Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.8.2008, 15:12  Předmět:  Parkovani Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím Vás všechny,

máme stejný problémy. Také u nás zůstávají otevřené garáže. Dnes ráno to bylo z důvodu příjezdu popelářů, kteří po sobě neumějí zavřít. S jedním sousedem jsme se bavili o možnosti zavést u nás ostrahu. Myslím, že je to geniální nápad, protože tohle by se pak určitě nestávalo.

Vše budeme projednávat na "domovním srazu"

Tak pěkný den
Lucka (dům 7)
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.8.2008, 15:33  Předmět:  Popeláři... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím, tak to, že by popeláři odváželi odpady skládané a hlavně vyhazované jimi vpravo od místnosti na popelnice nic nevím.
Já jen vím, že jsem včera po 3 týdnech od instalace kuchyňských spotřebičů zjistil, že ty polystyreny a bedny s mým jménem byly "odloženy" právě vpravo od místnosti na odpady, někomu na parkovací stání č. 2. A taky tam byly poházené misky s vysypaným plesnivým jídlem a nějaký komunální odpad.

No, hnusná práce, své obaly jsem si rozřezal, ten cizí bordel smetl a vše nasypal do popelnic, včera odpoledne byly 3 prázné, naštěstí.

Jenže pak je tam ještě hora dalšího bordelu (obalů - kartony, polystyren a banánovky) po jiných nájemnících...

Doopravdy chybí kontejnery na tříděný odpad, ale to je o špatné synchronizaci developera a městské části, dle Ikonu to přijde, ale kdy.... nikdo neví.

H.

shimpi napsal:
Ahoj,
mně ráno vyčinili popeláři za všechny ze sedmičky (ale týká se to samo všech domů), že krabice a polystyreny od čehokoliv nemáme rvát do popelnic, na popelnice atd. Prostě nedávat je vůbec do místnosti pro odpad, pač je pak nemůžou vyvízt. Máme to nechávat od dveří vpravo, oni to v klidu odnesou. Což dělají.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.8.2008, 15:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

dům č. 2 je nejblíž?...

imii napsal:
tak už konečně svítí veřejné osvětlení.. Jen by mě zajímalo, odkud ty hodiny na "náměstí" berou proud, ze kterého domu..
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.8.2008, 16:13  Předmět:  Re: Parkovani Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravim,

pripojuji se se stejnou zkusenosti - v sobotu kolem seste odpoledne vrata do garaze dokoran (take 7). Samozrejme chapu, ze na to clovek zapomene. My na (ne)stesti prakticky musime z garaze couvat, takze si pri vyjizdeni snadno uvedomim, ze jsem nezavrel. Je to nestastne resene, musime zjistit moznosti, tedy jestli se da system zmenit na automaticke zavirani, coz vyzaduje instalaci fotobunky atd.

Jeste bych rad vedel, proc nekdo pravidelne parkuje primo naproti vyjezdu ze sedmicky mimo vyznacena parkoviste, tedy na komunikaci???
Prece neni malo parkovacich mist pro hosty (i kdyz zde se jedna spise o rezidenta). Komplikuje nam jiz tak krkolomne vyjizdeni z tesne garaze.

Chtel bych se take zeptat, jestli nekdo ze sedmicky nehlasil ikonu mokry strop kolem odpadni roury vedouci v ulicce se sklepnimi kojemi (mozna jde jen o kondenzaci vody, ale i tak by to melo byt osetreno) pripadne mirne zatikani do garazi vetracim otvorem(na jizni stene garaze). Nemam momentalne kontakt na Ikon, ale jak se k nemu dostanu, ohlasim to.


S pozdravem,
Vlacek

Lucinka napsala:
Zdravím Vás všechny,

máme stejný problémy. Také u nás zůstávají otevřené garáže. Dnes ráno to bylo z důvodu příjezdu popelářů, kteří po sobě neumějí zavřít. S jedním sousedem jsme se bavili o možnosti zavést u nás ostrahu. Myslím, že je to geniální nápad, protože tohle by se pak určitě nestávalo.

