Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
alkonius
Moderator
Moderator



Založen: 1.3.2006
Příspěvky: 955
Bydliště: NZM - B

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.5.2006, 19:55  Předmět:  Chovani kocicek Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Pratele, sousede, kocko-chovatele

V mnoha prispevcich zde na foru jsem cetl o kockach, ze kdo ma, i sem na navsteve kocicky jednou videl. Mel bych nekoliko otazek prave na chovatele kocek, predevsim z oboru jak zacit....

Odmalicka mam kocicky rad, libej se mi ale nikdy jsem je doma mit nesmel. Kdyz uz bych je doma mit mohl, jsem z mnoha stran zrazovan, z mnoha duvodu. Nejak odpurcum chovu kocek v byte neverim a chci si udelat obrazek sam. Tedy poradte....

- kocka v byte pres den by byla sama, jsem v praci. jak snasi?
- dokaze si vzit z misky jen pulku a zybtek si necha na pozdejc? nebo to zdobne a bude ji zle a vecer bude hladova
- naucit na zachudek asi jde, co zapach? jde minimalizovat?
- da se s ni chodit na prochazku na voditku? nazory se v tomhle ruzni nekdo rika ze koskam se nechce na rizene prochazky
- co nabytek a jeho niceni drapkama
- na co davat pozor, jake vybaveni, zkusenosti?
- co doporucite zacatecnikovi bez zkusenosti?

Nechci byt za troubu, ale podobne otazky muze mit i jiny, a proto se ptam verejne. Diky za pripadne reakce
_________________
http://www.alko.cz/images/found_way_out.jpg
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie alkoniusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
JoHnY
Administrator
Administrator


Věk: 47
Založen: 18.10.2005
Příspěvky: 3141
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba

european union1.png

PříspěvekZaslal: 9.5.2006, 21:03  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ja som bol minule u znamych na kolaudacnej party, akurat si zobrali kocura z utulku, tak sme sa aj o tom bavili, niektore z tvojich otazok mi boli vyjasnene

ked je doma sama jej vraj nevadi
s tym jedlom to tak vraj funguje aj 4 dni, staci jej nasypat jedlo a aj ked je clovek niekolko dni prec tak ona nezozere vsetko naraz...
s tym nabytkom neviem ako, to asi zalezi na tom aka je, viem ze my sme mali raz s byvalou pozicanu macku a ta mala zvyk brusit si drapy o pohovku a o stol ale ked jej kupis take to skrabadlo tak by jej to snad malo stacit. ale zas druhy znamy ma kocura ktoreho fascinuju kable od pocitaca a stale ich hryzie, a minule im 2x za sebou prehryzol vodovodnu trubicu od mycky
no a s tym smradom neviem, vraj to nesmrdi, ona chodi vzdy do toho svojho zachodu, ale ta co sme ju mali my pozicanu tak mala akurat nejake zaludocne problemy a to teda smrdelo riadne Very Happy
_________________
JoHnY
Vodnář Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie JoHnYZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Mirii
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 40
Založen: 14.2.2006
Příspěvky: 70
Bydliště: NZM-B,Mattioliho 17

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 9.5.2006, 21:36  Předmět:  Re: Chovani kocicek Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alkonius napsal:
Pratele, sousede, kocko-chovatele

V mnoha prispevcich zde na foru jsem cetl o kockach, ze kdo ma, i sem na navsteve kocicky jednou videl. Mel bych nekoliko otazek prave na chovatele kocek, predevsim z oboru jak zacit....

Odmalicka mam kocicky rad, libej se mi ale nikdy jsem je doma mit nesmel. Kdyz uz bych je doma mit mohl, jsem z mnoha stran zrazovan, z mnoha duvodu. Nejak odpurcum chovu kocek v byte neverim a chci si udelat obrazek sam. Tedy poradte....

