Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 21:22  Předmět:  5.000,- Kč na služby Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No jo, těch 5.000,- Kč za služby jsem v KS nechal, ty mi pak IKON vyúčtuje, problém spíš vidím v tom, co vše IKON může, jako by byl pan domácí, je to drzost, doopravdy by mě zajímala smlouva s Ikonem, máte ji někdo? Přece se SVJ může vzdát služeb tohoto správce, bude-li chtít... ale za jakých podmínek?

S IKONem na věčné časy?

Horatio

Pierre napsal:
Ahoj Horatio!
Přesně tak, je to sprostota od začátku do konce! Podle mě by měli všichni budoucí majitelé zahrádek dát Nitro a Lexxus k soudu za klamavou reklamu. Absolvoval jsem dosti kontroverzní rozhovor ze sales managerem z Lexxusu ohledně celkové podoby kupní smlouvy. Jednoduše řečeno, jsem prý jediný nespokojený klient. Co se týče vysázení dřevin, žádal jsem ve smlouvě o explicitní vyjmenování všech dřevin, které nelze vysázet na zahrádce. Stejně tak mám podle smlouvy pečovat o zeď z betónových tvarovek, i když ve skutečnosti tam žádná taková zeď u mé budoucí zahrádky není. Vzhledem k tomu, že se jedná o menší zahrádku, tak to jde celkem jednoduše poznat. Co se týče těch 5000,- Kč, vy jste souhlasili s tím, aby to bylo ve smlouvě? Já ne!
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pierre
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.6.2008
Příspěvky: 18


france.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 21:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já takovou smlouvu s Ikon nemám, ale nepřistoupil jsem na těch 5000,- zdá se mi to přemrštěná částka pro startovací poplatek do ůplně nového projektu, připadá mi to podezřelé, že všichni mají stejný poplatek, vzhledem i k velikostem bytů, a proč bych měl mít důvěru, že mi je tato firma opravdu vyůčtuje, vzhledem k tomu, že jí vůbec neznám a ani smlouvu s ní v ruce nemám. Nevěrím jim ani slovo, ještě ani nebydlím a už mám platit tak vysokou zálohu. Kdyby firma Nitro jednala seriózně, žádné takové zálohy by se nemusely platit, ale udělala by to z vlastních zdrojů, vzhedem i k tomu věčnému čekání, natahování a prodražování.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie PierreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DavidG
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: ZnR dum c.3

slovakia.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 22:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já také souhlasím s Pierrem. Proti placení zálohy 5000 jsem byl od začátku a připadá mi to hodně podezřelé, že všichni platíme stejnou zálohu. Určitě se na tom někdo ještě pěkně obohatí. Informoval jsem už minulý týden svého agenta o tom, že stejně jako elektroměry tak i záloha 5000 byla jednostranně doplněná investorem, což je porušení smluvního vztahu vyplývajícího se SBKS. Žádal jsem o vymazání obou vícenákladů z KS. Agent mi pak psal, že o tom musí informovat právníky investora a bla bla… Říkal jsem mu, že poplatek uhradím až po nastěhování a předání klíčů od bytu a ne na účet investora, ale přímo správcovské službě po řádném vyúčtování. I když mi přijde nesmyslné platit, když tam ještě nebydlíme. To by měl přece hradit investor!! My až od doby kdy tam budeme bydlet! Také mi řekl, že bez zaplacení zálohy investor nepodepíše KS. No každopádně mi agent napsal, že se pokusí zjistit něco více, ale jako obvykle se na to určitě vykašle.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie DavidGZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 22:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ahojte,
ja to taky chtel odstranit a dat do separatni dohody, ale na to nepristoupili. Zde je zduvodneni

[JK] To, že by tento závazek byl uveden v separátní
> dohodě na jeho platnosti nic nezmění. Jde o platbu
> na služby, které bude kupující bezprostředně
> po předání bytu využívat (odvoz odpadků, elektřina
> společných prostor a výtahů atd.). Je proto nutno
> zajistit, aby platba byla provedena všemi kupujícími.
> Samozřejmě jde o zálohovou platbu, která bude
> vyúčtována správcem.
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
luuca
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 31


blank.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 22:49  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

