Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 13:46  Předmět:  Vstupní dveře Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pravidelně bojuji s vstupními dveřmi do Dčka (sever). Pokud po přiložení čipu chci ihned otevřít, nejde to. Netuším, jestli tlak zablokuje otvírací mechanizmus, či je problém jinde. Nicméně vždy musím chvilku počkat a obvykle se mi zdaří odhadnout nutnou časovou prodlevu až na podruhé. Je to obecná vlastnost všech vstupních dveří v NZM, nebo je to chyba jen tohoto kusu?

Dveře se také sami nedovírají, takže komukoliv stačí na dveře zatlačit a je v domě. To už jsem před týdnem reklamoval u stavebního dozora, ale pořád se nic nezměnilo.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lenkaii
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 49
Založen: 21.2.2006
Příspěvky: 1537
Bydliště: NZM C

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 14:06  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Je to obecná vlastnost. Naše dveře to taky dělají. Ozve se takové bzučení a pak lze dveře otevřít.
Býk Pohlaví:Žena Tygr OfflineOsobní galerie lenkaiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 14:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ale jsou to tak 2 sekundy, to snad neni tak moc...
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jtw
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Mattioliho 3248/11

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 16:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Otevřené dveře poznáte tak, že motor ovládající zámek přestane vrčet (zmíněné cca 2 sekundy). Návrat zámku do polohy zavřeno trvá stejnou dobu, pokud však brano zavře dveře příliš rychle, zpravidla nedojde k očekávanému zaklapnutí západky a dveře zůstanou nedovřeny.
Nové a správně fungující dveře se zavírají zpočátku pomalu, např. při běžném otevření do úhlu 90 stupňů prvních 60 stupňu zavírá delší dobu,až 10sekund (kvůli dostatečné dlouhé prodlevě pro jistotu, aby byl zámek v pozici uzavřeno) a posledních 30stupňů pak dveře dovřou rychle ("bouchnou"), aby došlo k překonání západky.
Základní předpoklad správné funkce tedy je správně fungující brano, na druhém místě nízká prodleva po otevření zámku tak, aby dovídající dveře západka zachytila. Kontrukce elektromotoru v porovnání se systémy elektromagnetickými mi připadne podstatně spolehlivější, slabinou jako vždy zůstává brano (mechanika) a lidský faktor (otvírá dveře jen do malého úhlu a doje k rychlému zavření v době kdy není zámek v poloze zavřeno)
Toť vše z nezávislého výzkumu funkce zámku Wink
_________________
JTW
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie jtwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
kolysta
Master moderator
Master moderator


Věk: 49
Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 1304


blank.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 17:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Coz o to, ze se musi 2s cekat, ale ze se ty dvere samy pak nezamknou, to je horsi...
Střelec Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie kolystaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 17:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no tak se pocka nez se zavrou, to snad kazdy zvladne. Pokud se nezaviraji systematicky tak jim pomoct rucne a nahlasit jako zavadu spravni firme.

... zbytek prispevku byl trochu offtopic, tak ho pohltilo peklo Smile ...


Naposledy upravil MUSTANG dne 15.12.2006, 10:51, celkově upraveno 2 krát.
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
frydka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 1.11.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

burundi.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 18:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jenom můj poznatek. Na D-severu je zavírání opraveno a vše funguje min. již od včerejška, tak nevím, kde by mohl mít kdo problém.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie frydkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.12.2006, 21:04  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak je problém asi opravdu v tom, že s dveřmi neumím zacházet.

Já se je vždy snažil otevřít v době, když ještě vrčí, což jsem považoval za signál, že je otevřeno a nikoliv, že se teprve otevíŕá. A při zavírání jsem zase netušil, že pomalá rychlost je účel, takže jsem jim často pomáhal rukou, čímž jsem je pravděpodobně zase zavíral příliš rychle.

Sypu si popel na hlavu, ale nikdy bych neřekl, že budu potřebovat návod na ovládání dveří.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jtw
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 13.3.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Mattioliho 3248/11

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.12.2006, 10:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Já se je vždy snažil otevřít v době, když ještě vrčí, což jsem považoval za signál, že je otevřeno a nikoliv, že se teprve otevíŕá. A při zavírání jsem zase netušil, že pomalá rychlost je účel, takže jsem jim často pomáhal rukou, čímž jsem je pravděpodobně zase zavíral příliš rychle.

Násilné dovírání může brano poškodit, ať už v mechanice nebo vytržením uchycení páky. Vstupní dveře by si návod k použití zasloužily, záměr konstruktéra je pochopitelný, jen se nepočítalo, že není na první pohled zřejmý význam signálů Wink (pomalu dovírání dveří, [ne]vrčení zámku apod.) Doporučuji vyvěsit poučení správného používání dveří jako prevenci opakovanému poškození zařízení.
_________________
JTW
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie jtwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.12.2006, 14:52  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To zni dobre, mohl by zkusit nekdo takovy uzivatelsky navod sepsat?
Kdyz to vrci tak je...
Kdyz neco jineho tak ....
jen v kratkosti, strucne vystizne a i pro ne-techniky a zeny v domacnosti.
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
MUSTANG
Domácí
Domácí



Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 756


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.12.2006, 15:30  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

no asi by to misto navodu chtelo semafor Wink kdyz dovrci rozsvitit zelenou, jinak sviti cervena (kdyz vrci sviti oranzova? Smile ). Tomu rozumi vsichni, bez rozdilu vyznani a jazyka.
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie MUSTANGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 15.12.2006, 15:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Co třeba takto:

- Po přiložení chipu se nesnažte otevřít dveře, dokud běží (vrčí) motor. Otevření trvá asi dvě vteřiny.

- Nesnažte se zavírat dveře silou, samovolné zavírání je zpomaleno záměrně. Pouze v případě, že se dveře nedovřou sami, použijte kliku.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 15.12.2006, 17:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

heh no to som ani ja nevedel ze treba pockat az to dovrci... balsaja technika!
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 30.12.2006, 15:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vůbec by nebylo od věci dát něco takového na každé vstupní dveře do nových domů, aby o tom byl každý nový obyvatel informován ... Co na to někdo z nových přistěhovalců, nechce se toho chopit?!? Wink
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2