Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.9.2008, 17:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

jasný v počásko taky doufám
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jtr
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 10.9.2008
Příspěvky: 3


blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.9.2008, 19:41  Předmět:  Omluva za hluk vcera v noci v objektu 5 Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vazeni sousede,

az po nocnim prijezdu mestske policie z duvodu hluku jsem si vcera, respektive dneska rano, uvedomil, ze jsem to se soukromou oslavou ve ctvrtem patre objektu 5 asi hodne prehnal. Nevim kolik poskozenych cte toto forum, ale presto ho volim jako prakticky jedinou formu verejne omluvy.

Vsem poskozenym, kterym jsem nedopral klidneho spanku, se tedy hluboce omlouvam a chtel bych je ujistit, ze se to jiz nebude opakovat.

Jindrich
   OfflineOsobní galerie jtrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.9.2008, 20:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojik, no ja bydlim ve čtyřce a o ničem nevím teda:-)
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jtr
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 10.9.2008
Příspěvky: 3


blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.9.2008, 20:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MartiaP napsala:
Ahojik, no ja bydlim ve čtyřce a o ničem nevím teda:-)
no kez by Vas bylo vic, neverim ale, ze by ti mestaci prijeli sami od sebe Smile
   OfflineOsobní galerie jtrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jtr
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 10.9.2008
Příspěvky: 3


blank.gif

PříspěvekZaslal: 10.9.2008, 20:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MartiaP napsala:
Ahojik, no ja bydlim ve čtyřce a o ničem nevím teda:-)
no kez by Vas bylo vic, neverim ale, ze by ti mestaci prijeli sami od sebe Sad
   OfflineOsobní galerie jtrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 00:39  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

asi jsem spal hodne tvrde
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 07:19  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj sousedi,reaguju na včerejší dopis z Ikonu, který jsme asi všichni měli ve schránkácha nedá mi se nevyjádřit k jejich poslední větě.Já sice zahrádku nemám, ale musím se zastat všech co ji mají.To, že Ikonu vadí, že si někdo na nízký plot dá bambusové stínidlo, to už je prosím vrchol.Co je jim do toho???Mě osobně to ABSOLUTNĚ NEVADÍ,bambus se mi líbí a že si jej někdo dá na zahrádku za takové šílené peníze, aby měl větší soukromí je "nesousedskost"?Kdybych si na zahradu dala kolotoč, tak je to moje věc.Tohle nikdy nepochopím, jak si může někdo dovolit diktovat, co a jak má vypadat, když to není jeho.To jsme jako kde?To je nějaká diktatura?Asi bych se neměla rozčilovat, když zahrádku nemám, ale namíchlo mě to už jen ze své podstaty.Byty jsou skoro stejně drahé jako rodinný domek, co vím, 3kk je za 6 mega, to už bych měla pozemek i baráček a dělala si tam co chci!Další šlupka je osvícení hodin, no to je teda taky dílo a že ještě není vyřešené veřejné osvětlení....a taky ty zídky, že si je každý opečovává sám....vidím, že tohle se asi neuhádalo a Ikon opět rozhodl po svém....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 07:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo a kontaktní osoba je tam zase uvedená Pospíšilová, tak nevím, existuje teda ta paní nebo je to jen přeoperovaný Pospíšil?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pulkic
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 46
Založen: 15.2.2007
Příspěvky: 34


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 08:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Taky bych reagoval na ten vcerejsi dopis od Ikonu:
pise se tam cosi o poplatku na udrzbu zelene, ktery se posila na specialni ucet. V evidencnim listu co zasilal Ikon se myslim nic o zeleni nepise; dostal jste tedy nekdo snad nejaky extra dopis tykajici udrzby zelene, s tim souvisejicich poplatku a podobne?
Ryby Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie PulkicZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 08:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ad zelen, ne, mám jen evidenční list a pak k tomu byl ještě jeden, kde byla zahrnut poplatek za péči o parkovací stání.Ale o zeleni nic.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
luuca
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 31


blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 11:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ja dostala jenom jeden, kde uz je uvedeno i to parkovani, ale zelen taky nic. Zatim to stejne neplatim, protoze jaksi nevim kde je na tom evidencaku variabilni symbol, ale tech 5.000,- snad na dva mesice nez se vsichni sejdeme staci.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie luucaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 11:15  Předmět:  :-) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hallo,

tak mě ten dopis z Ikonu překvapil, ten kdo ho psal psát umí... a vlastně nic z toho, co tu píšeme a přímo či nepřímo se týká správce, neopomněl...

