Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Lukas33
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 15.10.2008
Příspěvky: 11


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.11.2008, 17:01  Předmět:  Re: Adepti na nové "Rokyťáky" - poraďte sím začáte Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,
mockrat dekujem sousedce za informace, uz mame rezervacni smlouvu:) Prosim jeste o jednu radu, je tu nekdo, kdo nemel hypoteku od Lexxusu? Ve smlouvach maji, ze musime mit od Hyposervisu, ale pry ten dodatek lze zrusit, ma nekdo zkusenosti co to stoji behani navic? Zatim co mne napada, tak katastr a odhad. A treba u toho odhadu, neni problem, aby to jiny odhadce odhadl na kupni cenu? Je jasne, ze Hyposervis nic neresi a odhad = kupni cena.

Moc dik za zkusenosti..

Lukas a Marketa


Sousedka napsala:
Ahoj!
Takže hlavně si buďte vědomi toho, že Lexxus ty byty nemůže prodat, takže máte silnou vyjednávací pozici (už od března se prodává posledních asi 20 bytů). Co si nevynutíte před podpisem smlouvy, s tím pak budete mít velký problém. Takže pokud nejste ve velkém časovém presu, doporučila bych vám tlačit Lexxus přesně tam, kam chcete, abyste byli úplně spokojeni. Sama jsem udělala několik chyb a kdybych to mohla vrátit, tak bych byla o dost tvrdší. Zkrátka pokud je pro vás něco důležité, tak nic nepodepisujte, než vám to slíbí.

Co se týče agenta z Lexxusu, tak jsou všichni asi na nic. Nikdo se za vás prát nebude. Všechno, na čem se dohodnete, si nechte potvrdit písemně před podpisem smlouvy. Jinak vám pak budou tvrdit, že to není pravda.
V bytě už nejspíš nic měnit nemůžete. Až půjdete na přejímku (nebo ideálně už při prohlídce bytu), všechno si pečlivě zkontrolujte - hlavně zda nejsou poškrábaná okna, podlahy a další viditelné vady. S tím byste potom měli při reklamaci problém.

Co bych udělala jinak - tlačila bych víc na cenu, za každý nedostatek v bytě i ve smlouvě. Myslím si, že i elektroměr si můžete dohodnout, záleží, jaké máte nervy. Teď jsme např. zjistili, že každý z nás má podíl na vlastnictví silnic v objektu a město ty silnice nejspíš chtít nebude. To znamená další výdaje pro nás...

V SBKS jsme měnili jen ten elektroměr, jinak je to asi ok. Je to jednostranně napsaná smlouva, takže pokud máte právníka, tak by se asi dalo něco prosadit. Ale vy na byt čekat nebudete, takže rizika jsou asi minimální.

Co myslíte výdaji na zabydlení? Krom záloh (2+kk kolem 2000 Kč měsíčně plus zálohy na elektřinu, popř. TV, rádio...) jsme nic neplatili. Pokud budete chtít v bytě něco měnit (koupelna, podlahy, atd.), tak to budou výdaje navíc.

V současnosti není k projektu přiveden kabel UPC, s internetem je to zatím taky zajímavé (wifi nechytáme signál, je tu jen ADSL od O2 nebo Volny, ale trvá docela dlouho, než vůbec O2 přijede zapojit linku)... Ale to se časem vychytá.

Klidně se ptejte, už mě nic nenapadá.

Sousedka

Lukas33 napsal:
Ahoj Všichni,

velmi zvažujeme koupi bytu na Rokytce (jsme téměř rozhodnuti), po přečtení všech trablí bychom přesto požádali o pár rad:

- doporučili by jste mi někoho z Lexxusu? Nebo je jedno, který "agent" na mne padne. Nebo si na někoho dát pozor:-)
- co by jste udělali jinak, kdyby jste si šli Rokytku kupovat nyni?
- SBKS - o jaké změny usilovat?
- krom ceny bytu (sklep, garáž) kolik jsou zhruba další nutné výdaje do zabydlení? Jen odhad(viz.slavný elektroměr)...
- na co si dát pozor?

Mockrát děkujem za váš čas...