tech 5.000 bych neresila, je jasne uvedeno, ze je to vyuctovatelna zaloha, takze nekdo musi potom predlozit faktury za sluzby a zaroven je to poplatek jen za spolecne prostory, odpatky, spravu parku a tak, takze na velikosti bytu to nezavisi...
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie luucaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.6.2008, 07:52  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pierre: no to si děláš prdel! Jediný nespokojený klient jsem přece já!!!! Viz ten páteční podpis smlouvy, jak si pan agent během toho co jsem šla k notaři odešel na oběd a ani nedokončil jednání.Vždyt co, přišla jsem si jen koupit rohlík ne?....a já tam pak běhala se smlouvama a nevěděla komu je dát a děsně jsem spěchala do práce.Totální amatéři prostě.Kdybych měla ještě sílu, budu si na něj stěžovat u jeho nadřízeného, ale já už toho mám akorát tak dost...lžou,lžou,lžou a dělaj že nic....že my jsme ti špatní...bla bla bla....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 29.6.2008, 09:14  Předmět:  Vloupání do vlastního Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak jsme se o víkendu vypravili do našeho objektu... Samozřejmě načerno, pěkně z druhé strany, kde není brána a ani to nikdo nehlídá. Nikde ani noha, tak jsme udělali pár fotek a navštívili i dětské hřiště

Mimochodem všiměte si, jak fušerácky je udělaný asfalt na silnicích a na jedný fotce to vypadá tak, že už tam i byla snad nějaká havárka. To nás potěš

Mimochodem - na první fotce jsou krásně vidět totálně uschlý stromky v "parku" vedle posledního domu...


2806_1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  43.22 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_1.jpg

2806_2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  52.74 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_2.jpg

2806_3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  47.69 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_3.jpg

2806_4.jpg
 Komentář:
 Velikost:  47.92 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_4.jpg

2806_5.jpg
 Komentář:
 Velikost:  42.75 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_5.jpg

2806_6.jpg
 Komentář:
 Velikost:  48.5 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_6.jpg

2806_7.jpg
 Komentář:
 Velikost:  38.31 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_7.jpg

2806_8.jpg
 Komentář:
 Velikost:  48.37 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_8.jpg

2806_9.jpg
 Komentář:
 Velikost:  36.88 kB
 Zobrazeno:  16189 krát

2806_9.jpg

2806_91.jpg
 Komentář:
 Velikost:  48.18 kB
 Zobrazeno:  16186 krát

2806_91.jpg

Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 09:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já taky těch 5000 neřeším, je to jen záloha a byla bych ráda, kdyby IKON začal pracovat co nejdříve, aby nám neuschly všechny stromy atd.

S KS to udělám jednoduše, pokud nebudou chtít změnit znění u zahrádek, budu požadovat původní KS. Na podpis máme 30 dní, výzvu mi poslali 15.6., takže mají ještě 2 týdny na dodání KS. Teď to nevisí na mé straně, já si nevymýšlím nic navíc, než bylo v původních smlouvách.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 09:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ale je pozitivní, že se ty zídky nerozpadly při té bouřce minulý týden Smile))
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 13:46  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

zdravim, hlasim, ze mam podepsano
potvrzeni o zaplaceni elektromeru jsem taky dostal, vc. formulare na prehlasku odberu elektriky. Elektromer by meli nainstalovat do 3 dnu od data, kdy to prehlasim.
dalsi media, tentokrat voda, az pri prevzeti bytu - stavy meridel apod. Doufam, ze nedodelky budou uz taky odstranene.
Zdravi, A.
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 13:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Gratuluju a trochu závidim Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 14:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

gratuluju
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 15:14  Předmět:  Re: Vloupání do vlastního Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdar a sílu, bych dodal....


No tak to ty stromy bude muset SVJ reklamovat, navíc mi nejde do hlavy a doufám, že se toho chytnou i ostatní, jak je to možné, že park za 43.668,46- Kč x 195 bytů = 8.515.350,- Kč má těch pár stromů, které schnou.... a kde je střední a nižší patro, keře? Pár těch vzrostlých stromů pojde, pár jich umočí psi a budeme tam mít všude jen trávu (vzejde-li v tom hicu).

Jsem si myslel, že těch 8,5 mil. Kč bude někde vidět...

Ad záplaty na vozovce, no to bych normálně věřil, že se vozovka propadá k vedení parovodu, ale od té doby co vím, že nám parovod vede"všem bez výjimky" každou zahradou, nemůže přeci vést vozovkou, tak ten "ementální stav vozovky" bude něčím jiným, vedením něčeho (někoho) jiného.

