Obsah fóra www.novezahradnimesto.net www.novezahradnimesto.netPortál
 Nápověda  •  Hledat  •  Možnosti  •  Kronika  •  Soubory  •  Nové příspěvky  •  Digests  •  Registrace  •  Přihlásit pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Tom
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 22


blank.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 11:17  Předmět:  Cyklostezka Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Asi vás teď trápí více podmínky převzetí bytu, ale pro informaci:
na 18.zasedání Zastupitelstva hl.m.Prahy 19.6.08 byla schválená stavba cyklostezka Rokytka. Začít by měla v 9.měsíci tohoto roku.


Rokytka+-+rozvoj+uzemí+cyklostezka+-+new.ppt
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  Rokytka+-+rozvoj+uzemí+cyklostezka+-+new.ppt
 Velikost:  4.19 MB
 Staženo:  362 krát
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie TomZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 13:10  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Přikládám přílohu 2, která mi přišla. Ještě jsem to nečetla...


Priloha 2.doc
 Komentář:

Soubory
 Soubor:  Priloha 2.doc
 Velikost:  64.5 kB
 Staženo:  447 krát
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pierre
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.6.2008
Příspěvky: 18


france.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 13:21  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj vsem! Smile
Mne už také přišla mailem kupní smlouva z Lexxusu s výzvou k podpisu. Musím říct, že nesklamali. No hned na začátku mně zarazila maximální nepřehlednost (odstavce nebyli číslovány
počínaje článkem IV.)
Pak jsem se dozvěděl, že podmínkou pro předání bytu je i uhradit poplatek 5000,-, no nevím jak vy, ale já ná žádnou takovou podmínku nepřistoupím. Nehodlám si uhradit ani ten elektroměr. Pak jsem jim tam opravil termín pro podání návrhu na vklad do KN z 35 dnů na 5 dnů.
Co se týče zahrádek, v kupní smlouvě se píše, že součástí zahrádky je i opěrná zeď z betónových kvádrů, kterou mám udržovat v řádném technickém stavu, no řeknu vám, byl jsem na několika prohlídkách bytu, ale bohužel jsem si ani já ani můj známý - architekt žádnou takovou zídku nevšimli, která by patřila k mé budoucí zahrádce.
Dále , co se týče závazku nevysazovat na zahrádce nevhodné dřeviny, napsal jsem jim, aby hlavně specifikovali o jaké konkrétní dřeviny se jedná, a z jakého důvodu je tam nevysazovat.
Takže jsem jim celou kupní smlouvu v jejich celkovém abstraktním a nesrozumitelném provedení poslal zpátky k přepracování. Takový hnus číst nebudu. Grc Grc Grc

S pozdravem, Pierre
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie PierreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 13:22  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Takže věcná břemena : u všech zahrádek je tam "... neosázení trvalými porosty...". Takže budu chtít plánek, kam nemám nic sázet a kam můžu. Globální zákaz sázení čehokoli po celé zahradě neberu, jedem z důvodů, proč jsem zahradu chtěla, bylo překvapivě zahradničení.

Jinak tomu moc nerozumím, je jasné, že k teplovodu, veřejnému osvětlení, ostatním sítím atd. musí mít přístup opraváři...

Pak tam jsou vyjmenované další smlouvy - na údržbu výtahu, s IKONem, s PRE... Asi nemá cenu vyžadovat ty smlouvy všechny, ale ty dvě s IKONem (správa budov a správa pozemků) budu chtít vidět.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 13:29  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo ještě info:
Elektroměry už v bytech budou, budem je jen muset přehlásit na sebe. Ovšem nevím, jak to bude u lidí, kteří si ty elektroměry nenechají vyškrtnout z KS. Ale takoví sem na forum nechodí Smile

