Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 11:39  Předmět:  Sledovanie (NETYKA SA KAMIER NA NZM!) Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Trochu odbočuji. Kamery na veřejném prostranství, to je jedna věc, kde jsem si všiml, že můj názor na ochranu soukromí je odlišný od názoru většiny. Můj pohled je, že na veřejném prostranství vím, že mohu být sledován (nejen kamerou) a rozdíl mezi živým člověkem a kamerou necítím. Většina lidí ho cítí a já moc nechápu, v čem to je. Přitom si nemyslím, že by většina těch, co jim kamery vadí, chtěli na veřejnosti dělat něco nekalého a tudíž se kamer báli z důvodu odhalení.

Nemusím s tím souhlasit, ale to je tak jediné, co s tím mohu dělat
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 11:54  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Kamery na veřejném prostranství... Můj pohled je, že na veřejném prostranství vím, že mohu být sledován (nejen kamerou) a rozdíl mezi živým člověkem a kamerou necítím. Většina lidí ho cítí a já moc nechápu, v čem to je. Přitom si nemyslím, že by většina těch, co jim kamery vadí, chtěli na veřejnosti dělat něco nekalého a tudíž se kamer báli z důvodu odhalení.

Surveillence je vazna vec, clovek si ani neumi predstavit, co uz dnes o nem a kde vsude se archivuje. Nicmene clovek, ktery se kolem IT pohybuje, si umi velmi dobre predstavit, kam az to muze vest a jak jsou informace o nas vsudypritomne shromazdovane lehce zneuzitelne. To neni scifi, ale realita
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Lu napsala:
Surveillence je vazna vec, clovek si ani neumi predstavit, co uz dnes o nem a kde vsude se archivuje. Nicmene clovek, ktery se kolem IT pohybuje, si umi velmi dobre predstavit, kam az to muze vest a jak jsou informace o nas vsudypritomne shromazdovane lehce zneuzitelne. To neni scifi, ale realita


Já neříká, že nikdo informace neshromažďuje. Já se ptám, proč by mi to mělo vadit? A protože to je oboustranné, ptám se sám sebe: Je pro mne výhodnější, když je co nejvíce informací volně dostupných za cenu, že se kdokoliv může cokoliv dozvědět o mně? Nebo dávám přednost tomu, abych byl co nejvíce anonymní i za cenu, že sám budu těžko získávat informace o svém okolí. Osobně se mi víc líbí první varianta. Když porovnám stav před rozšířením internetu, kdy člověk musel vše hledat na úřadech a v knihovnách, tak se divím, že jsem dřív mohl existovat.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:28  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Lu napsala:
Surveillence je vazna vec, clovek si ani neumi predstavit, co uz dnes o nem a kde vsude se archivuje. Nicmene clovek, ktery se kolem IT pohybuje, si umi velmi dobre predstavit, kam az to muze vest a jak jsou informace o nas vsudypritomne shromazdovane lehce zneuzitelne. To neni scifi, ale realita


Já neříká, že nikdo informace neshromažďuje. Já se ptám, proč by mi to mělo vadit? A protože to je oboustranné, ptám se sám sebe: Je pro mne výhodnější, když je co nejvíce informací volně dostupných za cenu, že se kdokoliv může cokoliv dozvědět o mně? Nebo dávám přednost tomu, abych byl co nejvíce anonymní i za cenu, že sám budu těžko získávat informace o svém okolí. Osobně se mi víc líbí první varianta. Když porovnám stav před rozšířením internetu, kdy člověk musel vše hledat na úřadech a v knihovnách, tak se divím, že jsem dřív mohl existovat.


jedna vec su verejne informacie a informacie statnej spravy a podobne a druha vec su osobne informacie, rozhodne nechcem aby sa o mne povalovali informacie kade tade a mna teda ziadne osobne informacie o inych ludoch ani nezaujimaju. a ak by ma zaujimali, zaplatim si sukromneho detektiva.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 12:41  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Já neříká, že nikdo informace neshromažďuje. Já se ptám, proč by mi to mělo vadit? A protože to je oboustranné, ptám se sám sebe: Je pro mne výhodnější, když je co nejvíce informací volně dostupných za cenu, že se kdokoliv může cokoliv dozvědět o mně? Nebo dávám přednost tomu, abych byl co nejvíce anonymní i za cenu, že sám budu těžko získávat informace o svém okolí. Osobně se mi víc líbí první varianta. Když porovnám stav před rozšířením internetu, kdy člověk musel vše hledat na úřadech a v knihovnách, tak se divím, že jsem dřív mohl existovat.

