim to cele tak, ze pokud na ten portal muze kde kdo, bylo by dobre vytvorit tam sekci, kam budou vstupovat ani ne tak najemnici, jako majitele bytu pod jmenem/heslem a v teto sekci budou napr. vsechny smlouvy tykajici se domu
na zbytku portalu muze byt cokoliv: zapisu ze schuzek vyboru, oznameni atd.


Taková sekce tu už tuším je. Proto jsme rozděleni do skupin podle domů, ne?

kolysta napsal:
ale do smluv by meli pravo nahlizet pouze majitele bytu daneho domu, kterych se to tyka, protoze kazdymu jinymu je do toho houby!


Nepopiratelné právo mají určitě jen majitelé. Ale jako důvod pro utajení bych chtěl silnější argument, než jen to, že se to nikoho jiného netýká.

Neutajená smlouva, dle mého názoru, skýtá jisté výhody. Za prvé, pokud se mohu podívat do obdobných smluv jiných domů, můžu si udělat představu o výhodnosti či nevýhodnosti mé smlouvy. Dále se můžu inspirovat a můžu zjistit, zda se na něco nezapomnělo. A do třetice, pokud jsem majitelem, na kterého se smlouva vztahuje, ale přitom jsem ji sám nečetl, mám větší důvěru k smlouvě otevřené, protože si říkám, že si ji prohlédne více lidí a kdyby tam bylo něco špatně, tak se na to spíš přijde.

kolysta napsal:
je nase vec pokud uzavreme s nekym smlouvu za tech ci onech podminek nezapomen, ze v tech smlouvach jsou pro zlodeje opravdu dulezite veci, jako zabezpeceni domu, pozarni a poplachový system, pudorysy domu a jednotlivych bytu atd. atd...


V těchto výjimečných případech, jako je zabezpečovací zařízení souhlasím. Ale to se naprosté většiny smluv netýká.

kolysta napsal:
i kdyz, stale premyslim, k cemu to bude dobre
pokud nekdo bude chtit, smlouvy mu dame k precteni
precte si je jednou a vic ho to asi nebude zajimat
a pokud ano, bude je mit vzdy od nas k dispozici


Nesouhlasím.

Jednak mezi stáhnutím smlouvy z internetu a návštěvou člena výboru je zásadní rozdíl, který může některé majitele odradit.

Dále majitel typicky nebude smlouvu číst na jeden zátah, ale bude se chtít podívat ve chvíli, kdy mu známý řekne "my platíme za úklid polovinu" nebo "tak nám uletěla střecha a zjistilo se, že nejsme pojištěni" atd. V takové chvíli se bude chtít podívat do smlouvy co nejrychleji a nejjednodušeji.

Dále tím, že bude volně dostupná, omezíme mnoho dotazů na výbor, o tom, jak byla uzavřená a jestli jsme ji neuzavřeli špatně, nebo dokonce podvodně. Tím, že je smlouva na internetu, v ideálním případě již v době výběrového řízení, má každý možnost sdělit svůj názor či navrhnout zlepšení.

kolysta napsal:
myslim, ze 95% lidi ty smlouvy ani nezajimaj
chteji klid, chteji bydlet, hlavne at nemusi nic resit a o neco se starat


Pro takové lidi to samozřejmě není přínos, ale také to není důvod, proč to pro těch 5% neudělat pohodlnější.

Takže když to shrnu, kromě případů, kdy smlouva popisuje bezpečnostní opatření proti zlodějům, stále si myslím, že lepší je mít smlouvy pro majitele dostupné co nejsnáze.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 10:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tady je trošku problém v tom, že na fóru existují sice uzavřené sekce do kterých může pouze určitý počet lidí, kteří jsou zaregistrováni a vyplnili si patřičné údaje o domu a čislu bytu. Je zde ovšem trochu problém v tom, že není zpětná kontrola, toho kdo se na ten který byt zaregistroval. Takže není jistota že do uzavřeníé sekce mohou pouze vlastníci bytů v daném domě.

S osobní zkušenosti z výboru vím, že smlouva může obsahovat bod o mlčenlivosti a je to proto aby se dané údaje dozvěděli pouze strany, které uzavřeli smlouvu.

V "A" nové smlouvy na fórum nedáváme, máme je všechny v elektronický podobě na požádání jsem schopni je vlastníkovi´poskytnout jak elektronicky, tak po uhrazení nákladu také v papírové podobě.