Vše budeme projednávat na "domovním srazu"

Tak pěkný den
Lucka (dům 7)
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 18.8.2008, 16:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ikon - Andrea Adamová 775 757 968 adamova@ikon.cz, napsal bych jí to rovnou, ale nevim jakou rouru přesně myslíš, v jakym to je rozsahu atd.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
imii
Bezdomovec
Bezdomovec


Věk: 41
Založen: 8.8.2008
Příspěvky: 8


blank.gif

PříspěvekZaslal: 18.8.2008, 16:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

jjo jjo, mas pravdu, Městská policie sem jezdí častěji už jsem to zpozoroval.. Taky to stalo mejlu a argumentu s ředitelem Prahy 9 pro Městskou policii a kontrolním oddělením na Korunní, Praha 3, pod kterou spadají!!!.... bezdomovce pomalu vytlačíme.. takže volejte 156..Very Happy

PD napsal(a):
2Sousedka: Omluva za neposlaný kontakt, už jsem se k webu nedostal a pak dovolenka. Je to ještě aktuální ?

Ohledně krádeží, přes víkend vykradli resp. pokusili se vykrást auto sousedovi, který parkoval na těch místech pro návštěvy. Teď toho asi bude víc, klasicky čas "nikoho" kdy se po areálu díky stěhování a pod. pohybuje spousta nových lidí a člověk neví, jestli se někdo nastěhuje, nebo už někoho "odstěhovávají".

CO se týče dýmu a městkých, začali tam jezdit častěji i preventivně. Jsou tam bezdomovci, kteří kradou kabely ze skladu metra, opalují gumu a kov prodávají nahoře ve sběrně. Snaží se je vytlačit. Podle jejich slov se sběrnou a s tím, že si metro nechá vykrádat sklad nemohou nic dělat. Je fakt, že se mi zdá, že se už situace s "dýmovnicemi" zlepšila.

Cargo je firma, co dělala zahrádky. Sekání tuším bylo ve smlouvě, jen je třeba s tím souhlasit. Já si to dělat nenechám, tento týden mi přijde zahradnice trávnít vyhubit Smile
Blíženci Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie imiiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 10:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj PD,
jojo, kontakt bych potřebovala, zatím jen sháním nabídky, nejsme ještě rozhodnutí na barvě a jestli to chceme na všechna okna, nebo jen v obýváku...takže realizaci stejně vidím až na podzim. Moc díky!!!

PD napsal(a):
2Sousedka: Omluva za neposlaný kontakt, už jsem se k webu nedostal a pak dovolenka. Je to ještě aktuální ?

Ohledně krádeží, přes víkend vykradli resp. pokusili se vykrást auto sousedovi, který parkoval na těch místech pro návštěvy. Teď toho asi bude víc, klasicky čas "nikoho" kdy se po areálu díky stěhování a pod. pohybuje spousta nových lidí a člověk neví, jestli se někdo nastěhuje, nebo už někoho "odstěhovávají".

CO se týče dýmu a městkých, začali tam jezdit častěji i preventivně. Jsou tam bezdomovci, kteří kradou kabely ze skladu metra, opalují gumu a kov prodávají nahoře ve sběrně. Snaží se je vytlačit. Podle jejich slov se sběrnou a s tím, že si metro nechá vykrádat sklad nemohou nic dělat. Je fakt, že se mi zdá, že se už situace s "dýmovnicemi" zlepšila.

Cargo je firma, co dělala zahrádky. Sekání tuším bylo ve smlouvě, jen je třeba s tím souhlasit. Já si to dělat nenechám, tento týden mi přijde zahradnice trávnít vyhubit Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 10:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ještě detail, reklamace se mají posílat na: pospisilova@ikon.cz a kopie na praha8@ikon.cz. Už jsem to vyzkoušela, během několika dnů se Vám ozve někdo ze Skansky (nejlepší je připsat do toho mailu i telefon). Aspoň, že tohle funguje Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 10:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sousedka napsala:
Ahoj PD,
jojo, kontakt bych potřebovala, zatím jen sháním nabídky, nejsme ještě rozhodnutí na barvě a jestli to chceme na všechna okna, nebo jen v obýváku...takže realizaci stejně vidím až na podzim. Moc díky!!!