Predpokladam, ze jako vetsina lidi, pouzivas platebni kartu - presne se zaznamenava, kdy a kde a za kolik nakupujes. Pokud by nekdo hodne chtel, tak si s temi informacemi jednoduse poradi a zneuzije je - napr. te okrade, protoze bude vedet, kde se pravidelne pohybujes. Je to lehce paranoidni, ale je to mozne. Vem si, ze mas-li hypoteku, tak se informace o tve financni situaci objevila u banky, u CG, na katastralnim urade a to min. + info, kde bydlis/budes bydlet. A internet neni svoboda, ale kontrola. Tam te mohou sledovat kamkoliv se hnes. Problem se surveillance je, ze vztah mezi sledovanym a sledujicimi neni rovnoceny. Ty nevis, kdo a co vsechno o tobe shromazduje, ale oni o tobe mohou vedet vsechno. A to je asi to, co nejvic vadi. Proto se hodne lidi brani "sledovani". Jenze dnesni spolecnost je na ICT technologiich zavisla, uz bez nich nemume zit, to ale neznamena, ze se nesmime ptat, co se o nas shromazduje a kdo k tomu ma pristup. Ale to jsem mimo topic, Johny asi by se hodilo to hodit do offtopicu Diky.
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 13:18  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Většinu informací, které jde tímto způsobem zneužít (např. zmíněná znalost o tom, kde se pohybuji) tak jako tak zjistitelná je. A ti "zlí" si to zjistí i za cenu větší námahy. Takže tajení těchto informací jako ochrana před zlými stejně bohužel nefunguje. Spíš než mezi sledujícími a sledovanými vidím nerovnost mezi zločinci a obětmi. Oběti se snaží sami sebe před zločinci chránit různými zákony o utajení, ale zločinec se zákony z principu neřídí a tudíž takový zákon obětem, kteří se zákony řídí, jen ztěžuje vypátrání zločince.

Pokud jde o peníze, na to jsou lidi hodně citliví. Osobně je mi jedno, kdo bude vědět, jaký mám příjem a kolik mám dluhů.

Nevím, jestli je internet "svoboda" nebo "kontrola"- zní mi to moc heslovitě. Pomocí internetu nemůžu zjistit nic, co bych nemohl zjistit jinak (ve skutečnosti mohu zjistit ještě méně), ale internet činí ono zjišťování nesrovnatelně jednodušším. Vím, že pokud o to někdo bude stát, může zjistit, jaké stránky jsem navštívil, s kým si píšu emaily (pokud nebudu používat šifrování) a podobně. Ale proč by mi to mělo vadit?

V podstatě vždy, když se hlouběji podívám na nějaký případ, kdy chci něco tajit (např. PIN od své karty), tak v zjistím, že utajení je vlastně nutné jen proto, že nějaká jiná informace není jednoduše zjistitelná (např. kdo mi neoprávněně vybral peníze z účtu). Je to taková paradoxní smyčka.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 13:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Preco si potom zamykas auto a byt, ked "ti zli" si ho aj tak dokazu otvorit? Mozes rovno nechat otvorene dvere, nie? Ale zamykas ho preto ze asi chces aspon zuzit okruh tych, ktori sa dokazu do tvojho bytu/auta dostat.
Preco by malo niekde na internete visiet vsetko o tebe, ked ti tie informacie mozu zneprijemnit zivot, aj ked to nie je nic nelegalne? Napriklad sa chces niekde zamestnat, ale sef je tvrdo veriaci a nahodou si o tebe najde ze si pravidelnym navstevnikom striptizoveho klubu, co sa jemu hnusi, takze ta neprijme. Potom ho sice mozes zazalovat ale nezazalujes ho lebo ked nebudes mat pracu tak na to nebudes mat peniaze, a aj tak nie je iste ako to dopadne.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 13:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ziju ted castecne v Angli uz skoro dva roky, a CCTV je zde na kazdem kroku. Je to neocenitelny pomocnik pro policii a ochranne slozky jako Comunity officers nebo Neigborhood officer.

