Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
vladi
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 7.4.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 09:47  Předmět:  Špatné vjezdy do garáže Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobrý den,
jsem majitelkou bytu bloku B. Minulý týden jsem si všimla při vjezdu do podzemních garáží upozornění na obezřetnost při vjíždění do podzemí- ostré hrany obrubníků a možnosti proražení pneumatik. Mám řidičák už 14 let a projetou Evropu od Portugalska po Balkán - onu upomínku jsem přičítala velké rychlosti autora, ale druhý den jsem poznala, že tomu tak nemuselo být. I já jsem v minimální rychlosti najela na obrubník a pneumatiku si prorazila. Chtěla bych se jen zeptat, jestli jsem jedna ze dvou, kterým se podobná příhoda stala, nebo nás je víc. Ve druhém případě by asi stálo za to obrátit se na zhotovitele a zažádat a úpravu obrubníků. Rezervy nejsou nejlevnější...

Zdraví, Vlaďka
   OfflineOsobní galerie vladiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sean.cz
Host
Host


Věk: 52
Založen: 6.2.2006
Příspěvky: 116
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

denmark.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 10:44  Předmět:  Re: garáže Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vladi napsal(a):
Dobrý den,
jsem majitelkou bytu bloku B. Minulý týden jsem si všimla při vjezdu do podzemních garáží upozornění na obezřetnost při vjíždění do podzemí- ostré hrany obrubníků a možnosti proražení pneumatik. Mám řidičák už 14 let a projetou Evropu od Portugalska po Balkán - onu upomínku jsem přičítala velké rychlosti autora, ale druhý den jsem poznala, že tomu tak nemuselo být. I já jsem v minimální rychlosti najela na obrubník a pneumatiku si prorazila. Chtěla bych se jen zeptat, jestli jsem jedna ze dvou, kterým se podobná příhoda stala, nebo nás je víc. Ve druhém případě by asi stálo za to obrátit se na zhotovitele a zažádat a úpravu obrubníků. Rezervy nejsou nejlevnější...

Zdraví, Vlaďka


Vcera odpoledne pri vjizdeni mi prislo, ze uz tu vnitrni najezdovou hranu upravuji.
Lev Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie Sean.czZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 10:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jen se jeďte podívat do garáží třeba v nákupním centru Chodov. Tam je u vjezdu i výjezdu místa o třetinu více než u nás. Předpokládala bych, že v bytovém domě budou vjezdy o něčem jiném.

A co takhle zkusit žádat náhradu za proraženou pneumatiku?
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
vladi
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 7.4.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 11:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

souhlasím s Vámi. Ten prostor pro vjezd do -1 je vtip. Dnes jsem reklamovala kazová poškrábaná a okna (vady jsem objevila až teď při mytí) - řekli mi, že je to už asi pozdě (ale já se nedám). Pochybuji, že by byli ochotni se bavit o pneumatice....
Ale díky za tip. Až se mi to stane podruhé, jdu do toho Very Happy
   OfflineOsobní galerie vladiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vladimir
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 11:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Určitě nejste sama, já sám jsem si už taky prořízl pneu - a jednoho souseda jsem viděl při výměně a druhého s vypuštěnou pneumatikou a pak s rezervou... všichni pravé zadní kolo. Takže jsme minimálně čtyři Sad Včera už to konečně trochu seřízli, ale moc tomu nepomohli... kdyby to seřízli tak, jak tam je naznačeno červenou fixou, tak je to daleko lepší. Ono by ani nevadilo, že to je úzké, kdyby ten beton aspoň nebyl zakončen ocelovým páskem.... to tam rovnou mohli dát nůž.
Vodnář Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie vladimirZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vladi
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 7.4.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 11:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

díky za odezvy... Po příhodě s pneu tak nějak nemám chuť zajíždět do garáží a parkuji venku. Jestli bude mít chuť se připojit - jakožto oběti - dám dohromady dopis a předáme ho na CG. Uvidíme, zbroušení něčemu pomůže....
   OfflineOsobní galerie vladiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 11:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, vzhledem k tomu, jak jsou všechny hrany všech obrubníků "podepsané" bych řekl, že spousta lidí už aspoň jednou měnila. Vjezd do -2 se opravdu trochu upravoval (na pravé straně) - uřízli kus, takže při nájezdu stačí kontrolovat levou stranu. Ale jinak souhlasím - všechny nájezdy a výjezdy jsou dost úzké - ještě, že nemám nijak velké a široké auto, jinak nevím. Gretička má pravdu s tou náhradou škody - ale obávám se, že při ochotě spolupráce od příslušných lidí (CG, KO, UNISTAV atp.) se stejně dozvíme tak maximálně "Měli jste si dávat pozor."
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vladi
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 7.4.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 11:34  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