Ahoj, Sousie Smile , ehm, tehdy šlo o tuším žebříkové topení, teď už se to rozrostlo na okna ? Smile Můžu vědět wocogo, páč tahle firma dělá primárně elektroinstalace, instalatérské práce, stěny, malování a pod.
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 10:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jé, promiň, mně už se to všechno motá... To je tak, když dělám 5 věcí najednou.
Jojo, ten žebřík potřebujem taky. Díky!!!

PD napsal(a):
Sousedka napsala:
Ahoj PD,
jojo, kontakt bych potřebovala, zatím jen sháním nabídky, nejsme ještě rozhodnutí na barvě a jestli to chceme na všechna okna, nebo jen v obýváku...takže realizaci stejně vidím až na podzim. Moc díky!!!



Ahoj, Sousie Smile , ehm, tehdy šlo o tuším žebříkové topení, teď už se to rozrostlo na okna ? Smile Můžu vědět wocogo, páč tahle firma dělá primárně elektroinstalace, instalatérské práce, stěny, malování a pod.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 11:16  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sousedka napsala:
Jé, promiň, mně už se to všechno motá... To je tak, když dělám 5 věcí najednou.
Jojo, ten žebřík potřebujem taky. Díky!!!

No, třeba z těch 5 věcí firma pokryje víc než žebřík Smile Btw, okna, barvy, neřešíte náhodou zastínění ? Já pořád nevím, do čeho jít, tak pokud máš nějaké inspirace, sem s nimi Smile
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 11:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zastínění řešíme, u nás je to jak ve výkladní skříni.
Na zahradu půjdou keře, chcem to mít zajímavý, ne tůje kolem dokola, takže to bude ještě na dlouho.
No a do bytu se nám líbí ty bambusové žaluzie. Jak jsem už psala, nevíme, jestli je máme dát všude, nebo jen v obýváku. Do ložnice chci stejně závěsy, tak žaluzie už asi potřebovat nebudem. Ty bambusové jsem viděla i v reálu, vypadají moc pěkně, jen když se vytáhnou, tak zaberou větší část okna než hliníkové.
Hliníkové se mi moc nelíbí, ale maj je ve spoustě barev, dokonce i ty, co vypadají jako dřevěné... Musím někam zajít a podívat se na to.

Nic látkového do obýváku nechci, chytá se na to prach.
Co vy, už máte něco vymyšleného?


PD napsal(a):
Sousedka napsala:
Jé, promiň, mně už se to všechno motá... To je tak, když dělám 5 věcí najednou.
Jojo, ten žebřík potřebujem taky. Díky!!!

No, třeba z těch 5 věcí firma pokryje víc než žebřík Smile Btw, okna, barvy, neřešíte náhodou zastínění ? Já pořád nevím, do čeho jít, tak pokud máš nějaké inspirace, sem s nimi Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 11:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sousedka napsala:
Zastínění řešíme, u nás je to jak ve výkladní skříni.
Na zahradu půjdou keře, chcem to mít zajímavý, ne tůje kolem dokola, takže to bude ještě na dlouho.
No a do bytu se nám líbí ty bambusové žaluzie. Jak jsem už psala, nevíme, jestli je máme dát všude, nebo jen v obýváku. Do ložnice chci stejně závěsy, tak žaluzie už asi potřebovat nebudem. Ty bambusové jsem viděla i v reálu, vypadají moc pěkně, jen když se vytáhnou, tak zaberou větší část okna než hliníkové.
Hliníkové se mi moc nelíbí, ale maj je ve spoustě barev, dokonce i ty, co vypadají jako dřevěné... Musím někam zajít a podívat se na to.

Nic látkového do obýváku nechci, chytá se na to prach.
Co vy, už máte něco vymyšleného?


No, zahrádku už máme navrženou, plán osazení, pohledy jak to bude vypadat na jare, v lete v zime Smile Komplet to bude asi za 50 tisic, to je celkem unosne, v zari nam ji budou delat Smile