Mj. viděl jsem, jak máme slepované venkovní stání pro auto 1/3 jiný asfalt a 2/3 také jiný .... A také se těším, že budeme co nejdřív pořizovat nový koberec.... je tam jakási prapodivná dilatační spára přes celé stání, pokaždé zcela jiný asfakt, takže se to asi bude při zimním zatékání a promrzání lámat...

Horatio


Akim napsal:
Tak jsme se o víkendu vypravili do našeho objektu... Samozřejmě načerno, pěkně z druhé strany, kde není brána a ani to nikdo nehlídá. Nikde ani noha, tak jsme udělali pár fotek a navštívili i dětské hřiště

Mimochodem všiměte si, jak fušerácky je udělaný asfalt na silnicích a na jedný fotce to vypadá tak, že už tam i byla snad nějaká havárka. To nás potěš

Mimochodem - na první fotce jsou krásně vidět totálně uschlý stromky v "parku" vedle posledního domu...
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 15:42  Předmět:  A co jsi vlastně se zněním KS provedla :-) ? Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,

zajímá mě, co jsi napsala prodávajícímu ke znění KS (ve vztahu k zahrádkám), není-li to tajné.

Rozeberu-li to reálně, tak věcné břemeno ve prospěch Pražské vodárenské nám z KN nikdo nevymaže, takže co s tím dál?

Soudit se, že jsem o věcných břemenech nevěděli a získat slevu z ceny pozemku, když je zahrada znehodnocena věcnými břemeny?

Chtít slevu bez soudu?

Chtít vyznačit alespoň to vedení inž. sítí a stavět alespoň drobné zahradní stavby bez povolení?

To samé uplatnit k břemenu nevysazovat trvalé porosty? Tj. mít alespoň plán inž. sítí a sázet stromy mimo vedení kanalizace s tím, že mi je kdokoliv může pokácet? Možná nám jednou hrozí i pokuta...

A pak se snažit změnit ten nesmysl s tím, že pod naší zahradou je -1 podlaží. To je blbost jako hrom. Na mém pozemku, pod urč. parcelním číslem je zahrada a na vedlejším pozemku pod urč. parcelním číslem je dům, vč. jeho základů.

Je to vyčerpávající vopruz...

Horatio

Sousedka napsala:
Já taky těch 5000 neřeším, je to jen záloha a byla bych ráda, kdyby IKON začal pracovat co nejdříve, aby nám neuschly všechny stromy atd.

S KS to udělám jednoduše, pokud nebudou chtít změnit znění u zahrádek, budu požadovat původní KS. Na podpis máme 30 dní, výzvu mi poslali 15.6., takže mají ještě 2 týdny na dodání KS. Teď to nevisí na mé straně, já si nevymýšlím nic navíc, než bylo v původních smlouvách.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 16:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já jsem jim napsala, že ten odstavec s tou zdí je tam navíc a ten musí vyhodit. Tohle nepodepíšu za nic.

Co se týče těch břemen, tak jsem chtěla do přílohy KS plánky sítí, abych věděla, kam můžu sázet. To mě ovšem nenapadlo, že vlastně pokud je takto všeobecné břemeno na katastru, že tam nemůžem vůbec nic postavit. Navíc před podpisem rezervační smlouvy mi pan Sochor říkal, že si na té zahradě můžem nechat udělat třeba zapuštěný bazén (ptala jsem se ho, protože jsem se bála toho odtoku dešťové vody pod pozemkem). Jseš si jistý, že nemůžem na zahradě nic postavit (altán, domeček na nářadí atd.)? Je na katastru to věcné břemeno na celou zahradu? Jestli ano, tak budu chtít slevu. Protože jsem se na toto ptala ještě před rezervací.

Měli bysme asi všichni chtít totéž, aby v tom neměli guláš a určitě to i urychlí komunikaci.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 17:23  Předmět:  Jist si s Nitro nejsem ničím... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tohle je uvedeno v příloze č. 2 KS, mj., že...