- kocka v byte pres den by byla sama, jsem v praci. jak snasi?
- dokaze si vzit z misky jen pulku a zybtek si necha na pozdejc? nebo to zdobne a bude ji zle a vecer bude hladova
- naucit na zachudek asi jde, co zapach? jde minimalizovat?
- da se s ni chodit na prochazku na voditku? nazory se v tomhle ruzni nekdo rika ze koskam se nechce na rizene prochazky
- co nabytek a jeho niceni drapkama
- na co davat pozor, jake vybaveni, zkusenosti?
- co doporucite zacatecnikovi bez zkusenosti?

Nechci byt za troubu, ale podobne otazky muze mit i jiny, a proto se ptam verejne. Diky za pripadne reakce

Tak predevsim kocka je na rozdil od psa skutecna osobnost.Clovek si musi uvedomit, ze se ke kocce musi chovat tak trochu s uctou.
- pres den se v klidu zabavi sama, kote je zivel, ale dospela kocka v podstate prospi 23 hodin denne Laughing
- muj kocour je nenazranej a zradlo v misce mu absolutne nevydrzi do vecera, ale kocka rodicu se cpe prubezne celej den. Ja to delam nasledovne: rano dam kocce konzervu a po te co sezere obsah ji pridam granule. Vecer ji dam opet granule, samozrejme v odmerene davce, pac se sice tvrdi, ze se kocka neprezere jako pes, ale me kocce to neverim Very Happy
- zachod mam krytej s dvirky, takze uz jen to omezi zapach. Ale nejvic udela stelivo. Pouzivame stelivo Gimpet biokats s vuni a to samo hodne pomaha. Jsou i jina steliva...chce to vyzkouset. Jinak nam to v byte rozhodne nesmrdi. Je treba aspon obden vybrat louzicky a hromadky, idealne denne.
- prochazky jsou mozne,ale vetsinou si kocka vodi panecka, dlouho cucha a rozhodne to neni klasicka vychazka se psem
-nabytek zkousi nicit kazda kocka, ale ted je velka rada skrabadel a je potreba hned od mala jedno vlastnit a prikladat ji drapky na drapaci cast a pritom tlapkama sjizdet dolu(kocka bude automaticky drapky vytahovat). Idealni je drapadlo kde ma kote i odpocivadlo a na nem pripevnene hracky. Ale i to nezabrani obcasnemu skrabnuti vedle( u nas napriklad ratanova postel). Za to je potreba kote potrestat - pokud ho odchytnes .

Jinak pokud si poridis kocoura, tak si ho nechej nekdy kolem roku vykastrovat, pac si bude jinak chtit znackovat teritorium ( v tvem pripade byt).
Je treba kote odcervit a naockovat (navstivit veterinare).
Preju hodne zdaru a ze zacatku pevne nervy s dablikem.Jinak se klidne ptej, rada poradim
Blíženci Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie MiriiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Milan V.
Administrator
Administrator



Založen: 25.4.2005
Příspěvky: 2123
Bydliště: NZM A

blank.gif

PříspěvekZaslal: 9.5.2006, 23:02  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hele, kočičáci, trochu jsem vám to téma přesunul, tak doufám, že to přežijete! Wink
   OfflineOsobní galerie Milan V.Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Leika
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 46
Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 410
Bydliště: NZM/A