Co se tyce zastineni, loznice jsme dali zatim rolety z Ikea, ty prusvitne, cerne a bile Smile Jsou na severu, neni tam videt jen z parku, v kombinaci s venkovnimi roletami to bude ok a kupodivu to nevypada hrozne. Navic, za tu cenu nebude lito je vyhodit, az nas trkne neco zajimavejsiho.
Do obyvaku jsme puvodne uvazovali o "japonskych" latkovych stenach, ale kvuli topeni je tam asi davat nebudeme. Ted uvazuji o latkovych horizontalnich zaluziich, akorat to stoji priblizne 10 000 metr, bude to muset pockat do dalsi vyplaty Smile Dalsi napad je vyuzit folii, ale ne na cela okna, jen pasy, zatim zase jen v kombinaci s venkovnimi roletami, pozdeji dokombinovat. Protoze chceme mit obyvak co nejjednodussi, tak se prave okenni zastineni da dobre uplatnit jako dekorace, takze asi s celkovym resenim pockame, az bude hotovy zaklad (ten je bilo cerna barevna skala), ktera bude chtit dekoracemi zjemnit.
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 11:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

to zní zajímavě.
Hele, kdo vám bude dělat tu zahradu? A těch 50 tisíc je jen za návrh zahrady, nebo včetně realizace? Právě jsme ve fázi, kdy přemýšlíme, jestli to máme dělat sami, nebo ne, páč některé firmy jsou straaaašně drahé.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 11:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sousedka napsala:
to zní zajímavě.
Hele, kdo vám bude dělat tu zahradu? A těch 50 tisíc je jen za návrh zahrady, nebo včetně realizace? Právě jsme ve fázi, kdy přemýšlíme, jestli to máme dělat sami, nebo ne, páč některé firmy jsou straaaašně drahé.

Realizace. Návrh je zdarma. Trávník bude výsevem, koberce by se do té sumy nevešly. Předpokládá se to, že budou pracovat se zeminou která tam je, mulčovačka bude samozřejmě v ceně. Dovoz zeminy by tu cenu navýšil, bavili jsme se o tom, šlo asi o 17 tisíc, ale nějakou zeminu si asi zajistím sám. Tento týden přijde udělat postřik, kterej zničí to, co tam dnes je, a druhý týden v září to budou dělat Smile
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 19.8.2008, 12:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To Sousedka: Diky za kontakty, sepsal jsem to a poslal

To shimpi: Taky diky, pouziju tyto kontakty jako alternativu, pokud prvni zklamou

Sousedka napsala:
Ještě detail, reklamace se mají posílat na: pospisilova@ikon.cz a kopie na praha8@ikon.cz. Už jsem to vyzkoušela, během několika dnů se Vám ozve někdo ze Skansky (nejlepší je připsat do toho mailu i telefon). Aspoň, že tohle funguje Smile
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 08:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,
chtěla jsem poprosit, jestli by každý mohl využívat své parkovací místo.
Nechápu, proč někdo parkuje tam, kde nemá.Myslím, že každý byt musel mít i parkovací stání, jinak vám to nikdo neprodal.Jde mi o to, že logicky zaparkuju vedle, když na mém někdo stojí a tím nedobrovolně blokuju zase místo někomu jinému.Což mi fakt není příjemné.Mě by opravdu nenapadlo zaparkovat na jiném čísle než na tom, co jsem si koupila.A o místech pro návštěvy by měli vědět všichni nájemníci, že jsou bez čísel.Fakt mě to včera v 1 ráno namíchlo.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 11:42  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hmm, treba se jen nekdo po dlouhem dni spletl, ale samozrejme te chapu.
Pravdou je, ze mam take pocit, ze podminkou koupe bytu je zakoupeni parkovaciho stani, takze neni duvod parkovat jinde.
Ovsem na druhou stranu jsem myslel, ze vsechna parkovaci stani jsou ocislovana, vcetne tech neprodanych a spolecnych? V miste zatim nejsem stale, takze nto nevim jiste. Cislo odpovida cislu z katastralni mapy, kazde parkovaci stani odpovida podlomeni 1651/c_park_stani v katastralni mape a vsichni kupujici obdrzeli geometricky plan s ocislovanim spolu s SSBK, takze vedi, kde co je!
Podle KS by mela byt stani 156-161 (mezi budovou 5 a 6) spolecna. Tam,
kde neni stani oznaceno, parkoviste neni - pozemek 1651/78 a 1651/173!
(viz nas problem s auty naproti vjezdu do budovy 7)

