Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 09:18  Předmět:  Komáři Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Už při výběru bytu jsem se obával nejvíce, aby nás v létě
netrápili komáři ( pro blízkost Botiče, vodní nádrž u bloku B, slepé rameno Botiče) Včera jsem už 3 komáry objevil. Platí v mém případě to, že čeho se nejvíce bojíme, nás zákonitě postihne nebo máte s komáry
i někdo jiný čerstvou zkušenost??
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 09:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, bydlím také v "B", okna máme otočená na Botič. Zatím nám domů nějaký zásadní krev pijící hmyz nevletěl (jen občas nám sousedovic kocour prohrábne květináče, což mě krev tedy pije Surprised) ). Takže zatím (snad) nic. Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
navsteva
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.3.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: NZM C

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 09:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak naoplátku prohrábněte kocoura, myslím, že si ty návštěvy rozmyslí Laughing
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie navstevaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 09:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já bych němé tváři neublížil....ale jsem FAKT dobrej ve střelbě prakem. A prak mám. Mr. Green
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 09:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Freddie napsal:
Já bych němé tváři neublížil....ale jsem FAKT dobrej ve střelbě prakem. A prak mám. Mr. Green


Very Happy
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Nika
Domácí
Domácí


Věk: 44
Založen: 17.3.2006
Příspěvky: 835
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 09:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

JoHnY napsal:
Freddie napsal:
Já bych němé tváři neublížil....ale jsem FAKT dobrej ve střelbě prakem. A prak mám. Mr. Green


Very Happy
Jojo, naši mají podobný problém... takže máme neustále posypanou terasu pepřem... je to hnusný, ale pomáhá to...
Rak Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie NikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 09:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Díky, Niko!! To je výborný nápad, lepší, než měření hrubé síly mezi kočkou a člověkem!! Hned koupím trochu pepře a uvidíme, jestli se kočičí čumáček zkroutí jako h....o v proutí.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
andousek
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 45
Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 290
Bydliště: NZM A

australia.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 11:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

skoda, ze to nezabere taky na ty komary Crying or Very sad my uz taky 3 odchytli,a to jsme v acku skoro uplne nejdal od botice
Ryby Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie andousekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Nika
Domácí
Domácí


Věk: 44
Založen: 17.3.2006
Příspěvky: 835
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 11:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Freddie napsal:
Díky, Niko!! To je výborný nápad, lepší, než měření hrubé síly mezi kočkou a člověkem!! Hned koupím trochu pepře a uvidíme, jestli se kočičí čumáček zkroutí jako h....o v proutí.
Rak Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie NikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 11:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nechci nikoho strašit, ale ve středu, když jsme se s malou vrátily ze cvičení (nechala jsem otevřené jen ventilačky), jsem objevila u jejích hraček za závěsem u okna velkého sršně.

Bylo štěstí, že jsem ho náhodou uviděla dříve než malá, takže začaly skoro vojenské manévry. Bohudíky sršeň se nevztekal a opustil oknem byt úplně v pořádku a já malou mohla vysvobodit z ložnice, kde se vztekala, že je zavřená.
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 11:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to je dobře, Greti, že to dopadlo takhle!!!! Už jsem kdysi na dovolené takhle "zachraňoval" malé dítě po bodnutí sršně do krku...nic příjemného....
Mimochodem - všiml jsem si, že soused v patře vedle nad námi má na okně skoro profesionální síťku proti hmyzu (tím myslím provedení - pěkně v rámu atd.). Samozřejmě, že to nevypadá nijak objevně, ale je to lepší, než mít plný byt nebezpečného hmyzu.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
greticka
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1097
Bydliště: Mattioliho 11

france.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vážně o síťce uvažuju, alespoň do ložnice. U potoka jsem bydlela na koleji a komárů tam bylo habakuk. Není nad klidný spánek. Bzzzzzzz
Kozoroh Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie gretickaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:04  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Komáři se ženili, bzum bzum, bzum,..myslím, že komárů a další havěti bude požehnaně.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:04  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Slyším nějakého komára..........!!
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Komáři se ženili, bzum bzum, bzum,..myslím, že komárů a další havěti bude požehnaně.


Taky mam ten pocit a tušení, že ze se mé obavy vyplníi. Jsme u krásného kousku přírody s meandry Botice a tohle bude ta daň za to. Máte nějaké zkušenosti (kromě repelentu a sití do oken) s odpuzovanim těchto potvor??
Slyšel jsem, že nějake kytky komáry odpuzují, jsou snad i nějake lampy,
ktere lapají tento hmyz.
Viděl jsem v televizi, jak s komáry bojují na Moravě ekologicky- sypou tam do vody nějaké granule s bakteriemi, které ničí larvy, ale na to už je teď asi pozdě. Nechci malovat čerta na zeď, ale možná společenstvi vlastníků bude mit příští rok na programu i bod : likvidace komárů Sad
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zkoušel někdy někdo takové to antikomáří pískátko do zásuvky?? (RAID nebo tak nějak, znalci IT neplést si termíny ). Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Freddie napsal:
Zkoušel někdy někdo takové to antikomáří pískátko do zásuvky?? (RAID nebo tak nějak, znalci IT neplést si termíny ). Fr.

Pokud jsem princip toho správně pochopil, tak je to roztok chemikálie, který se odpařuje resp. dostává do prostředí v mikrokoncentracích,
které jsou té havěti nepříjemné, podle reklam si na to "rozbijí čumák". Vadí mně ale na tom to, že to dýchám i já, i když je toho málo. A jak se říká, mnohokrát nic umořilo i osla.
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

manzele napsal(a):
Freddie napsal:
Zkoušel někdy někdo takové to antikomáří pískátko do zásuvky?? (RAID nebo tak nějak, znalci IT neplést si termíny ). Fr.