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 10.5.2006, 07:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj Aleši,
na tvé dotazy těžko odpovědět, každá kočka je jiná. My dokud měli jen kocoura, tak byl doma docela klídek, nic neničil, kytky nevyhraboval, byl velmi čistotný, v noci se nebláznil, jedl jen když měl chuť (stále nandané granule a kapsičky kočičího jídla to jistily)... prostě pohoda Cool . Pak jsme si řekli, že mu pořídime holku, aby se nenudil... Mno a od tý doby se teda nenudíme ani my Very Happy . Ona je naprosto jiná, než on - co jí dáš to HNED sežere, i kdyby měla prasknout, tak tlačí do tý malý hlavičky a pomalu užírá i jemu, vyhrabává mi květináče, lítá po bytě jak tornádo, kocoura prohání o stošest (co jí máme uhubl nám tlouštík o 2 kg Very Happy) a vůbec je taková jiná. Třeba je mezi nimi rozdíl v tom, že on nás má, protože jinam nemůže, rozhodně bych neřekla, že je naše věrné zvířátko, co nás "má" rádo, zatímto ona je tak trochu jak pes - vyhledává nás, mazlí se, věří nám.
Rozhodně ale můžu říct, že mít kočky je naprosto v pohodě přes den, protože kočky jsou noční zvířata, čili ve dne, když ty se jim dřeš v práci na žrádlo, ony sladce spinkají, aby ti mohly náležitě okořenit noc Shocked . Co se záchodu týká, tak se to dá za víc peněz ukočírovat tak, že v bytě nic necítíš - koneckonců jsi u nás byl, tak můžeš posoudit Wink Můžeme si dovolit na jeden den a noc i odjet. Pokud si kočku pořídíš, musíš taky počítat s tím, že se téměr všude dostane - ne jako pes, který se pohybuje na zemi nebo na gauči. Vyskočí ti do takových výšek, že tomu zprvu ani nevěříš Shocked
Jo a ještě takový dodatek - naše kočky jsou obě z útulku. Mrkni se www.kocky-online.cz - tam je mnoho informací a taky upoutávky na nejrůznější akce - např. umisťovací výstavy.
Klidně se zastav na kafe, dáme řeč i s názornou ukázkou Cool
Lev Pohlaví:Žena Had OfflineOsobní galerie LeikaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
evikkkk
Host
Host



Založen: 8.4.2006
Příspěvky: 172
Bydliště: Nové Zahradní Město C-Východ

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 12.5.2006, 19:28  Předmět:  Re: Chovani kocicek Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alkonius napsal:
Pratele, sousede, kocko-chovatele

V mnoha prispevcich zde na foru jsem cetl o kockach, ze kdo ma, i sem na navsteve kocicky jednou videl. Mel bych nekoliko otazek prave na chovatele kocek, predevsim z oboru jak zacit....

Odmalicka mam kocicky rad, libej se mi ale nikdy jsem je doma mit nesmel. Kdyz uz bych je doma mit mohl, jsem z mnoha stran zrazovan, z mnoha duvodu. Nejak odpurcum chovu kocek v byte neverim a chci si udelat obrazek sam. Tedy poradte....

- kocka v byte pres den by byla sama, jsem v praci. jak snasi?
- dokaze si vzit z misky jen pulku a zybtek si necha na pozdejc? nebo to zdobne a bude ji zle a vecer bude hladova
- naucit na zachudek asi jde, co zapach? jde minimalizovat?
- da se s ni chodit na prochazku na voditku? nazory se v tomhle ruzni nekdo rika ze koskam se nechce na rizene prochazky
- co nabytek a jeho niceni drapkama
- na co davat pozor, jake vybaveni, zkusenosti?
- co doporucite zacatecnikovi bez zkusenosti?

Nechci byt za troubu, ale podobne otazky muze mit i jiny, a proto se ptam verejne. Diky za pripadne reakce