Lukáš a Markéta
 Pohlaví:Muž  SkrytýOsobní galerie Lukas33Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.11.2008, 18:27  Předmět:  Hypoteka Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To Lukas33: My jsme si brali hypoteku od CMSS bez Hyposervisu (tehdy nemel smlouvu s CMSS). V te dobe ani nebyla soucasti kupni smlouvy podminka hypoteky od Hyposervisu.
Zkusenosti - odhad neni problem, novostavby jsou obecne vetsinou naceneny na jejich kupni cenu; behani navic to chce skutecne trpelivost, protoze Lexxus se rad zbavuje papirovani prave pres Hyposervis a makleri vetsinou nemaji patricne dokumenty (podpisove vzory, plnou moc, uz nevim co jeste) a musi je vzdy nekde najit. Asi jim taky trochu chybi vule... Tebou zmineny katastr a odhad na nich nastesti nezavisi Smile Rekl bych - jde to, ale dre to. Hyposervis to ma totiz vse pohromade (udajne).
Takze pokud se vam to vyplati, sel bych do toho. My jsme tim uspesne prosli. Wink

Vlacek
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.11.2008, 21:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, já mám taky ČMSS, nabídka Hyposervisu m nenadchla, dokonce rozesmála, vše šlo celkem hladce,jj musela jsem se o to starat sama, ale nějak mi to nevadilo...ČMSS mi doporučila odhadce, běhání na katastr....ale jsem ráda, že nemám klasickou hypotéku.Tehdy se mi všichni smáli, před 2 lety, že jsem blázen, že stavebko je blbost, ale já věděla své a ted se směju já.Přeju hodně štěstí!!!
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.11.2008, 23:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, my mame hypoteku od Volksbank, bez Hyposervisu. Dostali jsme lepsi urokovou sazbu nez pres Hyposervis a navic Volksbank tuhle vystavbu financovala, takze po nas nechteli vubec zadne dokumenty.
Predtim jsme zvazovali hypo i od jinych bank a odhadce vetsinou doporuci, nebo i posle banka (klient to plati-myslim, ze to loni bylo asi 4-5000 Kc) a i s vyrizenim ostatnich dokumentu poradi. Takze pokud vas to vyjde lip, urcite bych do toho sla. Hyposervis me celkove vubec nenadchnul, spatne jednani, trochu neschopnost a rozhodne si clovek nepripada, ze by mu nabizeli neco lepsiho.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.11.2008, 09:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hoj já si našel sám hypo přes GE Money a protože to je partner Hyposervisu tak jsem si nechal všechno zařídit přes Hypos. A super. Jak servis, tak slevy na různý poplatky atd...
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Eva
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 14.5.2008
Příspěvky: 70


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 3.11.2008, 16:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,

prave v radiu rikali o revitalizaci ve stredni casti Rokytky. Bude to stat 11mil, z toho 9mil pujde z fondu EU. Predpokladany termin dokonceni je jaro 2010..tak to je docela za dlouho.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie EvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vlašan
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 7


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.11.2008, 10:21  Předmět:  DVB-T Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,
od patka mam problem s digitalnim prijmem Novy a Primy. Vubec je nemuzu naladit. Do patku fungovaly bez problemu. Zkousel jsem uz asi 3x ladit a stale nic. Nevite nahodou nekdo proc? Prestali je vysilat ci co?
   OfflineOsobní galerie VlašanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kolysta
Master moderator
Master moderator


Věk: 49
Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 1304


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.11.2008, 11:40  Předmět:  Re: DVB-T Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vlašan napsal(a):
Ahoj,
od patka mam problem s digitalnim prijmem Novy a Primy. Vubec je nemuzu naladit. Do patku fungovaly bez problemu. Zkousel jsem uz asi 3x ladit a stale nic. Nevite nahodou nekdo proc? Prestali je vysilat ci co?


neprestali
jen se zmenila polarita vysilacu a jednotlive kanaly se preskupily do novych siti
stare multiplexy zmizely
vice info na www.digizone.cz
je treba otocit antenu o 90 stupnu a preladit set-top-box
Střelec Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie kolystaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.11.2008, 12:17  Předmět:  Re: Kuchyn v 2KK Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Katka napsala:
Ahoj sousedé. Mám prosbu -je tady nekdo, kdo ma stejny byt - 2+kk, ve kterém je místo pro kuchynsky kout se zkoseným rohem, vedle kterého už téměř začíná okno.
Kdyby mi nekdo poslal fotky toho, jak se mu podarilo vyresit kuchyn v tomto mini prostoru, byla bych mu moc vdecna.
email - katerina.bitomska@centrum.cz
predem moc diky

Ahoj, nevím, jestli už není pozdě, měli jsme podobnej problém, vyřešili jsme jej takto:

Fotky kuchyně - Novostavba Vysočany, 5. kuchyně v seznamu odshora.