Závazek nevysazovat dřeviny je kvůli věcným břemenům k inženýrským sítím, které vedou pod zahrádkami a "prý" i kvůli 1.podzemnímu podlaží. Už jsem jim psala, že chci plánek, kde vysazovat a kde ne.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 13:51  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojky, já mám na poště nějaký doporučený dopis, ale nevím co to je, vyzvednu to dnes po práci.Jinak jsem doposud na mail nic nedostala, žádná KS, takže jsem včera zase urgovala Kachlíře....Těch 5000,-jsem už zaplatila, jsou to peníze za provoz objektu a to bude potřeba zaplatit tak či tak....Je to na půl roku.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 18:11  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahojk takže hot news.Doporučený dopis bzla výzva k podpisu KS z 12.6.08.Samozřejmě tam blo 35 dní a uhrazebí elektroměru kupujícím.Načež jsem volala Kachlířovi a ten mi řekl, že ta KS co mi právě poslali neplatí(to jsou prostě.......) a že mi posílá správnou finální verzi na mail včetně příloh.Tato KS už ted upravená je, ale nevím, jak si mám vsvětlovat právě onen odstavec IV, bod 2.napsáno toto:
2. Prodávající se zavazuje předat kupujícímu a kupující se zavazuje převzít nejpozději do 14 dnů ode dne splnění podmínek uvedených v předchozím odstavci 3 paré klíčů, které jsou nutné k řádnému užívání Bytové jednotky. O předání Bytové jednotky, klíčů a o stavu měřičů médií bude sepsán mezi smluvními stranami protokol. Kupující se zavazuje do 10 dnů ode dne předání Bytové jednotky přehlásit veškeré dodávky výše uvedených médií na svoje jméno; prodávající se zavazuje poskytnout kupujícímu nezbytnou součinnost při přehlášení těchto médií.

Je tam napsáno "výše uvedených médií", ale at jsem hledala jak jsem hledala, co přesně se myslí slovem "média"jsem nenašla.....ani výše ani níže.....
Prý si to mám přečíst a dát mu vědět, kdy to přijdu podepsat,aby tam byl přítomen notář.Pak bych do 10-ti dnů mohla dostat byt.
Jak to teda máte vy?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 25.6.2008, 18:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo a pardon za chyby....nepřečetla jsem si to po sobě.....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pierre
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.6.2008
Příspěvky: 18


france.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 11:24  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj,
co se týče toho přehlášení výše uvedených "médií" do 10 dnů, já to mám ve smlouvě taky, a lámal jsem si na tom i s právníkem hlavu hodně dlouho. Buď to se to nechá přepsat a specifikovat ty konkrétní média, a nebo se spolehnout na to, že prodávající má podle smlouvy poskytovat "nezbytnou součinnost" při předávání těchto médií. Celá ta smlouva je napsaná v tak nekonkrétní a obecné formě, jako by to psal student prvního ročníku právnícké fakulty. Prostě stojí za toto... Grc Grc Grc

S pozdravem, Pierre
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie PierreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 11:26  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Já myslím, že v SSBK bylo napsáno: ... médií, především elektřiny, tepla...
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 11:58  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Mě napsal Kachlíř tohle:
Soucinnost znamena, ze když bude něco třeba podepsat, vystavit nejaky dokumen atp. , tak to investsor udela..Ale investor Vam zcela jiste nezajisti instalaci, neposle nejakeho montera a tak... To si každý klient dela sam. Klienti tu u nas při podpisu kupni smlouvy dostavaji formulare na PRE a s tim chodi na PRE a zaeviduji se tem. Budu mit pak pro Vas jen doklad ze jerezervace prikonu 12.500,- uhrazena a tim, ze si podate formular na PRE vam do 3 dnu pak privezou elektromer..
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 12:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Aha, mně psal pan Sochor, že elektroměry budou v bytech namontované. Aaaach jo! Ale na PRE klidně půjdu, hlavně, že zaplatili ty elektroměry. Montáž je kolem 500 - 1000 Kč ne?
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 12:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Myslím že 500,-No jo, ale jak mi přivezou elektroměr do 3 dnů když ještě nebudu mít klíče???
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 12:53  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