Ona se tu skutečně na netu odehrává rebelie, takže je to snaha o zklidnění vášní v podobě odpovědí. Celkem to považuji za přínosné. Na druhou stranu je to jasný důkaz, že velký bratr se dívá... a je všude, zde ku prospěchu věci.

Jsem rád, že se věc ubírá téměř správným směrem ohledně údržby zeleně. Bylo by unfair platit tuto položku souběžně 2x, jednou dle "výpočtového listu - pozemky" a jednou již v ceně bytu, kdy Skanska má 2 letou smlouvu s firmou Cargo. Ikon z té naší platby za údržbu zeleně dle "Info č. 2" udělá rezervu na úklid komunikací a Cargo bude 2 roky udržovat zeleň v souladu se smlouvou se Skankou.

Co je stále otevřené a zamotnané je téma "evidenční list" a "výpočtový list - pozemky". Každý majitel bytu musel obdržet tyto dva dokumenty, prý obyčejným dopisem a ty neroznášela pošta, ale pracovnice Ikonu. Já ho neobdržel, i když mám na schránce jméno 2 měsíce, po 2 urgencích je mám v e-mailu. A k tomu možná existoval nějaký dopis, že se mají částky platit co měsíc, vždy do 20. dne... ? (ten jsem ovšem také neobdržel), jen větu v podobě poučení e-mailem, ale nakonec mohu být rád alespoň za ně. Takže jsem 3 měsíce ne svojí vinou neplatitl co je předepsáno... chjo... no, nikým to není podepsaný, mnou převzatý, to bude na konci roku s některými majiteli problém, jak vymáhat po neplatičích něco o čem nebyli spraveni prokazatelným způsobem (třeba dopor. dopisem) že mají platit a v jakých částkách a intervalech... chjo....

H.


Naposledy upravil horatio dne 11.9.2008, 15:00, celkově upraveno 1 krát.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 11:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, tak jsem se dnes podívala po dlouhé době na ty ofiko stránky, co nám vytvořil IKON k Zahradám,přesněji http://4681aa.webnode.cz/odkazy/, asi budu vypadat jako blbec, ale nevěděla jsem, že toto naše forum je staženo na tento web???Proč?Chápu, že i tohle forum je veřejné, ale proč je na stránkách, které vytvořil IKON?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 12:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

hmm, zajímavé, že se mě jako autora tohodle chatu nikdo ani ze slušnosti nezeptal ? Cool
každopádně je fajn, že to tam je, někdo se mrkne na Zahrady od Ikonu a prokliká se vlastně až sem. vlastně jsme tady všichni děsně populární Very Happy
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 15:05  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Cha chááá, no tak nám naknec nezbyde nic jiného, než se scházet osobně na těch grilovačkách . Tam velký bratr nedosáhne...

I když jak pravím, tentokrát je to ku prospěchu věci. a šeptat se dá vždycky

H.
shimpi napsal:
hmm, zajímavé, že se mě jako autora tohodle chatu nikdo ani ze slušnosti nezeptal ? Cool
každopádně je fajn, že to tam je, někdo se mrkne na Zahrady od Ikonu a prokliká se vlastně až sem. vlastně jsme tady všichni děsně populární Very Happy
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 15:19  Předmět:  bambusová rohož Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

K tomu bambusu v podobě rohoží - to je věc složitější, doopravdy o soukromí vs. estetika, ale taky omezení ze strany věcných břemen a ehmm, jakýkoliv pohyb na terase zaznamená pohybové čidlo, večer to znamená donekonečna spouštění světla u vchodu.

Já preferuji zelené bambusy . Ale ty na terasu tak jako tak nevymrsknu. Takže co tam dát? Mrzí mě, že projektant nevyprojektoval ten ocelový žebřík, co je mezi balkony či dvěma terasami i mezi vchod do domu a terasu naší... už by se tam pnuly popínavky. Mj. jak se moc nechce růst na zídkách břečťanu, ten loubinec jede jak blázen . Taky to chci nějak vyřešit, nejlépe ozeleněním, ale to je na léta... zatím považuji holou bambusovou rohož za ne zrovna pěkné řešení, ona ta bambusová rohož začne šednout až černat, nebude tak pěkně žluťoučká....

Je teda fakt, že když jsem na terase a míjí mě polovina obyvatel domu, stojí ode mne metr, když jdou domu, je to skutečně bez bariér V negližé tam moc nepobíhám.

No, já to vidím na pergoly, a ty nechat porůst, ale zatím jsou v plánu potřebnější věci...

H.