Chovam dve kocicky,jedno 7 mesicni kote a druha je 2 rocni.Nez si na sebe zvykly trvalo to jen par dni.Kotako rozhodne potrebuje ze zacatku hodne pece,aby si na tebe zvyklo i na samotne prostredi.Nechat odcervit a odblesit( na cerviky by molo i umrit) a po puberte mezi 9-12 mesicem nechat vykastrovat,neb by se mohlo mrouskat a to neni vubec nic prijemneho(kdyz dnem u noci mnouka).Taky by nemelo byt cely den samo,kocky jsou chytre a pak by ti mohlo delat naschvaly jako napr. Nacurat ti do postele atd.....Se stravou to ma kazde kote jinak,ale urcite 2 kapsicky denne a misku granulek spapka.K tomu vzdy cerstvou vodu,ne normalni mleko,to kockam skodi.Prodava se specialni,bud normalni nebo susene.Volila bych kvalitni stravu.Mam zkusenosti s Purinou a Pro Planem.to ty moje milujou.
Mam klasicky kocici zachod se stelivem,ktere hodne absorbuje s vuni,tudis eliminuje zapach.A kydy nepomohlo jen stelivo,staci koupit pudr do zachodu od fy. GIMPET a nebo osvezovac ve spray od Friskies.
Obcas neco poskrabe,protrhne,tak usmernovat nebo v lepsim pripade poridit skrabatko a naucit si brousit drapky jinde nez o koberec nebo sedacku...Jinka peknou zabavu a kdyby byly nejake dalsi otazky rada odpovim. Smile
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie evikkkkZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 4.9.2006, 13:29  Předmět:  Chovani kocicek Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sice se tu uz dlouho zadny prispevek neobjevil, ale i ja se rada pridam do klubu chovatelu kocek, protoze to jsou uzasna stvoreni. Kocka a pes opravdu neni to same. U nas v rodinach ziji kocka a pes vzdy pohromade a dokonale se doplnuji. Psovi neni samotnemu pres den smutno a kocka to citi stejne. Neni pravda, ze kocce samota nevadi, zalezi jak ktere, ale vseobecne chovatele doporucuji ji poridit spolecnost, jinak hrozi ponicene domovy, protoze kocka nudu rozhodne nesnasi:-) Mamina kocka vydrzi bez nasi jezevcice i dva dny a je v pohode, ale kdyz mymu kocourovi odjede ten nas ratlik, tak je z nej hromadka nestesti. Je dobre si taky uvedomit, ze kocka je obrovsky individualista a rozhodne si ji neochocis. Udela jen to, co sama uzna za vhodne. Rychle pochopi, ze napr. na stul nesmi, kdyz ji to das najevo, a da si dobry pozor, abys ji pri tom priste nenacapal, ale obcas jeji "tajne" navstevy zakazanych mist, zanechaji stopy - slizany cukr z cerstve dopecene babovky, ukoristene stehynko krupave pecinky apod. Jejich dumyslnost je treba mit napameti neustale. Ferda si umi otvirat i dvere, takze je vse treba zamykat - umi se dostat i do satnich skrini a ustlat si v cerstve vypranem pradle :-)Doufam, ze je stale zrejme, ze to tem nasich lotrum nemame az tak za zle, protoze jejich lepsi stranky rozhodne prevazuji. Zvire doma vzdy vyciti, kdyz neco neni v poradku a ma potrebu disharmonii urovnavat, takze dokazi pak byt neobycejne mile a vstricne a vubec cele obydli tak nejak zabydli. Kastrace je pro kocku, ktera zije doma asi nutnost, zbytecne se trapi nenaplnenymi touhami. Ferda sice zije v domecku, ale i tak jsme nakonec ke kastraci pristoupili, protoze na chalupe byli kocouri zdatnejsi nez nas prazsky pecival, a Ferdak chodil domu pekne zvalchovanej:-( S Ferdou jsem to na voditku parkrat zkusila, ale tvaril se tak zhnusene, ze jsem to vzdala, ale znam kocky, co to maji rady, Ferdak mel asi vzdy dostatek volnosti, kdyz ji chtel, takze naprosto nechapal, proc by mel byt jakymkoliv zpusobem omezovan:-)Ja sama kocku ani psa mit nemohu z duvodu silne alergie, takze si je sami neporidime, ale leta jsem s nimi zila a ackoliv je posledni 3 roky videla jen na navstevach, porad mi moc chybi:-(
Chce to dobre zvazit, kazde zvire je velka odpovednost na hodne let, ale myslim, ze to rozhodne stoji za to:-)) Pridavam par fotek toho myho kocicaka i se skrabadlem:-)


ferdasek_2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  7.57 kB
 Zobrazeno:  11761 krát

ferdasek_2.jpg

ferda1_.jpg
 Komentář:
 Velikost:  53.48 kB
 Zobrazeno:  11761 krát

ferda1_.jpg

ferda3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  44.57 kB
 Zobrazeno:  11761 krát

ferda3.jpg

Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hafan
Host
Host


Věk: 42
Založen: 22.4.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Stodůlky E

blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.9.2006, 13:48  Předmět:  Re: Chovani kocicek Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alkonius napsal:


Tak predevsim kocka je na rozdil od psa skutecna osobnost.Clovek si musi uvedomit, ze se ke kocce musi chovat tak trochu s uctou.


Muzu se zeptat jak bylo tohle mysleno?? Nejak nevim proc je kocka narozdil od psa "skutecna osobnost".

Fakt at jsem premejslel jak premejslel tohle nejak nechapu.
Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie HafanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lu
Spolubydlící
Spolubydlící


Věk: 44
Založen: 24.8.2006
Příspěvky: 419
Bydliště: NZM-G

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 4.9.2006, 14:20  Předmět:  Re: Chovani kocicek Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hafan napsal:
Muzu se zeptat jak bylo tohle mysleno?? Nejak nevim proc je kocka narozdil od psa "skutecna osobnost".

Fakt at jsem premejslel jak premejslel tohle nejak nechapu.


Kocka se chova jinak. Psa dokazes naucit povelum, a pokud to neni zrovna jezevcik , tak te nakonec poslechne. Kocka chape stejne dobre, ne-li lepe, co se po ni chce, ale ona to nikdy neudela po tvem, pokud to ona sama neuzna za vhodne. Nakonec je ale souziti s kockou vice harmonictejsi nez se psem...tezko se to vysvetluje, ale ja to citim asi takto. Vztah mezi clovekem a psem je vzdy o neci nadrazenosti - pes vnima panicka jako vudce smecky. Kocka zadnou autoritu neuznava, tudiz musis vztah zalozit na vzajemne duvere a toleranci, asi jako u dobreho mezilidskeho vztahu. Kocka i "panicek" si dopravaji dostatek svobody a ono to skvele funguje Alespon ja to tak u tech nasich kocek citim Neda se to vymyslet, jen prozit Dokud jsme kocku nemeli, tak jsem nechapala, proc s nimi lidi tolik nadelaji, ale jejich kouzlu se proste neda odolat. Jsou dokonale sve


Naposledy upravil Lu dne 4.9.2006, 20:53, celkově upraveno 3 krát.
Vodnář Pohlaví:Žena Koza SkrytýOsobní galerie LuZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hafan
Host
Host


Věk: 42
Založen: 22.4.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Stodůlky E

blank.gif

PříspěvekZaslal: 4.9.2006, 14:37  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

aha, tak to jo, to dava smysl
Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie HafanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Mirii
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 40
Založen: 14.2.2006
Příspěvky: 70
Bydliště: NZM-B,Mattioliho 17

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 4.9.2006, 19:12  Předmět:  Re: Chovani kocicek Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Hafan napsal:
alkonius napsal:


Tak predevsim kocka je na rozdil od psa skutecna osobnost.Clovek si musi uvedomit, ze se ke kocce musi chovat tak trochu s uctou.


Muzu se zeptat jak bylo tohle mysleno?? Nejak nevim proc je kocka narozdil od psa "skutecna osobnost".

Fakt at jsem premejslel jak premejslel tohle nejak nechapu.


Protoze pes te miluje, i kdyz se k nemu chovas osklive. Zatimco kocka ma-li moznost odejit od zlych lidi,tak to proste udela.Kocka si vybira,ale pes je vernej porad..
Psa si ochocis,ale at se snazis jak se snazis,tak zjistis ze kocka ma dokonale omotaneho kolem prstu tebe a ne ty ji.
Blíženci Pohlaví:Žena Prase OfflineOsobní galerie MiriiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2