Ještě budeme malovat stěnu za linkou nebílou:) vodoodolnou barvou, ale to už je detail.

Hth,

p.


Naposledy upravil PD dne 4.11.2008, 12:20, celkově upraveno 1 krát.
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Aleš B.
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 2.10.2008
Příspěvky: 9


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.11.2008, 12:20  Předmět:  Re: DVB-T Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

STA se otáčí špatně Smile Navíc s polarizací problém není, Multiplex 1 funguje, a taky jsme pokryti kromě Žižkova (vertikální polarizace) i Cukrákem, který doplňuje horizontální polarizaci. Navíc Cukrák má 3x větší vyzařovaný výkon. Takže natočení antény na střeše by v Praze mělo být celkem jedno. U nás (dům č.3) nedávno byla firma, která vybrané digitální kanály pustila do rozvodů. Bohužel asi nebyli úplně fundovaní a pustili tam jen tehdejší stav, nebyli schopni předvídat měsíc dopředu...Pro nás to znamená je znovu zavolat kvůli přenastavení...Sad
Aleš

kolysta napsal:
Vlašan napsal(a):
Ahoj,
od patka mam problem s digitalnim prijmem Novy a Primy. Vubec je nemuzu naladit. Do patku fungovaly bez problemu. Zkousel jsem uz asi 3x ladit a stale nic. Nevite nahodou nekdo proc? Prestali je vysilat ci co?


neprestali
jen se zmenila polarita vysilacu a jednotlive kanaly se preskupily do novych siti
stare multiplexy zmizely
vice info na www.digizone.cz
je treba otocit antenu o 90 stupnu a preladit set-top-box
   OfflineOsobní galerie Aleš B.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kolysta
Master moderator
Master moderator


Věk: 49
Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 1304


blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.11.2008, 16:22  Předmět:  Re: DVB-T Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Aleš B. napsal(a):
STA se otáčí špatně Smile Navíc s polarizací problém není, Multiplex 1 funguje, a taky jsme pokryti kromě Žižkova (vertikální polarizace) i Cukrákem, který doplňuje horizontální polarizaci. Navíc Cukrák má 3x větší vyzařovaný výkon. Takže natočení antény na střeše by v Praze mělo být celkem jedno. U nás (dům č.3) nedávno byla firma, která vybrané digitální kanály pustila do rozvodů. Bohužel asi nebyli úplně fundovaní a pustili tam jen tehdejší stav, nebyli schopni předvídat měsíc dopředu...Pro nás to znamená je znovu zavolat kvůli přenastavení...Sad
Aleš


Cukrak i Zikov maji stejny vysilaci vykon - 100kW
Cukrak ma horizontalni polarizaci, Zizkov vertikalni
viz tento clanek
zalezi na tom, kam mate nasmerovane anteny
ale at tak ci onak, preladeni set-top-boxu vas nemine
u nas je to uplne stejne - problem je v tom, ze pred mesicem Radiokomunikace nebyly schopny rict, jak to (dnes) bude
Střelec Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie kolystaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 4.11.2008, 22:24  Předmět:  Digitální TV Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Nebojteee... je to zařízené. Ve středu 5. 11. v dopoledních hodinách bude fungovat i multiplex 2 s Novou a Primou.

Firma, která montovala antény nainstalovala nějaký špatný vložky či co a ty nenaladí správný digitální kanál.

Zavoláno, ve středu na všech barácích postupně opraveno.
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 5.11.2008, 18:26  Předmět:  Re: Kuchyn v 2KK Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj, moc pěkná kuchyň!
Prosimtě, jak se vám povedlo dát to světlo nad ostrůvek? Dělala to Skanska, nebo až někdo po předání bytu? Chtěli bysme to taky tak, ale nemáme energii vysekat díru do stropu, abysme posunuli ten drát ke světku o půl metru. Nebo máte na stropě lištu?