Pokud jsem princip toho správně pochopil, tak je to roztok chemikálie, který se odpařuje resp. dostává do prostředí v mikrokoncentracích,
které jsou té havěti nepříjemné, podle reklam si na to "rozbijí čumák". Vadí mně ale na tom to, že to dýchám i já, i když je toho málo. A jak se říká, mnohokrát nic umořilo i osla.


ano, ono to aj citit ked si k tomu cuchnes
proste nieco ako sprej proti hmyzu ale odparuje sa to stale kym to je zapnute. najlepsie to je mat niekde pri okne (otvorenom), aby to nezamorovalo miestnost ale aby to odpudzovalo ten hmyz.
A celkom to funguje...
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ty do zasuvky fungujou celkem dobre, jenom smrdej dabelsky a zdravy urcite nebudou, ale je to otazka jestli se nechat pokousat kazdou noc s rizikem boreliozy nebo se priotravit Shocked .
Dobrý na komary je pořádně zahulit Very Happy Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
YANEK
Podnájemník
Podnájemník


Věk: 46
Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 528
Bydliště: NZM-C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 12:57  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Rolling Eyes no tenhle tejden už sem tu dva z luxem honil jinak ani tak botič a slepý rameno ale pod toulcovým dvorem sou bažiny tam jich je požehnaně a to ještě počkejte ten žabí koncert v létě já to slyšel až na košík Rolling Eyes
Beran Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie YANEKZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
manzele
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 74
Založen: 12.2.2006
Příspěvky: 286
Bydliště: Nové Zahradní město blok B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Banana napsal:
Ty do zasuvky fungujou celkem dobre, jenom smrdej dabelsky a zdravy urcite nebudou, ale je to otazka jestli se nechat pokousat kazdou noc s rizikem boreliozy nebo se priotravit Shocked .
Dobrý na komary je pořádně zahulit Very Happy Very Happy


Tak to může s určitostí říci, že komáří boreliosu nešíří Exclamation , leda tak malárii, což u nás nehrozí. A co s tím hulením?, když jsem už leta nekuřák Mad
Kozoroh  Buvol OfflineOsobní galerie manzeleZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
teta IVA
Host
Host



Založen: 2.4.2006
Příspěvky: 148
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to já odmítám jakýkoli přípravky typu Raid, z toho bych byla asi zfetovaná. Myslim, že bohatě stačí to, co se nám uvolňuje v domácnosti za jedy, třeba formaldehyd z dřevotřísky.
Ale co jsem kdysi četla, že někomu pomohlo nastříkat na záclonu takovej ten aromatickej olejíček. Pokud vim, tak by měla zabírat máta, levandule, možná i rozmarýn. Na nový záclony to asi dávat nebudu, ale napadá mě natřít to tu a tam na okraje oken.
Dřív se tyhle byliny pěstovaly ve špajzech na to, aby právě odpuzovaly tuhle havěť.

Jo a se pochlubim, už mám mátu na balkóně v truhlíku, adminovi řikám, že je to na komáry, ale jinak je to na mojito - na dámských mejdanech se bude hodit, když se blíží to MF ve fočusu Wink
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie teta IVAZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

manzele napsal(a):

Tak to může s určitostí říci, že komáří boreliosu nešíří Exclamation , leda tak malárii, což u nás nehrozí. A co s tím hulením?, když jsem už leta nekuřák Mad


Já můžu s určitostí tvrdit, že infekce bakterí Borrelia burgdorferi vzniká po přisátí klíštěte Ixodes ricinus nebo po bodnutí komáry Aedes a Culex.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

U nás zatim komáři nic.... tak jsme rádi, ale možná to bude tím, že máme dvě kočky Cool

Tyjo Ivo, koukám, že jsem žabař, zatim mám bazalku, petržel a pažitku (a vše se mi mladší kočka Borůvka snaží neustále zničit Evil or Very Mad ). Budu muset doplnit stav květináčků o nezbytnou mátu, páč mojito je mojito! Wink
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Začínam pěstovat chmel!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
teta IVA
Host
Host



Založen: 2.4.2006
Příspěvky: 148
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Leiko, dyk já mám už jen meduňku a oregáno, jinak nic Sad Takže obě máme po třech kouskách, až se pomnoží, můžu ti odkopnout, sázela jsem teprv tenhle tejden.

Banano, pořiď chmelovej extrakt instant a máš to rychlejší
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie teta IVAZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já sázela minulý týden, jen tři maličké květináčky a teprve se to snaží růst, takže na konzumaci to zatím není a díky Borůfčímu asi dlouho ještě nebude
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Freddie
Host
Host


Věk: 48
Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 212
Bydliště: NZM B - Mattioliho 15

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

citace:
Já můžu s určitostí tvrdit, že infekce bakterí Borrelia burgdorferi vzniká po přisátí klíštěte Ixodes ricinus nebo po bodnutí komáry Aedes a Culex.


Asi jsem ve škole spal nebo co!!!! Fr.
Vodnář Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie FreddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

My pestujeme na terase zasadne cyprise!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Banana
Domácí
Domácí



Založen: 6.5.2005
Příspěvky: 844
Bydliště: Nové Zahradní Město A-západ

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.4.2006, 13:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Freddie napsal:
citace:
Já můžu s určitostí tvrdit, že infekce bakterí Borrelia burgdorferi vzniká po přisátí klíštěte Ixodes ricinus nebo po bodnutí komáry Aedes a Culex.


Asi jsem ve škole spal nebo co!!!! Fr.


Tohle je zakladni ucivo biologie 8. trida ZS Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie BananaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2