Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 25.5.2005, 18:04  Předmět:  Byt a daně - a jak na ně Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kedze som sa nedavno trochu musel venovat problematike dani, mozno padnu vhod nasledovne zistenia, tykajuce sa v podstate vsetkych majitelov novostavieb. Clanok bol aktualizovany 4.5.2006 a doplneny o nove informacie podla aktualneho znenia zakonov.

Pre nas su dolezite dva druhy dani:

1. Dan z nemovitosti (resp. dan zo stavieb, ktora je jej sucastou) Posledna aktualizacia: 10.1.2007
2. Znizenie zakladu dane z prijmov o uroky z uveru (hypotekarneho, stavebneho sporenia) na financovanie byvania

Teraz k tymto bodom podrobnejsie.

1. Dan z nemovitosti

Podla zakona: "Od daně ze staveb jsou osvobozeny na dobu 15 let, počínaje rokem následujícím po vydání kolaudačního rozhodnutí, novostavby obytných domů ve vlastnictví fyzických osob a byty ve vlastnictví fyzických osob v novostavbách obytných domů, pokud slouží k trvalému bydlení vlastníků nebo osob blízkých" (Zákon c. 338/1992 Sb. o dani z nemovitosti, par. 9, odst. 1g ). To vsak za predpokladu, ze vlastnik poda na Financny urad danove priznanie k dani z nemovitosti.

Kedy treba podat priznanie k dani z nemovitosti?

Zalezi od toho, kedy bol podany vas navrh na vklad do Katastra nemovitosti a kedy bol byt skolaudovany.

Ti, ktori podali navrh na vklad do Katastra Nemovitosti este v roku 2005, pre nich je zaujimavy tento odstavec Zakona o dani z nemovitosti:

(7) Byl-li podán návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, o kterém nebylo do 31. ledna zdaňovacího období rozhodnuto, je poplatník povinen podat daňové přiznání nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí. daňové přiznání poplatník podává za zdaňovací období následující po roce, v němž vznikly právní účinky vkladu.

Cize v praxi: Ked vam postou pride z katastru potvrdenie vkladu, zacina vam bezat lehota 3 mesiace, pocas ktorej musite ist na Financny Urad Prahy 10 podat danove priznanie k dani z nehnutelnosti. Ale pozor, iba ak bol vas byt k 1.1. prislusneho roku skolaudovany. Napriklad v pripade Noveho Zahradniho Mesta, budovy A-C, niektori vlastnici boli vlastnici uz k 1.1.2006, ale byty este skolaudovane nemali. Z toho vyplyva, ze boli k 1.1.2006 z hladiska dane iba vlastnikmi pozemku, nie bytu. Dan z pozemku na r. 2006 za nich uz zaplatil Central Group, takze povinnost podat danove priznanie v r. 2006 sa ich netyka, i ked boli k 1.1.2006 vlastnikmi neskolaudovanej stavby.

Pokial bol vas navrh na vklad do katastra podavany az v tomto roku 2006 (t.j. medzi 1.1.2006 a 31.12.2006), v tom pripade vas lehota 3 mesiace zaujimat nemusi vobec a staci, ak danove priznanie podate do 31.1.2007, pretoze priznanie budete podavat az za rok 2007.

Podciarknute a zhrnute - vsetci majitelia bytov u NZM budov A-C, ktori sa stali vlastnikmi bytu v r. 2005, alebo v r.2006, budu podavat danove priznanie az za rok 2007 a to do 31.1.2007.

Co treba k podaniu danoveho priznania u bytu na NZM?
1. Vyplnene Formulare k dani z nemovitosti (tu su aktualne vzory formularov platne od 1.1.2007, ktore nahradzuju vsetky dovtedy platne formulare pre DZN)
2. Kopiu kolaudacneho rozhodnutia

Vsetko toto potom treba podat v podatelni na FU Praha 10.

V principe ide u vyplnania o to, ze aj pri uplatneni naroku na oslobodenie dane sa ista mala dan musi vypocitat, pretoze podiel na okolitych pozemkoch od dane oslobodeny nie je. Ide vsak vacsinou iba o dan vo vyske 1 Kc alebo 2 Kc, takze celkovo sa potom tato dan nevymeriava (iba danove priznanie sa tym dost komplikuje ).