Díky, Sousedka

PD napsal(a):
Katka napsala:
Ahoj sousedé. Mám prosbu -je tady nekdo, kdo ma stejny byt - 2+kk, ve kterém je místo pro kuchynsky kout se zkoseným rohem, vedle kterého už téměř začíná okno.
Kdyby mi nekdo poslal fotky toho, jak se mu podarilo vyresit kuchyn v tomto mini prostoru, byla bych mu moc vdecna.
email - katerina.bitomska@centrum.cz
predem moc diky

Ahoj, nevím, jestli už není pozdě, měli jsme podobnej problém, vyřešili jsme jej takto:

Fotky kuchyně - Novostavba Vysočany, 5. kuchyně v seznamu odshora.

Ještě budeme malovat stěnu za linkou nebílou:) vodoodolnou barvou, ale to už je detail.

Hth,

p.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 6.11.2008, 10:42  Předmět:  Re: Kuchyn v 2KK Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sousedka napsala:
Ahoj, moc pěkná kuchyň!
Prosimtě, jak se vám povedlo dát to světlo nad ostrůvek? Dělala to Skanska, nebo až někdo po předání bytu? Chtěli bysme to taky tak, ale nemáme energii vysekat díru do stropu, abysme posunuli ten drát ke světku o půl metru. Nebo máte na stropě lištu?

Díky, Sousedka



Ahoj, 5 dní před montáží kuchyně jsme si zavolali firmu, na kterou jsme měli od kamarádů dobré reference, aby nám udělali komplet rozvody, včetně posunu světla Smile A šikulové to stihli. To světlo, stejně jako vše ostatní se muselo sekat, tzn. pak tam dát stěrku a přemalovat...ale jiné řešení by asi bylo vidět, takhle je to je jako nové.
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
93A
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 52
Bydliště: Zahradni mesto A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 6.11.2008, 12:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

to PD: mohu poprosit o jmeno te firmy na rozvody?

Diky
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie 93AZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Akim
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 47
Založen: 1.5.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou - dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 08:01  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MartiaP napsala:
Ahoj, já mám taky ČMSS, nabídka Hyposervisu m nenadchla, dokonce rozesmála, vše šlo celkem hladce,jj musela jsem se o to starat sama, ale nějak mi to nevadilo...ČMSS mi doporučila odhadce, běhání na katastr....ale jsem ráda, že nemám klasickou hypotéku.Tehdy se mi všichni smáli, před 2 lety, že jsem blázen, že stavebko je blbost, ale já věděla své a ted se směju já.Přeju hodně štěstí!!!


Ahoj Martio, nerad bych aby Ti ten Tvůj úsměv umrznul na rtech , ale stavebko bylo a je pořád nejhorší variantou financování nemovitosti nad 500 tis. Kamarád hypotéky i stavebka (pokud na tom opravdu hodně trvají) lidem zařizuje. Informoval jsem se u něj a samozřejmě se ptal i na výhody/nevýhody obojího. Po pořádném vysvětlení tady máš největší argument toho proč je stavebko VŽDYCKY HORŠÍ než hypotéka...

TAK TEDY: po celou dobu překlenovacího úvěru ze stavebka sice platíš pevný úrok (např. kolem 5,5 %), ale pořád, po celou dobu úvěru z té původní částky, kterou sis půjčila, např. z 3,7 milionu (navíc dokonce platíš úrok i z těch VLASTNÍCH peněz, které jsi už měla naspořené). Kdežto u hypotéky se Ti úroková sazba může samozřejmě měnit jak dolů, tak směřem nahoru (zatím bohužel jen nahoru), ale vždycky z aktuálně dlužné částky. Do budoucna tedy budeš u stavebka po x-letech splácení platit úrok pořád z 3,7 milionu, kdežto člověk s hypotékou např. už jen z milionu. A to se pak určitě smát už nebudeš.