No tak si o něj požádáš, až budeš vědět termín předání klíčů.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 13:17  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Jo aha....hmm...tak doufám, že ten byt teda do 10-ti dnů od podpisu KS dostanu...protože už mě opravdu nebaví čekat.To jsem mohla už během té doby oběhat PRE a vodu a další věci....njn, koupě bytu, zdlouhavý proces....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 26.6.2008, 22:34  Předmět:  Takže mám "opravenou" smlouvu v e-mailu také... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Vážení,

byl to fofr, na týden jsem vypadl z dění, i z Phy, v pondělí posílal změny KS a mám ji už v e-mailu upravenou, jenže přes některé body prý nejede vlak, uvidíme:

AD svahování a jeho technická a statická údržba/ To svahování formou na sebe poskládaných tvarovek, to bude problém, protože ty budou pracovat. To svahování je za mým plotem, opravit nelze z mého pozemku, nýbrž z pozemku Parku.
Přesto je prý na mém pozemku, tj. můj pozemek končí s patou svahování? Jinak si to neumím představit...
To by mohl být zajímavý právní oříšek, až se mi na "mém" svahování dobije nějaké děcko, které po něm poleze... a pikantní by bylo, kdybych si chtěl pod svahováním postavit plot, tam je hranice pozemku a bránil se mít vedle svahování lavičky, protože zasahují do mého soukromí...
No, ale takový demagog nejsem.

A proč s tím prudím, protože jsem se před podpisem SBKS ptal, z čeho bude svahování, sales agent tehdy nevěděl, všichni předpokládali betonový monolit, který by se ani nehnul. A ze smlouvy navíc plynulo, že svahování i plot je majetkem společenství vlastníků.

Ono upřímně, když se vám naruší statika vašeho balkonu, který je dle KS i bytovou plochou, tak vám společenství zacvaká jeho opravu, prtotože je součástí pláště domu. Takže proč já mám za čas opravovat tvarovky za mým plotem a udržovat statiku "na sebe poskládaných kostek"...

Na základě uzavřené SBKS, čl. VIII. Užívání Bytové jednotky a Zahrádky a Pozemku – povrchové parkovací stání, odst. 5 je budoucí kupující zavázán k následujícímu:
„Budoucí kupující se zavazuje umožnit Společenství vlastníků jednotek v Budově nebo jinému oprávněnému správci řádnou údržbu a případné opravy či úpravy hraniční zídky, plotu nacházející se na Zahrádce a odvodňovacího systému dešťové vody nacházejícího se na Zahrádce, a to kdykoliv na základě jeho předchozí písemné žádosti učiněné nejméně 5 dnů předem.“

No, a najednou ze SBKS plynoucí vlastnictví svahování a plotu společenstvím vlastníků přechází KS na vlastnicví majitele "pseudozahrady", kde nesmí být žádný trvalý porost ani stavba, viz věcné břemeno dle přílohy č. 2 KS. Vážení, víte, že trvalý porost je i trvalý travní porost. Který debil.... Hlavně, nemáte pocit, že jsou tam vyjmenovány všechny zahrady? Přeci nemůže vést teplovod přes všechny zahrady.... to byl někdo líný si s tím dát práci a vyjmenovat jednotlivé parcely. A to není prdel, na zahradách nebude moci být ani pergola, ani altán, ani zahradní domek, ani jezírko, ani bazén, ani skleník s podezdívkou. Stavební úřad nám nepovolí nic ani na oznámení, natož na klasické stavební povolení s takovým věcným břemenem ve prospěch Hl.. m. Phy. Co s takovou zahradou za 400 táců?*

A jsme u druhého problematického bodu - zahrada/ nezahrada. Jestli to neprolomím, budu chtít slevu na zahradu, která nemůže být zahradou. A hlavně, trvám na tom, že se dozvím, kudy vedou kanály a teplovod, když na tom mám věcné břemeno. Mj. právník Nitra mi napsal toto:

"čl. IV. odst. 8 - Nejde o věcné břemeno (věcná břemena jsou zatížením majetku, která vznikají zápisem do katastru nemovitostí). Jde o informativní ustanovení o tom, že pod budovou se nachází podzemní parkoviště a vedení inženýrských sítí, čehož je vlastník pozemku - zahrádky povinen dbát při event. výsadbě dřevin a jiném užívání pozemku. O přesných technických údajích týkající se rozsahu podzemního parkoviště či inženýrských sítí by se měl vlastník pozemku informovat u správce, který mu poskytne potřebné údaje. Ustanovení nelze změnit."