POZOR!! Formulare k priznaniu k dani z nemovitosti sa od 1.1.2007 kompletne zmenili. Bohuzial, na "novych" formularoch nemam vyplnene vzorove danove priznanie, pretoze som ho podaval este na starych formularoch v r. 2006. Toto vzorovo vyplnene priznanie na starych (uz neplatnych) formularoch mozete stiahnut tu a podla neho mozete vyplnit nove formulare platne pre rok 2007. Samozrejme, budem rad, ked niekto po overeni spravnosti u financneho uradu sem nahra nove vyplnene formulare.

Tieto "stare" vzorove formulare boli vypracovane pre byt v dome C (v ostatnych domoch by sa nemali velmi lisit, nanajvys cislami pozemkov, ktore treba opisat z vypisu z katastra, vid informacie priamo v obrazkoch). Ich spravnost bola ustne prekonzultovana s pracovnickou FU Praha 10 (samozrejme, s tym ze platili do konca r. 2006), taktiez mi potvrdila, ze k tymto formularom treba prilozit kopiu kolaudacneho rozhodnutia, aby mohol byt priznany narok na oslobodenie.

2. Znizenie zakladu dane z prijmov o uroky z uveru

V tomto ohlade nas bude zaujimat Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, konkretne jeho § 15, odstavec 3 a 4: (dovolil som si zakon podstatne zjednodusit a vybrat z neho odstavce, ktore sa nas zrejme budu tykat):

Od základu daně se odečte částka, která se rovná úrokům zaplaceným ve zdaňovacím období z úvěru ze stavebního spoření, úrokům z hypotečního úvěru (...) v souvislosti s úvěrem ze stavebního spoření nebo s hypotečním úvěrem, a použitým na financování bytových potřeb. Bytovými potřebami pro účely tohoto zákona se rozumí:
(...)
c) koupě bytového domu, rodinného domu včetně rozestavěné stavby těchto domů nebo bytu, nebo bytu podle zvláštního právního předpisu,
(...)
Použije-li se nebo používá-li se bytová potřeba podle písmen a) až h) nebo její část k podnikatelské nebo jiné samostatné výdělečné činnosti anebo k pronájmu, lze odečet úroků po dobu užívání bytové potřeby k uvedeným účelům uplatnit pouze v poměrné výši.
(...)
Jde-li o předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) a e), může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, po jehož celou dobu poplatník předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) vlastnil a předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a), c) a e) užíval k vlastnímu trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů a v případě výstavby, změny stavby nebo koupě rozestavěné stavby užíval předmět bytové potřeby k vlastnímu trvalému bydlení nebo k trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů po nabytí právní moci kolaudačního rozhodnutí. V roce nabytí vlastnictví však stačí, jestliže předmět bytové potřeby poplatník vlastnil ke konci zdaňovacího období. (...) Úhrnná částka úroků, o které se snižuje základ daně podle odstavce 10 ze všech úvěrů poplatníků v téže domácnosti, nesmí překročit 300 000 Kč.


Takze z tohto znenia vyplyvaju nasledovne dolezite veci:

1. Odpocet urokov z uveru za prislusne zdanovacie obdobie je v roku nadobudnutia vlastnictva mozny iba vtedy, ak danovnik byt vlastnil ku koncu zdanovacieho obdobia. Cize v nasom pripade, ti, ktori zacali cerpat uver v roku 2006, musia byt k 31.12.2006 vlastnikmi bytu a zapisani v katastri. Inak si v roku 2007 uroky za tento rok z dani neodpocitaju (mimochodom, tento pripad sa stal obyvatelom domu Pripotocni, kde vdaka sudnemu procesu vlastnikmi bytov doteraz nie su).

2. Dalej je dolezite sebe alebo pribuznemu hned po nadobudnuti pravnej moci kolaudacneho rozhodnutia dat do bytu trvaly pobyt, inak odpocet urokov nie je mozny. I ked v zakone nie je uplne explicitne stanovene, aby dotycny mal v byte trvaly pobyt v zmysle zakona c. 301/2000 Sb. (byt by mal sluzit iba k "trvalemu bydleni", co nemusi byt zakonite totozne s trvalym pobytom v obcianke), dat si do bytu aj trvaly pobyt je najcistejsia a nejnespochybnitelnejsia cesta.