Argumentů je víc a věř mi, že ty další bys snad ani nechtěla slyšet... A žádný z nich nevyrovná "výhodu" stavebka spočívající hlavně v tom, že ho můžeš kdykoliv splatit. Protože na to asi málokdo se stavebním spořením bude kdy mít. Nehledě na to, že splacení úvěru dopředu nemusí být z dlouhodého hlediska vůbec výhodné.

Pokud tedy ještě někdo váhá, doporučuji se s někým fakt dobře poradit. Rád dám kontakt. A dobrá zpráva nakonec: i pro lidi, kteří mají stavebko se při troše snahy dá něco udělat.
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie AkimZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 09:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj Akime, díky za názor.měla jsem několik modelů úvěrů.U bank, u stavebních spořitelen.U stavebka jsem přeplatila nejmín a splátka byla nejnižší.Vše se počítalo na 22 let. Možná Tě překvapí, že jsem si brala jen milion.Neplatím 200kč za vedení účtu jako u hypotéky, což ti nikdo Už nikdy nevrátí.To je 2400 ročně.A ted ještě k tomu aby mi nezmrzl úsměv, tak se opravdu neboj.Byt mám na investici a dosud jsem ze svého nesplatila ani korunu.Já ho totiž pronajímám a ještě na tom vydělám.A nepředpokládám, že v něm někdy budu bydlet.Není to jediná nemovitost, nejsem na ní závislá.Takže díky za názor, ale myslím, že není potřeba.Já to tady taky nikomu nepřepočítávám, protože upřímně je mi to fakt jedno jak si to kdo financuje.Asi bych si tady nedovolila nikomu radit, když už všichni mají rozčerpáno a splácí a ted si mají rvát vlasy? Nene, s tímto já problém nemám a ani nebudu mít.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 09:45  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo jinak poslední Tvá věta mě opravdu rozesmála "rád dám kontakt"
Takže finanční poradce? Ty nebo tvůj kamarád? A copak to je? OVB, Broker Consulting, Fincentrum?Né děkuji nechci, bohužel s makléři tohoto poradenství denně pracuji a přesně vím, co je tohle za lidi Nejsou všichni stejní, ale tohleto de facto může dělat kdokoli, kdo zrovná nemá práci, když ho k tomu překecaj Very Happy promin jestli se pletu, ale z té poslední věty mi to totiž tak vyznělo.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vlacek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 48


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 12:05  Předmět:  Stavebko Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To Akim: Jakozto jeden z tech, co sli pres stavebni sporeni musim podporit nazor MartiaP - ver mi, ze jsem si sakra dobre spocital mnoho variant hypotek a stavebek, mnoho variant moznych vyvoju a moje stare stavebko mi take vyslo tak, ze preplatim nejmene a to mame pujcku rozhodne vyssi nez milion! Da to hodne prace a shaneni informaci a pocitani, ale pak jen staci jedna slozita tabulka v excelu a vim presne jak muzu co ovlivnit. I kdyz moznost predcasneho splaceni u stavebka neni zdaleka tak ruzova jak se zda, porad se da doba splaceni a celkove preplatky slusne ovlivnit.
To, ze u stavebka platim v prubehu meziuveru (jen cast doby splaceni) stale uroky z plne castky je laciny argument, ktery na mne zkousel i Hyposervis. Je to cele slozitejsi, ale rozhodujici pro mne je vysledna suma, kterou zaplatim a mozna flexibilita.
Jediny pripad, kdy by se mi mohla hypoteka vyplatit by byl, kdyby klesly sazby, ale ty se vzhledem k jejich vyvoji sotva kdy vyrovnaji podminkam pred 2lety.

Ovsem urcite je mozne, ze pro danou financni situaci nekoho jineho existuje treba hypoteka, ktera mu sedne vice nez stavebko. Trh se trochu posunul. Rozhodne ale neni pravda, ze stavebko je, bylo a bude nejhorsi!!!

A jeste jedna vec - vetsina poradcu nevi, co nabizi a nedokaze si to spocitat sama bez pouziti programu (kdyz ho nahodou maji...), dalsi skupinou jsou ti, kteri jiste dulezite malickosti taji.

Tot moje zkusenost.