Zaroven pusobi jako odrazovadlo pro zivly, protoze at udelaji co udelaji, ze zaznamu kamer se pak presne odtracuje co, kdy a jak delal a urcite na nejake z nich bud mit i xicht. Jsou zname pripady (napriklad zavrazdena Miss Junior pobliz Clapham Common v Londonu) Bylo presne odtracovan jeji pohyb. Jak byla na diskotece, co pila, kdy odchazela ven, jak cekala na zastavce, jak jela busem, jak vystoupila a na dalsi kamere jak zahybala do sve ulice.
Na zaznamech zjistili kde a kdo si ji vyhledl a od kdy ji sledoval, a tim pomoci zazanamu z predchozich dnu urcili kdo to byl, kde nastupuje kde pracuje a do tri dnu ho nasli.

Bohuze v "nasi" zemi je prilis korupce a hnusu a kdyz nekdo kdo bude chtit Johnyho zaznamy prijde opratorovi kamer nabidne 100k tak operator zaznamy da, protoze ceska dusicka touzi po penezich a vetsina nema zadnou zodpovednost a cest. A to je kamen urazu, proto nemuzeme mit v ulicich bezpecno
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Prostě nevěřím tomu, že by mi mohl uškodit jenom na základě toho, že zjistí, kde se pohybuji a jaký mám příjem. Možná jsem naivní, ale nevím o nikom, komu se to stalo. Tudíž i prodej informací z veřejných kamer mi vadí spíš jen z principu, než že bych se tím cítil ohrožen. A korupce vzniká opět díky utajování - kdyby záznamy z veřejných kamer byly veřejně přístupné, tak nebude třeba nikoho uplácet.

A s tím zaměstnáváním, ač jsem sám zaměstnanec, přijde mi to vzhledem k zaměstnavateli nefér. Kdybych byl zaměstnavatel, chtěl bych se sám rozhodnout, s kým chci a s kým nechci pracovat. Nikdo nemá povinnost jiné lidi zaměstnávat, tak proč, když se svobodně rozhodnu, že budu, tak si nesmím svobodně vybrat? Myslím, že kdyby si zaměstnavatel vybírat mohl, tak by řada malých podnikatelů pár lidí zaměstnalo. Takhle buď pracují sami, nebo nechávají "zaměstnance" pracovat na živnostňák.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vendy
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 46
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 1143
Bydliště: NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:07  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já s tím kamerovým systémem taky souhlasím. Když chce někdo něco nekalého dělat, může ho to odradit. A kvůli tomu se přeci ty kamery ve světě instalují - ne proto, aby nějaký voyer čuměl, jestli někde někdo chodí do striptýzového klubu a pak ty informace ještě zneužíval a prodával, ale pro zvýšení bezpečnosti. Samozřejmě je pravda, že u nás je většina lidí tak podplatitelná, že jakákoliv sebetajnější informace může být zneužita.
Ale věřím tomu, že kdo nemá nějaké kalné úmysly a je slušný člověk, tak by mu neměly kamery vadit. Na jednu stranu si tu v jednom foru všichni stěžují, jak se vykrádají garáže, na druhou stranu se brání kamerám??
To postrádá jakoukoliv logiku.
Vodnář Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie vendyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mně to také přijde nelogické, ale tak to prostě je: spoustě slušných lidí kamery vadí. Ve snaze přijít tomu na kloub jsem začal tuhle diskuzi.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Me nevadi, ja dokonce vim, ze v dobrych rukach umi zazraky. V ulici muzu nechat veci v aute, nebo mi postak nechava balicky z Ebay za dvermi, a hele ta tri dny tam balicek porad je. Je fakt ze sikmo proti domu mam kamerku na sloupu, takova ta kapka s cernym sklem. A ze nekdo vidi jak jdu s odpadkama, nebo zda nakupuju v Tescu, Asde nebo Sainsburrys? no tady verim, ze to nikdo nezneuzije. Vcechach naopak verim, ze zneuzije a vrati se mi to v nejake spatne podobe
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
vendy
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 46
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 1143
Bydliště: NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:14  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mě totiž přijde zvláštní i to, že spousta lidí si nechává namontovat u dveří videotelefon - to jim nevadí, že oni tím vlastně taky jakoby porušují soukromí těch, kdo zvoní.. A s kamerami nesouhlasí. A co je to jiného?
Nehledě na to, že v dnešní době všech možných GPS a jánevím čeho ještě nemá člověk vůbec, ale vůbec žádné soukromí..
Mezi námi, IP adresa přeci taky vypovídá o tom, kde se člověk momentálně nachází, takže i teď je ten, kdo píše "pod dohledem"
Aneb Velký bratr tě sleduje pořád, hahahaha..