3. Ak sa byt bude prenajimat, odpocitat z urokov sa moze iba pomerna cast, podla toho, aka cast bytu sa neprenajima (ak sa prenajima polovica bytu, je mozne odpocitat polovicu urokov, ak sa prenajima cely byt, nie je mozne odpocitat nic)

4. V sucasnosti je maximalna suma, ktoru je mozne odpocitat, 300 000 Kc. Myslim vsak, ze aj do tejto sumy sa drviva vacsina ludi v pohode zmesti Smile

Taktiez je dolezite na tieto veci mysliet dopredu. Danove priznanie k dani z prijmu sa na rozdiel od priznania k dani z nehnutelnosti podava za predosly rok (do 31.3. nasledujuceho roka) a kedze financny urad vie velmi jednoducho zistit trvaly pobyt alebo vlastnika bytu, v case podania priznania clovek lahko moze prist na to, ze napr. iba vdaka tomu, ze sa neponahlal so zmenou trvaleho pobytu, alebo neurgoval kataster s rychlym zapisanim vlastnika (zakonna lehota na vklad do katastra je mimochodom 30 dni, ale v praxi sa takmer nikdy nedodrzi; avsak, ma zmysel urgovat a stazovat sa), tieto casy presvihol a prisiel o desattisice korun na dani uplne zbytocne.

Ake dokumenty su k odpoctu urokov potrebne?

Sposob preukazovania naroku v nasom pripade urcuje § 38l odst. 1 Zakona o daních z příjmů. Z tohto odstavca vyplyva, ze pokial ide o bytovu potrebu definovanou v ustanovení § 15 odst. 10 písm. c) zákona o DZP, potom je potreba preukazat narok na uplatnenie tejto odpocitatelnej polozky od zakladu dane v pripade hypoteky tymito dokumentmi:

- smlouvou o poskytnutém hypotéčním úvěru (§ 38l odst. 1 písm. b) zákona o DZP)
- potvrzením z banky o částce úroků zaplacených v uplynulém kalendářním roce z úvěru (§ 38l odst. 1 písm. b) zákona o DZP)
- výpisem z listu vlastnictví (§ 38l odst. 1 písm. d) zákona o DZP)
- pravomocným kolaudačním rozhodnutím (§ 38l odst. 1 písm. h) zákona o DZP)

P.S. Nie som pravnik a vychadzal som iba zo zneni zakonov. Vacsina informacii je overena z niekolkych zdrojov z webu, zakonov a pravnych poradni, ale moze sa stat, ze nieco nie je uplne spravne, alebo sa do konca roku zmeni. Cize inymi slovami, no warranty of any kind Wink


Naposledy upravil Lubos dne 10.1.2007, 16:26, celkově upraveno 10 krát.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
AdministratorZaložen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.5.2005, 10:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tomu říkám rozbor se vším všudy ... Wink Je fajn, že sis s tím tu práci dal a je to tady, protože tyto informace se určitě budou hodit každému ... Až to bude aktuální, tak ještě dám link na tuto diskusi do kategorie Kolaudace a následné stěhování, aby si to přečetl úplně každý.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 26.5.2005, 11:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Milan V. napsal(a):
Tomu říkám rozbor se vším všudy ... Wink Je fajn, že sis s tím tu práci dal a je to tady, protože tyto informace se určitě budou hodit každému ... Až to bude aktuální, tak ještě dám link na tuto diskusi do kategorie Kolaudace a následné stěhování, aby si to přečetl úplně každý.


Diky za ocenenie Smile Povodne som velmi uvazoval, ci to nedat prave do sekcie Kolaudace, nakoniec som si povedal, ze prave preto, ze vela ludi sa problematike dani venuje az po kolaudacii a potom si, casto neskoro, uvedomi, ze napr. nahanat kataster kvoli dani z prijmu za minuly rok je uz neskoro, malo by to byt medzi Ostatnymi. Smile Ale linka v sekcii Kolaudace je rozhodne rozumna...
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
AdministratorZaložen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.5.2005, 16:02  Předmět:  Kontakty na FÚ pro Prahu 10 a 6 Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ještě sem dám nějaké informace a kontakty na finanční úřady pro Prahu 10 a 6.

finanční úřad pro Prahu 10
Petrohradská 1486/6, Praha 10, 10100 (mapa je zde)
tel.: 267 271 111 (centrála)
fax: 267 273 098
e-mail: podatelna@pr0.pm.ds.mfcr.cz