Vlacek


Naposledy upravil vlacek dne 7.11.2008, 13:35, celkově upraveno 1 krát.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie vlacekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lukajdo
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 13.10.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Nepelova 948

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 12:21  Předmět:  Topení .. Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ciao rokyťáci,

díky za vaše reakce. Moc moudrý z toho nejsem. Já osobně preferuji v bytě mít tak 23-24°C a pak na spaní klidně 17°, ale bohužel to se mi tím vlažným topením nikdy nepodaří.

Netušíte na koho se obrátit, aby to více topilo ? Jak píšete o HORKÉM radiátoru, to se mi ještě nepodařilo.

Nicméně, díky za reakce a hezký víkend.

Lukas
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie LukajdoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 12:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vlacek: diky za podporu Cool
ono každému sedí něco jiného.Nejsou dva lidi, kterým by seděl doslova a do písmene jeden produkt.Je tady spousta variant.Kolik kdo má naspořeno vedle, jak dlouho má stevebko, kolik si spoří, do jaké výše bere úvěr, jak je bonitní, věk, situace....atd. atd.každému pak bude sedět úplně jiný model.Třeba manželovi by stavebko vyloženě nesedělo.A to proti němu nic nemá, ba naopak. Ale tohle je strašně individuální.Proto nemá smysl někomu cokoli vyvracet, protože tohle je dost těžké, když dotyčného člověka neznáte a neznáte ani jeho možnosti.Každý si to určitě spočítal, aby mu to vyhovovalo a tudíž je takto spokojený.Věřím, že každý z nás si to spočítal Cool at už to financuje jakkoliv
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 17:30  Předmět:  SVJ pro jednotlivé domy a komunikace mezi nima Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdravím Vás,

před pár dny tu někdo psal, že se v některých domech někteří z Vás sešli v garážích a jako vlastníci jste jednali...

Včera jsem byl dotazován jako člen výboru jedním z vlastníků bytu v našem domě, zda se také sejdeme a jestli tuším, o čem ostatní jednali... netuším.

Každopádně, na ustanovující schůzi SVJ nám Ikon říkal, že hodlá zaštítit neoficiální komunikaci výborů jednotlivých SVJ, protože máme společná témata.

Veřejné osvětlení v nákladech SVJéček vs. převzetí městem, park v nákladech jednotlivých obyvatel vs. založení Občanského sdružení, což byl prima nápad, zjištění zájmu o zakabelování UPC (podmínkou je, že službu bude chtít odebrat alespoň 35 % domácností atp.).... také by nebylo špatné vytvořit použitelný distribuční seznam alespoň v rámci (SVJ) domů... jo, už si někdo z Vás nalepil na zvonek jméno (jak se vůbec dostt přes ten bezpečnostní inbus závit?)...

Zajímáte se o nějaká ta témata někdo z Vás, jste členem výboru a tak....

Ten náš soused byl tak zkalmán z toho, že jako výbor nekonáme , že jsem to bral téměř jak vyjádření nedůvěry...

Horatio
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
shimpi
Host
Host



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 113


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 7.11.2008, 17:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,
u nás na sedmičce je situace taková, že dnes jsme dostali konečně z Ikonu po urgencích seznam emailů našeho baráku. V neděli máme krátkou schůzku co jsme ve výboru a od příštího týdne začneme už konat, svolat schůzi atd. Tablo na zvonky si připravíme a necháme instalovat Ikon. Do 14 dní by měla být schůze všech výborů, svolá Ikon. Jinak jsme odbdrželi i kontakty na všechny ve výborech.
hezký víkend všem Wink
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie shimpiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Katka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Modrej domeček

blank.gif

PříspěvekZaslal: 8.11.2008, 16:39  Předmět:  Re: Kuchyn v 2KK Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

PD napsal(a):
Katka napsala:
Ahoj sousedé. Mám prosbu -je tady nekdo, kdo ma stejny byt - 2+kk, ve kterém je místo pro kuchynsky kout se zkoseným rohem, vedle kterého už téměř začíná okno.
Kdyby mi nekdo poslal fotky toho, jak se mu podarilo vyresit kuchyn v tomto mini prostoru, byla bych mu moc vdecna.
email - katerina.bitomska@centrum.cz
predem moc diky

Ahoj, nevím, jestli už není pozdě, měli jsme podobnej problém, vyřešili jsme jej takto:

Fotky kuchyně - Novostavba Vysočany, 5. kuchyně v seznamu odshora.