Pokud se týká rozpočtu, či jiných dokumentů, kde se řeší peníze SVJ tak zde se myslím, že to poměrně citlivý údaj a na fórum bych ho nedával, ale to je pouze můj názor.
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
kolysta
Master moderator
Master moderator


Věk: 49
Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 1304


blank.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 10:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MKDD napsal:
Tady je trošku problém v tom, že na fóru existují sice uzavřené sekce do kterých může pouze určitý počet lidí, kteří jsou zaregistrováni a vyplnili si patřičné údaje o domu a čislu bytu. Je zde ovšem trochu problém v tom, že není zpětná kontrola, toho kdo se na ten který byt zaregistroval. Takže není jistota že do uzavřeníé sekce mohou pouze vlastníci bytů v daném domě.

S osobní zkušenosti z výboru vím, že smlouva může obsahovat bod o mlčenlivosti a je to proto aby se dané údaje dozvěděli pouze strany, které uzavřeli smlouvu.

V "A" nové smlouvy na fórum nedáváme, máme je všechny v elektronický podobě na požádání jsem schopni je vlastníkovi´poskytnout jak elektronicky, tak po uhrazení nákladu také v papírové podobě.


Pokud se týká rozpočtu, či jiných dokumentů, kde se řeší peníze SVJ tak zde se myslím, že to poměrně citlivý údaj a na fórum bych ho nedával, ale to je pouze můj názor.


nemuzu jinak, plne souhlasim s tim, co jsi tu napsal
Střelec Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie kolystaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 11:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MKDD napsal:
Tady je trošku problém v tom, že na fóru existují sice uzavřené sekce do kterých může pouze určitý počet lidí, kteří jsou zaregistrováni a vyplnili si patřičné údaje o domu a čislu bytu. Je zde ovšem trochu problém v tom, že není zpětná kontrola, toho kdo se na ten který byt zaregistroval. Takže není jistota že do uzavřeníé sekce mohou pouze vlastníci bytů v daném domě.


V případě běžných smluv v tom nevidím až takový problém - sice pouze majitel má právo, ale pokud se do ní bude chtít podívat někdo cizí, tak mi ničím neškodí - takže proč se tomu snažit zabránit?

I kdybychom chtěli mít jistotu, technicky není problém udělat skupinu ověřených uživatelů, kdy by musel dotyčný osobně s občankou navštívit člena výboru. Stejně je to potřeba i pro tebou zmíněnou variantu, kdy se smlouva posílá emailem.

MKDD napsal:
S osobní zkušenosti z výboru vím, že smlouva může obsahovat bod o mlčenlivosti a je to proto aby se dané údaje dozvěděli pouze strany, které uzavřeli smlouvu.


To je právě to, co je mi divné. Osobně bych byl při uzavírání takových smluv velmi opatrný. Pokud není tajné i to, můžu alespoň vědět, jaké činnosti se ta smlouva týká (úklid, pojištění, ...?)

V každém případě takových bude minimum a není důvod kvůli nim nezveřejňovat ani ty obyčejné.

MKDD napsal:
V "A" nové smlouvy na fórum nedáváme, máme je všechny v elektronický podobě na požádání jsem schopni je vlastníkovi´poskytnout jak elektronicky, tak po uhrazení nákladu také v papírové podobě.


Je to alternativa nutná (každý nemá internet), ale složitější jak pro výbor, tak pro majitele, který smlouvu chce. Takže existence této varianty není důvodem pro zamítnutí druhé.

MKDD napsal:
Pokud se týká rozpočtu, či jiných dokumentů, kde se řeší peníze SVJ tak zde se myslím, že to poměrně citlivý údaj a na fórum bych ho nedával, ale to je pouze můj názor.


To je určitě subjektivní názor každého. Osobně nevidím nic citlivého na jednoduché tabulce, kde bude napsán souhrnný měsíční příjem z poplatků a výše plateb na jednotlivé služby (elektřina, úklid, průměr za běžné opravy a havárie, atd.). Řekl bych, že to bude většinu lidí zajímat. Docela by mne zajímalo nějaké zdůvodnění od někoho, kdo to za citlivý údaj považuje.