MartiaP napsala:
Ahoj sousedi,reaguju na včerejší dopis z Ikonu, který jsme asi všichni měli ve schránkácha nedá mi se nevyjádřit k jejich poslední větě.Já sice zahrádku nemám, ale musím se zastat všech co ji mají.To, že Ikonu vadí, že si někdo na nízký plot dá bambusové stínidlo, to už je prosím vrchol.Co je jim do toho???Mě osobně to ABSOLUTNĚ NEVADÍ,bambus se mi líbí a že si jej někdo dá na zahrádku za takové šílené peníze, aby měl větší soukromí je "nesousedskost"?Kdybych si na zahradu dala kolotoč, tak je to moje věc.Tohle nikdy nepochopím, jak si může někdo dovolit diktovat, co a jak má vypadat, když to není jeho.To jsme jako kde?To je nějaká diktatura?Asi bych se neměla rozčilovat, když zahrádku nemám, ale namíchlo mě to už jen ze své podstaty.Byty jsou skoro stejně drahé jako rodinný domek, co vím, 3kk je za 6 mega, to už bych měla pozemek i baráček a dělala si tam co chci!Další šlupka je osvícení hodin, no to je teda taky dílo a že ještě není vyřešené veřejné osvětlení....a taky ty zídky, že si je každý opečovává sám....vidím, že tohle se asi neuhádalo a Ikon opět rozhodl po svém....
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 15:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to se tuž, protože to určitě s účastí bude výraznější než na lexxusáckém propadáku "dětský den dva týdny po dni D (tj. 1.6.) .

H.

shimpi napsal:
k mejdanu: dotaz, sousedé s kterými jsme to zvažovali společně již od začátku nemohou, možný termín je sobota 11.10. Je to přijatelné ? Prosím rovnou pište např. MartiaP+1+1dítě, aby jsme věděli zhruba o jaký počet se bude jednat, dle toho bychom to všechno nastavili.
To MartiaP: omlouvám se, že jsem Tě použil jako příklad:-)
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 15:39  Předmět:  Re: Nabidka internetu Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hmm, nabídka je dobrá, ale pořád přemýšlím, že balíček od kabelovky je lepší... jenže ta bude na svatého dyndy...

H.
alevy napsal:
Zdravim vsechny sousedy,
dostal jsem nabidku na pripojeni k internetu od jednoho znameho. Myslim, ze z toho, co jsem videl, tak je asi ta jedna z lepsich, myslim, jak cenove, tak i rychlosti.
Podminkou je, ze se nas sejde dostatecne mnozstvi zahradkaru, kdo by do toho sel.
Uz aby se konecne seslo SVJ, abychom domluvili nejake dalsi podrobnosti (a to nejen k internetu).
A.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 15:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ja bydlim taky ve ctyrce a taky jsme nic neslyseli... Aspon ze odhlucneni mezi domy funguje dobre, kdyz to v domech neni nic moc...

jtr napsal(a):
MartiaP napsala:
Ahojik, no ja bydlim ve čtyřce a o ničem nevím teda:-)
no kez by Vas bylo vic, neverim ale, ze by ti mestaci prijeli sami od sebe Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.9.2008, 16:25  Předmět:  Re: :-) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj!
Já byla včera velmi příjemně překvapená, že jsme konečně dostali všichni stejné informace formou toho informačního dopisu od IKONu a myslím, že odpověděli i na všechny nejasnosti.

To, že IKON čte tenhle web znamená, že je zajímá, co se v Zahradách děje a co si myslíme. V budoucnu s nima budou jednat jednotlivá SVJ, takže ´bude snad komunikace jednodušší.

My jsme dostali evidenční list, ovšem bez jakéhokoli vysvětlení, zda to máme platit a kdy... Pak jsme dostali ten výpočtový list-pozemky (před asi týdnem), je to jen 200 Kč a tam už je napsáno, do kdy platit. Jinak nic, žádné vysvětlení. V tom info dopise je aspoň vysvětleno, co a jak. Kdo doteď neplatil (včetně nás), tak to můžem buď zaplatit zpětně, nebo začít platit od teď, na konci roku nám to stejně vyúčtují a pak nám buď vrátí přeplatek, nebo něco doplatíme. Já bych to moc neřešila... Stejně v tom info dopise píšou, že zálohy byly stanoveny na základě jejich zkušeností, takže i když by se skutečnost asi moc lišit neměla, tak klidně může. Když tam budem mít nedoplatek, tak ho prostě na konci roku doplatíme a od ledna už bude všechno jasnější a přesnější.

Ohledně těch bambusových plotů musím říct, že zahrádka obehnaná kolem dokola vysokým bambusem nevypadá úplně esteticky. Ale jsou to holt soukromé zahrady, takže s tím nikdo nemůže nic dělat. Ten, kdo vymyslel takhle nízké oplocení, navíc jen z ocelových tyček a vstup do domu kolem dokola některých zahrad musel být bez mozku. Určitě by se to dalo vymyslet líp, aby obyvatelé nebyli nuceni přidělávat stínění ze všech stran. A nevím, proč IKON upozorňuje jen na bambusy. Až vyrostou všechny živé ploty, tak ty cesty k domům budou stejně jako tunely. Holt špatně udělanej projekt, no.