Úřední hodiny
pondělí: 08:00 - 17:00, 07:30 - 17:00 (podatelna)
Úterý: 07:30 - 16:00 (podatelna)
středa: 08:00 - 17:00, 07:30 - 17:00 (podatelna)
Čtvrtek: 07:30 - 16:00 (podatelna)
Pátek: 07:30 - 14:00 (podatelna)

finanční úřad pro Prahu 6
nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, Praha 7, 17000 (mapa je zde)
tel.: 220 361 111 (centrála)
fax: 220 363 698
e-mail: podatelna@pr6.pm.ds.mfcr.cz

Úřední hodiny
pondělí: 08:00 - 17:00
středa: 08:00 - 17:00
(bohužel se mi nepodařilo zjistit, jestli jim funguje ta podatelna po celý týden jako v případě FÚ pro Prahu 10)


Naposledy upravil Milan V. dne 7.1.2007, 14:09, celkově upraveno 1 krát.
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
DomácíZaložen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.5.2005, 18:16  Předmět:  Re: Byt a dane - a jak na ne Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lubos napsal:

1. Odpocet urokov z uveru za prislusne zdanovacie obdobie je v roku nadobudnutia vlastnictva mozny iba vtedy, ak danovnik byt vlastnil ku koncu zdanovacieho obdobia. Cize v nasom pripade, ti, ktori cerpaju uver v tomto roku, by sa mali modlit, aby boli k 31.12.2005 vlastnikmi bytu a zapisani v katastri.


S tím,že budeme vlastníky nemovitosti na konci roku 2005 jsem si víceméně jist protože podle informací od stavebního dozoru (Pavel Šípal) nyní probíhá geometrické zaměření rozestavěných bytů. CG bude chtít co nejrychleji dát prohlášení vlastníka na katastr aby mohl následně převést rozestavěné byty na klienty - převod je jednou z podmínek čerpání úvěru od banky.

BTW kdybychom smlouvu uzavírali nyní tak už to mají jinak a mají ve smlouvě ustanovení že zápis vlastnictví nesmí být podmínkou banky k čerpání úvěru - to je zmíněno též na osobních webových stránkách v sekci "doplňkové informace"
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 1.6.2005, 10:15  Předmět:  Re: Byt a dane - a jak na ne Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
S tím,že budeme vlastníky nemovitosti na konci roku 2005 jsem si víceméně jist protože podle informací od stavebního dozoru (Pavel Šípal) nyní probíhá geometrické zaměření rozestavěných bytů. CG bude chtít co nejrychleji dát prohlášení vlastníka na katastr aby mohl následně převést rozestavěné byty na klienty - převod je jednou z podmínek čerpání úvěru od banky.

BTW kdybychom smlouvu uzavírali nyní tak už to mají jinak a mají ve smlouvě ustanovení že zápis vlastnictví nesmí být podmínkou banky k čerpání úvěru - to je zmíněno též na osobních webových stránkách v sekci "doplňkové informace"


Super, hlavne dufam, ze katastre v Prahe su rychlejsie ako napr. tie v Bratislave - tam mi jeden obycajny prevod z druzstevneho do osobneho vlastnictva trval katastru zapisat presne 9 mesiacov a 12 dni. (dalsich 6 mesiacov trvalo, kym mi z katastra dorazil vypis z LV). Podla informacii z CG by povolenie v kladu v Prahe mohlo trvat priblizne 4 mesiace, co by sa tym padom stihlo - mate s tym niekto prakticke skusenosti?

Co sa tyka zapisu vlastnictva, v mojej zmluve (uzatvaranej v oktobri 2004) je este moznost zapisu vlastnictva ako podmienka cerpania uveru, ale za dodatocne navysenie ceny o 3%.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
lusvec
Domácí
DomácíZaložen: 27.5.2005
Příspěvky: 942
Bydliště: Záběhlice A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.6.2005, 10:59  Předmět:  Re: Byt a dane - a jak na ne Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lubos napsal:
Podla informacii z CG by povolenie v kladu v Prahe mohlo trvat priblizne 4 mesiace, co by sa tym padom stihlo - mate s tym niekto prakticke skusenosti?

Co sa tyka zapisu vlastnictva, v mojej zmluve (uzatvaranej v oktobri 2004) je este moznost zapisu vlastnictva ako podmienka cerpania uveru, ale za dodatocne navysenie ceny o 3%.