„Věcné břemeno kanalizace - umístění stavby jednotné kanalizační stoky pro veřejnou potřebu a dešťové kanalizace pro veřejnou potřebu DN 300, vstupu a vjezdu za účelem provádění údržby, oprav a rekonstrukcí a odstraňování havárií a věcné břemeno neprovedení staveb a neosázení trvalými porosty ve prospěch Hlavní město Praha, zastoupené Pražskou vodohospodářskou společností a.s., váznoucí na pozemcích parc. č. 1651/21, 1651/22, 1651/23, 1651/26, 1651/27, 1651/32, 1651/33, 1651/61, 1651/62, 1651/63, 1651/66, 1651/67, 1651/72, 1651/73, 1651/74, 1651/78, 1651/89, 1651/90, 1651/91, 1651/92, 1651/102, 1651/103, 1651/104, 1651/105, 1651/162, 1651/163, 1651/164, 1651/165, 1651/166, 1651/167, 1651/168, 1651/169 a 1651/173 v katastrálním území Hloubětín, obec Praha u Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu, Katastrální pracoviště Praha v rozsahu dle geometrického plánu č. 1712-82/2008. Věcné břemeno bylo zřízeno smlouvou o zřízení věcného břemene č. ZVB/23/02/005389/2008 a PVS 223/08/VB ze dne 29. 5. 2008 a bylo zapsáno do katastru nemovitostí pod č.j. V-29977/2008 s právními účinky vkladu ke dni 5. 6. 2008.“

Nejlepší by bylo se zeptat na stavebním úřadě, ale zapuštěný bazén je nejmíň na ohlášení, tj. je to stvba a moc bych se divil, že ho povolí s tím břemenem. A nejsem si jist ani s drobnými zahradními stavbami, to břemeno je břemeno neprovádění staveb, takže kdyby se myslelo jen trvalých, proč by to tam nebylo napsáno....

Je to jednoduché... bude problém s kanálem, tak rozrejí zahradu a nebudou kompenzovat stromy, stavby a tak, co tam budeme mít. Prostě jsme to měli jako břemeno a tak nazdar.

Tušíte někdo, zda spadáme ke stavebnímu úřadu pro Phu 9 na Vysočanské? Už jste s nima někdo někdy komunikoval?

Horatio

Sousedka napsala:
Já jsem jim napsala, že ten odstavec s tou zdí je tam navíc a ten musí vyhodit. Tohle nepodepíšu za nic.

Co se týče těch břemen, tak jsem chtěla do přílohy KS plánky sítí, abych věděla, kam můžu sázet. To mě ovšem nenapadlo, že vlastně pokud je takto všeobecné břemeno na katastru, že tam nemůžem vůbec nic postavit. Navíc před podpisem rezervační smlouvy mi pan Sochor říkal, že si na té zahradě můžem nechat udělat třeba zapuštěný bazén (ptala jsem se ho, protože jsem se bála toho odtoku dešťové vody pod pozemkem). Jseš si jistý, že nemůžem na zahradě nic postavit (altán, domeček na nářadí atd.)? Je na katastru to věcné břemeno na celou zahradu? Jestli ano, tak budu chtít slevu. Protože jsem se na toto ptala ještě před rezervací.

Měli bysme asi všichni chtít totéž, aby v tom neměli guláš a určitě to i urychlí komunikaci.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 30.6.2008, 17:43  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pražská vodohospodářská společnost a.s. je mj. zplnomocněna Hlavním Městem Pha k jeho zastupování při uzavírání:

a) smluv o budoucích darovacích smlouvách týkajících se vodohospodářského a ostatního majetku („majetku“) uzavíraných mezi třetí osobou a zmocnitelem, ve kterých bude zmocnitel na straně obdarovaného,

b) smluv o budoucích smlouvách o zřízení věcného břemene stavby a umístění stavby – vodohospodářského majetku, chůze a jízdy, neprovedení staveb trvalého charakteru a neosázení trvalými porosty, vše na pozemcích ve vlastnictví třetích osob a zatěžujících majetek, který není ve vlastnictví zmocnitele, a to ve prospěch zmocnitele či ve prospěch majetku ve vlastnictví zmocnitele,

c) smluv o zřízení věcného břemene stavby a umístění stavby, chůze a jízdy, vše na pozemcích ve vlastnictví třetích osob a zatěžujících majetek, který není ve vlastnictví zmocnitele, a to ve prospěch zmocnitele či ve prospěch majetku ve vlastnictví zmocnitele.