BOHUŽEL TEN VÍKEND KOLEM 11.10. NEJSME V PRAZE, takže na party nedorazíme:( Ale je nám to líto Sad

Alevy: nabídku na net jsem ještě nečetla, ale uvítáme cokoli. Takže jsem pro. Jediná další alternativa je myslím O2, ale už tady někdo psal, že to nijak extra nefunguje... A odmítám platit T-Mobilu ty jeho předražené služby.
Praha 9 má opravdu wifi internet zadarmo, ale je to především pro dostupnost stránek MČ Praha 9, takže pomalé a v našem bytě (přízemí) ho stejně nechytáme. Nevím, jestli to jde v některých vyšších patrech, ale stejně to není řešení.

horatio napsal:
Hallo,

tak mě ten dopis z Ikonu překvapil, ten kdo ho psal psát umí... a vlastně nic z toho, co tu píšeme a přímo či nepřímo se týká správce, neopomněl...

Ona se tu skutečně na netu odehrává rebelie, takže je to snaha o zklidnění vášní v podobě odpovědí. Celkem to považuji za přínosné. Na druhou stranu je to jasný důkaz, že velký bratr se dívá... a je všude, zde ku prospěchu věci.

Jsem rád, že se věc ubírá téměř správným směrem ohledně údržby zeleně. Bylo by unfair platit tuto položku souběžně 2x, jednou dle "výpočtového listu - pozemky" a jednou již v ceně bytu, kdy Skanska má 2 letou smlouvu s firmou Cargo. Ikon z té naší platby za údržbu zeleně dle "Info č. 2" udělá rezervu na úklid komunikací a Cargo bude 2 roky udržovat zeleň v souladu se smlouvou se Skankou.

Co je stále otevřené a zamotnané je téma "evidenční list" a "výpočtový list - pozemky". Každý majitel bytu musel obdržet tyto dva dokumenty, prý obyčejným dopisem a ty neroznášela pošta, ale pracovnice Ikonu. Já ho neobdržel, i když mám na schránce jméno 2 měsíce, po 2 urgencích je mám v e-mailu. A k tomu možná existoval nějaký dopis, že se mají částky platit co měsíc, vždy do 20. dne... ? (ten jsem ovšem také neobdržel), jen větu v podobě poučení e-mailem, ale nakonec mohu být rád alespoň za ně. Takže jsem 3 měsíce ne svojí vinou neplatitl co je předepsáno... chjo... no, nikým to není podepsaný, mnou převzatý, to bude na konci roku s některými majiteli problém, jak vymáhat po neplatičích něco o čem nebyli spraveni prokazatelným způsobem (třeba dopor. dopisem) že mají platit a v jakých částkách a intervalech... chjo....

H.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 11:39  Předmět:  Re: bambusová rohož Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím všechny sousedy,


dlouho jsem tu nebyla a vidím, že se tu rozpoutali další diskuse se zajímavými tématy. Jelikož se mě asi nejvíc týká téma "bambusová rohož" ráda bych se k ní vyjádřila.

Zahrádka, která má kolem dokola bambusovou rohož, patří mě a mému příteli. Nebojím se to tu říct, protože se za to nestydím a jsem ráda za vaše upřímné názory a komentáře.

Rohož jsme kolem dokola našeho pozemku jsme zvolili z toho důvodu, že je nám opravdu nepříjemné, že by si kdokoli mohl vstoupit na náš pozemek a vzít si cokoli , pokud by chtěl (nábytek, zahradní hadici, pověšené prádlo ...). Ne, že by teď nemohl, ale máme přeci jen příjemnější pocit.

Další věcí bylo, že jsem viděla, jak menší pejskové mohou plotem prolézt a vykonat svou potřebu. Nemáme nic proti těmto tvorečkům, ale tohle je na nás už moc.

První vlnu nesouhlasu jsme zjistili, když jsme upevňovali první část bambusu. Přišla za námi jedna z našich sousedek, která nás opravdu slušně požádala, abychom plot snížili, sundali anebo ho vůbec nedávali protože přes něj nevidí na západ slunce, stromy podél Rokytky atd.. Opravdu jsme uvažovali o jeho snížení, protože nemusí být 2 metry vysoký. A vysvětlili jí, že plánujeme, že bude zelený a ne jen takto holý.