Asi by bylo slušné se majitelů zeptat, zda dávají přednost utajení nebo jednoduchému přístupu k informacím. V každém případě by mne zajímalo, jestli by výbor v případě samostatného rozhodnutí o zveřejnění rozpočtu porušil nějaké nařízení - já o tom pochybuji. Viděl jsem podobné rozpočty obcí viset na veřejných nástěnkách na návsi.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 11:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No mi máme bod o mlčenlivosti ve smluvě s úklidovou firmou, osobně na tom nevidím nic podežřelého.

To jestli výbor rozhodne o zveřejnění informací na fóru, není porušení žádný stanov či zákonů
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 11:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak zrovna u té bych to opravdu nečekal. A zdůvodnili tu mlčenlivost nějak? Chápu, že už to možná spadá pod to utajení - ale kdyby náhodou ne, tak by mne opravdu zajímal důvod, proč je pro firmu dobré držet v tajnosti smlouvu na úklid.

A k těm smlouvám, když by někdo cizí (např. my) chtěl nějakou svojí smlouvu porovnat s nějakou vaší (netajnou), jak by jste k tomu přistupovali?

Díky za tvůj názor.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
No uzavírat smlouvu, ve které je vyžadována mlčenlivost by mi přišlo značně podezřelé. Navíc při stu bytech (majitel musí mít možnost se o tom dozvědět) je nereálné, aby se někdo cizí, pokud by o to opravdu stál, o znění smlouvy dozvěděl.

Šlo mi spíš o to, že někteří lidé jsou posedlí (můj subjektivní názor) ochranou soukromí, pod čímž si představují ledacos. A jestli by s tím tedy nemohly být problémy v případě nesouhlasu nějakého majitele.


ale ved zmluva s nejakou firmou neobsahuje ziadne osobne udaje a nemoze s tym niekto nesuhlasit... resp. moze tak isto ako moze nesuhlasit s niecim inym co vybor urobi
neviem preco by prave toto niekomu vadilo, mne teda skor vadi ked su na kazdom kroku kamery, ale toto mi je ukradnute lebo sa ma to osobne nedotyka, ked niekto uvidi kolkokrat za mesiac zametaju schody alebo podobne
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Tak zrovna u té bych to opravdu nečekal. A zdůvodnili tu mlčenlivost nějak? Chápu, že už to možná spadá pod to utajení - ale kdyby náhodou ne, tak by mne opravdu zajímal důvod, proč je pro firmu dobré držet v tajnosti smlouvu na úklid.

Me to neprijde tak divne, ve smlouve mohou byt uvedeny ceny za jednotlive prace a to by konkurenci mohlo zajimat, takze naprosto chapu, ze firmy nechteji, aby takto citliva informace byla bezne dostupna.
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Přesně, právě ceny jsou velmi citlivý údaj a i to, co za cenu je poskytováno je taky obchodní tajemství, které si každá firma pečlivě hlídá.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lenkaii napsala:
Přesně, právě ceny jsou velmi citlivý údaj a i to, co za cenu je poskytováno je taky obchodní tajemství, které si každá firma pečlivě hlídá.


Z pohledu firmy: Každá firma, pokud má zájem o další zakázky, stejně musí svoji cenu říct každému zájemci. Takže čeho vlastně docílí?

Z pohledu zákazníka: pokud by mně chtěla jiná firma nabídnout stejné služby za lepší cenu, tak já budu jedině rád. Tudíž utajování je pro mne jedině nevýhoda. Proč bych s tím měl souhlasit? Očekávám, že se firma nenechá připravit o zakázku jenom proto, že nechci tajit cenu. A i kdyby, tak konkurence je dost velká, tak proč bych nešel jinam?
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Z pohledu firmy: Každá firma, pokud má zájem o další zakázky, stejně musí svoji cenu říct každému zájemci. Takže čeho vlastně docílí?Z pohledu zákazníka: pokud by mně chtěla jiná firma nabídnout stejné služby za lepší cenu, tak já budu jedině rád. Tudíž utajování je pro mne jedině nevýhoda. Proč bych s tím měl souhlasit? Očekávám, že se firma nenechá připravit o zakázku jenom proto, že nechci tajit cenu. A i kdyby, tak konkurence je dost velká, tak proč bych nešel jinam?