Tak bych dedukoval, že v příloze č. 2 ke KS není přesná dikce, mělo by tam být napsáno věcné břemeno neprovedení "trvalých" staveb.... jenže co mám co dedukovat, u smluvního vztahu očekávám přesnou dikci, kvůli mně přílohu č. 2 měnit jistě nebudou, když jí věnčí každou již podepsanou smlouvu....... vklad do KN k dispozici nemám, z netu plyne, že jsou na zahradách opravdu dvě věcná břemena... (viz. návod na shlédnutí stavu Vaší parcely, stačí tam dopsat parcelní číslo za lomítkem...a pak si rozkliknout dvě řízení, která běží).

A protože Nitro je "povinný" a Pražská teplárenská a Pražská vodohospodářská jsou "oprávněný", vědělo Nitro o tom, že na zahradách budou váznout věcná břemena od začátku... jen ve smlouvách to bylo napsáno vágně o kanálech na dešťovou vodu, o věcných břemenech ani slova, jo, to by snižovalo cenu zahrad.... A když mi právník Nitra ještě minulý týden lhal do e-mailu, že na zahradách věcná břemena neváznou, že je to jen taková obecná formulace... co si o tom mám myslet....

Horatio


Nahlížení do KN.doc
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  Nahlížení do KN.doc
 Velikost:  156 kB
 Staženo:  255 krát
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 09:01  Předmět:  Mj. zajímavé je že dle KN existuje jen budova č.p. 947 Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hallo,

zajímavé je, že dle nahlížení do KN je zapsána jen budova č.p. 947, další č.p., ani naše 950 zapsána není... (návod na nahlížení v příloze).

Horatio


Nahlížení do KN - budova.doc
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  Nahlížení do KN - budova.doc
 Velikost:  154.5 kB
 Staženo:  242 krát
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 09:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Horatio, já v katastru tu Pražskou teplárenskou nevidím, vidím tam jen Télefoniku. Asi jsem už slepá...

Kde bysme mohli zjistit, jak to s těmi břemeny je? Zajímá mě, jestli můžu na své zahradě legálně sázet stromy a jestli si tam můžu postavit třeba altán. Na katastru?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 09:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ještě jednou jsem si pročetla SSBK a o inženýrských sítích pod zahrádkami tam nic není. Upřímně jsem předpokládala, že budou vést třeba pod chodníčkem, nebo někde jindě. Cokoli se s těma trubkama stane, tak mi rozryjou celou zahradu.
Takže slevu budu požadovat určitě, protože se mi zhoršily podmínky sjednané v původní smlouvě.

Kolik bysme měli chtít? Myslím si, že tohle bysme určitě vyhráli i u soudu, věcná břemena obecně snižují cenu.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 11:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tohle je odpověď na ta věcná břemena od pana Sochora:
Zahrada prechazi do osobniho vlastnictvi, takze si tam muzete delat co chcete – omezeni ve smlouve jsou pouze duraznejsi upozorneni, ze pod zahradou mohou vest site nekterych medii a mohou tam byt nektere stavebni prvky projektu. Bohuzel nemame stavebni dokumentaci, takze je potreba domluvit se stavbou jestli vam daji plany k dispozici.

To skoro vypadá, jako že si Lexxus myslí, že věcná břemena prakticky nic neznamenají. Asi by to chtělo zavolat na katastr, nebo na stavební úřad. Máte s tímto někdo zkušenosti? Kdo by o tom mohl něco vědět?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 12:01  Předmět:  Stavební úřad je ta instituce, kam se ohlašují stavby Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hmm,
tak o břemenech mluví nejen výpis z KN (cesta: Informace z KN - parcela - katastrální území Hloubětín - parcelní číslo a sjet až úplně dolů na výpis, kde najdete zápisy břemen, které se dají otevřít - příložil jsem printscreen před otevřením náhledu břemen).

O věcných břemenech mluví i příloha č. 2 KS! (v další příloze).

Kdo podá info, co se za věcným břemenem skrývá v praxi? Nemyslím, že ani tak KN, jako Stavební úřad, ktzerý případnou stavbu povoluje, respektive jí tam oznmujete. iMožná by KN vysvětlil to břemeno, které je zapsané - v Ks totiž chybí specifikace, že to břemeno se týká pouze trvalých staveb, v příloze KS se s tím nikdo nemazal a rovnou napsali staveb (bez rozlišení trvalých či dočasných). Co tedy pergola či altán (ale nesmí mít podezdívku)? Ano či ne. Jak je ta smlouva vágní a jak nám lžou, že to nejsou věcná břemena, je tohle fakt možný?!