Ne, vážně - taky by mě docela zajímalo, co má slušný člověk, který nehodlá vykrást banku a prodávat drogy proti kamerám???
Vodnář Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie vendyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:31  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vendy napsala:
Ne, vážně - taky by mě docela zajímalo, co má slušný člověk, který nehodlá vykrást banku a prodávat drogy proti kamerám???


No ja som uz napisal, vsetko sa da zneuzit, a ked je nieco lahko dostupne tak to urcite zneuzije (alebo ma pokusenie zneuzit) ovela viac ludi ako ked to nie je lahko dostupne. A znovu opakujem ze byt a auto si zamykam presne z toho isteho dovodu.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:35  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vendy napsala:
Mě totiž přijde zvláštní i to, že spousta lidí si nechává namontovat u dveří videotelefon - to jim nevadí, že oni tím vlastně taky jakoby porušují soukromí těch, kdo zvoní..


vystup z videokamier pri vchode sa nikde nezapisuje (dufam!) a uz vobec nie v ziadnej centralnej databaze (ak si niekto nahrava vystup u seba doma tak ma len ciastkovy vystup ludi ktori zvonia k nemu. to nie je obrovska centralna databaza v ktorej sa da lahko vyhladat cokolvek
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jenže nezamknutím auta se pouze znevýhodníš a případná výhoda nemusím nosit klíče, mi to nevynahradí. U kamer to vidím přesně opačně, výhoda větší bezpečnosti mi přijde značná, riziko zneužití mizivé.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:47  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Jenže nezamknutím auta se pouze znevýhodníš a případná výhoda nemusím nosit klíče, mi to nevynahradí. U kamer to vidím přesně opačně, výhoda větší bezpečnosti mi přijde značná, riziko zneužití mizivé.


no vidis, takze v tom je zasadny rozdiel medzi nami, ja to vidim uplne naopak, riziko zneuzitia rozhodne prevazuje ten svaty gral vacsej bezpecnosti
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 14:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Znáš podrobnosti o nějakém případu zneužití záznamu z kamery na veřejném prostranství? To by mne zajímalo. Třeba bych to ještě přehodnotil - ale jsem k tomu skeptický.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vendy
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 46
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 1143
Bydliště: NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 15:12  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Znáš podrobnosti o nějakém případu zneužití záznamu z kamery na veřejném prostranství? To by mne zajímalo. Třeba bych to ještě přehodnotil - ale jsem k tomu skeptický.


Přesně souhlasím - neznám jediný konkrétní případ zneužití kamery, respektive záznamu, zatímco o konkrétních případech, kdy kamera pomohla nemusíme diskutovat
Vodnář Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie vendyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 15:36  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Znáš podrobnosti o nějakém případu zneužití záznamu z kamery na veřejném prostranství? To by mne zajímalo. Třeba bych to ještě přehodnotil - ale jsem k tomu skeptický.


napriklad:
http://www.notbored.org/camera-abuses.html
http://en.wikipedia.org/wiki/NSA_warrantless_surveillance_controversy