Vlacek

MartiaP napsala:
Ahoj,
chtěla jsem poprosit, jestli by každý mohl využívat své parkovací místo.
Nechápu, proč někdo parkuje tam, kde nemá.Myslím, že každý byt musel mít i parkovací stání, jinak vám to nikdo neprodal.Jde mi o to, že logicky zaparkuju vedle, když na mém někdo stojí a tím nedobrovolně blokuju zase místo někomu jinému.Což mi fakt není příjemné.Mě by opravdu nenapadlo zaparkovat na jiném čísle než na tom, co jsem si koupila.A o místech pro návštěvy by měli vědět všichni nájemníci, že jsou bez čísel.Fakt mě to včera v 1 ráno namíchlo.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 12:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,

máme úplně stejné zkušenosti. Taky nám přijde trochu sobecké, když si díky bezohledným lidem nemůžeme řádně využívat své parkovací místo. Nechápu, jak to může někoho vůbec napadnout.

Lucka


MartiaP napsala:
Ahoj,
chtěla jsem poprosit, jestli by každý mohl využívat své parkovací místo.
Nechápu, proč někdo parkuje tam, kde nemá.Myslím, že každý byt musel mít i parkovací stání, jinak vám to nikdo neprodal.Jde mi o to, že logicky zaparkuju vedle, když na mém někdo stojí a tím nedobrovolně blokuju zase místo někomu jinému.Což mi fakt není příjemné.Mě by opravdu nenapadlo zaparkovat na jiném čísle než na tom, co jsem si koupila.A o místech pro návštěvy by měli vědět všichni nájemníci, že jsou bez čísel.Fakt mě to včera v 1 ráno namíchlo.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 12:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No jsem ráda, že nejsem jediná koho to štve
Ano je pravda, že každý byt MUSÍ mít své stání.Když jsem to v r.2006 kupovala, bylo to dokonce i ze zákona, nevím, jestli to pořád platí.
Tak já dotyčnému nechala za stěračem vzkaz, takž e myslím, že už si příště zaparkuje jinde, třeba zase u někoho
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
More
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: baráček č. 1.:-)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 14:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, ja nechci strašit, ale třeba si ten dotyčný v dobré víře myslí, že parkuje na svém.
Vzhledem k tomu, že ještě dolaďujeme KS (hlavně kvůli zahradě) koukali jsme s právníkem do katastru (má nějaký detailnější přístup) a ejhle, naše parkovací stání (fyzicky už zaplacené) dle katastru už patří někomu z jiného bytu. Crying or Very sad
Tak to jsem zvědav, co na to Lexxus vymyslí.. Evil or Very Mad

MartiaP napsala:
No jsem ráda, že nejsem jediná koho to štve
Ano je pravda, že každý byt MUSÍ mít své stání.Když jsem to v r.2006 kupovala, bylo to dokonce i ze zákona, nevím, jestli to pořád platí.
Tak já dotyčnému nechala za stěračem vzkaz, takž e myslím, že už si příště zaparkuje jinde, třeba zase u někoho
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MoreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 15:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To je teda docela sila, jestli to stani je prodane dvakrat. Jen nerozumim, tomu "detailnejsimu pristupu" na katastr. Pro zjisteni vlastnictvi, vcetne tech, co teprve cekaji na vyrizeni (plomby), staci pristup bez hesla. Staci znat cislo parcely a pak to pekne vidis. Neni problem zjistit, komu ktere stani patri/bude patrit.

More napsal:
Ahoj, ja nechci strašit, ale třeba si ten dotyčný v dobré víře myslí, že parkuje na svém.
Vzhledem k tomu, že ještě dolaďujeme KS (hlavně kvůli zahradě) koukali jsme s právníkem do katastru (má nějaký detailnější přístup) a ejhle, naše parkovací stání (fyzicky už zaplacené) dle katastru už patří někomu z jiného bytu. Crying or Very sad
Tak to jsem zvědav, co na to Lexxus vymyslí.. Evil or Very Mad

MartiaP napsala:
No jsem ráda, že nejsem jediná koho to štve
Ano je pravda, že každý byt MUSÍ mít své stání.Když jsem to v r.2006 kupovala, bylo to dokonce i ze zákona, nevím, jestli to pořád platí.
Tak já dotyčnému nechala za stěračem vzkaz, takž e myslím, že už si příště zaparkuje jinde, třeba zase u někoho
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 15:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo to chápu v případě venkovních stání, ale co garážová ??? Ta jsou přeci na stejném pozemku jako budova a jejich majitelé mají na garážová stání pouze spoluvlastnický podíl. Sad

Lucka

vlacek napsal:
To je teda docela sila, jestli to stani je prodane dvakrat. Jen nerozumim, tomu "detailnejsimu pristupu" na katastr. Pro zjisteni vlastnictvi, vcetne tech, co teprve cekaji na vyrizeni (plomby), staci pristup bez hesla. Staci znat cislo parcely a pak to pekne vidis. Neni problem zjistit, komu ktere stani patri/bude patrit.