Ještě budeme malovat stěnu za linkou nebílou:) vodoodolnou barvou, ale to už je detail.

Hth,

p.


No tak to je nadhera!!! diky moc, skvela inspirace.. Hezci kuchyn jsem dlouho nevidela.

Katka
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie KatkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PD
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 29


blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.11.2008, 12:00  Předmět:  Re: Kuchyn v 2KK Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Katka napsala:
PD napsal(a):
Katka napsala:
Ahoj sousedé. Mám prosbu -je tady nekdo, kdo ma stejny byt - 2+kk, ve kterém je místo pro kuchynsky kout se zkoseným rohem, vedle kterého už téměř začíná okno.
Kdyby mi nekdo poslal fotky toho, jak se mu podarilo vyresit kuchyn v tomto mini prostoru, byla bych mu moc vdecna.
email - katerina.bitomska@centrum.cz
predem moc diky

Ahoj, nevím, jestli už není pozdě, měli jsme podobnej problém, vyřešili jsme jej takto:

Fotky kuchyně - Novostavba Vysočany, 5. kuchyně v seznamu odshora.

Ještě budeme malovat stěnu za linkou nebílou:) vodoodolnou barvou, ale to už je detail.

Hth,

p.


No tak to je nadhera!!! diky moc, skvela inspirace.. Hezci kuchyn jsem dlouho nevidela.

Katka

Díky, taky se nám líbí Smile Jen chci upozornit, že tam není lednice. Chtěli jsme mít čistý design a velkou lednici, což se na tak malém prostoru nedalo skloubit, takže lednici máme v komoře a kupodivu nám v obyváku nechybíSmile A pokud ještě nemáte vybrané kuchyňské studio, můžu vřele doporučit to "naše". Od prvního kontaktu až po montáž vše perfektní, příjemné, za rozumnou cenu.
   OfflineOsobní galerie PDZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.11.2008, 15:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Kuchyn taky moc chválím, moc hezká
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Katka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 3.5.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Modrej domeček

blank.gif

PříspěvekZaslal: 11.11.2008, 10:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ahoj sousedi, tak co to připojení na internet? Co doporučíte? Děkuji
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie KatkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
froni
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 23.5.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou. Dům č. 5

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.11.2008, 12:55  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No my jsme pripojeni pres O2. Na bezdratove site nemame primy vyhled, takze ani jina moznost ted pro nas neni. Pres UPC by to bylo lepsi, ale nepredpokladam, ze by k nam byl priveden kabel drive nez nekdy v unoru-breznu (a to jen pokud si ho objedna alespon 35%).

Uplne nejlepsi reseni by byla ta 1 GBit opticka linka pro vsech sedm domu, jak uz tu nekdo psal, ale to bysme to museli chtit opravdu vsichni.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie froniZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
wana
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 20.10.2008
Příspěvky: 3


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 11.11.2008, 16:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pripojeni k internetu by me takteze zajimalo. Byla by i moznost instalace pristupoveho bodu WIFI na strechu jednoho baraku a do ostatnich to taktez prez WIFI preposilat.
predbezne kdo by mel zajem prosim piste mi do posty cim nas bude vice tim budeme mit internet levnejsi... (presne ceny nam pripravi technicky zdatnejsi soused Pavel:)
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie wanaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
pavel.smejkal
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 14
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 13.11.2008, 22:08  Předmět:  internet Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Moznosti pripojeni je relativne dostatek. Rekl bych ze uz to zalezi jen a jen na nas. Nejlepsi by bylo kdyby se sesly vsechny zainteresovane osoby (zastupci + vsichni kdo by mel zajem) a trosicku by se to postrcilo. Kazdy muze mit odlisne predstavy a je potreba se dohodnout. Jinak se to muze tahnout do nekonecne. Lide si porizuji satelity atd. Co se tyce technickych veci muzu pomoci pri zalozeni mailing listu. muzu zridit emaily pro preposilani informaci pro obyvatele napr dum1@sousede-nadrokytkou.cz, dum2.., projekt@ pro vsechny atd.

P.
   OfflineOsobní galerie pavel.smejkalZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2