díky za odezvy... Po příhodě s pneu tak nějak nemám chuť zajíždět do garáží a parkuji venku. Jestli bude mít chuť se připojit - jakožto oběti - dám dohromady dopis a předáme ho na CG. Uvidíme, zbroušení něčemu pomůže....
   OfflineOsobní galerie vladiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vladimir
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 11:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Určitě se pod ten dopis rád podepíšu. Pochybuji sice o náhradě škody za pneu, ale zbroušení ostrých hran by určitě ještě pomohlo. Zatím je ta úprava k ničemu. Sice je tam víc místa na vytočení, ale ostrá hrana je tam pořád.
Vodnář Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie vladimirZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 11:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Freddie napsal:
Ahoj, vzhledem k tomu, jak jsou všechny hrany všech obrubníků "podepsané" bych řekl, že spousta lidí už aspoň jednou měnila. Vjezd do -2 se opravdu trochu upravoval (na pravé straně) - uřízli kus, takže při nájezdu stačí kontrolovat levou stranu. Ale jinak souhlasím - všechny nájezdy a výjezdy jsou dost úzké - ještě, že nemám nijak velké a široké auto, jinak nevím. Gretička má pravdu s tou náhradou škody - ale obávám se, že při ochotě spolupráce od příslušných lidí (CG, KO, UNISTAV atp.) se stejně dozvíme tak maximálně "Měli jste si dávat pozor."


Ale třeba i toto podléhá určitým normám. Chtělo by zjistit, zda rozměry, sklon a provedení odpovídají. Mít to písemně, a pak by náhradu měli poskytnout a odstranit závadu. Toť můj selský rozum. Ale jak mi radil právník, je potřeba mít vše doloženo písemně.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 12:00  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj Greti, nevím, nevím - normy budou asi dodržené, jinak by to nezkolaudovali (ale toť také pouze můj chabý rozoume). Možná zkusím zavolat dozorovi (p. Figura), jestli by mi neporadil, na koho se obrátit (nejdřív po dobrém). Tím myslím pouze to seříznutí hrany, náhradu za proraženou gumu bych opravdu neočekával.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 12:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ta náhrada je nesmysl, protože teď už pochopitelně nijak nedokážete, že jste na to nenajeli právě díky svému chabému řidičskému umění nebo že se to prostě jinak udělat nedá ... Bude vám chybě jakýkoliv důkaz, který např. chyběl mně v případě reklamace poškrábané vanové baterie ... Rolling Eyes Pokud tu reklamaci podáte, musí se tím zabývat, ale výsledek je jistý předem ... Sad
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 12:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

nejsem si jist, ale kolaudacni komise kontroluje jednotlive veci jen namatkove. U naseho domu by jinak mistni setreni netvalo den ale treba rok.
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
YANEK
Podnájemník
Podnájemník


Věk: 46
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 528
Bydliště: NZM-C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.4.2006, 15:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Rolling Eyes no jasně že namátkově tohle by si museli jinak zkusit sami natvrdo autem ještě že to nemáme v céčku Rolling Eyes
Beran Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie YANEKZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vasek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 4.4.2006
Příspěvky: 21
Bydliště: NZM B

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 8.4.2006, 16:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

tak se hlasim , ze jsme take prorizli pneu - pravou zadni. Mozna jsem ten s tou vypustenou pneu, protoze se to povedlo manzelce a chvili trvalo nez jsem tam dal aspon rezervu. Ale manzelka mela radost z te cedule - ze v tom neni sama Smile
Ryby Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie VasekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
luk3
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 44
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: NZM – B