Jenže dle přílohy č. 2 KS jde o věcné břemeno - teplovod a kanalizace. Takže musím trvat alespoň na tom, že budu mít plán inž. sítí a vyznačení kudy tudy vedou....

Horatio
* pozn: 1. Věcné břemeno kanalizace - umístění stavby jednotné kanalizační stoky pro veřejnou potřebu a dešťové kanalizace pro veřejnou potřebu DN 300, vstupu a vjezdu za účelem provádění údržby, oprav a rekonstrukcí a odstraňování havárií a věcné břemeno neprovedení staveb a neosázení trvalými porosty ve prospěch Hlavní město Praha, zastoupené Pražskou vodohospodářskou společností a.s., váznoucí na pozemcích parc. č. 1651/21, 1651/22, 1651/23, 1651/26, 1651/27, 1651/32, 1651/33, 1651/61, 1651/62, 1651/63, 1651/66, 1651/67, 1651/72, 1651/73, 1651/74, 1651/78, 1651/89, 1651/90, 1651/91, 1651/92, 1651/102, 1651/103, 1651/104, 1651/105, 1651/162, 1651/163, 1651/164, 1651/165, 1651/166, 1651/167, 1651/168, 1651/169 a 1651/173 v katastrálním území Hloubětín, obec Praha u Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu, Katastrální pracoviště Praha v rozsahu dle geometrického plánu č. 1712-82/2008. Věcné břemeno bylo zřízeno smlouvou o zřízení věcného břemene č. ZVB/23/02/005389/2008 a PVS 223/08/VB ze dne 29. 5. 2008 a bylo zapsáno do katastru nemovitostí pod č.j. V-29977/2008 s právními účinky vkladu ke dni 5. 6. 2008.

*pozn: 2. Věcné břemeno tepelné přípojky – odpovídající právu umístění, provozování, provádění kontroly, údržby a oprav tepelné přípojky a přístupu a příjezdu k tepelné přípojce, váznoucí na pozemcích 1651/21, 1651/26, 1651/27, 1651/36, 1651/41, 1651/42, 1651/49, 1651/50, 1651/56, 1651/57, 1651/58, 1651/63, 1651/66, 1651/67, 1651/72, 1651/73, 1651/78, 1651/89, 1651/90, 1651/102, 1651/103, 1651/104, 1651/105, 1651/106, 1651/107, 1651/108, 1651/109, 1651/110, 1651/111, 1651/113, 1651/114, 1651/140, 1651/141, 1651/142, 1651/143, 1651/144, 1651/145, 1651/146 a 1651/173 a dále právu přístupu a příjezdu k tepelné přípojce a právu kontroly, údržby a oprav tepelné přípojky, váznoucí na pozemcích 1651/139, 1651/147 a 1651/148, to vše v katastrálním území Hloubětín, obec Praha u Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu, Katastrální pracoviště Praha v rozsahu dle geometrického plánu č. 1664-83/2007 ve prospěch Pražské teplárenské a.s.. Věcné břemeno bylo zřízeno smlouvou o zřízení věcného břemene č. 4400001400 ze dne 28. 5. 2008 a bylo zapsáno do katastru nemovitostí pod č.j. V-28218/2008 s právními účinky vkladu ke dni 28. 5. 2008.
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 08:38  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Dnes ve 12.00 jdu podepsat KS....
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sousedka
Host
Host



Založen: 20.2.2008
Příspěvky: 232
Bydliště: Zahrady nad Rokytkou, dům č. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 09:09  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MartioP, gratuluju! To jsem zvědavá, jak dlouho jim bude trvat předání klíčů.