Predpokladajme ze budu kamery na kazdom rohu, vsetko sa bude zaznamenavat a v centralnych databazach budu vsetky informacie o vsetkych ludoch. Co sa stane ked sa k moci dostane niekto kto nebude mat najcistejsie umysly? Bude mat cely system sledovania k dispozicii len pre seba... To, na co by bez toho potreboval dlhe mesiace alebo roky prace tajnej sluzby, bude mat few clicks away.
Co napriklad taka Cina? Pacilo by sa ti keby ti niekto zacal zneprijemnovat zivot len preto ze browsujes po strankach kde sa prezentuju ine nazory ako oficialne? Alebo si o tebe niekto najde ze zarabas vela penazi, a hned ta nabonzuje vsetkym uradom, lebo ti zavidi. Aj ked nerobis nic nelegalne, budes zbytocne buzerovany.
Ked o kazdom budu dostupne vsetky informacie tak ti nic nepomoze to ze aj ty si mozes vyhladat informacie o hocikom inom, pokial tebe bude chciet niekto zneprijemnovat zivot.
Nehovoriac o tom ze ti "zli" niesu tak blbi aby sa nechali sledovat, ti si vzdy najdu cestu ako obist akykolvek system. A v databaze zas budu len ti slusni ludia.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 15:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vendy napsala:
vaclav.vesely napsal:
Znáš podrobnosti o nějakém případu zneužití záznamu z kamery na veřejném prostranství? To by mne zajímalo. Třeba bych to ještě přehodnotil - ale jsem k tomu skeptický.


Přesně souhlasím - neznám jediný konkrétní případ zneužití kamery, respektive záznamu, zatímco o konkrétních případech, kdy kamera pomohla nemusíme diskutovat


Hmm, preco asi? Co sa asi bude v mediach prezentovat, to ze niekto zneuzil ten ohromne skvely system, alebo to ake genialne uspechy sa nim dosiahli a kolko zlodejov a vrahov pomohol odhalit?
To ze sa o niecom nevie, neznamena ze to neexistuje...
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 15:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To už silně zavádí konspiračními teorií. Já vím, jsou lákavé, vzrušující. Ale když se na to člověk střízlivě podívá, nevěřím, že by někdo byl schopen uplatit všechna média. Jednak je neobejde, jednak v takovém množství lidí bude vždy nějaký idealista, co se uplatit nedá, nebo někdo, kdo se bude chtít proslavit odhalením aféry.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 16:25  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vobec netreba uplacat... Ved staci pozriet komu v USA patri vacsina medii... Az budu vsetky media na svete patrit jednej spolocnosti tak potom to bude ina sranda... A nehovor mi ze to je nerealne, vsak sa pozri ako stale niekto niekoho kupuje v poslednej dobe. Staci sa pozriet na google, za chvilu uz nebude na internete nic co nie je google.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 17:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
To už silně zavádí konspiračními teorií. Já vím, jsou lákavé, vzrušující. Ale když se na to člověk střízlivě podívá, nevěřím, že by někdo byl schopen uplatit všechna média. Jednak je neobejde, jednak v takovém množství lidí bude vždy nějaký idealista, co se uplatit nedá, nebo někdo, kdo se bude chtít proslavit odhalením aféry.


Jak vidno, povedomi verejnosti o fungovani medii je hodne zkreslene Sad Myslim, ze by si Ministerstvo skolstvi melo pospisit a zaradit medialni vychovu jako povinny predmet do osnov jiz zakladnich skol Nebot media realitu neodrazeji, ale VYTVAREJI. Nazor na deni ve svete vytvareji nejvetsi medialni korporace. Trivialni priklad - kdyz TV Nova predlozi nejake tema, CT jej zpracuje podobne a na Morave se ozve maly regionalni denik, ze to bylo cele jinak, komu bude verejnost verit? Proc ve zpravach nezaznivaji zpravy z Tretiho sveta, pokud uz zrovna nazahynou stovky lidi? Ze by se tam nic nedelo? To tezko, ale nesidli tam CNN, BBC a FOX TV. Zato o skvele pani z Washingtonu, ktera strcila psa do mikrovlnky se clovek dozvi v hlavni zpravodajske relaci. Evil or Very Mad
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vaclav.vesely
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 47
Založen: 13.11.2006
Příspěvky: 451
Bydliště: Praha

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 18:13  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tak to je trochu přehnané, ne? Jasně že i lidé v médiích to nedělají z idealizmu, aby nám odhalili Pravdu, nýbrž proto aby se uživili. Takže píší o tom, co lidi zajímá, tzn. mimo jiné o skandálech a katastrofách. Ale považovat média za tvůrce reality?