A se stavebním úřadem zkušenost nemám... ale třeba by i na tlf. dotaz odpověděli jinak než písemně do 30 dnů.

Horatio

Sousedka napsala:
Tohle je odpověď na ta věcná břemena od pana Sochora:
Zahrada prechazi do osobniho vlastnictvi, takze si tam muzete delat co chcete – omezeni ve smlouve jsou pouze duraznejsi upozorneni, ze pod zahradou mohou vest site nekterych medii a mohou tam byt nektere stavebni prvky projektu. Bohuzel nemame stavebni dokumentaci, takze je potreba domluvit se stavbou jestli vam daji plany k dispozici.

To skoro vypadá, jako že si Lexxus myslí, že věcná břemena prakticky nic neznamenají. Asi by to chtělo zavolat na katastr, nebo na stavební úřad. Máte s tímto někdo zkušenosti? Kdo by o tom mohl něco vědět?


KN - informace o řízení.doc
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  KN - informace o řízení.doc
 Velikost:  82 kB
 Staženo:  225 krát
Priloha 2.doc
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  Priloha 2.doc
 Velikost:  61 kB
 Staženo:  208 krát
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 12:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MČ Pha 9, ODDĚLENÍ VÝSTAVBY (bytové, občanské, průmyslové)
činnost oddělení výstavby:

Pařík Vladislav, agenda pro západní část k.ú. Hloubětín a jihovýchodní část k.ú. Vysočany, tel.: 283091220, e-mail: parikv@p9.mepnet.cz

Borovička Josef, agenda pro k.ú. Hrdlořezy, jihozáp. část k.ú. Hloubětín, již. část k.ú. Vysočany a sev. cíp Malešic, tel.: 283091344, e-mail: borovickaj@p9.mepnet.cz

Kdo má na starosti Nepelovu ul. samo nevím, neboť jsem se během oběda nedovolal ani jednomu. Mj., předpokládám, že excelentně zodpoví, při daných dvou břemenech co lze a nelze stavět na zahradě, resp. co na povolení a co jen na oznámení.

Horatio
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 12:53  Předmět:  Zdar More Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím,

Lexxus i Nitro stále mlčí, chtěl jsem se pozeptat na tu dokumentaci inž. sítí, kterou jsi psal, že by ses jí pokusil připojit.

Děkuji

Horatio

More napsal:
To Horatio: no popsals jsi to úplně přesně s tou zahradou.
Ve smlouvě to může znamenat co chce, ale jak je jednou věcné břemeno tohoto znění na katastru, je problém.

A hlavně je opět zásadní znění SBSK - jak to se zdmi zahrádky a případným osazováním. Tak jak je to tam psáno jsme to neřešili a bylo to OK.

Kdyby to tehdy bylo v dnešním znění, tak s tím máme problém od začátku. No bude to ještě boj.

Jinak zkusím přiložit projektovou dokumentaci, ke které jsme se kdysi v Lexxusu dostali a tam je přesně vidět, co pod kterou zahradou vede - zpravidla jen kanalizace nebo odvod dešťové vody. I podle toho jsme se tehdy rozhodovali.

Jinak zkusím přiložit projektovou dokumentaci, ke které jsme se kdysi v Lexxusu dostali a tam je přesně vidět, co pod kterou zahradou vede - zpravidla jen kanalizace nebo odvod dešťové vody. I podle toho jsme se tehdy rozhodovali.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 13:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak jsem se dovolala paniu Borovičkovi, Nepelovu by měl mít na starosti pan Pařík. Jeho linka však vyzvání, jako by vůbec neexistovala.

Pan Borovička říkal, že na stavebním úřadě by to asi problém nebyl, ale musíme mít souhlas správce těch přípojek - tzn. kanalizace a teplovody. A tam prý by to mohl být problém, musím ese jich zeptat.
Jdu zjistit, kdo to spravuje.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 13:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Takže Pražská vodohospodářská společnost a Pražská teplárenská.
A to věcné břemeno vedení telekomunikačního zařízení je s O2?? Je to na pozemcích zahrádek, pod zemí, takže asi bychom se jich měli taky zeptat, co?
Tohle info nám měl dát Lexxus, ne že to teď obtelefonujem sami... No nic, jdeme na to:) Já zkusím tu Pražskou teplárenskou.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
More
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: baráček č. 1.:-)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 14:07  Předmět:  Re: Zdar More Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,

ano omlouvám se, přes víkend jsem to nezvládl a z práce uploadovat nemůžu.Sad

Pokud mi pošleš nějaký mail (třeba osobní zprávou), můžu Ti to poslat hned. A pak bych rovnou požádal kdybys to tu zveřejnil.