Já se ještě musím hádat kvůli té zahrádce. Pokud to znění nějak neupraví sami, budu trvat na podepsání původní KS (jak na tu zídku, tak i na sítě). Ta věcná břemena jsou příšerně napsaná, chci plánky sítí.
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie SousedkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 09:40  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Sousedka: tohle naprosto chápu!Já zahrádku nemám....no to jsem zvědavá, kdy mi dají klíče....říkali, že do 10 dnů...
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 12:32  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

ja jdu na podpis KS v pondeli
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 12:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

jeste k tem elektromerum, pri podpisu sml. nebo dodatecne mi daji prikaz, ze to zaplatili - zarukou toho je pry KS, tak uvidim
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Danny1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 27


blank.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 12:48  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

alevy: tak to se tam možná v pondělí uvidíme, my tam máme být na poledne.
   OfflineOsobní galerie Danny1Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 13:58  Předmět:  Zdar Alevy Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Zdar Alevy,

mám na Tebe otázku, zda Tvá KS zní v čl. o převodu médií stejně, akorát bez věty, že si zajistíme elektroměry, nebo jste si prosadili dopracování věty, že elektroměry zajistí prodávající.

Mě právník připustil pouze vypuštění povinnosti opatřit elektroměr z mé strany, nikoliv dopsání věty, že jej zajistí prodávající. Abych neudělal nějakou kravinu...

Horatio

alevy napsal:
jeste k tem elektromerum, pri podpisu sml. nebo dodatecne mi daji prikaz, ze to zaplatili - zarukou toho je pry KS, tak uvidim
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
More
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: baráček č. 1.:-)

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 14:16  Předmět:  Re: Zdar Alevy Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

To Horatio: no popsals jsi to úplně přesně s tou zahradou.
Ve smlouvě to může znamenat co chce, ale jak je jednou věcné břemeno tohoto znění na katastru, je problém.

A hlavně je opět zásadní znění SBSK - jak to se zdmi zahrádky a případným osazováním. Tak jak je to tam psáno jsme to neřešili a bylo to OK.

Kdyby to tehdy bylo v dnešním znění, tak s tím máme problém od začátku. No bude to ještě boj.

Jinak zkusím přiložit projektovou dokumentaci, ke které jsme se kdysi v Lexxusu dostali a tam je přesně vidět, co pod kterou zahradou vede - zpravidla jen kanalizace nebo odvod dešťové vody. I podle toho jsme se tehdy rozhodovali.

Jinak zkusím přiložit projektovou dokumentaci, ke které jsme se kdysi v Lexxusu dostali a tam je přesně vidět, co pod kterou zahradou vede - zpravidla jen kanalizace nebo odvod dešťové vody. I podle toho jsme se tehdy rozhodovali.
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie MoreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 14:36  Předmět:  Re: Zdar Alevy Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj Horatio,
jj, presne tak. Nitro akceptovalo moji pripominku o elektromere a take to, ze ho nehodlam platit. Vypustili posledni dve vety, ktere rikaly, ze se to nevztahuje na elektromery a povinnosti opatrit si jej na vl. naklady.
S cimz mohu souhlasit.
Take jsem chtel, aby se mi investor zavazal, ze ten zavazek je na jejich strane, nicmene bylo mi receno, ze moji zarukou je KS. Pak jeste sales agent dodal ten dovetek o tom, ze dostanu uvedenou kopii prikazu. Ale to ve sml. nebude, to mam v mailu.
A.

horatio napsal:
Zdar Alevy,

mám na Tebe otázku, zda Tvá KS zní v čl. o převodu médií stejně, akorát bez věty, že si zajistíme elektroměry, nebo jste si prosadili dopracování věty, že elektroměry zajistí prodávající.

Mě právník připustil pouze vypuštění povinnosti opatřit elektroměr z mé strany, nikoliv dopsání věty, že jej zajistí prodávající. Abych neudělal nějakou kravinu...