Bohužel mi, ale volala jedna z paní z Ikonu, která mě svým arogantním přístupem, (že plot musíme okamžitě sundat, že ho nemáme ani dodělávat, že pozemek není náš a že to tam být nesmí a že si stěžovalo několik sousedů, že se jim nelíbí atd.) opravdu překvapila. Když jsem jí vysvětlila, že pozemek, je náš lehce zmírnila svůj přístup. Požádala jsem jí, že pokud ví o nějaké smlouvě, rozhodnutí a čemkoli jiném, kde by se psalo o výšce a vzhledu plotu, ať nám dá vědět a my plot okamžitě sundáme. Opravdu mi nepřišel důvod, že se několika sousedům nelíbí, ten praví pro jeho odstranění.

Víme, že ne každému se to musí líbit, ale v tomto případě opravdu BOHUŽEL. Kde bychom to byli. Pak bychom si mohli stěžovat, že se nám nelíbí truhlík, který má někdo na balkóně, že tam má hnusnou kytku atd.

Plot jsme umístili z bezpečnostních důvodů. Je to přírodní varianta a již nyní jsou u něho vysazeny rostliny, které během příštího roku zajistí, aby byl celý zelený. Obroste břečťanem, pnoucími kvetoucími rostlinkami s barevnými listy na podzim. Nebude to tedy jen bambus, který časem zčerná.

Opravdu nám to přišlo v jednu chvíli moc líto a uvažovali jsme o sundání, že nám to za to nestojí a dokonce i o přestěhování. Pak nás, ale jiní sousedi a přátelé podrželi a my se rozhodli, že to nevzdáme Very Happy.

Pokud budete mít kdokoli jakoukoli připomínku. Sem s ní a já i přítel se pokusíme o nějaký kompromis.

Tomu komu se to nelíbí, se omlouváme, ale opravdu bohužel
(Snad se Vám alespoň bude líbit ta zelená a barevná varianta)


Všem moc děkujeme za pochopení (i částečné)

Lucka



horatio napsal:
K tomu bambusu v podobě rohoží - to je věc složitější, doopravdy o soukromí vs. estetika, ale taky omezení ze strany věcných břemen a ehmm, jakýkoliv pohyb na terase zaznamená pohybové čidlo, večer to znamená donekonečna spouštění světla u vchodu.

Já preferuji zelené bambusy . Ale ty na terasu tak jako tak nevymrsknu. Takže co tam dát? Mrzí mě, že projektant nevyprojektoval ten ocelový žebřík, co je mezi balkony či dvěma terasami i mezi vchod do domu a terasu naší... už by se tam pnuly popínavky. Mj. jak se moc nechce růst na zídkách břečťanu, ten loubinec jede jak blázen . Taky to chci nějak vyřešit, nejlépe ozeleněním, ale to je na léta... zatím považuji holou bambusovou rohož za ne zrovna pěkné řešení, ona ta bambusová rohož začne šednout až černat, nebude tak pěkně žluťoučká....

Je teda fakt, že když jsem na terase a míjí mě polovina obyvatel domu, stojí ode mne metr, když jdou domu, je to skutečně bez bariér V negližé tam moc nepobíhám.

No, já to vidím na pergoly, a ty nechat porůst, ale zatím jsou v plánu potřebnější věci...

H.

MartiaP napsala:
Ahoj sousedi,reaguju na včerejší dopis z Ikonu, který jsme asi všichni měli ve schránkácha nedá mi se nevyjádřit k jejich poslední větě.Já sice zahrádku nemám, ale musím se zastat všech co ji mají.To, že Ikonu vadí, že si někdo na nízký plot dá bambusové stínidlo, to už je prosím vrchol.Co je jim do toho???Mě osobně to ABSOLUTNĚ NEVADÍ,bambus se mi líbí a že si jej někdo dá na zahrádku za takové šílené peníze, aby měl větší soukromí je "nesousedskost"?Kdybych si na zahradu dala kolotoč, tak je to moje věc.Tohle nikdy nepochopím, jak si může někdo dovolit diktovat, co a jak má vypadat, když to není jeho.To jsme jako kde?To je nějaká diktatura?Asi bych se neměla rozčilovat, když zahrádku nemám, ale namíchlo mě to už jen ze své podstaty.Byty jsou skoro stejně drahé jako rodinný domek, co vím, 3kk je za 6 mega, to už bych měla pozemek i baráček a dělala si tam co chci!Další šlupka je osvícení hodin, no to je teda taky dílo a že ještě není vyřešené veřejné osvětlení....a taky ty zídky, že si je každý opečovává sám....vidím, že tohle se asi neuhádalo a Ikon opět rozhodl po svém....