More napsal:
Ahoj, ja nechci strašit, ale třeba si ten dotyčný v dobré víře myslí, že parkuje na svém.
Vzhledem k tomu, že ještě dolaďujeme KS (hlavně kvůli zahradě) koukali jsme s právníkem do katastru (má nějaký detailnější přístup) a ejhle, naše parkovací stání (fyzicky už zaplacené) dle katastru už patří někomu z jiného bytu. Crying or Very sad
Tak to jsem zvědav, co na to Lexxus vymyslí.. Evil or Very Mad

MartiaP napsala:
No jsem ráda, že nejsem jediná koho to štve
Ano je pravda, že každý byt MUSÍ mít své stání.Když jsem to v r.2006 kupovala, bylo to dokonce i ze zákona, nevím, jestli to pořád platí.
Tak já dotyčnému nechala za stěračem vzkaz, takž e myslím, že už si příště zaparkuje jinde, třeba zase u někoho
Sad
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
luuca
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 31


blank.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 16:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

U garážových stání naprostý souhlas, ale u těch venkovních se musím zastat "návštěv", že opravdu není poznat, které parkovací stání je v osobním vlastnictví a které jsou jen pro návštěvníky - mělo by se to nějak rozlišit.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie luucaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 20.8.2008, 16:20  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No, to je jine pravda. Tam jde pouze o uzivaci pravo. U mensi casti stani se to da odhadnout logicky podle sklepu, ktery je za stanim (priloha KS), ale to je pouze mensi cast pravda. Pokud ti nekdo stoji na garazovem stani, tak snad fakt jedine domluvou pres papirky Sad

Lucinka napsala:
Jo to chápu v případě venkovních stání, ale co garážová ??? Ta jsou přeci na stejném pozemku jako budova a jejich majitelé mají na garážová stání pouze spoluvlastnický podíl. Sad

Lucka

vlacek napsal:
To je teda docela sila, jestli to stani je prodane dvakrat. Jen nerozumim, tomu "detailnejsimu pristupu" na katastr. Pro zjisteni vlastnictvi, vcetne tech, co teprve cekaji na vyrizeni (plomby), staci pristup bez hesla. Staci znat cislo parcely a pak to pekne vidis. Neni problem zjistit, komu ktere stani patri/bude patrit.

More napsal:
Ahoj, ja nechci strašit, ale třeba si ten dotyčný v dobré víře myslí, že parkuje na svém.
Vzhledem k tomu, že ještě dolaďujeme KS (hlavně kvůli zahradě) koukali jsme s právníkem do katastru (má nějaký detailnější přístup) a ejhle, naše parkovací stání (fyzicky už zaplacené) dle katastru už patří někomu z jiného bytu. Crying or Very sad
Tak to jsem zvědav, co na to Lexxus vymyslí.. Evil or Very Mad

MartiaP napsala:
No jsem ráda, že nejsem jediná koho to štve
Ano je pravda, že každý byt MUSÍ mít své stání.Když jsem to v r.2006 kupovala, bylo to dokonce i ze zákona, nevím, jestli to pořád platí.
Tak já dotyčnému nechala za stěračem vzkaz, takž e myslím, že už si příště zaparkuje jinde, třeba zase u někoho
Sad
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.8.2008, 08:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No já myslím, že to rozlišené je.Stání pro návštěvy je na příjezdové cestě vlevo mezi domy 4-5.Když k nám přijela návštěva, parkovali tam.Prostě jsme jim řekli, že jinde to nejde, jelikož bych si fakt nedovolila zaparkovat na nějakém čísle,at už je prodané nebo ne.Ale tohle je věc názoru.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.8.2008, 09:46  Předmět:  dřevo (bambus) versus hliník... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím,

k diskusi nad žaluziemi - známí mají k eurooknům hliníkové žaluzie v barvě dřeva a musím říci, že to taková sláva není. Výhodou je oproti dřevu cena a ten prostor, který vytažené tolik nezaberou.