Pokud vím od kolegů tak zápis do katastru v Praze trvá opravdu okolo 4 měsíců. Co se smluv týče - mám k dispozici dvě smlouvy - tu kterou jsem podepisoval v roce 2003 a tu kterou CG dává nyní. Rozdíl je zejména v podmínkách čerpání úvěru kdy CG nově požaduje aby nebylo nijak podmíněno a pokud bude tak je možnost uzavření dodatku ke smlouvě s navýšením ceny o 3%. Ve starších smlouvách toto ustanovení není.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie lusvecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mud
Anonymní
PříspěvekZaslal: 4.6.2005, 22:06  Předmět:  Re: Byt a dane - a jak na ne Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

lusvec napsal:
Lubos napsal:

1. Odpocet urokov z uveru za prislusne zdanovacie obdobie je v roku nadobudnutia vlastnictva mozny iba vtedy, ak danovnik byt vlastnil ku koncu zdanovacieho obdobia. Cize v nasom pripade, ti, ktori cerpaju uver v tomto roku, by sa mali modlit, aby boli k 31.12.2005 vlastnikmi bytu a zapisani v katastri.


S tím,že budeme vlastníky nemovitosti na konci roku 2005 jsem si víceméně jist protože podle informací od stavebního dozoru (Pavel Šípal) nyní probíhá geometrické zaměření rozestavěných bytů. CG bude chtít co nejrychleji dát prohlášení vlastníka na katastr aby mohl následně převést rozestavěné byty na klienty - převod je jednou z podmínek čerpání úvěru od banky.

BTW kdybychom smlouvu uzavírali nyní tak už to mají jinak a mají ve smlouvě ustanovení že zápis vlastnictví nesmí být podmínkou banky k čerpání úvěru - to je zmíněno též na osobních webových stránkách v sekci "doplňkové informace"

Domvívám se, že podle zákona katastr provede vklad ke dni doručení návrhu na katastr. Tj. právní účinky vkladu jsou ke dni podání - jakoby zpětně, když to katastru technicky trvá X měsíců.
Otázkou je, co je pro účely odpočtu úroků ze základu daně potřebné doložit a jakými dokumenty?
  
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 26.8.2005, 21:59  Předmět:  Re: Byt a dane - a jak na ne Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mud napsal(a):
Otázkou je, co je pro účely odpočtu úroků ze základu daně potřebné doložit a jakými dokumenty?


Doplnil som prvy prispevok aj o informaciu, ake dokumenty treba k preukazaniu naroku dolozit.


Naposledy upravil Lubos dne 4.5.2006, 11:09, celkově upraveno 1 krát.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 13.1.2006, 12:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Rad by som trochu "oprasil" tuto temu, pretoze je jasne, ze niektore casove veci z uvodneho prispevku sa uz vyjasnili.

K bodu 1 (dan z nehnutelnosti) - je jasne, ze k 31.1. pravdepodobne nikto z nas este ako vlatnik na LV zapisany nebude, takze sa na nas asi bude vztahovat tento odstavec Zakona a o dani z nemovitosti:

(7) Byl-li podán návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, o kterém nebylo do 31. ledna zdaňovacího období rozhodnuto, je poplatník povinen podat daňové přiznání nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí. daňové přiznání poplatník podává za zdaňovací období následující po roce, v němž vznikly právní účinky vkladu.

Ostatne z toho, co som napisal, by malo platit, t.j. staci iba podat priznanie a ziadost o oslobodenie od dane z nehnutelnosti - v skutocnosti sa ziadna dan platit nebude, kedze ide o novostavbu bytu od dane na 15 rokov oslobodenu.


