Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
QWER
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 99


blank.gif

PříspěvekZaslal: 25.7.2006, 22:58  Předmět:  T-Systems , INTERNET Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dobry den

Chci se zepatat jakou mate rychlost ineternetu od sluzby T-Systems (viaGIA) ? A jaké mate připojení ?

ja mam 100/100Mbit a jede mi to tak nak stabilne kolem 20Mbit DW a UP mam kolem 6Mbit

jak ste na tom vy?
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie QWERZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.7.2006, 23:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No já mám zatím jenom megabit, ale brzo budu zvyšovat ... Cool

Jinak rychlost záleží na mnoha faktorech - už jenom třeba na tom, jestli jseš připojenej přes router nebo přímo - některý home "routery" takovou rychlost nezvládaj ... dál je při takovýhle rychlosti důležitý jak máš nastavenou síťofku (speed/duplex) - doporučuju nastavit natvrdo na 100/full. Hodně taky záleží na systému a na tom jak má napsanej TCP/IP stack, na aplikaci a v neposlední řadě hlavně na tom odkud stahuješ, protože ne všechny servery ti dovolí stahovat plnou rychlostí, resp. nemaj třeba takovou konektivitu ...

Jinak co se týče měření rychlosti, tak nedoporučuju při týhle rychlosti ty webový testery - výsledek bude hodně zavádějící ... místo toho abys vyzkoušel rychlost stahování tak se připoj ftpkem (jako klienta použít nejlépe TCMD) třeba na ftp.linux.cz , což je "eftýpko", který je pověšený na páteři Cesnetu, takže s konektivitou nemá problém a kde můžeš zkusit sosnout třeba DVD ISO nějakýho tuxe ... Wink

Pokud se ti bude přesto zdát, že "to jede nějak pomalu" tak ti samozřejmě nic nebrání kontaktovat TP T-Systems ... Wink
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
QWER
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 99


blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.7.2006, 00:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no kde muzu ponastaovat v Xpčkách ru rychlost? snad vsechny webovy tesrery ukazujou +- stjenou rychlost.. i kdyz stahuju nekde kde to jede plnou tak udaj moc nelisi od tech speedmetru.. nejedu pres zadny routery.
U viaGIA neni rychlost garantovana.. tak treba to tak ma bejt.. a proto bych se chtel zeptat nekoho kdo to ma taky
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie QWERZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
meiram
Host
Host



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 133
Bydliště: NZM A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.7.2006, 07:37  Předmět:  Re: T-Systems , INTERNET Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

QWER napsal:
Dobry den

Chci se zepatat jakou mate rychlost ineternetu od sluzby T-Systems (viaGIA) ? A jaké mate připojení ?

ja mam 100/100Mbit a jede mi to tak nak stabilne kolem 20Mbit DW a UP mam kolem 6Mbit

jak ste na tom vy?


mám 10 MB/s a jsem spokojena
   SkrytýOsobní galerie meiramZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.7.2006, 08:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nečetla jsem ty smlouvy přesně, ale počítám, že to připojení je sdílené s nějakou agregací. Takže plných hodnot dosáhneš jen teoreticky. A všechny ty speedtesty ti stejně změří rychlost nejužšího místa mezi tebou a "měřícím serverem." A tím nemusí být v dnešní době koncová linka k tobě Very Happy
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.7.2006, 09:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

mam zaplaceno 10mbps a v podstate to vypada, ze to tak i funguje. Metry ukazuji tak 8.5-9 coz prikladam chybe mereni a rezii
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ruprt
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 1.4.2006
Příspěvky: 19
Bydliště: zatím nevím

blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.7.2006, 10:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

100Mbit je nesmysl přejdi na deset a budeš ok a ještě ušetřiš. Servrů který ti povolí stahovat takovou rychlostí moc nenajdeš. A na webu už tuplem žádný rozdíl není.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie ruprtZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
QWER
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 99


blank.gif

PříspěvekZaslal: 26.7.2006, 13:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no ona je vysokoa ta agregace.. myslim 100:1 tak to bude ono.. a dik
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie QWERZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
hern
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 8.4.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: NZM B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 28.7.2006, 21:08  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mám taky kilečko a přes 30mbit jsem se ještě nevyšplhal, a to v libovolnou denní i noční dobu. Průměr je kolem těch dvaceti, což je na dolní hranici toho, co bych od toho očekával. Jak to klesne ještě níž, tak jdu do desetimegabitu. Agregace je jako dost hustá.
Zkoušel jsem taky všemožné koncové prvky a myslím, že tam je omezení na TCP spojení, protože vytížení mírně roste při více spojeních až do 35mbit.
Rozhodně bych tohleto nenazýval 100mbitem, ale 20mbitem Smile Těšil jsem se na 8mb/s hehe a nic.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie hernZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
QWER
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 99


blank.gif

PříspěvekZaslal: 29.7.2006, 00:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

hern napsal:
Mám taky kilečko a přes 30mbit jsem se ještě nevyšplhal, a to v libovolnou denní i noční dobu. Průměr je kolem těch dvaceti, což je na dolní hranici toho, co bych od toho očekával. Jak to klesne ještě níž, tak jdu do desetimegabitu. Agregace je jako dost hustá.
Zkoušel jsem taky všemožné koncové prvky a myslím, že tam je omezení na TCP spojení, protože vytížení mírně roste při více spojeních až do 35mbit.
Rozhodně bych tohleto nenazýval 100mbitem, ale 20mbitem Smile Těšil jsem se na 8mb/s hehe a nic.