[quote="horatio"]Zdravím,

Lexxus i Nitro stále mlčí, chtěl jsem se pozeptat na tu dokumentaci inž. sítí, kterou jsi psal, že by ses jí pokusil připojit.

Děkuji

Horatio
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MoreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
More
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: baráček č. 1.:-)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 14:35  Předmět:  SITUACE k pondělí 30.6. - kolem 21. hodiny Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Včera se nám podařilo po vcelku snadném překonání (i s kolem přes rameno) Rokytky v místě toho úzkého jezu a "proniknout" do parku a mezi baráčky:-)

1. areál
Příjezd byl stále zahrazen "bránou" včetně vrátné, nicméně před budovou č. 2 byly zaparkované asi 2 auta a ve spodním bytě chodili nějací lidé - skoro jako by se už stěhovali.
Stejně tak se objevil chlapík i na balkóně v patře domu č. 1.
Že byste už někdo přece jen bydleli?
Jinak ale úplně mrtvo - jako opuštěné město v nějakém hororu:-)

2. park
- u retenční nádrže jsme nějaké keře cca 5 napočítali, ale to bylo vše
- stromy mezi řekou a budovami se zatím drží
- proschlé jsou ty v cípu za hřištěm - holt tam svítí slunce celý den:-(
- kvalita hlíny - zvláště za domy směrem k řece nic moc, docela samý šutr - možná bramborám by se tam dařilo:-(
- ale místy přece jen nějaká travička raší - aspoň ve stínu
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MoreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 14:56  Předmět:  :-) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No tak to jsi šikula, já jsem se ještě k dalšímu telefonování neutrhnul...

Dělám právě 4 věci naráz, a s tím má mužský mozek problém....

Já na pozemku Telefóniku nemám, tak vida, že šlo vyzobat jen určité pozemky, možná to tak bylo i s teplovodem, jenže to by na tom musel být někdo zainteresován. Lepší je do poslední chvíle tvrdit, že tam věcné břemeno není. Teda, ale proč to netáhnou pod vozovkama, nebo chodníky, tomu fakt nehovím....

Horatio

Sousedka napsala:
Takže Pražská vodohospodářská společnost a Pražská teplárenská.
A to věcné břemeno vedení telekomunikačního zařízení je s O2?? Je to na pozemcích zahrádek, pod zemí, takže asi bychom se jich měli taky zeptat, co?
Tohle info nám měl dát Lexxus, ne že to teď obtelefonujem sami... No nic, jdeme na to:) Já zkusím tu Pražskou teplárenskou.


Naposledy upravil horatio dne 2.7.2008, 08:53, celkově upraveno 1 krát.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.7.2008, 15:37  Předmět:  Tak bych řekl, že pro Ty z Vás, kteří mají zapsáno.... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak bych řekl, že pro Ty z Vás, kteří mají zapsáno věcné břemeno na pozemku a dle plánů inž. sítí tam ve skutečnosti nic nevede, že to pro Vás bude stejný šok jak pro mě. A to teda zahájím boj!

Děkuji More za poskytnutí podkladu.

Mj. architekt to s těmi stromy v parku viděl také hustěji, než je realita.

Horatio


DSC00845a.JPG
 Komentář:
Legenda k plánu inženýrských sítí
 Velikost:  50.35 kB
 Zobrazeno:  15746 krát

DSC00845a.JPG

DSC00846a.JPG
 Komentář:
Inž. sítě domů 1-2
 Velikost:  111.47 kB
 Zobrazeno:  15746 krát

DSC00846a.JPG

DSC00848a.JPG
 Komentář:
Inž. sítě domů 3,6,7
 Velikost:  115.36 kB
 Zobrazeno:  15746 krát

DSC00848a.JPG

DSC00844a.JPG
 Komentář:
Pokračování legendy
 Velikost:  55.81 kB
 Zobrazeno:  15704 krát

DSC00844a.JPG

DSC00847a.JPG
 Komentář:
Inž. sítě domů 4-5
 Velikost:  106.75 kB
 Zobrazeno:  195 krát

DSC00847a.JPG



Naposledy upravil horatio dne 1.7.2008, 16:55, celkově upraveno 1 krát.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2