K bodu 2 (odpis urokov z uveru zo zakladu dani z prijmu) - taktiez plati, ze zrejme nikto nezacal uver splacat este v roku 2005, takze si zakonite za rok 2005 nemoze ani odpisat ziadne uroky z dani z prijmov. Odpis urokov z roku 2006, ktory sa vsak bude konat az v priznani v buducom roku 2007, by uz nemal byt problem, pretoze do konca r. 2006 by sme uz vsetci mali byt zapisani na katastri ako vlastnici. Samozrejme, za predpokladu, ze si vlastnik alebo jeho rodinny prislusnik nezabudne hned po pravnej moci kolaudacneho rozhodnutia dat do bytu trvaly pobyt, ze byt neprenajima a splni ostatne podmienky v zakone (blizsie som k tomu napisal v uvodnom prispevku)
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 26.4.2006, 16:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pripajam linku k HowTo na podanie danoveho priznania k dani z nehnutelnosti od Alkoniusa. Len pripominam, ze dan z nehnutelnosti platit 15 rokov nemusime, ale musime podat danove priznanie do 3 mesiacov od zapisania vkladu prava do katastru, cize tym, ktorym uz prisiel zapis vkladu do katastru, uz tato lehota bezi.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Milan V.
Administrator
AdministratorZaložen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.4.2006, 16:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky Luboši, že jsi to hezky propojil, takže tím pádem toto téma uzamykám, víme všichni všechno! Wink
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 4.5.2006, 11:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kedze som sa zase trochu (nedobrovolne) musel venovat problematike dani, moj prvy prispevok som pomerne rozsiahlo zrevidoval a doplnil o dalsie dolezite informacie, ktore snad padnu na uzitok aj ostatnym Smile
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 29.6.2006, 15:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Doplnil som a oprasil informacie ohladne dane z nemovitosti v tejto teme; taktiez som vlozil medzi subory formulare, ktore k tomuto neuveritelne byrokratickemu ukonu treba a taktiez som vyrobil vzorovo vyplnene formulare pre dan z bytu u NZM. Verim, ze to pomoze vsetkym, ktori sa chystaju ist na FU priznavavat dane.

Taktiez by som rad nechal toto tema "odomknute" - moze sa stat, ze ho v buducnosti budem chciet aktualizovat, taktiez keby mal niekto pripomienky, moze ich sem napisat.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 14.8.2006, 13:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Z Financneho Uradu pre Prahu 10 som sa dozvedel novu informaciu, ktoru som zahrnul do navodu. A sice, ze danove priznanie k bytu nemusia podavat ani ti, ktori boli k 1.1.2006 uz vlastnikmi bytu, a to z toho dovodu, ze byt este v tento den nebol skolaudovany. Boli teda iba vlastnikmi rozostavaneho bytu a teda by sa ich tykala iba dan z pozemku, ktoru ale uz za nich zaplatil Central Group.

Vzorove priznania su v poriadku, akurat na prvej strane sa zmeni rok 2006 na 2007; inak vsetko zostava rovnake (toto zachvilu v priznani opravim). Ti, ktori priznanie uz podali, zrejme budu vyzvani na opravu, kde staci opravit tento udaj o roku.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2006, 15:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nedávno jsem si s hrůzou uvědomila, že mi lhůta tří měsíců zřejmě již uběhla a po shlédnutí vkladu do katastru jsem si to bohužel i potvrdila. Volala jsem tedy na Finanční úřad pro Prahu 10, abych zjistila, jestli ztrácím nárok na 15-letou úlevu z placení daně z nemovitosti. Velmi ochotná paní mi sdělila, že pokud byl vklad do katastru proveden letos, stačí podat daňové přiznání až v lednu 2007.
Tak jsem se uklidnila a ostatním to zde píšu pro informaci.
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2006, 16:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
Nedávno jsem si s hrůzou uvědomila, že mi lhůta tří měsíců zřejmě již uběhla a po shlédnutí vkladu do katastru jsem si to bohužel i potvrdila. Volala jsem tedy na Finanční úřad pro Prahu 10, abych zjistila, jestli ztrácím nárok na 15-letou úlevu z placení daně z nemovitosti. Velmi ochotná paní mi sdělila, že pokud byl vklad do katastru proveden letos, stačí podat daňové přiznání až v lednu 2007.
Tak jsem se uklidnila a ostatním to zde píšu pro informaci.


... tak to je je skvělá zpráva ... mě teda uběhnul teprv asi měsíc, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat ... no takže času doost ... Wink Cool
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Nika
Domácí
Domácí


Věk: 40
Založen: 17.3.2006
Příspěvky: 835
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 08:03  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jojo, já jsem si dokonce byla na FÚ dát daňové přiznání zkontrolovat... a taktéž jsem odešla s tím, že to stačí až v lednu
Rak Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie NikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Háňa
Kolemjdoucí
KolemjdoucíZaložen: 21.2.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 09:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ja to uz taky vim, ze to staci az v lednu, ale jestli si na to v lednu vzpomenu, tak to uz teda nevim....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie HáňaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 09:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ten vzorový vyplněný formulář pro Finanční úřad nemohu najít. Ví o něm někdo něco? Díky.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 09:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Všichni to víte a nikdo to sem nenapíše!
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 11:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

greticka napsala:
Ten vzorový vyplněný formulář pro Finanční úřad nemohu najít. Ví o něm někdo něco? Díky.