Oficialni nabidka, kterou firma rekne, se nemusi shodovat s finalni. Konecna cena se odviji od dalsiho vyjednavani. Pro firmu dokonce muze byt urcita smlouva skoro ztratova, ale zakaznik muze byt natolik velky, prestizni, ze se ji to vyplati, protoze si spocita, ze ji to prinese jine zakazky, kde uz takovou cenu samozrejme neda. To je docela bezna praxe a tudiz pro firmu neni zadouci, aby byly zverejneny konkretni smlouvy. Sve oficialni ceny totiz s radosti uvede napr. na svych webovych strankach.
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MKDD
File moderator
File moderator


Věk: 48
Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 15:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Tak zrovna u té bych to opravdu nečekal. A zdůvodnili tu mlčenlivost nějak? Chápu, že už to možná spadá pod to utajení - ale kdyby náhodou ne, tak by mne opravdu zajímal důvod, proč je pro firmu dobré držet v tajnosti smlouvu na úklid.

A k těm smlouvám, když by někdo cizí (např. my) chtěl nějakou svojí smlouvu porovnat s nějakou vaší (netajnou), jak by jste k tomu přistupovali?

Díky za tvůj názor.


To že si firma chce chránit svoje kontrakty, hlavně cenu za dílo mi připadá normální.

K porovnání je asi nerozumější kontaktovatr přímo danou firmu, než bez jejího vědomí poskytovat informace, protože to se pak může negativně obrátit pro obou stranám.
_________________
Mirek
Blíženci Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie MKDDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
jtw
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Mattioliho 3248/11

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 15:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
lenkaii napsala:
Přesně, právě ceny jsou velmi citlivý údaj a i to, co za cenu je poskytováno je taky obchodní tajemství, které si každá firma pečlivě hlídá.


Z pohledu firmy: Každá firma, pokud má zájem o další zakázky, stejně musí svoji cenu říct každému zájemci. Takže čeho vlastně docílí?

Z pohledu zákazníka: pokud by mně chtěla jiná firma nabídnout stejné služby za lepší cenu, tak já budu jedině rád. Tudíž utajování je pro mne jedině nevýhoda. Proč bych s tím měl souhlasit? Očekávám, že se firma nenechá připravit o zakázku jenom proto, že nechci tajit cenu. A i kdyby, tak konkurence je dost velká, tak proč bych nešel jinam?


Právě pokud by se podnikatel mohl jednoduše rozhodovat v rámci konkurzního řízení na základě jednoduše dostupných informací cenové politiky konkurence, zcela jistě je schopný vytvořit nabídku s cenovou hladinou nižší než konkurence (když už jsou peníze až na prvním místě). I když z hlediska zákazníka by se jednalo o komfort, v konečném důsledku by znamenalo zhoršení kvality služeb/zboží/práce. Mírně odbočím, z obdobných důvodů jsou nezákonné kartelové dohody, což je také praktika škodící konkurenčnímu prostředí (...a proč jsou za kartel tak vysoké postihy?). Jeden příklad za všechny, situace (nejen) v ČSSR do roku 1989, tak vypadal trh, kde nefunguje konkurence.
_________________
JTW
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie jtwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 17:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

I když znají nabídku ostatních, nemůžou všichni dát nejnižší cenu. I kdyby měli stejné náklady, každá z nich bude ochotná pracovat s jiným minimálním ziskem a každá z nich pravděpodobně nabídne jinou kvalitu. Takže se nabídky lišit určitě budou. Na mně už je, abych se poptal jiných zákazníků na spokojenost s kvalitou a vybral si, jaký poměr cena/kvalita/značka je podle mého názoru mně nejvýhodnější. Takhle to přece funguje u každého normálního zboží. Firmy znají ceny konkurence a přesto je z čeho vybírat, protože různí lidé mají různou představu o ideálním produktu.

Nevidím způsob, jak by utajení smlouvy se zákazníkem mohlo zabránit vzniku kartelu (tj., zhruba řečeno, dohodě mezi firmami o společné cenové politice). To spíše naopak utajení smluv ztěžuje odhalení takového kartelu. A nevidím ani souvislost s monopolem, který jsi, předpokládám, měl na mysli tou zmínkou o 1989.

Jediný pochopitelný důvod se mi zdá být ten, který zmínila Lu. Pokud firma o nabídku hodně stojí, bude ochotná to dělat levněji, než obvykle, ale pochopitelně to nebude chtít šířit, aby po ní takovou cenu nechtěli i jiní.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2