Kdyby byly kamery na veřejných prostranstvích nějak významně zneužívány, tak by to rozhodně lidi zajímalo, tudíž by o tom mluvila i ta Nova - a určitě by ani nečekala, jestli se to nějak seriózně potvrdí. A časopis Not Bored, který se sám nazývá anarchistický, pro mne opravdu není důvěryhodný zdroj informací.
Panna Pohlaví:Muž Drak SkrytýOsobní galerie vaclav.veselyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 18:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
A časopis Not Bored, který se sám nazývá anarchistický, pro mne opravdu není důvěryhodný zdroj informací.


Nech sa paci, to je presne to o com hovori Lu Laughing
Ale zda sa ze si si pozrel len nadpis... Pri kazdom odstavci je odkaz aj na "seriozne" medium.
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 19:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Trochu serioznych informacii o tom ako to v nasich koncinach funguje:

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/28.02.2007/10096383257-prvni-mezi-rovnymi/30447.html
(pozor, funguje len pod Windows, v Internet Exploreri, s Windows Media Playerom Hammer )
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 21:04  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

vaclav.vesely napsal:
Ale považovat média za tvůrce reality?

Ano, je to tak. Medialni studia jsou vedou relativne mladou, teorii je vice, ale celkove vzato se to da takto rici. A taky moje priklady jsou hodne zjednodusene .-)
Ale jeste zpet k tematu surveillance. Vrele mohu doporucit film Vrteti psem, tam je vse Smile
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Andrej
Bezdomovec
Bezdomovec



Založen: 1.3.2007
Příspěvky: 1


blank.gif

PříspěvekZaslal: 1.3.2007, 21:56  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alkonius napsal:
Bohuze v "nasi" zemi je prilis korupce a hnusu a kdyz nekdo kdo bude chtit Johnyho zaznamy prijde opratorovi kamer nabidne 100k tak operator zaznamy da, protoze ceska dusicka touzi po penezich a vetsina nema zadnou zodpovednost a cest. A to je kamen urazu, proto nemuzeme mit v ulicich bezpecno


S tou korupciou to je pravda. Ale tie kamery nesuvisia nijako s bezpecnostou, ale s patranim po zlocincoch. A v mestach ako Londyn iba snivaju o tom, ze by tam bolo tak bezpecno ako u nas. Maju tam milion kamier a aj tak je tam vacsie riziko, ze sa ti v noci na ulici nieco stane, ako u nas. Ale pomozu im pri patrani, takze ked ta niekto zabije, mozes sa tesit v hrobe z toho, ze ho chytia.
   OfflineOsobní galerie AndrejZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
vendy
Starousedlík
Starousedlík


Věk: 46
Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 1143
Bydliště: NZM E

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 2.3.2007, 07:15  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Tohle diskutování asi nemá moc smysl. Dosatali jsme se úplně někam jinam, k médiím, což vůbec nebyl záměr.
Záměrem bylo pochopit, proč někomu vadí nainstalování kamer na VEŘEJNÝCH PROSTRANSTVÍCH, které jen hlídají, jestli tam momentálně někdo nekrade auto a v případě, že někomu auto vykradou, pak se prohlídne záznam, aby se našel pachatel.

Doufala jsem, že mě třeba někdo přesvědčí, že ty kamery nejsou užitečná věc, ale nikomu se to nepodařilo. Svůj názor jsem nezměnila, protože to co tady píše JoHnY a podobní mi zavání spíše než logickým odůvodněním nějakou bláznivou paranoiou, sorry Crying or Very sad
Vodnář Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie vendyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2