Můžeš to vyplnit elektronicky:

http://adis.mfcr.cz/adis/jepo/index.html

... ta aplikace ti to zkontroluje, jestli to máš správně vyplněný a pak si to můžeš vytisknout a odnést na FÚ ...
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 11:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Děkuju moc.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 42
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 13:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dcom napsal:
greticka napsala:
Ten vzorový vyplněný formulář pro Finanční úřad nemohu najít. Ví o něm někdo něco? Díky.


Můžeš to vyplnit elektronicky:

http://adis.mfcr.cz/adis/jepo/index.html

... ta aplikace ti to zkontroluje, jestli to máš správně vyplněný a pak si to můžeš vytisknout a odnést na FÚ ...


Formuláře jsou přístupné pouze pro prohlížeč Internet Explorer.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 16:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
dcom napsal:
greticka napsala:
Ten vzorový vyplněný formulář pro Finanční úřad nemohu najít. Ví o něm někdo něco? Díky.


Můžeš to vyplnit elektronicky:

http://adis.mfcr.cz/adis/jepo/index.html

... ta aplikace ti to zkontroluje, jestli to máš správně vyplněný a pak si to můžeš vytisknout a odnést na FÚ ...


Formuláře jsou přístupné pouze pro prohlížeč Internet Explorer.


Jo já vím ... mám na to stejnej názor, ale bohužel je to tak udělaný ...
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Nika
Domácí
Domácí


Věk: 40
Založen: 17.3.2006
Příspěvky: 835
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 16:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
Všichni to víte a nikdo to sem nenapíše!


No, Leni, ono je to tu od začátku Embarassed

Lubos napsal:
Pokial bol vas navrh na vklad do katastra podavany az v tomto roku 2006 (t.j. medzi 1.1.2006 a 31.12.2006), v tom pripade vas lehota 3 mesiace zaujimat nemusi vobec a staci, ak danove priznanie podate do 31.1.2007, pretoze priznanie budete podavat az za rok 2007.


jen jsme to asi nikdo nečetl tak pečlivě Wink Embarassed ... ani já ne...
Rak Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie NikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 41
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 16:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já to pochopila jakože MUSÍM do tří měsíců od vkladu..... Shocked Ostatně na jedný z těch prvních schůzí "mezi domy" se o tom taky tak mluvilo...

Nika napsala:
Leika napsala:
Všichni to víte a nikdo to sem nenapíše!


No, Leni, ono je to tu od začátku Embarassed

Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lubos
Podnájemník
PodnájemníkZaložen: 1.5.2005
Příspěvky: 619
Bydliště: Nove Zahradni Mesto C

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 20:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pre tych, ktori chcu vzorovo vyplnene formulare a nechce sa im citat cely prvy prispevok:

... Pripravil som taktiez vzorovo vyplnene formulare danoveho priznania, v ktorych je uplatneny narok na oslobodenie od dane z bytu. ...

Inak to s tymi 3 mesiacmi tu skutocne od zaciatku nebolo, dozvedel som sa to z FU az v lete a vysvetlene je to tu
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LubosZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 44
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 13.9.2006, 23:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lubos napsal:
Pre tych, ktori chcu vzorovo vyplnene formulare a nechce sa im citat cely prvy prispevok:

... Pripravil som taktiez vzorovo vyplnene formulare danoveho priznania, v ktorych je uplatneny narok na oslobodenie od dane z bytu. ...

Inak to s tymi 3 mesiacmi tu skutocne od zaciatku nebolo, dozvedel som sa to z FU az v lete a vysvetlene je to tu


Ja som citala, ale hlasi mi to, ze soubor neexistuje. Že by zase prohlížeč? :-/ Kliknu na Tvůj odkaz a nic. A teď jdu spát.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Nika
Domácí
Domácí


Věk: 40
Založen: 17.3.2006
Příspěvky: 835
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.9.2006, 08:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leika napsala:
Já to pochopila jakože MUSÍM do tří měsíců od vkladu..... Shocked Ostatně na jedný z těch prvních schůzí "mezi domy" se o tom taky tak mluvilo...

Nika napsala:
Leika napsala:
Všichni to víte a nikdo to sem nenapíše!


No, Leni, ono je to tu od začátku EmbarassedNo, to já taky... ale hlavně, že teď už všichni víme, japa to je Laughing
Rak Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie NikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2019 CBACK.de
Powered by phpBB2