Naposledy upravil Lucinka dne 12.9.2008, 11:47, celkově upraveno 1 krát.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 11:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo a jinak návrh setkání 11.10 se mi líbí, takže pokud tu budeme, stopro přijdeme

lucka+ 1
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Eva
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 14.5.2008
Příspěvky: 70


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 12:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj sousede,

termin setkani je pro nas vhodnejsi nez puvodni, tak kdyz budeme v Praze, take radi prijdeme (1+1). Je super, ze nikdo nebude premyslet, kdy mu jede domu posledni nocni tramvaj
Jinak k tem plutkum: chapu, ze kazdy chce mit sve soukromi. Mozna by stalo za to se treba nejak domluvit, aby ty zahradky vypadaly zhruba jednotne (?)
Docela se mi libi nabidka na internet od Alevy.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 13:27  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Určitě, s tím aby to bylo jednotné souhlasíme. My jsme to nejprve jen plánovali a když jsme viděli první vlaštovku z domu č.2. Přidali jsme se. Je pravda, že jsme to pojali trochu víc megalomansky. Ale už jsem si všimla, že podobně jako my, to už mají i sousedé z domu č. 4. Líbilo by se mi, aby ploty byly zelené a aby tu byla ještě více příroda. Very Happy

Ale jinému nápadu se samozřejmě nebráníme.

Lucka


Eva napsala:
Ahoj sousede,

termin setkani je pro nas vhodnejsi nez puvodni, tak kdyz budeme v Praze, take radi prijdeme (1+1). Je super, ze nikdo nebude premyslet, kdy mu jede domu posledni nocni tramvaj
Jinak k tem plutkum: chapu, ze kazdy chce mit sve soukromi. Mozna by stalo za to se treba nejak domluvit, aby ty zahradky vypadaly zhruba jednotne (?)
Docela se mi libi nabidka na internet od Alevy.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Eva
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 14.5.2008
Příspěvky: 70


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 13:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lucinka napsala:
Určitě, s tím aby to bylo jednotné souhlasíme. My jsme to nejprve jen plánovali a když jsme viděli první vlaštovku z domu č.2. Přidali jsme se. Je pravda, že jsme to pojali trochu víc megalomansky. Ale už jsem si všimla, že podobně jako my, to už mají i sousedé z domu č. 4. Líbilo by se mi, aby ploty byly zelené a aby tu byla ještě více příroda. Very Happy

Ale jinému nápadu se samozřejmě nebráníme.

Lucka


Eva napsala:
Ahoj sousede,

termin setkani je pro nas vhodnejsi nez puvodni, tak kdyz budeme v Praze, take radi prijdeme (1+1). Je super, ze nikdo nebude premyslet, kdy mu jede domu posledni nocni tramvaj
Jinak k tem plutkum: chapu, ze kazdy chce mit sve soukromi. Mozna by stalo za to se treba nejak domluvit, aby ty zahradky vypadaly zhruba jednotne (?)
Docela se mi libi nabidka na internet od Alevy.
My zahradku nemame, tak mohu jen pripojit svuj pocit, co se mi libi:

videla jsem na nektere ze zahradek, ze nemeli u plotu primo bambus, ale zelenou prusvitnou latku, nebo jak to nazvat.. Pokud by se sjednotila vyska, nejaka rozumna, myslim, ze by to na zelenem plote vypadalo docela dobre. Skoda, ze to nebylo nabidnuto ve standartech.
Ale je to jen muj osobni pocit, rozhodne nechci nic diktovat Confused
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 14:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jojo vím o čem mluvíš, akorát s tím je trošičku problém, protože při větším větru by to mohlo ten plot vyvrátit. Přeci jen to nemá takovou prodyšnost ač je to průhledné. Myslím, že to té paní jednou zlomilo jeden klacík, který to drží. Sad A pak ještě nevím jestli by se po tom pnuly ty rostlinky Sad

Ale opravdu moc děkuji za názor Smile

Lucka

Eva napsala:
Lucinka napsala:
Určitě, s tím aby to bylo jednotné souhlasíme. My jsme to nejprve jen plánovali a když jsme viděli první vlaštovku z domu č.2. Přidali jsme se. Je pravda, že jsme to pojali trochu víc megalomansky. Ale už jsem si všimla, že podobně jako my, to už mají i sousedé z domu č. 4. Líbilo by se mi, aby ploty byly zelené a aby tu byla ještě více příroda. Very Happy

Ale jinému nápadu se samozřejmě nebráníme.