tak to je ok.. aspon nejsem sam.. i kdyz skoda ze to neni 100Mbit.. no ale me to nekdy de i 45Mbit.. no ale za 1600kc bych rek ze i tech 25Mbit je krasny.. u UPC sem platil cca 1300 za 4Mbit
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie QWERZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Pavel K.
Host
Host


Věk: 48
Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 121
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.7.2006, 02:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dcom napsal:
No já mám zatím jenom megabit, ale brzo budu zvyšovat ... Cool

Jinak rychlost záleží na mnoha faktorech - už jenom třeba na tom, jestli jseš připojenej přes router nebo přímo - některý home "routery" takovou rychlost nezvládaj ... dál je při takovýhle rychlosti důležitý jak máš nastavenou síťofku (speed/duplex) - doporučuju nastavit natvrdo na 100/full. Hodně taky záleží na systému a na tom jak má napsanej TCP/IP stack, na aplikaci a v neposlední řadě hlavně na tom odkud stahuješ, protože ne všechny servery ti dovolí stahovat plnou rychlostí, resp. nemaj třeba takovou konektivitu ...

Jinak co se týče měření rychlosti, tak nedoporučuju při týhle rychlosti ty webový testery - výsledek bude hodně zavádějící ... místo toho abys vyzkoušel rychlost stahování tak se připoj ftpkem (jako klienta použít nejlépe TCMD) třeba na ftp.linux.cz , což je "eftýpko", který je pověšený na páteři Cesnetu, takže s konektivitou nemá problém a kde můžeš zkusit sosnout třeba DVD ISO nějakýho tuxe ... Wink

Pokud se ti bude přesto zdát, že "to jede nějak pomalu" tak ti samozřejmě nic nebrání kontaktovat TP T-Systems ... Wink


...a sakra...to bylo česky?
Lev Pohlaví:Muž Králík OfflineOsobní galerie Pavel K.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.7.2006, 15:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pavel K. napsal:
...a sakra...to bylo česky?


... a proč by nebylo? Wink Wink Cool Laughing
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 29.7.2006, 22:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

QWER napsal:
no kde muzu ponastaovat v Xpčkách ru rychlost? snad vsechny webovy tesrery ukazujou +- stjenou rychlost.. i kdyz stahuju nekde kde to jede plnou tak udaj moc nelisi od tech speedmetru.. nejedu pres zadny routery.
U viaGIA neni rychlost garantovana.. tak treba to tak ma bejt.. a proto bych se chtel zeptat nekoho kdo to ma taky


no ono netreba cakat ze z netu bude clovek tahat jak z lokalnej siete Ja mam server na 3*155 Mbit linke do sveta a z ameriky na ten server taham maximalne 1-2 MB/s, cize do tych 20 Mbit... A zo Slovenska tak 6 MB/s, ked sa zadari tak aj mierne viac. Takze cakat 8 MB/s z celeho internetu je nerealne, a nemusi v tom byt ani ziadna agregacia. BTW doma co mam fileserver tak tam je relativne stary hw a z neho na moj desktop taham do 3 MB/s Takze pri takych rychlostiach uz zalezi aj na rychlosti diskov atd.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sean.cz
Host
Host


Věk: 52
Založen: 6.2.2006
Příspěvky: 116
Bydliště: Mattioliho 11 (NZM B)

denmark.gif

PříspěvekZaslal: 30.7.2006, 07:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nevim jak smlouvy, ale pri telefonickem dotazu na rychlosti mi bylo na infolince T-Systems receno, ze ..

- Rychlosti 1mbit a 10mbit jsou rychlosti garantovane
- Rychlost 100mbit je agregovana vzhledem k rychlosti celeho domu, coz je nyni (duraz na nyni, za par mesicu muze byt vse jinak) zpravidla prave ten 100mbit

Pokud tedy na 100mbit jedes realne kolem 20,25mbit/s, je to hooodne slusne .. d8-D
Lev Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie Sean.czZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Háňa
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.7.2006, 12:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, koukam, ze jste znalci, tak snad poradite. Potrebovala bych pripojeni na doma, nehodlam tam travit dny, ani hodiny, jen kdyz si prinesu domu notebooku (tak 2x tydne), tak bych se chtela pripojit. Muzete mi prosim poradit, co nejlevnejsi variantu...
Diky moc
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie HáňaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
vladi
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 7.4.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: NZM

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.7.2006, 12:57  Předmět:  net Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ahojky,
jsem naprostý laik co se IT týká, jsem připojena na VIAGIA tou nejlevnější sazbou za tuším 450kč a plně to postačuje mým potřebám (nestahuji filmy apod, jen telefonuji přes net a je to vpoho)
Takže doporučuji.....
   OfflineOsobní galerie vladiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
dcom
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 54
Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 1632
Bydliště: Prague, CZ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.7.2006, 12:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

... no určitě si vystačíš s tim megabitem ... Cool
Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie dcomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
93A
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 52
Bydliště: Zahradni mesto A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.7.2006, 13:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

... no určitě si vystačíš s tim megabitem ...

a pro stahovani filmu to taky staci ?????? tot otazka dalsiho laika Razz Razz
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie 93AZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 31.7.2006, 13:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pro jeden počítač je to rychlost dostatečná témeř na vše
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
QWER
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 99


blank.gif

PříspěvekZaslal: 31.7.2006, 21:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

93A napsala:
... no určitě si vystačíš s tim megabitem ...

a pro stahovani filmu to taky staci ?????? tot otazka dalsiho laika Razz Razz

dostatečný je vše..ale myslim ze kdyz jsi laik tak nebudes vedet kde je stahnot ne sry.
vsehno staci ale nepude to tak rychle
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie QWERZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2