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 8.4.2006, 20:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Taky ja jsem na onom miste pokrtil pravou zadni gumu (vladimir – ja asi budu ten soused s kterym ses videl) a resil jsem to jak s CG, tak s sefem delniku naseho domu B(E). Sefdelnik se mi vysmal, ze je to moje chyba, ze to je postaveny dobre a kdo umi ridit, tak nema problem. Pan Figura byl jako vzdy milejsi a slibil napravu — tedy ono vyse zminovane seriznuti. Nicmene problem je v hlavne v te kovove lamele kolem obrubniku. Nova guma opravdu nebyla levna zalezitos a v servisu mi rekli, ze bych mohl zadat nahradu skody, ovsem v pripade, ze bych ihned po te udalosti zavolal policii a nechal vse zapsat a zdokumentovat. Takze tak. K dopisu se velmi rad pripojim....
Kozoroh Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie luk3Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
katrovka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2006
Příspěvky: 21
Bydliště: Mattioliho 11, NZM B

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.4.2006, 11:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobrý den,

jsem autorkou té cedule u vjezdu do -2 v B. Dala jsem jí tam proto, že mému příteli se podařilo proříznout pneumatiku a při výměně se dozvěděl od stejně postiženého souseda, že už je minimálně čtvrtý. A hlavně, že dozor byl již několikrát upozorněn a nevyvěsil ani žádné upozornění, nic.
Pan Figura nakonec sám vyzkoušel zajet Fordem Mondeo Kombi, samozřejmě úspěšně, protože si dal pozor, nicméně alespoň urychlil opravu vjezdu.
Jen doufám, že aspoň někomu to pomohlo. Nás oprava stála 5.000 Kč, protože se musely vyměnit pneumatiky obě, aby měli stejně sjetý vzorek.
Náhrada škody je určitě pasé, ale docela by mě zajímalo, jestli to splňuje opravdu normy.

Zdravím, L.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie katrovkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 20.4.2006, 11:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vazeni,

muze to znit trapne, ale ma nekdo k tomuhle protokol od PČR ? Muze prokazat, ze mu vznikla skoda, ma nekdo fotodokumentaci? Podle kolegy z DASky muzeme skodu vymahat po zodpovedne osobe za projekt, prokaze li se po znaleckem posudku nedostatecnost nebo nebezpecnost stavby.

Cim vice podkladu budeme mit, tim lepe pro boj s CG

Mame tedy neco v ruce, krom tvrzeni "stalo se mi to taky" ?
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 20.4.2006, 12:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

myslím, že PČR by stejně nic nešetřila, protože se nejedná o veřejně přístupnou komunikaci. Škodu tedy nutno vymáhat po vlastníkovi. Samozřejmě nutno mít škodu zdokumentovanou, nejlépe hned z místa škody a ještě svědky.
Pokud by nedošlo k dohodě, zbývá cesta občansko právní. Že by CG toužil po veřejné reputaci, jak vzorné má projektanty? Já bych jim takovou "reklamu" už ráda udělala.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Gentleman
Host
Host



Založen: 9.2.2006
Příspěvky: 133
Bydliště: NZM B

romania.gif

PříspěvekZaslal: 20.4.2006, 20:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Stalo se mi to také, minulý týden. Ihned jsem to řešil s Figurou i CG. Naposledy jsem ho ohledně toho dotazoval včera a bylo mi řečeno, že to je reklamováno a je od CG požadováno úplné odstanění nebo připevnění jakési trubky na hranu, aby nebyla možnost kolo proříznout. Tak jsem zvědavý, jestli je na tom něco pravdy, nebo se jedná jen o řečičky CG.
   OfflineOsobní galerie GentlemanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.5.2006, 10:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,

dnes ráno, když jsem jel do práce, tak v garážích domu B pobíhali technici s trubkamim které si rozměřovali podél ostrých hran. Vypadá to, že bude konec prořízlým pneumatikám v "B"!! (Mimochodem - zrovna včera v noci, když jsem parkoval, jsem si všiml jednoho auta, které mělo zadní gumu úplně vypuštěnou (asi si majitel myslel, že sice na hranu najel, ale nic se nestalo). Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 2.5.2006, 10:03  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ze by dalsší vyřešený problém?
Super přátelé, naše snažení není jak boj s větrným mlejnem Smile
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Gentleman
Host
Host



Založen: 9.2.2006
Příspěvky: 133
Bydliště: NZM B

romania.gif

PříspěvekZaslal: 2.5.2006, 20:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Potvrzuji přidělané trubky na kritických místech vjezdů/výjezdů z garáží... Hurááá Very Happy
   OfflineOsobní galerie GentlemanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 8.7.2006, 17:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Rád bych poprosil o obrázky z předmětného problému, zachycující stav před, po nebo ideálně v průběhu nápravy. Děkuji všem.
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2