Horatio

alevy napsal:
jeste k tem elektromerum, pri podpisu sml. nebo dodatecne mi daji prikaz, ze to zaplatili - zarukou toho je pry KS, tak uvidim
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 14:59  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj hlásím, že KS podepsána.Dostala jsem potvrzení, že 12.500,- za elektroměr je již uhrazeno.Taky formulář na PRE mi dali.Prý jsem jediný nespokojený klient:o)Tak jsem se tomu zasmála a jsem ráda, že už to mám za sebou.Ještě jedna perlička:šla jsem vedle do Růže k notáři, hned po tom co jsem s panem agentem K.podepsala KS a že se mám vrátit, zpět až to bude podepsané.Tak jsem s tím šla zpět a pak agent K.už tam nebyl a šel na oběd.Tak jsem si řekla, že to je teda opravdu jednání....ani se nerozloučil a to jsem na něj ještě měla nějaké otázky...tak jsem to tam nechala nějakému jinému agentovi, jestli by mu to předal.....jsem ráda, že už to mám za sebou.Prý v druhé polovině příštího týdne dostanu byt...
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
alevy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí


Věk: 50
Založen: 7.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Zahrady n. Rokytkou - dum c. 4

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 15:33  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

MartiaP: gratuluji.
Beran Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie alevyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
MartiaP
Host
Host



Založen: 31.3.2008
Příspěvky: 217


czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 15:50  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Děkuji, tohle je už ted pro každýho Surprised)Přeju at vyřešíte ty zahrádky
 Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie MartiaPZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
horatio
Host
Host


Věk: 47
Založen: 11.12.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Nad Rokytkou, dům č. 2

czechrepublic.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 18:44  Předmět:  Gratuluji k podpisu KS, u nás se to ještě protáhne... Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

K opěrným zídkám:
Dle výkladu právníka prodávajícího je z vlastnictví daného majetku zřejmé, že údržba pozemku včetně zídky je věcí jejího vlastníka. Ano. Ale tak jako mi písemně neukládá prodávající pečovat o pozemek či byt dle KS, neměl by mi ukládat pečovat o hraniční zídku z na sebe poskládaných betonových tvarovek, když to dle výkladu jejich právníka plyne z podstaty mého vlastnictví, ano, plyne to ze stavebního zákona. Takové „zdůrazněné ustanovení“ v KS, týkající se pouze hraniční zídky, je pronikavě nevyvážené a daná zídka z na sebe poskládaných tvarovek se jeví jako problematická, tj. kladu si otázku, zda-li je tato uzance v KS pro mě jednostranně nevýhodná a hraniční zídka je v bezvadném technickém stavu a její statika není narušena již při podpisu KS?

Trvám na vypuštění dané věty: „Kupující se zavazuje tuto zeď udržovat v řádném technickém stavu tak, aby nebyla narušena její stabilita a statická funkčnost.“

Nebude-li mi vyhověno a bude v KS nadále výslovně uvedena péče o zídku i/ budu trvat na technickém návodu jak o zídku pečovat!!!!, kterým opatří KS, kterou mi výslovně ukládají danou péči, jako přílohu a zároveň budu trvat na statickém posouzení zídky v době prodeje, který pořídí prodávající na svůj náklad, pakliže mi ukládá KS (myslím, že daleko nad její rámec) zajišťovat statiku daného předmětu prodeje. Bude-li podle jejich technického návodu náročné o zídku pečovat, vrátíme se zpět ke znění SBKS, ze kterého plyne, že o hraniční zídky i plot pečuje správce, resp. SVJ, a to na základě uzavřené SBKS, čl. VIII. „Užívání Bytové jednotky a Zahrádky a Pozemku – povrchové parkovací stání“, odst. 5 je budoucí kupující zavázán k následujícímu, cituji:
„Budoucí kupující se zavazuje umožnit Společenství vlastníků jednotek v Budově nebo jinému oprávněnému správci řádnou údržbu a případné opravy či úpravy hraniční zídky, plotu nacházející se na Zahrádce a odvodňovacího systému dešťové vody nacházejícího se na Zahrádce, a to kdykoliv na základě jeho předchozí písemné žádosti učiněné nejméně 5 dnů předem.“

A pak tu máme perly hned v podobě dvou odstavců: sporné body KS jsou v čl. IV. odst. 8 a 9, týkající se možností pěstování rostlin na zahradě, a dále se odst. 9 přímo dotýká i možnost umístění jakékoliv stavby na zahradě.