Lucka


Eva napsala:
Ahoj sousede,

termin setkani je pro nas vhodnejsi nez puvodni, tak kdyz budeme v Praze, take radi prijdeme (1+1). Je super, ze nikdo nebude premyslet, kdy mu jede domu posledni nocni tramvaj
Jinak k tem plutkum: chapu, ze kazdy chce mit sve soukromi. Mozna by stalo za to se treba nejak domluvit, aby ty zahradky vypadaly zhruba jednotne (?)
Docela se mi libi nabidka na internet od Alevy.
My zahradku nemame, tak mohu jen pripojit svuj pocit, co se mi libi:

videla jsem na nektere ze zahradek, ze nemeli u plotu primo bambus, ale zelenou prusvitnou latku, nebo jak to nazvat.. Pokud by se sjednotila vyska, nejaka rozumna, myslim, ze by to na zelenem plote vypadalo docela dobre. Skoda, ze to nebylo nabidnuto ve standartech.
Ale je to jen muj osobni pocit, rozhodne nechci nic diktovat Confused
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 16:30  Předmět:  Re: bambusová rohož Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím Lucinko,

nevztahuj to na sebe, bambusové stínovky použilo už cca 7 zahrádkářů. Pravda, každý v jiném rozsahu... takže jednotnost tu bude. Jenže jestli to není nešvar... podívejte se jak krásně vyřešili zahrady obyvatelé Bělohorských zahrad (stejný developer, i když s jiným jménem, stejný projektant)...

Důležité je rozlišovat, jestli je plot použit na okrajích pozemků, nebo u přístupu k domu, kde nás majitele zahrádek na jednu stranu trápí nesoukromí na terase nejvíc.... na druhou stranu budou mít návštěvy rezidentů či sami rezidenti v mezidobí ozelenění pocit, že kráčí bambusovou džunglí... trvám na tom, že je to neestetické, žel selhal atelier Loxia, který zahrady projektoval, ty ocelové plůtky do pasu fakt nic moc o soukromí a bezpečí, ale to je asi tak vše, co mohu... Very Happy))))))

Jo, nevím, co bude dělat SVJ, ta přístupová cesta je SVJ, pozemek Tvůj, podle stavebního zákona byste skutečně museli na pevný plot mít stavební povolení, ale ten nemáte, je to jen dočasná stínovka... takže je to pouze o dohodě?

No a pokud máš bambusovou stínovku jako mentální barieru proti čorkařům, budiž... argument beru, bude-li se však BéDčko chtít obsloužit, udělá to. Jo, že ráno nenajdu na terase sušák s prádlem mě irituje taky...na posledním schodu je plot vysoký pouhých 30 cm

Proti drobotině protahující se plůtkem (psi, děti, vyzáblí sousedé) je nejlepší natáhnout síť s oky, jak v lesní školce.... Very Happy)))))) Půjdeme-li do psa, jdu i do sítě, aby mi nezdrhal. Už si z toho dělám legraci, nejde to jinak...

Ale jo, zrovna Tvůj nápad, kdy necháš plot porůst je vyhovující. Mj. pozor na to, ty popínavky za čas tu rohož mohou skutečně strhnout (vím o čem mluvím, je to masa zeleně plná vody a váží to desítky kg), doufám, že jste použili silný drát k přimontování.

Tak jo, Váš plot by mi vadil jen kdybych bydlel v domě č. 6 a omezovali byste mě v pohledu z oken... A nebo kdybych chtěl pronajímat byt a nelíbilo by se to potencionálnímu zájemci tak, že by mi cuknul... ani jedno se mě netýká. Takže nic proti Tobě osobně. Holt, jde jen o to si tak nějak zvyknout na to meziobdobí mezi zelení a bambusovou clonou.

Obyvatelé všech bytů v přízemí se musí smířit s tím, že si koupili byt s tzv. pohledem do atria zahrady - své či sousedů, kdo to doposud nepochopil, bude s tím mít trošku problém. Navíc, průhledy mezi domy skutečně za čas zarostou. Pohled do bambusové stínovky z okna po celé linii plotu by mě nedráždil dlouho, motivoval by mě k vlastním řešením osadby na mé soukromé zahradě.

Horatio


Bělohorské zahrady.jpg
 Komentář:
Lepší řešení než holá bambusová stínovka
 Velikost:  54.24 kB
 Zobrazeno:  25475 krát

Bělohorské zahrady.jpg

Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lucinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 18.8.2008
Příspěvky: 18


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.9.2008, 19:31  Předmět:  Re: bambusová rohož Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj Horatio,

děkuji moc za tvůj názor. Plně s tebou souhlasím. Jediná blbá věc je, že přítel k smrti nesnáší tůje. Potvůrky z nich ničí ovocné stromy a keříky. Takže tuhle variantu jsme bohužel museli zamítnout. Sad Mě osobně nevadí.