Ale dřevo je dřevo.

Se mi to radí, já mám venkoví roletu, takže další žaluzie by bylo nošení dříví do lesa (bytu, okna).

Prima den

H.



Sousedka napsala:
Zastínění řešíme, u nás je to jak ve výkladní skříni.
Na zahradu půjdou keře, chcem to mít zajímavý, ne tůje kolem dokola, takže to bude ještě na dlouho.
No a do bytu se nám líbí ty bambusové žaluzie. Jak jsem už psala, nevíme, jestli je máme dát všude, nebo jen v obýváku. Do ložnice chci stejně závěsy, tak žaluzie už asi potřebovat nebudem. Ty bambusové jsem viděla i v reálu, vypadají moc pěkně, jen když se vytáhnou, tak zaberou větší část okna než hliníkové.
Hliníkové se mi moc nelíbí, ale maj je ve spoustě barev, dokonce i ty, co vypadají jako dřevěné... Musím někam zajít a podívat se na to.

Nic látkového do obýváku nechci, chytá se na to prach.
Co vy, už máte něco vymyšleného?


PD napsal(a):
Sousedka napsala:
Jé, promiň, mně už se to všechno motá... To je tak, když dělám 5 věcí najednou.
Jojo, ten žebřík potřebujem taky. Díky!!!

No, třeba z těch 5 věcí firma pokryje víc než žebřík Smile Btw, okna, barvy, neřešíte náhodou zastínění ? Já pořád nevím, do čeho jít, tak pokud máš nějaké inspirace, sem s nimi Smile
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.8.2008, 10:59  Předmět:  no, už aby se sešlo SVJ... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

to stejnak dopadne tak, že si lidé nastaví ocelové zamykací sklápěcí sloupky na stání... jenže by to chtělo objednat naráz a pro všechny jeden model, ať to nevypadá jak v lese všelikých ocelových patvarů... co to může stát?

s tím stáním uvnitř garáží ... to není prodáno jako určité místo? v jiných projektech si lidé ta místa i mřížují (bíle) + bílá garážová vrata a je vymalováno...

extrémy ale existují, kámoš si koupil garáž i venkovní stání a jak jsem již psal, to sice není prodáno dvakrát, pro změnu vůbec neexistuje...

takže ani 2x prodané by mě nepřekvapilo, ale v tomto případě, kdo dřív přijde, ten je v katastru .-)

další extrém je, když během dne dojede do projektu třeba 7 montážních firem (skříně, kuchyně atp.) a obyvatelka projektu běhá po bytech a ptá se, zda právě ti vaši montážníci nestojí na jejím stání (moji to sice nebyli, ale na našem nestáli) a přitom je všude kolem volno a fakt nosit kuchyň přes silnici, či kolem 3 domů nejde... to je snad omluvitelné.

H.

MartiaP napsala:
No já myslím, že to rozlišené je.Stání pro návštěvy je na příjezdové cestě vlevo mezi domy 4-5.Když k nám přijela návštěva, parkovali tam.Prostě jsme jim řekli, že jinde to nejde, jelikož bych si fakt nedovolila zaparkovat na nějakém čísle,at už je prodané nebo ne.Ale tohle je věc názoru.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.8.2008, 11:03  Předmět:  bezpečnostní skla či fólie do oken Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Poslední dotaz,

dával jste si někdo bezpečnostní skla či bezpečnostní fólie do oken?

Prima den

Horatio
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 21.8.2008, 12:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Na ty ocelové sloupky jsem se ptala, bylo mi řečeno, že nejsou potřeba, jelikož každý byt má své parkovací stání a všichni byli informováni kde jsou místa pro návštěvy.Jj bylo by fajn je tam mít, ale ono by stačilo si jen stoupnout na to místo, které si kdo koupil....do svého bytu jdete taky s tím, že jdete k sobě domů a že si nespletete dveře a číslo na nich a budete se dobývat k sousedům:-)Jsme dospělí lidi přece...k tématu parkování tot ode mne už vše....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2