V KS čl. IV. odst. 8 uvedli následující formulaci:

„Kupující se zavazuje užívat Zahrádku s ohledem na skutečnost, že pod povrchem Zahrádky (cca 50 cm) se nachází část prvního podzemního podlaží Budovy, zejména se zavazuje nevysazovat na Zahrádce tomuto omezení neodpovídající dřeviny apod.“

Na mé připomínky ke KS čl. IV. odst. 9 nereagovali, přitom v KS uvedli:

„Kupující bere na vědomí a souhlasí s tím, že pod povrchem Zahrádky se mohou nacházet inženýrské sítě (teplovod a kanalizace), a zavazuje se, že umožní společenství vlastníků jednotek v Budově nebo jinému oprávněnému správci řádnou údržbu a případné opravy či úpravy těchto inženýrských sítí.“

Navrhoval jsem změnu čl. IV. odst. 9, bez Vaší jakékoliv reakce, následovně:

„Kupující bere na vědomí a souhlasí s tím, že pod povrchem Zahrádky, umístěné na pozemku parcelní č. 1651/xx, se nachází tyto inženýrské sítě: prosím vyjmenovat. Vedení výše uvedených inženýrských sítí je pro potřebu kupujícího ve vztahu k osadbovému plánu zahrady znázorněno ve výřezu kopie plánu inženýrských sítí včetně jeho legendy, a tvoří přílohu č. 5 této kupní smlouvy. Kupující se zavazuje, že umožní společenství vlastníků jednotek v Budově nebo jinému oprávněnému správci řádnou údržbu a případné opravy či úpravy těchto inženýrských sítí .“

K tomu jejich právník uvedl: „- čl. IV. odst. 8 - Nejde o věcné břemeno (věcná břemena jsou zatížením majetku, která vznikají zápisem do katastru nemovitostí). Jde o informativní ustanovení o tom, že pod budovou se nachází podzemní parkoviště a vedení inženýrských sítí, čehož je vlastník pozemku - zahrádky povinen dbát při event. výsadbě dřevin a jiném užívání pozemku. O přesných technických údajích týkající se rozsahu podzemního parkoviště či inženýrských sítí by se měl vlastník pozemku informovat u správce, který mu poskytne potřebné údaje. Ustanovení nelze změnit.“

Ovšem v přímém rozporu s tvrzením jejich právníka je příloha č. 2 KS, a to věčné břemeno č. 5.

„Věcné břemeno kanalizace - umístění stavby jednotné kanalizační stoky pro veřejnou potřebu a dešťové kanalizace pro veřejnou potřebu DN 300, vstupu a vjezdu za účelem provádění údržby, oprav a rekonstrukcí a odstraňování havárií a věcné břemeno neprovedení staveb a neosázení trvalými porosty ve prospěch Hlavní město Praha, zastoupené Pražskou vodohospodářskou společností a.s., váznoucí na pozemcích parc. č. 1651/21, 1651/22, 1651/23, 1651/26, 1651/27, 1651/32, 1651/33, 1651/61, 1651/62, 1651/63, 1651/66, 1651/67, 1651/72, 1651/73, 1651/74, 1651/78, 1651/89, 1651/90, 1651/91, 1651/92, 1651/102, 1651/103, 1651/104, 1651/105, 1651/162, 1651/163, 1651/164, 1651/165, 1651/166, 1651/167, 1651/168, 1651/169 a 1651/173 v katastrálním území Hloubětín, obec Praha u Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu, Katastrální pracoviště Praha v rozsahu dle geometrického plánu č. 1712-82/2008. Věcné břemeno bylo zřízeno smlouvou o zřízení věcného břemene č. ZVB/23/02/005389/2008 a PVS 223/08/VB ze dne 29. 5. 2008 a bylo zapsáno do katastru nemovitostí pod č.j. V-29977/2008 s právními účinky vkladu ke dni 5. 6. 2008.“


Dále je v přímém rozporu s tvrzením jejich právníka příloha č. 2 KS, a to věčné břemeno č. 7.