Plot je přidělaný snad velmi dobře. Přijdou tam i stromky a další popínavky, které by se měli na bambus přichytit a v podstatě ho celý schovat. Bohužel to chvilku potrvá.

Doufám, že s tím nebudou velké problémy a nějakým způsobem se všichni dohodneme a přijdeme na rozumný kompromis Smile


Tak pěkný víkend všem a snad 11.10. se uvidíme


Lucka



horatio napsal:
Zdravím Lucinko,

nevztahuj to na sebe, bambusové stínovky použilo už cca 7 zahrádkářů. Pravda, každý v jiném rozsahu... takže jednotnost tu bude. Jenže jestli to není nešvar... podívejte se jak krásně vyřešili zahrady obyvatelé Bělohorských zahrad (stejný developer, i když s jiným jménem, stejný projektant)...

Důležité je rozlišovat, jestli je plot použit na okrajích pozemků, nebo u přístupu k domu, kde nás majitele zahrádek na jednu stranu trápí nesoukromí na terase nejvíc.... na druhou stranu budou mít návštěvy rezidentů či sami rezidenti v mezidobí ozelenění pocit, že kráčí bambusovou džunglí... trvám na tom, že je to neestetické, žel selhal atelier Loxia, který zahrady projektoval, ty ocelové plůtky do pasu fakt nic moc o soukromí a bezpečí, ale to je asi tak vše, co mohu... Very Happy))))))

Jo, nevím, co bude dělat SVJ, ta přístupová cesta je SVJ, pozemek Tvůj, podle stavebního zákona byste skutečně museli na pevný plot mít stavební povolení, ale ten nemáte, je to jen dočasná stínovka... takže je to pouze o dohodě?

No a pokud máš bambusovou stínovku jako mentální barieru proti čorkařům, budiž... argument beru, bude-li se však BéDčko chtít obsloužit, udělá to. Jo, že ráno nenajdu na terase sušák s prádlem mě irituje taky...na posledním schodu je plot vysoký pouhých 30 cm

Proti drobotině protahující se plůtkem (psi, děti, vyzáblí sousedé) je nejlepší natáhnout síť s oky, jak v lesní školce.... Very Happy)))))) Půjdeme-li do psa, jdu i do sítě, aby mi nezdrhal. Už si z toho dělám legraci, nejde to jinak...

Ale jo, zrovna Tvůj nápad, kdy necháš plot porůst je vyhovující. Mj. pozor na to, ty popínavky za čas tu rohož mohou skutečně strhnout (vím o čem mluvím, je to masa zeleně plná vody a váží to desítky kg), doufám, že jste použili silný drát k přimontování.

Tak jo, Váš plot by mi vadil jen kdybych bydlel v domě č. 6 a omezovali byste mě v pohledu z oken... A nebo kdybych chtěl pronajímat byt a nelíbilo by se to potencionálnímu zájemci tak, že by mi cuknul... ani jedno se mě netýká. Takže nic proti Tobě osobně. Holt, jde jen o to si tak nějak zvyknout na to meziobdobí mezi zelení a bambusovou clonou.

Obyvatelé všech bytů v přízemí se musí smířit s tím, že si koupili byt s tzv. pohledem do atria zahrady - své či sousedů, kdo to doposud nepochopil, bude s tím mít trošku problém. Navíc, průhledy mezi domy skutečně za čas zarostou. Pohled do bambusové stínovky z okna po celé linii plotu by mě nedráždil dlouho, motivoval by mě k vlastním řešením osadby na mé soukromé zahradě.

Horatio
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie LucinkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 14.9.2008, 14:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ALEVY: četla jsem tu nabídku na internet, je to bezvadný! Kolik obyvatel potřebujem pro uskutečnění? A budem muset čekat na SVJ, nebo to můžem objednat rovnou?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 15.9.2008, 14:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No, co se týká bambusů (resp. něco jako bambus, líbila se nám spíše vrba), uvažovali jsme o nich, pro odstínění terasy u vchodu do baráku. Ale postupem času jsme zjistili, že je fajn s lidmi, co procházejí kolem pokecat Smile
Teď jsem dal bambus kolem terasy z důvodu, že nám udělali zahrádku, a měsíc dva na ni nesmí náš pes. Takže aby mohl aspoň s námi na terasu, byl jsem nucen dát tam bamboo dočasné minioplocení Smile
Zbytek řešit nebudu, holt si počkám dva roky, než vyrostou keře kolem plotu.

Jinak, kompletně obehnaný pozemek bambusem není můj šálek kávy, připomíná mi to spíše staveniště, ale na druhou stranu, nijak mi to nevadí. Pozemky a zídky (tudíž i ploty) jsou naše, stejně jako právo si plot udělat podle svého.
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2