„Věcné břemeno tepelné přípojky – odpovídající právu umístění, provozování, provádění kontroly, údržby a oprav tepelné přípojky a přístupu a příjezdu k tepelné přípojce, váznoucí na pozemcích 1651/21, 1651/26, 1651/27, 1651/36, 1651/41, 1651/42, 1651/49, 1651/50, 1651/56, 1651/57, 1651/58, 1651/63, 1651/66, 1651/67, 1651/72, 1651/73, 1651/78, 1651/89, 1651/90, 1651/102, 1651/103, 1651/104, 1651/105, 1651/106, 1651/107, 1651/108, 1651/109, 1651/110, 1651/111, 1651/113, 1651/114, 1651/140, 1651/141, 1651/142, 1651/143, 1651/144, 1651/145, 1651/146 a 1651/173 a dále právu přístupu a příjezdu k tepelné přípojce a právu kontroly, údržby a oprav tepelné přípojky, váznoucí na pozemcích 1651/139, 1651/147 a 1651/148, to vše v katastrálním území Hloubětín, obec Praha u Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu, Katastrální pracoviště Praha v rozsahu dle geometrického plánu č. 1664-83/2007 ve prospěch Pražské teplárenské a.s.. Věcné břemeno bylo zřízeno smlouvou o zřízení věcného břemene č. 4400001400 ze dne 28. 5. 2008 a bylo zapsáno do katastru nemovitostí pod č.j. V-28218/2008 s právními účinky vkladu ke dni 28. 5. 2008.“

Netuším, proč jsem ze strany prodávajícího takto dezinformován ještě těsně před podpisem KS o vzniku věcných břemen, každopádně jejich jednání je za hranicí poctivosti v obchodním styku. V samotné SBKS nebylo v žádném z článků zmíněno, že budou zahrady zatíženy věcnými břemeny! Nadto jsem přesvědčen, že zatížit všechny zahrady věcným břemenem tepelné přípojky je nelogické a poškodilo majitele zahrad, kteří na pozemku tepelnou přípojku nemají a přes jejich pozemek není tažena. Předpokládám, že si uvědomili, že zatížením zahrad věcným břemenem neprovedení staveb a neosázení trvalými porosty ve prospěch Hlavní město Praha, zastoupené Pražskou vodohospodářskou společností a.s., značně devalvovali užitnou hodnotu zahrad a tím i jejich cenu. Dle uvedeného věcného břemene na zahradě není možno postavit žádnou zahradní stavbu (pergola, altán, bazén, skleník s podezdívkou), nad to pěstovat jakékoliv trvalé porosty, tj. posprávnu žádné stromy, keře!

Že by klamavá reklama, vždyť vizualizace Zahrad nad Rokytkou jsou plné zahrad s "virtuálními" keři a stromy.

Je to sprostota od začátku do konce, já myslím, že se sdělovací média vyřádí

Horatio
Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie horatioZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pierre
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí



Založen: 20.6.2008
Příspěvky: 18


france.gif

PříspěvekZaslal: 27.6.2008, 20:44  Předmět:   Odpovědět s citátemSpodní část stránkyNávrat nahoru

Ahoj Horatio!
Přesně tak, je to sprostota od začátku do konce! Podle mě by měli všichni budoucí majitelé zahrádek dát Nitro a Lexxus k soudu za klamavou reklamu. Absolvoval jsem dosti kontroverzní rozhovor ze sales managerem z Lexxusu ohledně celkové podoby kupní smlouvy. Jednoduše řečeno, jsem prý jediný nespokojený klient. Co se týče vysázení dřevin, žádal jsem ve smlouvě o explicitní vyjmenování všech dřevin, které nelze vysázet na zahrádce. Stejně tak mám podle smlouvy pečovat o zeď z betónových tvarovek, i když ve skutečnosti tam žádná taková zeď u mé budoucí zahrádky není. Vzhledem k tomu, že se jedná o menší zahrádku, tak to jde celkem jednoduše poznat. Co se týče těch 5000,- Kč, vy jste souhlasili s tím, aby to bylo ve smlouvě? Já ne!
 Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie PierreZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPošlete e-mail kamarádovi.Seznam uživatelů kteří si prohlíželi tento příspěvekUložit téma do souboruPrintable versionPřihlásit pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

CrackerTracker © 2004 - 2024 CBACK.de
Powered by phpBB2